Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yeffy válasza edward2 (#47) üzenetére


Yeffy
veterán

miert, mi a gond vele?
ok, nem egy autentikus, kis manufaktura, de sztem teljesen korrekt minoseg.

ahogy DeFranco irta az IKEA-rol. tudni kell helyen kezelni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) #72042496 válasza #06658560 (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

A maszek itthon is drágább, simán az IKEA árainak a többszörösét kérik a bútorokért. Itt a bútorlapból készült darabokra gondolok, a keményfa megint egy egész más árfekvés.

(#53) edward2 válasza Yeffy (#51) üzenetére


edward2
addikt

Nincs vele kifejezett gond, de tény hogy száraztésztából Olaszországban szinte az összes márka finomabb. :) ezt az olasz ár is tükrözi. Míg Magyarországon egy fél kilós barilla mondjuk 600huf addig olaszoknál az 1kilós +20%free olyan 1 euro. És ott tényleg az veszi akinek nem futja jobbra.

(#54) Yeffy válasza edward2 (#53) üzenetére


Yeffy
veterán

nem vagyok jartas az olaszoknal, elhiszem.
nekem izletes, foleg a wholewheat.

azt eszrevettem hazalatogatasoknal, h Mo-n dragabb. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#55) #06658560 válasza edward2 (#53) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amíg nem ropog benne a tojáshéj, addig ízre olyan nagy különbség nem tud lenni benne.

(#56) Egon válasza DeFranco (#49) üzenetére


Egon
nagyúr

+1000.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#57) edward2 válasza #06658560 (#55) üzenetére


edward2
addikt

Ezt gondolod te. Itthon is vehetsz egy Rummot meg egy barillát például és próbáld ki.

(#58) #06658560 válasza edward2 (#57) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már elég sokféle tésztát próbáltam. Ha nem ízesített volt, semmi ízbeli különbséget nem tapasztaltam.

(#59) edward2 válasza #06658560 (#58) üzenetére


edward2
addikt

Akkor max nem érzed. Textúrában is teljesen más minden tészta.

(#60) Depression válasza Steve_Brown (#46) üzenetére


Depression
veterán

Vagy mint a finneknél a Finlandia, az is a legalja.
És maradva a bútoroknál, ott egy közepes színvonalú ágy 1200€. Persze, hogy az IKEA olcsó, de a legallját képviseli, míg nálunk meg prémiumnak számít. Innen tudom pontosan, hogy mi sz@ron alszunk mi. 30k Ft-os nyikorgó fenyőfakeret, gazdakéknál rugós, szegényeknél szvacs matraccal. Meg vannak az egybeépítettek. Itthon szinte senki nem venne 400k-ért ágyat, mert annyi az átlagára.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#61) akaido


akaido
addikt

Nono, nem megy jól a "vikingeknek"? A Volvo után mi lesz az IKEA-val?
(Van az a zsé...)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62) Scherier


Scherier
csendes tag

Miért svéd még az IKEA? Talán mert maradt ott egy gyára? Vagy a logó színei miatt? Vagy megszokásból? A cég már rég áthelyezte magát Hollandiába mert ott nem kő annyit adózni, a termelésének döntő többsége Ázsiában zajlik. A Volvo svéd? Már a tervezése is Kínában zajlik, nem csak a tulaj az. A Nokia finn? Na ugye?
Kínai ismerősöm hozott egy kínai IKEA katalógust még 15 éve. Már akkor olyan árak voltak benne, mint a miénkbe, csak elosztva ÖTTEL. Az Ikea akkor volt alternatíva amikor bejött az országba, rá 10 évvel már az ukrán-lengyel BRW is jobb minőséget gyártott fele annyiért.

(#63) DeFranco válasza Scherier (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerencsére te azon kiválasztottak között vagy aki tudja hol kell venni azonos áron jobb minőséget mint az ikea ugyanolyan rugalmassággal.

én meg tudok repülni csak nincs kedvem.

(#64) #06658560 válasza Scherier (#62) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Volvo tervezése továbbra is Göteborgban zajlik.

(#65) edward2 válasza Scherier (#62) üzenetére


edward2
addikt

Én is várom az alternatív forrásokat. Árban minőségben és garanciában legfőképp. Mert bármit cserélnek szó nélkül ami magyarhonban olyan mint a fehér holló.

(#66) Scherier válasza edward2 (#65) üzenetére


Scherier
csendes tag

Google a barátod. Ha szó nélkül visszavennének bármit, a tékozló homáron sem lenne ennyi ikeás cikk. Utoljára egy Lack lebegő polcot vettem kettőt, az egyikben ki voltak fúrva a lyukak a rögzítő vasalaton, a másikban nem. Nyilván nem fogom visszavinni 100km-ről a polcot, hogy cseréljék ki inkább kifúrtam magam.

(#67) dabadab válasza #06658560 (#55) üzenetére


dabadab
titán

Hát, ha a durumtésztában tojáshéj van, akkor az rég rossz :D

DRM is theft

(#68) dabadab válasza Scherier (#62) üzenetére


dabadab
titán

BRW, ne vicceljünk már :)

DRM is theft

(#69) edward2 válasza Scherier (#66) üzenetére


edward2
addikt

Mármint én járjak utána, hogy szerinted mi jobb minőség hasonló árban? Szerintem te hoztad fel, hogy van ilyen. Akkor ne én guglizzam ki. :N

Tékozló homár meg mindenből van.

(#70) #06658560 válasza dabadab (#67) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fajtára nem tudom mi volt, de egyszer valami bármit csináltam, nagyon ropogott, mintha tojáshéj lenne beledarálva.

#66 Scherier: Mikor a csavarós csap rögzítő elem tönkrement, ingyen küldtek újakat. A boltban millió ilyen kötőelem volt ingyen rendelhető, vagy azonnal elvihető.

(#71) fuze


fuze
őstag

Ebben az lesz a jó, hogy én szerintem ROG logó és design nélkül fog megjelenni minden ilyen termék. Tehát gamer technológia lesz svéd design-nal. Pontosan ugyanúgy ahogy a Whirpool és Sonos esetében is. Én ennek nagyon is örülök!

adms.hu | UI Designer

(#72) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha mondjuk lakótérbe integrálható számítógép házat (bútorba épített PC-házakat) is fejlesztenének közösen, kicsit-közepesen-nagyon gamer kinézettel-funkcionalitással, és ezeket az ikea miatt széles körben el lehetne érni, sőt meg is lehetne élőben nézni, az nagyon nagy dolog lenne.

Persze teljesen más ízlésű réteget szolgál ki a két csoport, csak reménykedni tudok, hogy a kicsit-ROG termékek is előkerülnek, amik minőségibb fém-fa kombinációra alapoznak, és könnyebben beilleszthetőek lesznek egy munka/lakó térbe mint egy Piros-Fekete-RGB műanyaggal laminált-mdf. kombinációt használó vér-gémer valami.

[ Szerkesztve ]

(#73) Hiftu válasza #72042496 (#4) üzenetére


Hiftu
senior tag

Kosz a linket. Egy elmeny volt.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#74) AxBattler válasza #16939776 (#72) üzenetére


AxBattler
félisten

ITX/mAtx OEM gépvázat beépíteni egy fa fiókba nem kellene, hogy nagy kunszt legyen. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#75) Malák válasza AxBattler (#74) üzenetére


Malák
aktív tag

Engem kifejezetten érdekel, hogy mik jönnek ki ebből, csak ne tudják le annyival, hogy mindenre rádobnak egy RGB csíkot egy kontrollerrel.
De felőlem lehet minden RGB, csak legyen akkor minőségi és kényelmes, a fényt max kikapcsolom.
A dizájn meg sokaknak úgyis csúnya lesz, másoknak szép, ilyen messzire menő predikcióba nem kezdenék, hogy számomra milyen lesz. Kiváncsian várom!

(#76) nexplo


nexplo
őstag

Külön külön is bírom őket. Remélem nem lesz brutál drága és lehetőség szerint igényes lesz a termékpaletta. Még az is lehet hogy benevezek valamire. Szívem szerint bútorba épített vagy építhető gépháznak is örülnék. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#77) Szemjuel válasza #06658560 (#50) üzenetére


Szemjuel
tag

semmi baj nem lesz az ikeás konyháddal, csak tisztességgel össze kell rakni és nem flegmázni, hogy óóó jó lesz az úgy.. Mert az odafigyelésen múlik. A pozdorja persze rendkívül gyenge minőségű, de 15 évig ez is megmarad, ahogy a drágább is, utána meg kidobod.

Az egyéb bútorai közül csak azt kell nézni, hogy a vasalat ami hozzá van jó minőségű-e, általában Blum, csillapítós fiókot kell látni, és akkor rendben lesz a szekrény is. Ha csillapításmentes fiókokat használnak hozzá, akkor hulladék az egész.
Árban pedig verhetetlen, bármilyen szinten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.