Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Silεncε


Silεncε
őstag

Akkor a másik oldalról is: biciklivel járok mindenhova, de valami elképesztő ami az utakon uralkodik akár biciklisek akár autósok, akár gyalogosok viszonylatában. Gyalogos: nem találja meg, melyik a járda, természetesen a bicikli út közepén kell bambán sétálgatni, aztán meg neki áll följebb ha valaki elüti. Biciklis: olyan biciklikkel közlekednek néhányan, hogy az életveszély. Mindennemű KRESZ ismeret nélkül közlekednek, mennek bele a nagyvilágba. A járdán biciklizést már nem is mondom. Autósok: nem hajlandók tudomásul venni, hogy a biciklisis is közlekedik. Elsőbbség mi az? Éppen nem rég történt eset: fordulnék be balra, behúzódtam középre, kéz kint, egyértelműen látja a mögöttem jövő, hogy le akarok balra kanyarodni. Volt még nagyjából 5 méter a kereszteződésig. A BMW-s persze nagyon siet, ezért behúzodik mellém balra, a szembe jövő sávba. Egyszerre kanyarodtunk le. Namost, ha egy kicsivel hamarabb kanyarodok le, simán elüt. Mert neki annyira sietős. Az autósok egy nagy része konkrétan a jobb kezes kereszteződést SEM képes felismerni, ebből is volt már nem egy necces helyzetem. A kidudálásra meg már ki se térjünk.

Mindezt egy közepes méretű városban tapasztaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.