Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Korábban volt egy teszt, hogy a gépek mennyivel tudnak írni valójában, és ott az jött ki, hogy a közelében sincsenek a leggyorsabb kártyák maximumának.

Azóta változott a helyzet, valóban ki tudják már használni ezt a sebességet?

(#2) engusz válasza Male (#1) üzenetére


engusz
veterán

Engem is érdekelne. Szerettem volna PATA-s SSD-t vásárolni, de végül a CF kártya + IDE átalakítónál kötöttem ki. Persze elméleti síkon.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) antikomcsi válasza engusz (#2) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Most, hogy írtad utánna olvastam, mert eddig azt sem tudtam, hogy már ilyen is van. :B

Egyébként bevált?

(#4) Zro


Zro
csendes tag

A sebesség nem csak akkor jön jól, mikor fotózol, hanem mikor a 16 gigát letöltöd a gépedre...
Így ha a fényképeződ nem is tudja kihasználni maximálisan, te attól még ki tudod :)

(#5) bsh válasza Zro (#4) üzenetére


bsh
őstag

és mégis mivel? usb-s kártyaolvasóval? 65 ill 50 megát másodpercenként? :P
én még csak 1x láttam olyat, ami egy rövid időre elérte a 30mb/s sebességet, de ez ritka, mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kriza válasza Zro (#4) üzenetére


Kriza
őstag

Hát nemtudom, lehet, hogy inkább várok 2x annyit, és megspórolom a vélhetően igencsak horribilis felárat.
Persze tudom, vannak profik is... :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) Male válasza engusz (#2) üzenetére


Male
nagyúr

CF-IDE átalakítós megoldással azért lehet gond: nincs wear leveling, így vagy OS-t kell megfelelően választani (módosítani), vagy nem lesz hosszú életű a dolog... bár ez éppen SLC-s, szóval jobban bírja azért :)

(Használok egy ilyen megoldást jóideje, de azon csak DOS van, illetve pár segédprogram... azok nem okoznak gondot, mert nem írnak folyton a vinyóra, de egy alap Win már problémás lenne)

Zro: Na igen, csak ennyit az USB sem tud. (mondjuk a profiknak lehet, hogy van valami más cucc, ami nem USB-n keresztül köti a gépre)

(#8) Metalfan válasza Male (#7) üzenetére


Metalfan
senior tag

Kipróbálnám, hogy egy laptopba épített kártyaolvasó mennyit bír. Vagy az internal USB-vel kapcsolódik az alaplapra? :F

Az ajánlott fogyasztói árról még nem számolt be a vállalat. Nyilván nem akarták elijeszteni máris a potenciális vevőket :))

[ Szerkesztve ]

(#9) BRinyo válasza engusz (#2) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Gyakorlati síkon a pqi 300x CF kártyája 25-26MB/s tempó környékén muzsikál, IDE-CF átalakítóval.

(#10) BRinyo válasza Male (#7) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Ki kell hagyni a swapwile-t a körből és tovább bírja. Linux esetében ez pl jóval egyszerűbb, win esetében meg lehet variálni. Külön kártya/pendrive/meghajtó a pagefile-nak vagy pedig embedded studio-val felépíteni a megfelelő windows-t.
Az USB2.0 már 480Mbps ami elviekben 60MB/s.

(#11) .mf válasza engusz (#2) üzenetére


.mf
veterán

Én is fontolóra vettem a dolgot, a Vaiom tetülassú 1.8"/4200 winyóját (25MBps max, 15MBps átlagsebesség, lassú elérés) lecserélni, de mivel a microATA SSD ritka és nagyon drága, ezért gondolkoztam a CF-átalakítós megoldáson. Végül elvetettem egy adag utánajárás után: sajnos a CF-kártyák vagy gyorsak (slc), de akkor drágák és alacsony kapacitásúak, vagy pedig olcsóbbak és nagyobb kapacitásúak, de akkor lassúak és elég könnyen elhaláloznak (mlc). Munkahelyen volt néhány embedded rendszer CF-kártyával, debian futott rajtuk -- pár hónap alatt nagyrészük tönkrement...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) engusz válasza antikomcsi (#3) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudok róla érdemben nyilatkozni, egyelőre mások tapasztalatait gyűjtöm. Ha jókat olvasok, talán belevágok én is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) .mf válasza Male (#7) üzenetére


.mf
veterán

Van wear-leveling a vezérlő-chipjükben, de csak passzív/statikus: a szabad cellák közül a ritkábban használtakra ír előbb. Dinamikus viszont nincs, ami a ritkán felülírt cellákról arrébbmozgatná a tartalmukat a már sokat használt cellákra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) engusz válasza Male (#7) üzenetére


engusz
veterán

PATA SSD lenne a legjobb választás, de az szinte beszerezhetetlen. Itt-ott találni Samsung-ot, de csak 8 GB-ost. A Transcend kacérkodikg 30 GB körüli meghajtókkal, de azoknak olyan rémesen alacsony az írásuk/olvasásuk, hogy csúfság SSD-nek nevezni őket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) engusz válasza .mf (#11) üzenetére


engusz
veterán

Ezek nem jó hírek. Sőt. Én is azt tapasztaltam, hogy jó féle CF kártya olyannyira drága, hogy inkább rendelek valamelyik messzi országból SSD-t.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) WiZARD válasza bsh (#5) üzenetére


WiZARD
addikt

firewire olvasó.

itt van mindenféle cf/sd tesztelve fényképezőkben, és kártyaolvasókban is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17) antikomcsi válasza engusz (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg is néztem, amit említettél, és a 32 gigás az 21.5K, írás/olvasása, pedig 74/45MB/s.

Ehhez képest mi az ami már jónak mondható ssd-nél?
Mert ennyit szerintem egy normál vinyó is tud. Én pedig azt várnám el, hogy legalább 2x olyan gyors legyen, mint egy átlagos hdd, különben nincs semmi értelme. Mármint nekem.

(#18) Male válasza Metalfan (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Az ugyan úgy USB-s, csak belül van bekötve.

Áh, csak nem fért volna ki az ára egy sorba :DDD

k3l3r0n: Igen, a SWAP file alap, de azért ez még nem elég, van pár cikk ezzel kapcsolatban. Meg lehet csinálni, de nem egyszerű.

Jah, az USB 2.0-nak 60MB/s az elméleti sebessége... de a gyakorlatban 30 fölé nem igazán megy (inkább 25 körül mozog).

.mf: Na, ezt nem tudtam... gondolkodtam is emiatt, hogy a fényképezőn vajon érdemes e mindig letörölni az összes képet, vagy inkább csak akkor ha már betelne a kártya... de ha ilyet tudnak, akkor mindegy hogy csinálom.

(#19) grabber


grabber
addikt

Pont az DSLR piacra szanjak ahol kihalo felben van a CF.Mar ott is sdhc hasznalnak es kesobb sdx.

(#20) dabadab válasza grabber (#19) üzenetére


dabadab
titán

Azert a DSLR-k varhato elettartama meghaladja a fel evet - es az is elkepzelheto, hogy valaki a mar meglevo gepehez akar uj kartyat venni.

DRM is theft

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

Na igen az új Hasselbladomba veszek is 10 darabot :DDD

(#22) engusz válasza antikomcsi (#17) üzenetére


engusz
veterán

Up to 74/45 MB/s. Nem szabad bedőlni a marketingnek. Ez a folyamatos olvasára/írásra vonatkozik. A véletlenszerű írás 8 MB/s. Ezen a fórumon komoly negatív kritikát kapott az első hozzászólásban az a TS32GSSD25-M, amit itthon is lehet kapni az általad említett árért.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) #65675776 válasza grabber (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak ezt a kártyát a DSLR piac tetejére szánják, ott meg még mindig a CF a szabvány, esetenként egyszerre kettőt is tud fogadni adott gép (pl Nikon D3(x)). Arrafelé szó sincs SD akármiről.

(#24) grabber válasza #65675776 (#23) üzenetére


grabber
addikt

A felső kategóriában még mindig elterjedt a CF.Okát talán abban látom,hogy megbízhatóbb vagy masszívabb mint egy SD kártya.A D3x 24 mp miatt szükség lehet egy ilyen kártyára csak írni is tudjon rá kellő sebességgel a gép.

dabadab: Régebbi gépekről általánosságban elmondhatók:Kevesebb mp,lassú írási/olvasási sebesség és nem tud videót rögzíteni.Emiatt nem nagyon van szükség gyorsabb kártyára és nagyobbra se igazából(16 gb elég sok már)

(#25) #65675776 válasza grabber (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felső kategóriából jó ideig nem is fog kiszorulni.

(#26) kariad


kariad
senior tag

Ezt se nekem találták ki. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.