Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ki mit tesz azért, hogy ne legyen kidobva az étel?
Megeszem.

Ki hogyan kezeli az élelmiszereit?
Mint élelmiszert és nem mérgező anyagot. ;]
Ez mondjuk olyan kérdés amit sokféleképen lehet értelmezni. Tárolásra gondolsz?

Ki mennyi ételt szokott kidobni?
Néha joghurtot és banánt, mert elfelejtem időben megenni.

(#2) Szevam válasza KISDUCK (#1) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Akkor az első és az utolsó válaszod valahogy kiüti egymást! ;]

A második észrevételed jogos, köszönöm, javítom! :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#3) PSti


PSti
tag

Nem dobok ki semmit, de nem azért, mert lejárat után megeszem, hanem azért, mert nagyon kevés kaját tartok itthon ami rövid lejáratú, és arra figyelek, hogy megegyem.

Ki mennyi ételt szokott kidobni?
Szóval 0.

Ki hogyan tárolja az élelmiszereit?
Jégszerkény, kamra.

Ki mit tesz azért, hogy ne legyen kidobva az étel?
Megeszem :)

[ Szerkesztve ]

(#4) KISDUCK válasza Szevam (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Lehet hogy akkor be kellett volna a szúrnom egy ha nem jön össze hogy megegyemet a kukázás elé. :DDD
Banánnal szoktam olyat hogyha látom hogy nem fogom megenni időben akkor meghámozom és megy a fagyóba (múltkor ki kellett dobnom, mert már a fagyasztó is tele van). Tegnap fagyasztott banánból csináltam turmixot és igen állat volt. A tej kicsit megfagyott a banán miatt és elég közel állt a jégkrémhez/fagyihoz állagra, ezt tudom ajánlani fogyasztásra.

Ki hogyan tárolja az élelmiszereit?
Romlandót hűtőben, tartós élelmiszert "spájzban".

(#5) Hieronymus válasza KISDUCK (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért nyilvánvalóan idiótaságokat kár volt beletenni abba pdf-be.

A só. 9 hónap haladékot kap? Amikor a Föld sókészlete idősebb a Földnél!
Az eddigi ismeretek szerint szuper nova robbanáskor keletkezik. Ráadásul a tömény sóban még a sóbaktériumok sem tudnak élni. Kiszáradnak és újra élednek ha vizet kapnak.

Mondjuk a cukor, száraz hűvös helyen tartva, évekig múlva is eredeti állapotában van. Mi nem használunk cukrot. Ha vendégség jön, a kávéhoz van kockacukor. Ha mégis kell valami ételhez cukor, akkor abból "lopok" 1-2 szemet. Legalább 10 éve meg van az a csomag kockacukor. A ismerősök időközben átszoktak kávétejszínre. Nem fogy a kockacukor. :DDD
A borecetet sem kell kidobni évente. A borecet a végtermék. A minőségét korlátlan ideig megőrzi. Ez nem vonatkozik az ízesített ecetre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Ghoosty válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Ghoosty
őstag

A cukor csomagolására konkrétan rá van írva, hogy minőségét korlátlan ideig megőrzi.

Amúgy én simán meg szoktam enni a lejárt cuccokat is. A koleszos időkben a fél kajám megvolt abból, amit mások ki akartak dobni, mert 1-2 napja lejárt.
De ettem én már meg több hónapja lejárt joghurtot is.

(#7) Szevam válasza Ghoosty (#6) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

2 évvel ezelőtt ettem 92’-es kristály cukrot. Finomabb volt a szemcsézettsége, de ízre semmi különbség :DD .

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8) mephi666 válasza Ghoosty (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

...3 éve lejárt füstölt sprotni konzerv... az olaj kicsit sűrűsödött, viszont finom volt és bajom se lett tőle :DDD

joghurtból mondjuk a több hónapja lejárt elég cink, mert abból vettünk már olyat, amit lejárat napján kibontva borotválni kellett :DDD

ui: amúgy elég kreatív vagyok a konyhában... szoktam időnként elég sportos (mindent bele!) kajákat összedobni, ha látom, hogy a hűtőben néhány alapanyagnak már csak napjai vannak hátra

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) KISDUCK válasza mephi666 (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

A konzervek amúgy elég jól bírják, ha nem sérül a csomagolás. Youtube-on követem Steve1989MREInfo-t, katonai kaja csomagokat szokott bemutatni és kóstolni és a legrégebbi amit megevett az egy több mint 100 éves konzerv volt (mondjuk szarul nézett ki), de szokott szerezni 2. világháborús és vietnámi háborús csomagokat is és ami jó állapotban van azt bepuszilja.

(#10) mephi666 válasza KISDUCK (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

igazából mitől is tudna romlani? fény/uv nem éri, légmentesen zárt, semmi nem jut bele... vannak saját lecsókonzvereim, amit kb 3-4 éve raktam el és még mindig tökéletesek ránézésre és ízre/állagra is :K teljesen tartósítószermentes, de megfelelően hőkezelt/csírátlanított... ez is elvan jól a szekrényben

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Egy fagyasztónk van, meg egy kisebb hűtőnk és spájzunk. Fagyasztóban szortírozva, írva van, mikor került be, azt fogyasztjuk előbb. Két- három naponta főzünk, utána változatosan esszük a maradékot, néha összekutyulva.Olykor előfordul baleset, megszárad a kenyér, nyálkás lesz egy marék kint hagyott krumplistészta, de ez sem vész kárba: megy a tyúkoknak, vagy ha nem annyira rossz, a kutyának. Élelmiszeralapú hulladékokat, pl zöldséghéjat komposztáljuk. Nem főzünk túl sokat. Nagyon háklis vagyok az étel szemétbe dobására. Melóhelyen is elkérem, hazaviszem a kidobásra szánt ételt, szendvicset. Utálok pazarolni.

(#12) KISDUCK válasza mephi666 (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem tudom, talán szétesnek a molekulák? De az biztos hogy épp csomagolás esetén akár evtizedekig is elállhatnak.

(#13) nullpoint


nullpoint
senior tag

Méz. Végtelen +12 hónap. :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#14) Hieronymus válasza nullpoint (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor most kitaláltuk a mézkövet.
Mivel cukorszirup, ehető marad. De az íz és illatanyag idővel csökken.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) nullpoint válasza Hieronymus (#14) üzenetére


nullpoint
senior tag

Elvileg a méz tényleg korlátlanul eláll. Bár nem ismerek olyat akinél extra hosszú távot kibírt volna, mivel finom, ezért hamar elfogy. :P

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#16) Soderes


Soderes
aktív tag

Ki mennyi ételt szokott kidobni?

Ritka nagyon. Általában az állatok megeszik a maradékot (kutya, macskák) és lejárt dolgokat. (amit persze megtudnak enni)
Amit az állatok nem tudnak megenni és lebomló, nem szívesen készíthető belőle cefre az megy komposztnak a kertbe. (pl. dinnye, banán). Más romlott gyümölcsből bálinka készül.

Ki hogyan tárolja az élelmiszereit?

Hűtőszekrény, fagyasztó, spejz.

Ki mit tesz azért, hogy ne legyen kidobva az étel?

Ha főzött, sült ételről van szó és már kb. 1 hetes akkor jószágnak adjuk házi kosztnak. Rengeteg dolog le van fagyasztva, így sokáig eláll. Spejzben pedig sorakoznak a házi készítésű lekvárok, befőttek, savanyúságok.

(#17) Soderes válasza nullpoint (#15) üzenetére


Soderes
aktív tag

Méz eláll korlátlan ideig csak felcukrosodik.

Nincs szavatossága a kávénak, tea füveknek (kivéve gyümölcsös), cukor, só.
Ja és persze bor, pezsgő, pálinka, konyak, vodka szintén örökéket + 1 nap.

Ittam már 5 éves kávét.

[ Szerkesztve ]

(#18) mephi666 válasza Soderes (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

...pezsgőt én cáfolnám... vagyis lehet, hogy "minőségfüggő", mert kaptam már olyat, amit néhány év tárolás után bontottam fel, semmi szénsav nem volt benne, majd fél korty után ment a lefolyóba :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Soderes válasza mephi666 (#18) üzenetére


Soderes
aktív tag

Akkor az valami nagyon gyenge minőségű volt vagy ízesített esetleg aroma volt benne.

(#20) Hieronymus válasza Soderes (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért ez már a másik véglet.
Kávé még pörkölt bab formájában hosszabban el áll. A darált kávé is eltartható hosszabb ideig, de az igya, aki tartogatta. Brutális mértékű ízromlás következik be.

A bor és pezsgő igencsak szerencse kérdése. A tároláson sok múlik. Élelmiszerüzletből maximum két éves bort vásárolok meg. Az ennél öregebb borok már vesztenek az eredeti ízből. A pezsgő, szénsav elvesztése alávág az ízének.

Kétségtelen megihatóak maradnak technikai értelem értelemben ezek az italok. A borok esetében kis szerencsével valóban iható marad az ital.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) nemlehet


nemlehet
őstag

Mi csak azért szoktunk kaját kidobni, mert anyós kéretlenül néha ideállít 10 adag kajákkal. "Sok lett, hoztam nektek". Csak persze tök kiszámíthatatlan ezért többnyire akkor hozza amikor amúgy is főztünk vagy éppen főzünk. Meg őszintén a fenének van kedve 5-6 napig enni ugyan azt amit amúgy nem is kértél.

Saját vásárlásból/főzésből csak akkor dobunk ki ha eleve rossz (pl penészes gombát, joghurtot sajnos többször sikerült venni), vagy valami nem vár esemény történik. (pl egyszer a kint hagyott lasagnára leheveredett a macska aludni egyet, majd ízlésesen belehányt :D ).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) nullpoint válasza nemlehet (#21) üzenetére


nullpoint
senior tag

Akkor az a lasagna nem sikerült jól. ;] Vagy nem Garfield a macskátok.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#23) Szevam válasza nemlehet (#21) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy beszélni kellene vele, hogy csak egyik héten főzzön a négyből :D.

Szegény macska... :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#24) mephi666 válasza nemlehet (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ez nálunk anyukámra jellemző: valami berögződés, hogy ha kimegyünk, akkor "zabálni kell" ...és fel kell pakolni minket kajával, mert biztos nincs itthon semmink... kb nem is szeretek előre szólni, hogy mikor megyünk ki, mert akkor egész nap süt-főz, hogy legyen több napra elegendő ellátmány, mi meg kb csak azt szeretnénk, hogy ha kint vagyunk, akkor kötetlenül beszélgethessünk meg unokázhasson :U de ehelyett süt-főz ezerrel mindenképp... akkor is, ha mondom, hogy x időpontra megyünk tovább: akkor még berak egy tál akármilyen sütnivalót, hogy "ez kész lesz addig" ...aztán persze nem lesz kész, de akkor vigyük el forrón (hurcoljuk nyáron 40fokban a kocsiban órákon át és süssük készre itthon... persze az ilyen megy a kukába, mert már hurcolás közben megromlik... hiába mondjuk, hogy NE, akkor is...) ...nem tudjuk megértetni vele, hogy elég jól menedzseljük a fogyasztásunkat és van mit ennünk, ha pedig így kényszeresen felpakol minket, akkor a kaja egy része kukában végzi :( amit utálunk

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Luck Dragon

Ki mennyi ételt szokott kidobni?
- Semmit , mind megeszem.

Ki hogyan tárolja az élelmiszereit?
- Először a kezemben majd a hasamban.

Ki mit tesz azért, hogy ne legyen kidobva az étel? :)
-Még többet eszek . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) adler741 válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


adler741
tag

Ez jo volt.. :DDD

(#27) nemlehet válasza mephi666 (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Akkor nem velünk van a baj, hogy nem értékeljük. Értem én, hogy ő kajával szeret, de nah... :U

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) UnA válasza nemlehet (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Van ilyen szeretetnyelv, ahol az evés van a középpontban. Más pedig összeveszni akar, hogy utána kibékülhessünk... :)

(#29) sonar


sonar
addikt

Ez megint egy szép képmutató dolog.
Nyilván a hétköznapi ember nem a pénztárcája és önmaga ellensége.
De ha a kedves NÉBIH például megvizsgálná, hogy mondjuk az ovis és sulis menzákon mennyi hulladék kaja keletkezik... a nem lejárt szavatosság miatt.
Ezt összevetve a lakossági hulladékkal el lehetne dönteni, hogy min is kellene javítani.
No meg saját példa, hogy amíg vettük a kenyeret bótban, annak szerintem 10-20-30% biztos, hogy a kukában végezte mert megpenészedett (mindegy, hogy hány napot írtak rá), ellenben a saját készítésű kovászos kenyér meg két hét után is ehető.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30) Hieronymus válasza sonar (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gyerekek esetében akkor is biztosítani kell a megfelelő adag ételt, ha nem eszik meg. Nincs megoldása ennek a problémának.
(Gondolom a kényszer etetés nem pálya.)

amíg vettük a kenyeret bótban, annak szerintem 10-20-30% biztos, hogy a kukában végezte

Annak is van megoldása. Vagy kevesebb kenyeret kell vásárolni, vagy egy részét lefagyasztani.
A jó minőségű valódi pék kenyeret hosszabban el lehet tartani a következő módszerrel.
A rendes kenyér csak a vágott részein tud penészesedni. Naponta egyszer azon részéből is érdemes egy nagyon vékony szeletet levágni amelyikről nem vágjuk a kenyér szeleteket.
Rendes kenyér esetében, ami 1 hét után is ehető és nem esik szét alkotóelemeire a következő módszer használható.
Sohasem szeleteltetjük a kenyeret.
A kenyeret első körben papírba vagy szövetbe csomagoljuk.
Majd az így becsomagolt kenyeret légmentesen záró és kevés maradék levegőt tartalmazó valamibe zárjuk. (a műanyag zacskó ideális, mert minimalizálható a levegő mennyisége)
A kenyér nem tud kiszáradni és nem indul a baktériumok és gombák tevékenysége.
A hátránya is előny lehet. A kenyér héja elveszti a keménységét. Én szeretem a kemény külső burkát a kenyérnek, nekem hátrány.

A takarékosság legjobb formája mégis az, hogy nem veszünk többet annál, mint ami elfogy.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) sonar válasza Hieronymus (#30) üzenetére


sonar
addikt

Nos a vázolt elmélet nagyon jó, de a gyakorlat közel sem ilyen egyszerű.
Jól sejtem, hogy nincsen gyereked?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#32) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


Amikor épp lejár a 280 millió éves só szavatossága.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33) Hieronymus válasza sonar (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt írtam.:

"A gyerekek esetében akkor is biztosítani kell a megfelelő adag ételt, ha nem eszik meg. Nincs megoldása ennek a problémának.
(Gondolom a kényszer etetés nem pálya.)'

Szerinted a kényszer etetés a megoldás? Vagy mire gondolsz?
Kényszer etetés vagy a szülőknek kell két lábon járó élelmiszer hulladék megsemmisítő állomásként üzemelnie?

Tizenéves voltam, amikor a fater elkezdett reklamálni. Nagyon sok kenyeret kell kidobnunk. Mondtam neki, vásároljon kevesebbet. A lélegzet elakadt nála. Nem gondolt erre az unortodox megoldásra. Mondjuk én sem láttam át, milyen más megoldásra gondolt. Soha többet nem került szóba a probléma. Kevesebbet vásárolt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) sonar válasza Hieronymus (#33) üzenetére


sonar
addikt

Menzán nem a kényszer etetés a gond hanem, hogy legtöbbször egyáltalán nem eszik meg a kaját. Időről időre több hírportál is beszámol róla, hogy mi az amit prezentálnak.

Kenyér vásárlásra reflektálva.
Nos amíkor meló után este 6 óra fele be szoktam térni a lidl-be/tesco már nem mindig volt választék.
Sokszor inkább nem is vettem. Ha tehettem a 0.5 kg v 0.75 kg-osokat vettem, abból nem nagyon van értelme lefagyasztani mert ha olyan a kaja amihez kell akkor 2 nap alatt elfogy. Egyébként ha már kezdett megszáradni akkor bundáskenyér lett belőle. De nem egyszer 2-3 nap után már penészes lett. Aztán jött a covid és a kovászos kenyér aztán minden ilyen jellegű probléma megszűnt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35) Hieronymus válasza sonar (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Menzán ... legtöbbször egyáltalán nem eszik meg a kaját."

Ennek több évtizedes tradíciója van. Mármint olyan ételt adni a gyerekeknek, ami az ehetetlenség határát súrolja, alulról. Emlékszem én sem erőltettem azt az ételt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) sonar válasza Hieronymus (#35) üzenetére


sonar
addikt

Igen ez így van, csak az utóbbi időben extrán túl van szabályozva a felhasználható só, cukor... mértéke. És az sincs, hogy kint az asztalon egy sószóró és tenne rá a gyerek.
Mert el kell rakni.
Az árakat meg központilag alacsonyan kell tartani, sajnos irreálisan.

Itt egy telex-es cikk ami korrektul összefoglalja, , hogy mi a gond az iskolai menzával

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#37) Szevam válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen ezt a megosztást, ki is emelném :R :

“A rendes kenyér csak a vágott részein tud penészesedni. Naponta egyszer azon részéből is érdemes egy nagyon vékony szeletet levágni amelyikről nem vágjuk a kenyér szeleteket.
Rendes kenyér esetében, ami 1 hét után is ehető és nem esik szét alkotóelemeire a következő módszer használható.
Sohasem szeleteltetjük a kenyeret.
A kenyeret első körben papírba vagy szövetbe csomagoljuk.
Majd az így becsomagolt kenyeret légmentesen záró és kevés maradék levegőt tartalmazó valamibe zárjuk. (a műanyag zacskó ideális, mert minimalizálható a levegő mennyisége)
A kenyér nem tud kiszáradni és nem indul a baktériumok és gombák tevékenysége.
A hátránya is előny lehet. A kenyér héja elveszti a keménységét.”

Hieronymus

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.