Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Myers


Myers
senior tag

Egyet jegyezzetek meg:

CD-t, DVD-t, pendrive-ot, mem kártyát Szlovákiából vagy az aprónetről!!!

Ne támogassuk ezt a zenemaffiát!!!

"A működési költségre 18,3 százalék (kb. 2,38 milliárd forint) jut,"
Ja kérem, van itt akit el kell tartani. Biztos sokat fogyaszt a légkondi...

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#2) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Szerintem felháborító hogy mindenre jogdíjat raknak, ha veszek egy pendrive-ot és a saját adataimat rakom rá, dokumentumokat, képeket, akkor miért kell nekem a zenekiadóknak fizetni?! :(((
Szívesen megnézném ezeknek az Artisjusosoknak a kocsiját, ugyan mivel járkálnak amikor szegény ügyfeleiket képviselik...biztos hogy ekkora mennyiségű pénznél fel se tűnik ha ide oda eltűnik 1-2 milla.

(#3) #65675776


#65675776
törölt tag

FOTOMKE egyetért vele? Miért? Tán a fényképezőgépekkel tipikusan zenét töltenek le?

Érdekelne milyen működési költségekre megy el >2milliárd HUF...

Egyébként jó ez az újságírós téma. A nol-hu-ról pl gyakorlatilag ingyé' lehet letölteni cikkeket.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

no jó... legyen... legyen hülye hologramos matrica a pendriveokon is, de akkor nem akarok még egy, a magyarországi warez miatt sírós hírt meglátni... ki lesz minden előre fizetve, szót se többet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) #65675776 válasza Lenry (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illetve a BTK-ból törölni az erre vonatkozó passzusokat...

(#6) Sandormaster válasza Lenry (#4) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Figyeld meg, ha így megengedik nekik, hogy legálisan lecsapolják a pénzt, akkor nem fognak megállni egyre többet és többet akarnak majd, rájönnek ha Pákót senki nem veszi, akkor majd nagyobb jogdíjat rakatnak a fényképező gépek memkarijaira (elvégre azon is Pákót tárol a single user :K ) és majd nem hal éhen szegény....

(#7) vehement69


vehement69
senior tag

le kéne lőni ezt az összes mocskot a politikusokkal együtt is! mert hogy az kap csak ebből a pénzből, aki tűzközelben van..

I am cancer in your bones

(#8) Penge_4


Penge_4
veterán

A működési költségre 18,3 százalék (kb. 2,38 milliárd forint) jut

Ilyenkor hol van a sok önjelölt warez ellenes user? :D
Ezt vajon mivel magyaráznák?

közvetve tehát 77,8 százalékot (10,11 milliárd forint) osztottak vissza a képviselteknek.

És a maradék 22,2% hasznot pedig zsebreteszik? Ez már tényleg maffia.

Szidja még valaki ezek után a warezolókat?

(#9) VladimirR válasza Penge_4 (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

te tenyleg ennyire hulye vagy?

"A működési költségre 18,3 százalék (kb. 2,38 milliárd forint) jut, szociális és kulturális célokra 3,9 százalékot (kb. 507 millió forint) szántak, közvetlenül vagy közvetve tehát 77,8 százalékot (10,11 milliárd forint) osztottak vissza a képviselteknek."

na most akkor segitek, mert latom, nem vagy kepes egyedul kiszamolni:
18.3+3.9+77.8=100
nahat, megvan az osszes

(#10) finest


finest
őstag

A mobilra kivetett jogdíj már igazán pofátlan dolog. A bővítőkártyák még csak-csak, de ilyen alapon a VGA is lehetne jogdíjas, vagy a CPU.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) #16820480 válasza finest (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, az mekkora lenne már: jogdíjas vga, mert úgyis warez játékot fog rajta tolni az ember :U

(#12) adalbert1 válasza #16820480 (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

:DDD
Ennyi erővel maga az usb kábel is lehetne jogdíjas, a hangfalak, az erősítők, a cd/dvd lejátszók, laptopok, router, utp kábel, stb....

(#13) Polesz válasza #16820480 (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Ezt a mondatod védesd le, mert nem sokára nálad cseng a kassza mint ötletgazdánál :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#14) fricz19 válasza Myers (#1) üzenetére


fricz19
őstag

teljesen egyetértek.
eddig is kintről rendeltem ezentúl már pendrivot is onnan kell vennem.

felháborító amit ez a mocskos szemét szervezet csinál(meg persze a többi).
de ezentúl is majd megy a sírás az „illegális” letöltésért.
elmehetnek............

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#15) finest


finest
őstag

Szerintem legyen minden jogdíjas, amiben van egy EEPROM, az univerzális távirányítóktól kezdve a menedzserkalkulátorokig mindenre legyen matrica! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) kingabo


kingabo
őstag

Én azt nem értem, hogy 1 támogatja, 1 ellenzi, 2 nem válaszolból hogy mehetett át?
Egyébként miért adtok nekik ötleteket, hogy mivel húzzanak le még minket?

(#17) sbazsi válasza adalbert1 (#12) üzenetére


sbazsi
veterán

na meg a lakás, ahol a gép van. meg az autó, amivel hazaviszed a lemezt. ja és persze a csuka és amiben.
sőt, az óvszer is. mert a gyerek még inkább letölti, ahelyett, hogy megvenné...
miből venné meg, ha az apja mindenét az artisjusnak adta...
:U

(#18) Penge_4 válasza VladimirR (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

Bocs, a milliárdok láttán egyből rosszat feltételeztem róluk. Nem is tudom miért, pedig ez az igazságos és tiszteletreméltó szervezet semmivel nem szolgált rá, ilyesmire. :P Itt is a saját hülyeségem miatt olvastam kisgyerekeket, ahogy még rajtam kívül hárman. Jogos.

Ó, magasztos Artisjus, nem is tudom, hogy lehetek ennyire gonosz, hogy egyből rosszra gondolok, ha róluk van szó. :DD

Egyébként a másikhoz mit szólsz? A 2,38 milliárdos fenntartási költséghez? Ha egy szervezet, ahol gyakorlatilag csak ülnek a gép előtt és lesnek ki a fejükből, néha megjelenik egy szikra valamelyik elmebeteg agyában és ilyen maffiózó módszerekkel bevasalt védelmi pénzeket szednek minden embertől, és ez ennyibe van, akkor el kéne gondolkozni, hogy villámgyorsan feloszlassák. :(((

(#19) VladimirR válasza Penge_4 (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bar mar most tudom, hogy folosleges leirnom, mert ugyis elsiklasz folotte es josz majd valami kolosszalis baromsaggal, amiert megiscsak akasztani kell oket, de tudtad pl, hogy a gep elott ulesen kivul az artisjus tobbek kozott uzemeltet szerzoi ugyfelszolgalatot, dijakat oszt ki, adatkezelessel, adattovabbitassal, jogutodok nyilvantartasaval foglalkozik, mujegyzeket tart fenn, online szerzoi informacios rendszert uzemeltet, ingyenes szerzoi jogi tanacsadast nyujt, palyazatokat ir ki?

(#20) .mf válasza VladimirR (#19) üzenetére


.mf
veterán

Hobbi-zenész vagyok, és van jópár zenész ismerősöm, néhány még többé-kevésbé ismert együttesben is. Eddig mindegyikük csak szídta őket, hogy mekkora kamu az egész, nem segítenek, a pályázatokkal se mennek semmire...
Arra a 77,8% visszaosztott pénzre is kíváncsi lennék, hogy kiknek kerül kiosztásra...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Oscee válasza .mf (#20) üzenetére


Oscee
csendes tag

Arra a 77,8% visszaosztott pénzre is kíváncsi lennék, hogy kiknek kerül kiosztásra...

Győzikének, Pákónak, TNT-nek meg a kiöregedett, feloszlott bandáknak, akiket a Sláger játszik jókora kenőpénzekért.

(#22) leviske


leviske
veterán

A ló egyik oldaláról a mások oldalára. :o Ezek után én elvárhatónak tartanám, hogy a kiadók oldalairól (vagy egy központi oldalról) lehessen leszedni a számokat/albumokat és a letöltések alapján kapjanak a jogdíjakból részesedést.

Így talán a kisebb zenekarok sem járnának annyira rosszul...

(#21) Oscee: Ugyan... Bár a felsoroltak egyikét sem tartom a szó szoros értelmében zenésznek, de nem a zenészek kapják a jogdíjat, hanem a kiadók. És a kiadók "zsákmányának" csak a töredékét kapják meg azok, akik magáért a pénzért megdolgoztak (Már persze aki megdolgozik... nem Győzike és Pákó, meg TNT, meg anyám tyúkja)

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici


Bici
félisten

Hogy állapítják meg a jogdíj mértékét? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) wnix válasza Bici (#23) üzenetére


wnix
senior tag

Az édes-pici-pocijukra ütnek, becsukják hosszúszempillájú szemecskéiket és az első nagyobb számot (minimum két- de jobb a három- vagy négy-jegyű) ami az eszecskéjükbe jut leírják kecses kis kacsóikkal, és közzéteszik mint megfellebezhetettlen törvényt... És innentől növelik azon államok bevételeit (adóit is), amelyeknek nevecskéi nem úgy szólnak, hogy Magyar Köztársaság (Rt-cske.)...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#25) #65675776 válasza Bici (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kidobják kockán. De ha nem hatost dobnak, akkor újradobnak, de már két kockával. És a vegén az egészet egy szintén két kockával kidobott kitevőre emelik.

[ Szerkesztve ]

(#26) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Én már csak benzint-dízelt, levegőt és cigit veszek itthon...
Vajon miért?
Na nem azért mert minden olcsóbb külföldön, nah jó úgy a 90%-a, hanem mert ennek a tetves országnak ezután sem fogok egy kanyi adót sem fizetni, semilyen formában...mert ez is adó, csak nem annak hívják...

Adózol a fizetésed után/a cég is fizet utánnad/, jogtalanul van itthon az áfa is amivel MINDENT terhelnek, a buszjegytől a WC papírig, mivel törvény szerint a dupla adózás nem megengedett, akkor miért van az, h mikor jóízüen megeszel egy pöttyös rudit...azért már 3X adóztál TE, a készítő, a boltos a fuvaros...a kispista...

és akkor még szellemi faszverés különadó...kurva jó mondhatom, kellett ez az artisjus is magyarországnak mint egy gomás köröm a pöcsünk végére...

nagy büdös átvágás ez az egész...

www.thezeitgeistmovement.com - esetleg érdemes megnézni

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#27) Bici


Bici
félisten

wnix, daa-raa: Ha ilyen bonyolult ez a számítás, akkor kitalálhatnák már azt is, hogy cserébe legyen ingyenesen letölthető minden általuk képviselt előadó minden forgalmazott anyaga...

Ha én megveszem a kedvenc zenémet CD-n (Győzike és F.Pákó Pa-Dö-Dö számokat énekelnek duettben), és veszek memóriakártyát, meg pendrájvot, mert le akarom fényképezni magam, ahogy táncolok rá, és odaadni Anyukámnak, hogy büszke legyen rám, akkor már háromszor fizettem nekik ugyanazért... Nem mintha nem érdemelnék meg, csak azért mégis... elég spúr fickó vagyok, bevallom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) leviske válasza Bici (#27) üzenetére


leviske
veterán

Ugyan ezt mondom... Csak sajnos valószínűleg ez álom marad. Vagyis ameddig ilyen töketlen banda "védi" a nép érdekeit, addig biztos...

(#29) Windsurfer


Windsurfer
tag

még jó, hogy a mostani pendriveomat is Kínából vettem azt próbálja meg megadóztatni ez a sz***t banda!
Én hobbi dj vagyok, de bakelitről zenélek amire eddig ugye nem kellett jogdíjat fizetni, kíváncsi vagyok mikor kell majd azután is :(((

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#30) Khaal válasza .mf (#20) üzenetére


Khaal
őstag

Tuti nem azoknak megy a 77.8% akik azokat a zenéket csinálják amit én szeretek. Sőt, mivel 99.9%-ban használtan vettem a zene cd-imet, így azok árából se csurog semmi a kedvelt előadóimnak. Egyedül az újan vásárolt bakelitek árából megy valami oda, ahova én is szeretném, de az csak valószínűleg töredéke annak az összegnek amit "Boxolós Béni, Sramlis Miska, Private Sexy Boys..stb" bandák kapnak az általam vásárolt memkártyák / cdk / dvdk / pendriveok után. :W

(#31) wnix válasza Bici (#27) üzenetére


wnix
senior tag

Azért ne értékeld túl a számítás bonyolultságát, mert így próbálják megértettni velünk a piacgazdaság műkődését. A probléma csak ott van, hogy egy terméket többféleképpen is lehet profittá alakítani... pl ha csak kevés van belőle, ha túl drága, ha túl olcsó, stb... az egyik tetszik a vevőnek is, a másik nem annyira. Most ott tartunk, hogy azért reklamálnak a vevőnél, mert nem tetszik neki a profittá alakítás milyensége. Pl magyar előadók helyében igazán elgondolkodnék azon, nem-e érdemesebb szlovák kiadót keresni, hisz ott több "adó" folyik be a jogdíjból. Persze azon is el lehetne gondolkodni, hogy a kiadó bevétele egy együttes, énekes - szóval előadó - részéről megsporólható-e. pl internetes terjesztéssel (még csak CD-t sem kellene készíteniük, hisz a kedves hallgató magától is elkészíti azt, ha kell neki...) Nem a jogot kellene eladni, hanem magát a zenét... bár van akinek a jog talán szebb zene...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#32) erdoke válasza Windsurfer (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az írható, üres bakelitre biztosan kell. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#33) wnix válasza erdoke (#32) üzenetére


wnix
senior tag

A telire is: Jogdíjközlemény

Bár DJ-k esetén a fordulatszám talán nem egészen értelmezhető. (10fok előre 20fok hátra, 1 előre, 1 hátra, stb...) ;]

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#34) Dr. Akula válasza Myers (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lassan mindent a Felvidéken kell megvenni, olyan tarhákat találálnak ki itt Hungarisztánban (bár múlt heti hír szerint most épp a felvidéki tótok járnak hozzánk tankolni, mert most ott drágább a benya). A magas adóiról hírhedt németekhez képest mi adóparadicsom vagyunk. Mert ugye mi ezt is megengedhetjük magunknak. Aztán csodálkozunk hogy az emberek munka helyett inkább a segélyt választják.

// Tud vki felvidéki számtek bolt (web)címet? Notit akarok venni, lehet jobban járnék ha az ottani kereskedőket támogatnám pénzemmel.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula válasza VladimirR (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez mind nagyszerű, csak senki se kérte erre őket. Azaz de, a kiadók, hát finanszírozzák ők a bulit a saját profitjukból, ne a népről nyúzzák le. A piacgazdaságnak az a lényege hogy mindenért annyit (és nem többet) fizetünk amennyit ér. Ezért az ár beáll egy olyan szintre ahol a kereskedőnek még, a vásárlónak már megéri. Na ilyen a szoftver (végülis a zene meg a film is csak egy kódsor) iparban nincs. Ők kitalálnak egy álomárat, és rákényszerítik a vásálóra. Nem keresik a vásárlók kegyeit, hanem fennhéjázva rákényszerítik. Ez a kommunizmusban volt divat, hogy eszed, nem eszed, nincs más. Ilyen alapon akár a pékek is közölhetnék hogy mostantól 1 milka a kenyér, és ha magadnak akarod megsütni otthon, akkor 3 milkás kártérítés jár nekik.

Bici:
Hogy állapítják meg a jogdíj mértékét?
Hasraütéssel.

[ Szerkesztve ]

(#36) Penge_4 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

Tud vki felvidéki számtek bolt (web)címet? Notit akarok venni, lehet jobban járnék ha az ottani kereskedőket támogatnám pénzemmel.

Oldalról válogass.

(#37) kingabo


kingabo
őstag

A kommenteket olvasva szerintem már túl sokat bukik az állambácsi ezeken az intézkedéseken, mert ugye mindenki külhonból hozat cd-t, dvd-t, mostmár pendrive-ot. Ezek áfája meg a külhoni állambácsik zsebébe kerül... :U

(#38) villamos


villamos
őstag

Buta kérdés következik. Vinyókra van ilyen jogdíj?
Bár a héten vettem egyet, azon nem volt matrica, az igaz.
És a külső USB HDD kereteken van?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39) sbazsi válasza villamos (#38) üzenetére


sbazsi
veterán

ha majd bevezetik, sokan fognak szeretni az ötletedért... ;]

(#40) Penge_4 válasza villamos (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, van, csak nem ilyen mértékű.
80GB-ig 4000HUF,
80GB-160GB-ig 5000HUF
250GB-tól felfelé pedig 7000HUF

Továbbá van a belső memóriával rendelkező mobiltelefonokra, belső merevlemezzel rendelkező DVD írókra, fényképezőgépbe való memóriakártyákra, mp3 lejátszókra, iPodra, és még sok másra, amit talán kifelejtettem.

És a külső USB HDD kereteken van?

Azon (egyenlőre) még nincs, de mivel nem adathordozó, csak egy adathordozó tartozéka, így elég durva lenne. Annak már lincselés lenne a vége. ;]

(#41) .mf válasza Penge_4 (#40) üzenetére


.mf
veterán

:Y Az ám durva, tehát a HDD-k ára kb másfélszeresre emelkedne, ha azt a jogdíjat betartanák? aztaq. mocskos enyveskezű banda...

Lincselés, itt? ugyan, ennél nagyobb dolgokért sem volt itt ilyen.. sajnos...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) Depression


Depression
veterán

Én erre az ötletre kérnék szabadalmat:
"Azok az adatokat tartalmazni/hordozni alkalmas készülékek, melyek nem rendelkeznek országunkban Artijus matricával, illegálisnak kell minősíteni, és azok tulajdonosait terroristaként kell kezelni.
Amennyiben az országba szeretnénk lépni ilyen eszközzel, a határokon kötelesek vagyunk Artisjus matricát váltani, ez a túristákra is érvényes.
A matrica emeltdíjas SMS-sel is váltható, amennyiben az eszköz sorozatszámát elküldjük az XYZ telszámra." :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) hemaka válasza Penge_4 (#40) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezt nem is tudtam. Márha ez igaz.

(#44) remington2 válasza adalbert1 (#12) üzenetére


remington2
senior tag

Álmom: jogdíjas számítógép-asztal.

szerk: és akkor ha már elszabadult: szék, póló (mert a warezgamer is öltözködik), papucs, ruhák, étel - ital. A sok kocka játék közben eszik, ha drágább lesz a kaja, akkor kevesebbet játszanak a warezjátékaikkal, amellyel azonnali 5-10%-os GDP növekedést érhetünk el.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#45) DocHoliday válasza Penge_4 (#40) üzenetére


DocHoliday
csendes tag

Tévedés, a merevlemezekre NINCS jogdíj, csak az azokat tartalmazó "audio, illetve audiovizuális tartalom tárolására szolgáló, szórakoztató elektronikai eszközökbe integrált tárolóegységekre".

Dr. Akula: a megjegyzésedet ("Tud vki felvidéki számtek bolt (web)címet?...") nem minősíteném. Mi köze van a számtechboltosnak szerinted ahhoz, hogy mire raknak jogdíjat? Meg úgy egyáltalán. Nem akarok papolni, mert én is matrica nélküli lemezt veszek majdnem 100%-ban, de ez, hogy az ottani kereskedőket támogasd... :(

Lumia 1320

(#46) Polllen


Polllen
nagyúr

Erről mindig csak az új az eszembe, hogy nyáááátok!!!

Gyakorlatilag el van mindenki könyvelve toljvanak...teljesen mind1, hogy mit csinálok... :W

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) erdoke válasza DocHoliday (#45) üzenetére


erdoke
titán

"de ez, hogy az ottani kereskedőket támogasd..."
Nem támogat ő senkit, csak saját magát. Ahogy a nagy többség ebben az országban.

A legjobb aláírás a héten

(#48) Penge_4 válasza DocHoliday (#45) üzenetére


Penge_4
veterán

de ez, hogy az ottani kereskedőket támogasd.

Valakiből megint kibújt a vérmagyar. :D Ettől olyan sajátságos ez a nép. Erről az ördögös vicc jut az eszembe, amiben "az egyik magyar kimászik a szarból a másik visszahúzza" rész van. ;]
Ahelyett, hogy örülnél, hogy legalább valaki képes a sarkára állni és nemet mondani a kizsákmányolásnak.

Nem akarok papolni, mert én is matrica nélküli lemezt veszek majdnem 100%-ban

Ezt a részt meg nem értem. Először betámadsz valakit, mert külföldön veszi, aztán meg megcáfolod saját magadat, mert te is onnan veszed/rendeled?!
Mert különben nem értem, hogyan jutnál jogdíj nélkül (és nem kamionról leesett termék vásárlásával) bármilyen adathordozóhoz ebben az országban, amikor MINDENRE van jogdíj. A matrica nélkülire is, csupán annyi különbség van a kettő között, hogy az egyik biztosítja a vásárlót, hogy valóban azért fizet többet, mert megfizette utána a jogdíjat, a másik pedig nem, de ha a kereskedő nem fizetteti ki a jogdíjat, akkor ugyanúgy illegális dolgot művel.

(#49) remington2 válasza Penge_4 (#48) üzenetére


remington2
senior tag

A pokolban vannak, üstökben (bugyrokban) és nem őrzi őket senki. Ezért kérdezi meg a Sátán, hogy ezekre miért nem vigyáz senki? Mert ha az egyik kimászik, akkor a többi visszahúzza.

Viszont én kis boltokban (értsd: helyi számtek) mindenütt 100-120 HUF-os dvdket látok, papírtokban ;] , ezeken kizárt, hogy lenne bárminemű díj. Megrendeli ugyanonnan, és némi haszonnal eladja azoknak, akik megveszik, mert nem ismerik a lehetőségeket. Viszont ez illegális, mert kereskedelmi forgalomba hozni csak matricás lemezeket szabad hivatalosan (ki van ez találva.)

Szlovákiában vásárolni viszont teljesen legális.

szerk: az utolsó mondattal jól megaszontam.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#50) DocHoliday válasza Penge_4 (#48) üzenetére


DocHoliday
csendes tag

Nem tudom, hogy erről hogy jutott eszedbe ez a vicc, de részemről rövid úton szeretném lezárni a témát. Nem tudom neked mi a foglalkozásod, de tulajdonképp mindegy, hosszútávon mindenkire kihat az, hogy az emberek X százaléka külföldre viszi a pénzét. Remélem nem a Te munkahelyed lesz a következő a megszűnő cégek sorában. Nem azon az egy notebook-on fog múlni. És nem azon a pár matrica nélküli lemezen. Ha esetleg bántó volt, ezúton is elnézést kérek Dr. Akula!
Tényleg "örülök" annak, amikor bejön valaki hozzánk a boltba és az átlagviszonylatban olcsó jogdíjas termékek árától dob egy hátast, merthát ő 60 forintért látta a neten. És itt tényleg csak az elvekről van szó, mert egy számtechbolt nem a pendrive-ok eladásából fogja elatartani magát.
És igazad van, megcáfoltam magam, mert elvből nem vagyok hajlandó támogatni ezt a mocskos tolvaj bandát, pláne hogy 7 pecsétes titok, hogy hogy is osztják el.
Be is fejezem, kicsit talán elkalandoztam, sorry.

Lumia 1320

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.