Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Jujj de csúnya az arca!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) Mans20 válasza waithEard (#1) üzenetére


Mans20
addikt

Jobb mint az a sok lesimult téglalap,5 réteg porszűrővel,ami lefogja a légszállítást.

(#3) waithEard válasza Mans20 (#2) üzenetére


waithEard
őstag

Ahogy a belga mondta: "Az Arc a baj". :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#4) vittorio7


vittorio7
őstag

Elég vad a kinézet...

Abban sem vagyok biztos, hogy vastagabb pendrive-t rá lehet csatlakoztatni az USB-ire.

[ Szerkesztve ]

(#5) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Hát valóban nem a legszebb házikó (nekem az I.-es van, ha már ez lett a II.) Az árához mérten tudja amit kell, szerelni sem volt nehéz, a kábelek is szépen elférnek. Én az előlapi venti mellé dobtam még bele 2db 120mm -es Arctic F12-őt hátra és oldalra, így a szellőzése is szuper. Bár nekem ez a kék ledes első venti jobban bejön, mint az enyémben lévő piros. :B

(#6) Villeneuve


Villeneuve
csendes tag

Nagyon jó vétel volt még anno 8 000 Ft-ért a Vaya. Elégedett vagyok vele és ha gépházat kell majd venni a jövőben akkor biztos Sharkoon lesz. :)

(#7) Benzoldog


Benzoldog
tag

Szerintem is érdekesen néz ki, de biztosan nem lehet rossz vétel.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

elődjébe szereltem, elviselhető, ha nem mindennap kell cserélgetni a cuccokat. Víz kivezetés vicc kategória, meg ugye nagy része marketing, de ár/értékben jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) Potzee


Potzee
addikt

Részemről UP!
Ami lényeges javulás, " Max. height CPU cooler: 16.5 cm " tehát befér a legtöbb komolyabb cooler is!
A 35 euro-s, plexi oldallapos verzió is baráti.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#10) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Háát... Én még mindig azt mondom, hogy ha ház, és jó áron, akkor csak a Cooler Master Elite Knight 350 RC-K350-KWN2-EN ...
Szerintem...
De ettől függetlenül nem rossz, nekem tetszik.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#11) Potzee válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


Potzee
addikt

Nincs kábelmanagement.
" CPU cooler height: 148.5mm " tehát egy normális 120 mm-es ventis coolert nem tudsz beletenni, max. True Spirit 120M vagy valamilyen topflow hűtőt.
:F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Eddig is egy jó ár érték arányú ház volt a Vaya,és az utódja szerintem pofásabb lett. :K Ennyiért nem rossz.

(#13) pilóta


pilóta
nagyúr

[link] ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) tixem válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


tixem
addikt

Én akartam anno k350-et, de mint kiderült egy nagy nulla. Inkább szánjon rá az ember még egy kicsit és kap z9-et.

on: az előd ca. 8k-s árával garantálható, hogy vinni fogják mint a cukrot, budget gépekhez tökéletes.

(#13) pilóta neeee :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15) VaniliásRönk válasza kromatika (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Teremtőm, milyen volt akkor az előd? ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Mate válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Mate
nagyúr

Az előd szerintem rondább volt, ez egy fokkal jobb.

Ár/érték arányban viszont nagyon jó! Bár én inkább (mivel leginkább matx gépekkel van dolgom) Ms140-et szoktam venni. Eddig mindenki elégedett volt vele. Abból is jöhetne egy újított verzió, bár már így is szinte tökéletes.

(#17) Midway


Midway
senior tag

Nem ertem miert lett ez dragabb mint az elodje?
Ugyanazt tudja. Jo hogy ujabb, de semmivel sem kerul tobbe gyartani, sot!

[ Szerkesztve ]

(#18) Mate válasza Midway (#17) üzenetére


Mate
nagyúr

Eddig is ennyibe került, nem?

Amúgy ahogy nézem, már le is került a sima vaya a polcokról, így gondolom aránylag hamar megjelenik majd a piacon.

(#19) Midway válasza Mate (#18) üzenetére


Midway
senior tag

En 7500ert vettem ami nem 29€ szerintem.

(#20) Mate válasza Midway (#19) üzenetére


Mate
nagyúr

Bár most nem érhető el pcx-ben és ipon-ban, de kb. 2 hete írtam össze egy gépet pont ilyen házzal. Akkor 8300 és 9000 között volt az ár. Az új meg 8700 körül várható. Tehát semmivel se lesz drágább.

(#21) Midway válasza Mate (#20) üzenetére


Midway
senior tag

Lehetseges, akkor jol felment az ara egy ev alatt.

(#22) Mate válasza Midway (#21) üzenetére


Mate
nagyúr

És ez még a sima verzió, a másik 13k körül volt ha jól láttam :D

(#24) scampolo84 válasza #32839680 (#23) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Én 2012. őszén raktam bele az adatlapomon látható konfigot és bátran mondhatom, hogy az árához mérten kiválóan teljesít a házikó. Annak idején viszonylag olcsó, de nem gagyi házat kerestem és nem bántam meg egyáltalán a vételt. Masszív, nem zörög, nem "fél újjal benyomom papundekli" lemezből van, bár biztosan vannak nála masszívabb házak is, de abban a mezőnyben amiben versenyez (szerintem) magasan megállja a helyét. Az anyag merevséghez annyit tudok hozzáfűzni, hogy a CPU-n egy Arctic freezer 13 dolgozik, ami kb. 700 gramm és meg sem kottyant neki eddig.

(#25) nagy.renato


nagy.renato
csendes tag

A kapcsolónál lévő "sáv" tetszik, a többi elmegy.

(#26) Mercutio_ válasza Mate (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

mATX lapokhoz Fractal Design Core 1000, olcsóbb, letisztultabb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27) kromatika válasza Mercutio_ (#26) üzenetére


kromatika
veterán

Csak abban nincs kábel elvezetési lehetőség,és kisebb cpu hűtő fér be.

(#28) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak annyit mondanék, hogy a közvetlen előddel, ami kb. ugyan ez raktam össze pár gépet. Nem sokat az tény, de arra elég volt, hogy megismerjem.

Nos Obsidian 800D méretekre és stabilságra senki ne számítson, és most jön a, DE. Valamivel 9K alatt tudtam beszerezni őket, és ennyiért is kell ítélkezni. Márpedig ennyiért teljesen vállalható. Nincsenek benne csicsás extrák, de az árát bőségesen megéri.

Ha valaki 10K alatt keres házat akkor ezerszer inkább ezt ajánlom, mint bármely más xdl, gaba stb. vackot.

(#29) wolfman


wolfman
veterán

Az előző verzió is ronda volt és használhatatlan. Ez most megint ronda és most van benne egy kicsi kábelmenedzsment.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30) Ivy.4.Ever válasza wolfman (#29) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Az előzőben is van kábelmenedzsment. És szerintem pont elég vastagok a lemezei. Nekem az alsó táp elhelyezés volt a fő szempont. A porszűrés minimalista de akármilyen szűrő ide vagy oda úgyis takarítani kell.

(#31) Ximo


Ximo
tag

Pont a legnagyobb gyengeségeivel nem csináltak semmit, jó lett egy kis kábel management, de továbbra is szerelhetetlen a HDD tartója, rossz irányba néz és még csak nem is kivehető, a kinézetről nem is beszélve, jó, hogy olcsó, de attól még nem lesz jó vétel.

(#32) tixem válasza Ximo (#31) üzenetére


tixem
addikt

mondj jobb házat 10k alatt... FD Core 1000 talán, de abba még egy 150 mm magas hűtő se fér. És ezzel vége is a konkurenciának.

A kinézet meg egyéni preferencia, nekem tetszik, az első valóban ronda volt, de ez már tűrhető.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33) imibogyo válasza kromatika (#27) üzenetére


imibogyo
veterán

Részemről nagyon nem hiányolom a kábel menedzsmentet. És még a Mugen 2-t is bele tudtam applikálni. Mondjuk kb. 2 mm miatt plexis oldallap kellett hozzá, de ez a modding miatt egyébként is adott volt. :K

(#32) tixem: a Mugen 2 158 mm. Szóval egy 154-156 mm-es hűtő csontra befér. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) vittorio7 válasza imibogyo (#33) üzenetére


vittorio7
őstag

Jól belaktad azt a "kuckót" és még jól is mutat. Teljesen rendben van így. Tetszik nagyon. :))
Egyedül az USB 3.0 hiányzik erről a házról, meg nekem furcsa, hogy az oldalán vannak a csatlakozók. Mondjuk az sem lenne jobb, ha a tetején porosodnának.

[ Szerkesztve ]

(#35) Mercutio_ válasza kromatika (#27) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, kinek mi a preferenciája, de egy moduláris táppal már ez is kevésbé hangsúlyos talán.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) imibogyo válasza vittorio7 (#34) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi. Ha az időm és az egészségem engedné be is fejezném, de most egy darabig így marad. Majd talán a következő hónapban lesz valami. Még meg akarom rövidíteni, mert túl "mély" a ház. El akarom tüntetni azt a felesleges 8 centit az elejéből.

Még nincs egy nyamvadt USB 3-as eszközöm sem. Nem szoktam addig cserélni (például pen-drive-ot) amíg tönkre nem megy valami, így mindenből maradt egyelőre az USB 2-es. Mivel szinte mindenem egy saját szerveren fenn van, így nem is tudom mikor vettem elő akármilyen külső HDD-t, vagy pen-drive-ot.

A csatlakozók nekem jók így, amúgy sem szeretem nagyon az ég felé nézőket (kivéve ha nagyon beleszeretek egy házba, akkor elnézem neki), mondjuk az átépítésnél valószínűleg megy minden a front panelre. Ott van a legjobb helyük. :K

(#37) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Amit kell, azt megfelelően tudja, mint az I. verzió is, amilyen nekem is volt.

(#38) ViZion válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ez nem az az árfekvés, amibe moduláris tápot raknak :DDD

Amúgy valóban ez volt az egyetlen normális, alsó tápos ház 10 k alatt. Persze ennyiért nem kell bikaviadalt várni, de ha szűkös a keret, akkor bizony meg kell fontolni, mert jó vétel (az első verzió).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) Benzoldog


Benzoldog
tag

Azért ez már nem olyan drága, kezd elviselhető lenni az ára.

(#40) #65675776 válasza imibogyo (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

A beépített kábelmanagement többnyire csak arra jó, hogy a beltérből elvegyen jópár millimétert. Kis kerativitással gyakorlatilag minden házban meg lehet oldani sajátkezűleg is.

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Elég "gémer"...

(#42) Harlekin77 válasza #65675776 (#40) üzenetére


Harlekin77
csendes tag

Nekem az előd van.Árban tényleg jó de nagy részt csak parasztvakítás ez a ház.A kábel menedzsment takarásáért felelős domborítás a ház jobb oldalán 5cmmel beljebb kezdődik mint az alaplap tálca nyílása.Ez matx lapoknál abból a szempontból rossz hogy ha nem alap léghűtést rak bele az ember víz vagy komolyabb léghűtésnél akkor a backplaste,alá a szigetelés és/vagy a csavar fej nagysága vagy hossza miatt már nem tudod felrakni a borítást mert kinyomódik a borítás lemeze.Vízhűtés előkészítés meg röhej hogy van benne.Nincs a házban olyan hely belül ahová fel lehet fogatni a hőleadót mert a tetején nincs szellőző.Hátul van egy 120as hely ahova szintén nem fér be mert a felső élen lévő visszaperemezés 3mm széles és elnyomja a csavarnyílástól.Oldalborításra meg nem szerelek hőleadót és ventit is macerás oda tenni.Én ezt fűrésszel orvosoltam.Így befért a 120as radiátor,tökéletesen takarva az matx alaplapokon lévő cpu tápcsatlakozót ami gáz ha a víz beszerelése végén jön rá az ember hogy nem dugta rá a cpu tápot.A másik gond meg a lemezek vastagságából adódik.Vékonyak hamar deformálódnak utána meg erős késztetésük van rezonálni.A gyári ledes venti nagy fordulaton jár és baromi hangos.A szerszám mentes szerelhetőség is szép dolog de lötyögősen tartja a helyén a dolgokat ami szintén segít a nem kívánt hangok keletkezésében.Amikor vettem én jól bedőltem a marketingnek.Most már nem vennék ilyen házat vízhűtéses rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Istenem adj türelmet a hülyékhez!Ha erőt adsz megölöm őket.

(#43) ViZion válasza Harlekin77 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

De most komolyan! 9k Ft-os házba víz? Nekem az egyk céges mATX i5 konfig van az elődbe, 1 hdd + 1 SSD társaságában... teljesen megfelelő ezért a pénzért. Nagy hűtő, meg víz és hasonló elvárások egy ekkorka, belépős háztól elég furák, mikor egy víz szett kb. 4-5× ennyibe kerül... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) imibogyo válasza #65675776 (#40) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van :K

(#45) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Én néha még bírom is az ilyen elborult "gamer" házakat, de ez valahogy nem sikerült túl jól.

(#46) blaca83


blaca83
őstag

Szeretem a Sharkoon házakat, de ez most valami nagyon csúnyára sikeredett... :P
(legalábbis nekem nem tetszik)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#47) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Sharkoon Vaya házba befér egy r9 380x Videókártya?

(#48) chris 1997


chris 1997
csendes tag

Sharkoon... csalódtam a fejhallgatóba csalódtam a házba ne már... miez már megint

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.