Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Ez tényleg gyönyörű.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) HussarF

10 millió pixel? nincs itt valami elírás?

Az én telefonom kamerája 13 Mpixeles, ami 13 millió pixelt jelent, mégsem csinál 67,5 MB-os képet :)

(#4) aprokaroka87 válasza HussarF (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a felbontás csak egy része a méretnek

(#5) kymera


kymera
senior tag

És a Pluto még csak a "szomszédunk" ..... :) Elképzelni is nehéz hogy milyen változatosak és érdekesek lehetnek más naprendszerek , bolygók , csillagok , holdak , stb.
Ilyenkor fogja el az embert az az érzés hogy milyen apró porszemek vagyunk az univerzumban.

Amúgy mitől ilyen vöröses a plutó felszíne ? (a vas jelenlétére utalna ?)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#6) Dezsike válasza HussarF (#3) üzenetére


Dezsike
tag

De a telefonod tömöríti a képeket, ez tömörítetlenül ennyi. Ha csak magát a képet és a színinformációt vesszük alapul nagyjából ki is jön a méret.

(#7) lev258 válasza kymera (#5) üzenetére


lev258
veterán

Sajnos nem ilyen egyszerű.
"The image combines blue, red and infrared images taken by the Ralph/Multispectral Visual Imaging Camera (MVIC)."

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8) Degeczi válasza Dezsike (#6) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a cikk valóban elírás: a linkelt kép 8000x8000, azaz 64 Mpixeles, nem 10 (és a tömörített PNG 70 MB)

(#9) Bad Pritt válasza Degeczi (#8) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mennyi idő alatt ért haza a csomag? Mikor lőtte a képeket?

Sorry, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) berek21


berek21
senior tag

A legszebb háttérkép. Már megyis fel.

LG Velvet eladó!

(#11) oxalisz válasza kymera (#5) üzenetére


oxalisz
tag

Hát még ha az is eszükbe jut, hogy a mérhetetlen világegyetem (galaxis halmazok stb.) mindössze 4%-a a teljes egésznek. Sötét anyag, sötét energia, és még kitudja mi minden...
Lehet, hogy a "porszem" jelző is túlzás.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#12) -szp- válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


-szp-
aktív tag

Július 14-én készült a kép

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#13) Dilikutya válasza berek21 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Céges gépen nekem ez a háttérképem. A felbontása kisebb, a kép is kevésbé éles, de jobban tetszik az igazi szín, mint ez a hamisszínes kép.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Alert89


Alert89
tag

A NASA által közzétett legfrissebb fényképek, melyeket a New Horizons készített immár színesek. Ezeket némileg módosították, hogy az apró részletek még jobban kiütközzenek.

Vagyis most tették közzé, miután kiretusálták az oda nem "illő" részleteket, melyek mondjuk Földön kívüli élet létezésére utalnak és persze a színeket is "jól" beállították, nehogy a valóságot lássuk itt sem és valamilyen, a hatalom számára veszélyes következtetéseket vonjunk le.

(#15) -szp- válasza Degeczi (#8) üzenetére


-szp-
aktív tag

Jogos, javítottam. :R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#16) Dilikutya válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezek a képek mind akkor készültek, amikor 12500 km-re megközelítette a szonda a Plútót július 14-én. Akkor gyorsan pár kisebb képet át is küldött, hogy valamit tudjon a NASA mutatni az eseményről, de a nagyfelbontású képek és mérési adatok csak ezután kezdtek el letöltődni. És még nincs vége, folyamatosan jönnek az adatok, időbe telik. Az adatkapcsolat sebessége 4 kbit/s körül van, eltart egy darabig, ráadásul valahonnan úgy rémlik, hogy nem is 0/24-ben küldi az adatokat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) Dilikutya válasza Alert89 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jogos. Én sem tudnám feldolgozni, ha a jeges síkságokon a távoli napfényben sütkérező ET-ket látnék. Még jó, hogy a gyíkemberek itt élnek közöttünk, és segítenek. Vannak valódi színes felvételek is, a hamisszínes fotók más célt szolgálnak. Az infravörös sem azt mutatja, amit szabad szemmel látsz. Rát hat a chemtrail, úgy látom. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) TigerCat válasza Dilikutya (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem meg ez, csak PNG-ben:

2880x1800

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) Fitzgerald válasza kymera (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha abból indulunk ki, hogy a kvantumelmélet szerint a téridő és az anyag is csupán illúzió, már nem is olyan nehéz elképzelni a dolgot :)

(#20) lev258 válasza Fitzgerald (#19) üzenetére


lev258
veterán

Miért is?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21) body007 válasza berek21 (#10) üzenetére


body007
addikt

+1 :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#22) atike


atike
nagyúr

Tudván azt, hogy abból a távolságban milyen sebességgel és milyen apró részletekben érkeznek meg az adatok nem semmi, hogy milyen "értéke" van az ilyen felbontású és méretű képeknek... Érdekes lenne tudni, hogy mennyi idő alatt ért ide mondjuk az a 67 megás png... :)

(#23) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

szép. továbbra is várom a kapcsolatfelvételt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) scarabaeus válasza atike (#22) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A png itt készült, több felvételből)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) Dilikutya válasza atike (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

4 kbit/s.... ~ 37 óra lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Cathfaern válasza atike (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kb. 38 óra, azaz 1,5 nap, ha folyamatos adást feltételezünk, ami tudtommal nincs meg.

(#27) Dilikutya válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem emlékszem, hol olvastam, nekem ilyen napi 8 órás kapcsolat rémlik, gondolom a Föld forgása, keringése stb miatt. Meg a vevőn osztozik a NASA másokkal is, úgy emlékszem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Fitzgerald válasza lev258 (#20) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Mi a kérdés?

(#29) Jeanne d'Arc

Eláll a lélegzet.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#30) lev258 válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


lev258
veterán

Hogy a kvantumelméletből mit és hogyan szűrtél le. Vagy csak pongyolán fogalmaztál.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

OMG! Brutál kép. Várjuk a többit is!!! :DD

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#32) M0RGI


M0RGI
őstag

Magyar nyelven elérhetőek valahol a NASA honlapján látható fotókhoz fűzött szöveges magyarázatok, tudományos eredmények, értékelések?

(#33) lev258 válasza M0RGI (#32) üzenetére


lev258
veterán

Nem valószínű, vagy ha igen, akkor óvatosan a fordítással. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#34) Törzsúr válasza Alert89 (#14) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Lefotosoppolták róla az ufókat. :D

Félre a tréfát nagyon szép képek!

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#35) #79335424 válasza Alert89 (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te tudsz valamit! Pl. dealert választani. Nagyon király cucca lehet, ha ilyen flashed van tőle! :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon látványos! Élmény nézegetni! :K

(#37) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Szép nagyon, ki is raktam háttérképnek! Köszi a cikket! :R

Pixel 8 Hazel

(#38) #09819904


#09819904
törölt tag

Színes, nagyfelbontású kép a Plútóról:
http://www.kennythepirate.com/wp-content/uploads/2013/11/dsc_0272.jpg

(#39) Fitzgerald válasza lev258 (#30) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerintem egyszerűbb ha leírod, hogy hogyan is fogalmaztam pongyolán. Egy teljesen más témájú topikban került elő a téma pár napja. Ahogy ott leírtam,
a kvantummechanika egyik következtetése leegyszerűsítve az, hogy a tudat teremti az anyagot (ahogy a teret és az időt is), és nem az anyag teremti a tudatot. Így lesz a fizikai lét pusztán illúzió, a megfigyelő által létrehozott világ. Egy ilyen világban mégis mi az, amit nehéz elképzelni?

(#40) HussarF válasza Fitzgerald (#39) üzenetére

Had küldjem neked ezt a számot ;]

Összekeverted a kvantummechát az Ozorán fellelhető hallucinogénok egész spektrumával ;]

Fizikusként mindig sírva röhögök az ilyen hülyeségeken

(#41) #09819904 válasza Fitzgerald (#39) üzenetére


#09819904
törölt tag

(#42) atike válasza HussarF (#40) üzenetére


atike
nagyúr

:DD :DD :DD :DD :D :C :R

(#43) gerii


gerii
addikt

A nagy felbontású képen tényleg el lehet nézelődni egy darabig, érdekes képződmények vannak rajta. (+ pár hójáró nyom :D )

(#44) Panthera válasza gerii (#43) üzenetére


Panthera
őstag

A marsjáró jobb oldalt felül ment? :) Szétrobbanó meteortól lehetnek? Érdekes, hogy több nagy kráterben is középen hogy visszahullott a törmelék (?)
Már az előző képek is nagyon jók voltak, nem gondoltam, hogy lehet fokozni. (Szerintem nem szoktak ilyen jó képek sikerülni a hasonló küldetések alatt.)

(#45) Fitzgerald válasza HussarF (#40) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Gratulálok, gondoltam hogy feltűnik majd itt egy-két önjelölt fizikus.
Legközelebb egyszerűbb lesz ha azzal kezded, hogy amit leírtam, az hogyan nincs úgy, tudod.
Utána tőlem beszélgethetünk bármiről. Addig viszont csak random rakosgatod egymás után a szavakat :C ;]

@pszichiáter

Ebből a Carl Saganes verziót láttam még vagy 6 éve valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#46) cattus


cattus
őstag

Gyönyörű képek. :K

Do the thing!

(#47) jUUh


jUUh
addikt

Azta'... :Y

Samsung Galaxy S23+

(#48) lev258 válasza Fitzgerald (#45) üzenetére


lev258
veterán

A megfigyelő szerepe valóban fontos a kvantumfizikában. De hogy ő teremti a teret és időt ... :F
Mondjuk lehet jobb lenne nem ezt a topic-ot megtölteni vele.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49) Fitzgerald válasza lev258 (#48) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tőlem folytathatjuk privátban is.

(#50) peti_s válasza gerii (#43) üzenetére


peti_s
addikt

Plusz pár photoshop ecsetvonás :D. Sokat gondolkodtam vajon mit akarnak az űrben az amerikaiak, majd arra jutottam hogy vagy olajkutakat, vagy országokat hogy tudják terjeszteni a demokráciát. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.