Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sgery válasza DBlasius (#46) üzenetére


sgery
őstag

Én ELM-327-et használok, ez elég elterjedt. Nem mondom, hogy mindent kiolvas (pillangószelep állása, lambdaszonda jelerősség stb... adatokat ez nem lát, ezekhez OP-COM kell - opelnél -, de az meg nem Torque kompatibilis)

A nagyobb fejegységek sajnos tényleg le vannak maradva. Ez a JVC ami nekem van tavalyi (2012) modell, mégis gagyi monokróm kijelzője van és a legnagyobb fícsör a BT hangátvitel (amit ugye 10 évvel ezelőtt is lehetett volna használni...).
Van 2din-es érintő kijelzős modelljük is, de azon saját oprendszerük van ami eléggé zárt, köze sincs egy androidoshoz...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#52) Pippen válasza sgery (#38) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ügyes vagy,precíz szép munka!
Én is ilyesmin agyalok,ez pont jókor jött.Progik terén már választ kaptam a cikkedből
egy csomó mindenre.Igaz ,hogy így nagyon "egyben" van az egész de én csak
úgy oldanám meg ,hogy egyszerűen kivehető legyen.

(#53) dontdoit


dontdoit
tag

Ez zseniális, minden elismerésem. Gratulálok

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#54) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Ez a Bluetooth-os OBD2 nem veszélyes? Gondolok itt arra, hogy megbabrálhatja vki az autót, esetleg ellopni is segít?

(#55) MASSlag


MASSlag
tag

Bravó, nagyon jó cuccot csináltál, és a cikk is tartalmas lett. Kiváló első cikk az évben, legyen sok ilyen!
Én is régóta gondolkozom ilyesmin csak felmerült bennem egy-két dolog amire a cikkedből sem kaptam választ.

Az egyik a melegedés. Egyik rokonommal történt, hogy egy közepesen meleg nyári napon, a kertben lévő autóban kint hagyta az ülésen az iphone 3G-ét (ami azért nem volt még az a melegedős fajta). Négy óra múlva vette észre, hogy ottmaradt, már ott virított a kis háromszög rajta. A szélvédő szépen le volt takarva, de a nap az ablakon sütött be oldalt. Azt hittem, soha az életben nem sikerül felélesztenem. (Igaz fél nap szívás után, egyszer csak magától helyrejött)

A másik a hang. Ezeknek a cuccok nem éppen olyan hangot produkálnak a jack aljzatukon (mert, ugye nem vonalszintű kiment), amit érdemes lehet egy jó erősítőre kötni. Ha egy dokkolóval elővarázsolnád a vonal szintű kimenetet belőle, egy olcsóbb erőlködőnek még elég is lehet. Nyilván egy ilyen SoC-től nem lehet audiofil minőséget elvárni, de egy olyan autóhifit amúgy sem bírna el a büdzsé. A BT-ben meg nem hiszek, nehéz elképzelni, hogy olyan kis sávszélességen értelmes bitrátájú hanganyag mehet át. (Mondjuk inkább szobahifis vagyok, lehet innen ered)

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#56) modd3r


modd3r
őstag

Szuper leírás, és szuper végeredmény! Gratula!

(#57) bubi92


bubi92
őstag

a kivitelezés és a cikk is igényes. bennem is felmerült pár kérdés, de mindet feltették előttem.

(#58) Greentea


Greentea
senior tag

Ez eszméletlen érdekes, és jó cikk!
Gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#59) sgery válasza Pharaoh (#54) üzenetére


sgery
őstag

Csak gyújtás után kommunikál illetve ezzel nem lehet belenyúlni a vezérlőbe, ahhoz komolyabb rendszer kell. Meg hát aki kocsit megy lopni az felszereléssel érkezik :(

A melegedésről nem tudok egyenlőre mondani semmit, mivel tél van :)
Nyáron, mikor a 40 fokban andriára utaztunk a szélvédőre volt téve egy tartóban, viszont akkor klíma is ment.
Viszont ha le van takarva a szélvédő akkor közvetlen napfény neméri (feltéve ha a kocsi nem fordult oldalra:) ), így szerintem nem lesz gond.

A hanggal én meg vagyok elégedve. Jack-el is rá lehetne kötni a fejegységre, de úgy nem tudom irányítani a fejegység gombjaival a tabot, illetve telefonálni sem lehetne vele. Különbséget nem vettem észre minőségben a sima usb lejátszás között és a BT kapcsolat között. Természetesen nem a gyári hangszórók vannak benne :)
Egyébként 2.3-as rendszerig van voodoo sound hangjavító program, amivel sokkal szebb lesz a jack-en távozó hang minősége.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#60) Suker10


Suker10
aktív tag

Azt gondoltam, hogy lesz beszédszintetizátor és aromaszenzor. :D
Kiváló munka. :R
A hőmérséklet kritikus pont, ez tény.
Nem jó ötlet, ha felfedjük a rendszer sebezhetőségét, ha lopásra biztatunk valakit, mert csak azért is megcsinálja. Tökéletes védelem viszont nincs, még a kvantumkriptográfia sem az.
GPS nyomkövetés: túl sok a hiba lehetősége, könnyen zavarható (ionoszféra, napkitörés, URH, TV, digitális TV, mobiltelefon, radar, műholdak, szándékos zavarás, árnyékolás, elektronikus berendezések, maga a készülék), az elektromágneses hullámokkal szinte bármit meg lehet csinálni. Elegendő egy kicsi jammer, ami a zsebedben elfér, és az egész országban nincs GPS, vagy akár egész Európában. Utána elképzelhető, hogy a készülék nem fog többet szinkronizálni. Ez komolyabb veszélyt talán a repülőgépeknél jelenthet (soha nem szabad a GPS-ben bízni).
Bármilyen GPS-t ki tudok játszani, sőt, olyan adatokat küldhetsz, amelyeknek semmi köze a valósághoz.
A katonai készülékeket valamivel nehezebb, de szintén meg lehet bénítani, és ezt szándékosan alkalmazzák. Ez akkor nyújthat biztonságot, ha az elkövetőnek nincs tudomása a készülék jelenlétéről. Nyilván egy konténernél pl. ennek nincs sok értelme, mert egyszerűen eltávolítják. Az a vicc, hogy még azt is lopják.
Helymeghatározás cella segítségével: egyáltalán nem pontos, ez alapján képtelenség megmondani a valós helyet. Nagyon könnyű zavarni.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#61) schmici89


schmici89
csendes tag

Ez tök jó! :) Gratulálok hozzá!
Mint sokan mondták előttem, én is egy hasonló rendszeren gondolkodom, csak annyi változtatással, h én a tabot elrejteném. Szóval vmi olyasmi mechanizmust szeretnék, ahol vagy egy gomb nyomásra egy kis motor kitolja, v előhúzom kézzel.
A motordiagnosztika app meg különösen tetszik. ;)

(#62) gabe_ válasza MASSlag (#55) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem a kocsi belseje amúgy sem igazán alkalmas audiofil környezet kialakítására, szerintem egy mezei (192kbps) mp3 minőség bőven megteszi, pláne ha beindítják a motort...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#63) fkosa


fkosa
tag

Jó ötlet, igényes kialakítás.

A motordiagnosztika engem is érdekelne.
Adtak hozzá infót, hogyan lehet vele kommunikálni?

(#64) szponzor


szponzor
senior tag

Nekem is tetszik, ügyes vagy, szép munka!

Hangalapú vezérléshez ajánlom a Maluuba International verzióját, azzal lehet hívni is, de még csak angolul.

(#65) NGA válasza JoeYi (#30) üzenetére


NGA
addikt

Amikor éjjel kint van -20 fok, akkor mitől lenne 20 fok különbség az utastérben? Nekem volt olyan hideg, hogy a rövid utak miatt nem olvadt ki a hó a lábam alatt. Szerintem egy üveg viz is befagy simán.

(#66) Peter789


Peter789
senior tag

kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra is! egyelőre nekem egy komplett PC van az autómban, de már erősen izgatja a fantáziámat egy androidos megoldás. viszont egy jelentős probléma miatt még nem estem neki: eddig nekem mindenféle modern akku Li-Ion, Li-Po PNA, PDA, mobil, tölthető NiMH ceruza stb semmi nem hálálta meg a tartós fagyasztott állapotot, drasztikusan esett a kapacitása mindnek, és volt ami mehetett is a kukába egy éjszakás -20-as kúra után...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#67) sonar válasza NGA (#65) üzenetére


sonar
addikt

Be fagy bizony!
Nekem már fagyott meg sör, kóla, ásványvíz is.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#68) Polllen


Polllen
nagyúr

Baromi jól néz ki, de én valami egyszerűen kivehető megoldást választottam volna, akár saját dockoló építésével.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69) Suker10 válasza NGA (#65) üzenetére


Suker10
aktív tag

Semmitől. Tavaly volt -21-22 °C az éjjel, napközben sem volt több -15-nél. Minden megfagyott az autóban, még a ruhák is.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#70) Loading... válasza Destructo (#50) üzenetére


Loading...
csendes tag

Hehe, a kivagyi-lakótelepi corsás boyracer a női bevásárló verdával! Annyira tipikus! :C

Te, nem tudsz te vezetni, hogy a 140cm-es verdába tolatókamera kell?! :DD LED sor alap, aluhatású gumiszőnyeg és a kék ledes ablakspricni kötelező. 1.2 motorba sportlégszűrő nélkülözhetetlen és 60-as kipuff rendszer legalább, nehogy már ne hallja mindenki, ha a környéken vagy(Ne költs rá, simán csak belezd ki a hátsó dobot és hegessz rá egy véget, amin befér a kezed)! Így mindenkit biztosítasz arról, hogy egy igazi hü..egyerek vagy, még azokat is, akik amúgy esetleg elsiklottak volna a dolog felett!

Nem bántásból írom, konstruktív kritika! Hátha átmegy belőle valami, és egy pillára Te is meglátod magad kívülről!

(#71) #43960832


#43960832
törölt tag

Nem piskóta, igényes modding! Gratula hozzá! :R

(#72) Shoo


Shoo
senior tag

Nagyon durva!!! Ha lesz időm átolvasom részletesen... Nekem is kell egy ilyen :P :D

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#73) szponzor válasza Loading... (#70) üzenetére


szponzor
senior tag

Gondolom nem annak akartad írni, akinek a hsz-ére válaszoltál, hanem a cikk írójának. Egyrészt az autóról nem is látsz képet, honnan tudod, hogy milyen kipufogó van rajta? A LED sor engem is zavarna, de az, hogy valakinek Corsa-ja van, az miért gáz? Van aki nem akar kombi A4-esekkel mászkálni, mert neki az túl nagy és nincs rá szüksége...továbbá abban sincs ilyen jól használható középkonzol, mint jelenleg ebben a Corsa-ban. Vagy szerinted csak a 8+ milliós autókban lehet középkonzolban GPS és multimédiás egység?

(#74) gabe_ válasza szponzor (#73) üzenetére


gabe_
őstag

Hagyd, ez a tipikus "ha nincs legalább 4"-os telefononod, senki vagy" típus autós megfelelője. Ha kis autód van nem is vagy ember... :C (utálom ezt a felfogást) Amúgy ez egy opel combo ha jól emlékszem, a cikk elején írja is, hogy műszakilag megegyezik a corsa-val, illetve annak az áruszállító kivitele.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#75) sirály12 válasza JoeYi (#30) üzenetére


sirály12
őstag

:DDD :W

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#76) sgery válasza Loading... (#70) üzenetére


sgery
őstag

Pontosan nem értem a benyögésedet.
A kocsiban lévő led nem neon, a sima izzók helyére került led szalad a lábtérhez és a középvilágításhoz, mert a gyári gyenge. Ebben mi a menőzés? Senki nem látja hogy ez valami extra, még el is van rejtve.
Sima ablakspricni van benne (vagyis insigniás), a kipufogó is gyári, igazából minden gyári rajta.
A combo amúgy jóval nagyobb mint a corsa, nem bevásárlókocsi, én munkára használom. De ha a méret a lényeg, akkor az agyon gyúrt edzőm egy smarttal jár, egyszer szólj be neki is légy oly kedves :D

Látom még új vagy itt, az ilyen jellegű hozzászólásokat senki nem kedveli itt...

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#77) klambi


klambi
addikt

a motor adatok kiolvasásáról kicsit pontosabbat is tudtok mondani hogy történik? :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#78) ViZion válasza Loading... (#70) üzenetére


ViZion
félisten

Ezért megérte regisztrálni. Neked sem ártana kívülről látni magad. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) zezoka válasza klambi (#77) üzenetére


zezoka
őstag

Jó cikk, tényleg mindent elmondtak előttem, ami bennem is megfogalmazódott, csak pár dologgal egészíteném ki az előző 77 hozzászólást:

1.: A 2dines androidossal szerintem egyszerűbb lett volna, és abban tényleg minden benne van egy "dobozban", nem kell kommunikálni is a rádióval, de ugye drágább.

2.: Hideg-meleg kinyírja az aksit: "Oszt" akkor mivan? Folyamatosan tápról megy. Annyit kell bírjon az aksi, h egyik napról a másikra kibírja Sleep módban, h ne kelljen újra bootolnia, de ha kell is, max 1 perccel tovább tart, mire feléled... Annyira hamar amúgy sem lenne olyan baja az aksinak szerintem. Amúgy meg mire megdöglik, kicseréli az a tabletet is alatta-felette.

3.: Gps-es követésre ne adj, mert aki autót megy lopni, állítólag úgy megy, hogy visz a zsebében egy kis elemmel működő zavarót, ami megzavarja a frekvenciákat, ezért nem fog működni a GSM, 3G, HSDPA, Wireless, BT, GPS, de még a kapunyitó, vagy riasztó pager sem...

4.: Kütyükilopástól nem félnék, mert elvileg nem látszik rajta h nem gyári, akkor meg minek akarnák kitépni egy gyári autó kijelzőt, ami csak egy kijelző.

5.: GPS kilát-e? Persze hogy ki: Csak egy sima mezei kis vékony műanyag burkolat! Enyém még a műszerfal alól is kilát!

6.: Ha jól tudom (legalábbis ismerős Corája) az eredeti két soros kijelzőn csak a dátumot, időt, hőfokot, és a rádiót írta ki, azzal h kiszedi, semmit sem veszít (csak az előzőeket, amiket mind pótolja a tab), az eredeti hibajelzések a műszerfalon a kis lámpák.

7.: Akkor már miért nem fúrtad ki elöl is a kamerának a helyét, valami szép keretet köré, és akkor autóbiztonsági kamerád is lenne, erre is van pár progi androidra,de amúgy a Torque ezt is tudja valami pluginnal: élő kép, félig áttetszően rajta a kívánt értékekkel!

8.: ELM327-es blue adaptert én is használok (legkisebb, legfrisebb verziós, átlátszó világoskék, kb két centit lóg csak ki a csatiból fajtát), ebay-en "filléres" (n x ezer Ft), kínából ingyenes postázással (ott így támogatják az exportot ingyen postával - és egy hét volt így is), működik teljesen egyszerűen. Össze kell párosítani, és a playből letölthető program felismeri. A Torque a legismertebb, rengeteg mindent tud alapból, de sok autótípushoz csinálnak sepéci kódtáblázatot, ezt beadva a programnak, típusspecifikusabban tud adatokat kiolvasni (Nekem pl Toyota Prius van, , letöltöttem, beadtam neki a Prius fájlt, és így a szokásos dolgokon kívül még a hibrid rendszer dolgait is ki tudom olvasni, áramot, feszt, cellákat, hőfokokat, fordulatokat, mindent látok), és megmutatni. A kulcsszó a kiolvasni! Ez csak kiolvas, tájékoztat, csak leolvashatók az értékek, módosítani, elrontani semmit sem lehet. Ez csak egy pontos, real time, nagy és profi fedélzeti computer. A Torque a legjobb szerintem, mint mondtam, de számos rengeteg másik OBD progi is letölthet. A Torque alapból fizetős (4-5USD - nem pénz), de van valami ingyenes verziója is. ezenkívül vannak hozzá pluginek, widgetek is (mint látható a két érték a kijelzőn). Pluginnel élő kép is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#80) zezoka válasza zezoka (#79) üzenetére


zezoka
őstag

Amúgy akit jobban érdekel ez az OBD diagnosztika, az írja a be a Youtube-ba, hogy ELM327 vagy Torque, és lesz néznivaló bőven, miket tud a progi, de lehet h még az autótípus is szűrhető.

Pl itt van ez, nekem a Toyota Priusra ilyeneket (is) tud: http://www.youtube.com/watch?v=a-QCfCpJeRE

Alanti hsz-emben a 8.sz-ban említettem, hogy mivel külföldi fórumokon esetleg már valaki megcsinálta, letölthető az autóhoz a külön fájl, amivel részeltesebben, autóra specializálva láthatók plusz dolgok: ebbe beletartozik olyan is, hogy pl ismert, megadott adatok vannak benne még pluszban (hajtási veszteségek, áttételek, súlyadatok), ezért pl még aktuális teljesítmény és nyomaték is kiolvasható. Nyilván nem lesz atompontos, de nagyjából stimmelt a Le és a Nm is (persze alatta volt, de mondjuk 10%-on belül: pl 109 Le helyett csak 102ig sikerült feltornázni, akár állva helyből indulva, akár menet közben kipörgetve)

[ Szerkesztve ]

(#81) agoka07


agoka07
senior tag

Gratulálok!:) Ez ötlet alapján majd ha oda kerülök, én is beszerelek egyet a Punto-ba :DDD

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#82) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Nagyon jó lett a módisítás. Kár hogy a Feliciámba nem tudnám hova tenni :(

Üdv.: Csaba

(#83) klambi válasza zezoka (#79) üzenetére


klambi
addikt

még 1 tolatókamerát rátolni,az lett volna a nagyon komoly megoldás még :DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#84) 8th


8th
addikt

Ez jópofa. Tetszik. :R

(#85) Lazsnak


Lazsnak
tag

Nagyon szuper, evek ota szeretnek a kocsimba ilyet mivel kocka is vagyok es a kocsimat is imadom :P
En anno egy 700as celeron laptopot akartam beepiteni a kocsiba de aztan milyen jol tettem h vartam, 3 ev eltelt es egy ilyennel sokkal tobbet kap az ember, pont nem reg szereztem be a Nexus 7-emet es mar megy a brainstorming, csakhat a 89-es jettaba nem ilyen halas a beepitsei kornyezet, illetve en kivehetore szeretnem megcsinalni, mert tuti ezert torik majd fel.

Szivessen vennek egy topikot amugy ahol direkt a kocsiban es menet kozben hasznalhato appokat gyujtenenk ossze, tabletre telefonra akarmire, bar lehet van ilyen bevallom nem neztem meg.

Szep munka nagyon, leld benne oromod :R

(#86) Peter789 válasza sgery (#76) üzenetére


Peter789
senior tag

hagyjad a trollmajmot, ezzel együtt van kemény 4 hsz-e... nyilván egy sok éve fórumozó tag, aki felsült este az asszonynál ezért idegességében regelt egy gyorsat és írt - azért a régi "megbecsült" usernevét csak nem akarta égetni :)

------------------------------------------------

én még egy rendes háttértárat hiányolok - nekem a 750 gigás vinyó félig van lossless-el, mp3-al, plussz egy nagyrakás sorozat is akad az unalmasabb autópályázásokhoz...

igo-t esetleg próbáltál rajta, hogy jön ki a többi programmal, akadások, lelapozás, stb? én nem nagyon szándékozok fizetni a mobilnetért, csak az offline alternatívák jöhetnek szóba...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#87) marcee


marcee
addikt

Le vagyok nyűgözve! Gratulálok!

\m/

(#88) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen jó ötlet, és szép munka :)
Mondjuk az elektromos résznél én inkább doboz + zsugorcső kombót használtam volna, de részletkérdés.
Meg az is jó ötlet, hogy csak gyújtáskor kapjon áramot a Tab, ne szívja az akkut :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) klambi


klambi
addikt

tökéletes kifigurázása a felső kategóriás autóknak, amibe + x száz-ezerért beletehetik neked a kütyüjüket!
ez rettentő jó, elegáns megoldás! Nagyon tetszik!!
:R :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#90) sztanozs


sztanozs
veterán

Nagyon jó cucc - már akkor is tetszett, amikor a Tab topicjában kérdezgettél :)

Ha nem a párom használná aktívan a Tabot én is elgondolkoznék egy ilyenen - bár mostanában már lehet olcsóért is kapni tabletet, lehet hogy én is bepróbálkozom majd egy ilyenen (bár nekünk egy D Corsa van, nem C)...

:C

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#91) Djandreas válasza Qbász (#6) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Helló! Szép munka!!! :) Véleményed szerint lehetséges a teljes hifi rendszer kiváltása 1 tablettel ebben a modellben? (Saab 95 2002) Ebben az esetben szerinted megoldható-e a kormányról vezérlés alap funkcióinak működése illetve a fedélzeti infók megjelenítése? Egyébként adathordozó milyen módon lenne csatlakoztatható hozzá?
http://www.cargurus.com/Cars/2002-Saab-9-5-Pictures-c5794_pi19896990#pi19896990

(#92) sztanozs válasza Djandreas (#91) üzenetére


sztanozs
veterán

Tab7-hez nem nagyon lehet külső USB eszközt (háttértárat) csatlakoztatni - bár van néhány kernel, amibe belehegesztették at OTG támogatást, de az 5V nincs kivezetve. Végülis így csak speciális főzött rommal és Y kábellel megoldható.
A kormánygombokról vezérlés is megoldható, de ahhoz meg elektronikát kell építeni. Én vagy BT-os vagy soros terminálos megoldásban gondolkodnék (Tab7-nek a csatlakozójára ki van vezetve egy soros RX/TX pár - ezzel megy pl. a dokkolható billentyűzet is) - bár ehhez szoftvert is kellene írni. Hifit szerintem meg nem igazán lehet kiváltani vele, hacsak nem találsz egy olyan autós erősítőt, ami HDMI jelet is fel tud dolgozni, mert ezen kívül csak sztereót tud a cucc, ami nem igazán támogatja a több hangszóró kezelését.
Ja és asszem a P1000-es nem a SGS hangchipjét örökölte (ami egy kiváló széria) A P1010-ben (Tab7 Wifi) nem Wolfson van, a sima Tab7-esnek kiváló hangja van Voodoo sound-dal a jack kimeneten.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#93) sgery


sgery
őstag

Néztem a D corsát, elvileg abba is bele lehet operálni, majdnem ugyan ilyen a kialakítása annak is (szerintem gáz az opel részéről, hogy még abba is a 10 éves tid kijelzőket pakolja fapadon...).

A saab-nál ahogy nézem csak a hifi helyére lehet beépíteni. De oda kell gyártanod hozzá egy speckó keretet (az már nehezebb munka..), vagy ha létezik, akkor hifi takaró keretet kell átalakítani. Ilyen esetben viszont könnyen lehet ki-be raktható példányt építeni (pl. [ilyet] )
Itt viszont felesleges a kormányra kapcsoló, nehogy már ne érd el a kezeddel a tabot :D
Ha odb2 van benne és rajta van a kompatibilitási listán akkor arról is tud olvasni biztosan.

Egyébként szerintem simán kivált egy fejegységet, ha van megfelelő erősítő a kocsiban. Sokan írják, hogy ótvar minőségek ezek, de sosem értem Őket. Ez egy kocsi, nagyon messze van a jó akkuszitkai kialakítástól, aki stúdió minőséget akar a kocsiba az vegyen egy profi fejhallgatót és dobja magára a kocsiban.. :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#94) Peter789 válasza sztanozs (#92) üzenetére


Peter789
senior tag

ha stabilra van építve, akkor úgysem ajánlott fixen a beépített USB tápáramkört fűteni, kínozni, szóval a külső táp + Y kábel sztem a minimum a megbízhatóság érdekében

a hang kábeles bekötéssel lehet problémás pont: földhurok alakulhat ki az akkura kötött kapcsolóüzemű töltő, az audió kábel és a rádió / erősítők betápjával körbezárva, ami rettenet puffanásokat, gerjedést, zúgást, generátor sípolást okozhat, rossz esetben akár el is pukkanhat ez+az. ezt a problémát nyilván ismerik azok, akik egyszerre szeretnék tölteni is a MP3 lejátszójukat / telefonjukat a szivargyújtóról + belekötik 3.5-es jack-el a rádió aux bemenetébe. lehet jó rendszert építeni, de macerás, és semmi nem garantálja a tökéletes végeredményt. lehet soha sem lesz jó az adott eszközökkel. carpc-zek, tudom miről beszélek! :) bár most lekopp, sikerült "tünetmentes" rendszert építenem végül többnyire "hagyományos" megoldásokkal is (a monitor HDMI-s, ott is volt földhurok problémám VGA-val), de ha mégegyszer újraépíteném a rendszert, lehet ismét belefutnék ronda problémákba, pedig 7-8 évnyi aktív tapasztalatom van az eddigi 4 rendszerem felépítésével! talán annyi előnyöm van, hogy azt már tudom hogy mibe nem is érdemes belekezdeni, de az ismereten dolgok nekem is ingoványos talaj :)

a BT nevezhető félprofi megoldásnak - illetve legalábbis ha jól működik (nem lesznek kompatibilitási zűrök a forrás és cél között) akkor az amatőr eszközökből korrekt eredményt hoz

a magasabb szint az irtó drága. egyrészt lehet HDMI > optikai SPDIF konvertereket kapni, majd a toslink kábel végére egy jófajta DAC-ot illeszteni, de az akkor is még csak sztereó lesz. nem tudom maguk a tab-ok egyáltalán képesek e a több csatornás LPCM megszólaltatására, de ha igen, akkor annak a földhurokmentes előcsalása már nagyon komoly felszerelést igényel! amióta carpc-zek, azóta tervezgetem egy ilyen "ultimate" DAC rendszer felépítését, de túl sok idő és energia (plussz nem kevés pénz a prototípusolás), eddig még nem jutottam el a megvalósításig... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#95) sgery


sgery
őstag

Még annyi, hogy biztos létezik olyan hosszabbító, aminek egy vége micro sd alakú, így bedugot a tab-ba, a másik vége pedig mircro sd befogadó egység, ergo mirco sd hosszabbító. Így azt elhelyezet pl. a kesztyűtartóba és van egy külső adathordozó megtáplálásod :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#96) sztanozs válasza Peter789 (#94) üzenetére


sztanozs
veterán

HDMI-n teljesen digitális csomag megy át, ha 2 csatorna, akkor 2, ha n, akkor n... Jó kérdés, hogy csak hang átvitelére rá lehet-e venni az eszközt - no meg van-e hozzá olyan lejátszó, ami HDMI-n nyom ki zenét, nem csak videót.

BT most nézem, hogy tényleg jó lehet az elméleti/gyakorlati (2.1 / 3 Mbps) 2.0-s sebesség alapján is.

A fölhurok (búgás) meg tényleg egy érdekes kérdés.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#97) Zsolto válasza Loading... (#70) üzenetére


Zsolto
őstag

Gratulálok a 4. "szakmai" hozzászólásodhoz. Ez igen, ezért érdemes volt kinyitni a szádat. Sok hasonlót szeretnék még olvasni tőled, csak sajnos nem lesz rá módom, mert a következőnél vagy az az utáninál búcsút kell majd vennünk tőled...

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#98) Peter789 válasza sztanozs (#96) üzenetére


Peter789
senior tag

a HDMI audio-nak túl sok a buktatója, nem látom igazából értelmét. 2-4-6-8 csatornás LPCM? -ezekből a sztereót tuti tudja, de már ehhez is kell találni valami jó tudású HDMI>VGA konvertert, ami a hangot nem analógba, hanem SPDIF-be, lehetőleg Toslink optikai-ba ki tudja adni (de ha már legalább RCA van, akkor abból optikait már nem nehéz csinálni). erre mehet egy jobbfajta DAC. ha multicsatornás, arra nem nagyon tudok polgári megoldást. talán egy házimozi erősítő kibelezett digitális szekciója, vagy pedig az AD9398 csipp, aminek nem egyszerű a programozása, kell hozzá saját EDID-et társítani, és a galvanikusan leválasztott multicsatornás DAC-ot sem egyszerű megtervezni hozzá hogy az szépen is szóljon...

*dolby* marketing vackok? egyrészt nem hinném hogy a tablet SoC tudná, másrészt fos minőség bármilyen LPCM-hez képest - önszivatás az egész

egyszerűbb megoldás lehet egy USB-s hangkártya illesztése. ha egy standard sztereó csippről van szó (cmedia, texas - van még pár gyártó ilyenekkel) akkor ahhoz könnyű alátolni a megfelelő kernel modult. ha sokcsatornás, akkor ahhoz már kell egyedi linux drivert fordítani - nem lehetetlen, de szép kihívás... annak az USB-s hangkártyának is lehet vagy optikai SPDIF kimenete (ha csak sztereó), vagy egy a fentihez hasonló galvanikus leválasztás után egy minőségi I2S DAC

akit a fenti sorokkal összezavartam, az nem fogja holnapra összerakni, az biztos :) jópár éve még én se nagyon foglalkoztam ezekkel, sok volt a sötét folt, és most se vagyok benne biztos hogy már rögtön a 23659-dik próbálkozásra egyből működne is ha nekiesnék :DD talán első körben egy kész sztereó USB hangkártya > toslink > kész DAC kombóval lenne célszerű kezdeni - ha PC-vel megy akkor jöhet az androidon a szoftveres összehegesztés... aztán hosszútávon lehet gondolkodni az összetettebb rendszerben is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#99) twingos válasza Peter789 (#66) üzenetére


twingos
tag

Azért tegyünk be egy képet is.Ha már faragásról van szó,no meg Corsáról.
Nem nagy távolság a CarPc és a TabletCarPc :D
Jó munka !!!

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#100) Peter789 válasza twingos (#99) üzenetére


Peter789
senior tag

igazigaz... :) bár az én beépítésem 3 éve "átmeneti" és erősen úgy néz ki, hogy ebben az autóban már soha nem is lesz végleges, mert mennie kell... no de majd a következőben!!! na jó, már ennek is úgy futottam neki 3 éve hogy az előző félbemaradt, de majd ez... :DD

( plz majd dobj egy mailt arról hogy hol tart / áll a költözés )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.