Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Tiszteletet parancsoló méretek! :D

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) devast válasza finest (#1) üzenetére


devast
addikt

Az lehet. De az is biztos, hogy 110 eurót nem ér :D

(#3) milanovics


milanovics
tag

Semmi forradalmi. Nem ér ez ennyit.

(#4) TomiLi válasza devast (#2) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerintem sem!
Tágas nagy, de pont semmilyen... Az jó, hogy alsótápos, felül még egy radi is elfér, de kívülről nagyon snassz...
Ha házról van szó, Lian Li és Silverstone a nyerő eddig nálam. Persze ezeken az árcédula is magasabb egy akorra méretnél...

Bogyóka

(#5) goodluck


goodluck
tag

Ennyi pénzért akkor már inkább egy [Cooler Master CM 690 II Advanced]

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tágasnak tágas, de hogy szép? :U

(#7) audi100td


audi100td
nagyúr

Szerintem inkabb ronda...

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Annyi új lenyomat van rajta, hogy egy bűnügyi helyszínelő simán levizsgázhatna rajta.

I love LÁNGOS :C

(#9) Góliát


Góliát
senior tag

Nekem az eleje, egy kicsit a szúnyoghálóra emlékeztet! :DD

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

szép ez a horpadt :Y fekete tésztaszűrő a ház elején :))

(#11) Dano58


Dano58
tag

Olyan, mint egy halottas kocsi tágas, csúnya, fekete. :)

(#12) RocknRolla


RocknRolla
csendes tag

110 euró, ne várjatok nagy varázslatot ennyiért ;]

(#13) Pepe78


Pepe78
senior tag

Szerintem élőben jobban nézhet ki mint itt.
Ez a vakus belső fotó nem igazi .
Manapság egy ház kb ilyen kell legyen belülről minimum...

(#14) #16939776 válasza Pepe78 (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Neked elhiszem :R

(#15) Tripower


Tripower
tag

Hát ez sem egy nagy pukk!

(#16) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy megint egyedül maradtam. nekem kifejezetten tetszik. :K

végig lehet pakolni 5.25-tel.
1xű, mint a faék. nincs telecsicsázva, nem úgy néz ki mint egy transformer.
és ha jól látom, fölül elfér a lap fölött egy xtreme vasag radi + ventik is. hogy 2-es vagy 3-as is, az nem látszik.
olyan ház, ahol radiátor elfér felül, igen ritka.
elöl: 2 író, egy ide rack, 1 ventivezérlő, és pár sata dokkoló. az alsó blokkot meg meghagyni a winyóknak.

tökéletes ház. szerintem.
nekem annyira bejön, hogy már mentem is el... :))

1 dolog, ami nem tetszik: winyók szerelésénél a barakás nem oldal irányban történik. praktikusabb. mert így beleütközhet valamibe. (pl a födön álló pumpába....)
nem tudom, hgoy megoldható-e az elölre felé eltávolítás. vagy azt is egy fiókos dokkólóba kell tenni.

szerk:
valamit viszoint nem értek. az első nézetben, alulról a 3-6-ig lévő 5.25-ökbe beleóg az a dísz biszbasz. oda semmit nem lehet tenni. vagy az ott micsoda? ez valami ajtós megoldás, vagy a rács paneleket ki kell szedni, mint pl. a cm690-ben? mert ha ilyen paneles, akkor az ott beleütközik az eszközbe. pl van sata dokkolóm, aminek rálógna a power gombjára.... :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) Geri Bátyó válasza szab.tam (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Így ránézésre nincs nagy takarás, talán fél centi. Az nem zavar bele semmibe. Az 5.25-ösöket meg szerintem amúgy is a felső 5 helyre szánták.

Viszont nekem is tetszik a külseje. Nem szeretem a túl hivalkodó házakat. Nem véletlenül volt sokáig Chifi.

A minőségére viszont kíváncsi lennék. A Spire nem arról híres, valljuk be.

(#5) goodluck: Első verziós CM 690-et szereltem már, de nem voltam hasra esve tőle. Vékony lemez, felső kategóriás VGA-hoz szűkös hely. Ez méret szempontjából jobbnak tűnik!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) MMIX válasza szab.tam (#16) üzenetére


MMIX
addikt

Epoxi - SP6002B-CE-R
Download High Resolution Image [link] 54.6MB

[ Szerkesztve ]

(#19) proci985 válasza szab.tam (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

+1 bár nekem más miatt.

kéttáp,. oldalt kivágás, 11 hely, eatx... ez gyakorlatilag vízre moddolt stacker, feketére festve. kedvező áron. csak épp a Stackert évek óta nem lehet kapni.

tripla radi gyárilag kevés házba fér be. ott a 932, a Cosmos S, az Obsidian, meg pár Lian-Li/Silverstone. ebből a 932 se az a tipikusan szép ház, a többi meg már lényegesen drágább. persze, szép a temjin, meg szép a b70, de azért 400-500 usd azért kicsit sok egy házért szerintem.

namost, ez lehet nem a legszebb és nem a legdizájnosabb, viszont figyelembe véve a méretét és az árát szerintem hasznos. E-ATX kategóriában nem sok ház van, főleg nem ilyen áron.

jobban elnézve: CM690 előlap a gagyi díszcsík -volt olyanom- nélkül, bekapcsológomb mintha egy Lian-Li által lenne ihletve, az oldallap meg garantáltan nyekleni fog.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) szab.tam válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

majdnem ilyen dokkjaim vannak, csak dupla kapcsolósak.
és az a hülye perem szépen belelóg a gombokba, annyira a szélén van. persze, megoldható, hogy arra a részre rakom a belső, fix winyókat, de akkor is. ilyen barom megoldást nem láttam még...

MMIX
thx! :R

proci985
:K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21) szab.tam válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most gondoltam át: dehogy nem zavar bele!

én elég sokat variálok, szerelek. és amikor egy 5.25 cuccot kihúznék a helyéről, vehetem le az előlapot, mert beleütközik. (amit gondolom műanyag karmok tartanak, és idővel elfáradva letörnek.)

mert ha az nem lenne, akkor az előlap leszedése csak a rácsos panel betét eltávolításakor, visszarakásakor kéne. így pedig azon helyeken való szerelés mindegyikekor kell.

nah, nem végzetes hiba, csak apró nem átgondolás....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

méretes...
tetszik. a puritán külseje miatt csakis. egyszerű mint a faék :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) mghltm


mghltm
addikt

2010-ben egy olyan hatlapot adnak a hazhoz, ami p2/p3 alaplapokhoz jo? ( soros, parhuzamos es game port :DD ) itt egy kep az asus tusl2-c deszkarol osszehasonlitasnak. es igen, tudom hogy az alaplapokhoz adnak takarot, de ez akkor is :W

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#24) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kéne már valami újat kitalálni,mert mostanában eléggé egyhangú a termés...

(#25) Morden24


Morden24
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lesz egy termék "gémer"? Márint azon kívül, hogy dizájnban megpróbálnak rájátszani a tizenkevés éves geekek ízlésére (aminek itt egyébként finom előadásmódját látjuk csak)... esetleg attól, hogy rámodják, hogy gamer, ergo el lehet adni 20-30-40-50% felárral?

Sectumsempra - For Enemies

(#26) kleinguru válasza Morden24 (#25) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez engem is érdekelne:)!

Egyébként csak nekem furcsa, hogy felülről 1 db kép nincs a 19ből?!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27) eclipse006


eclipse006
őstag

Nekem kifejezetten tetszik,, sőt annak is örülök, hogy mostanában egyre több egyszerű házat dobnak piacra a gyártók. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) szab.tam válasza Morden24 (#25) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Morden24
kleinguru

ha figyelmesen olvassátok a cikket és a hsz-okat, rájöhettek:

mindenfajta alaplapot fogad, még a nagyokat is.
a leghosszabb vga-k is kénylemesen elférnek benne. (a cm690-embe a 480-at úgy kellett beletuszkolni...)
fölül van hely vízhűtő radiátornak, vagy 2 tápot is lehet beletenni.
elöl rengeteg 5.25 hely van. vannak olyan integrált vízhűtő megoldások, amik több 5.25 helyet elfoglalnak. namost ilyenből 2-t beraksz egy normál házba, már egy optikainak nem marad hely.

kb. ezektől lehet gamer a gamer.
nem attól, hogy lanparty fogantyú van a tetején, vagy gusztustalan porfogó kiugrásokkal van telecsicsázva a külseje, vagy pirosra befestik...

mostanában nézegetem az ilyen elrendezésű házakat. elég nehéz találni hasonlót, és ha igen, akkor 50k-nál kezdődnek...

ja, és ez pont nem a 12 éves gyerekek ízlése szerintem, hanem sokkal konzervatívabb....

kleinguru:
itt egy felső kép
#18 MMIX linkjére rámész, és ott van csomó kép...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Tényleg szép. :Y

(#30) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Ez a gagyi rács meg a fröccsöntött műanyag az elején mekkora gagyi, meg minek befesteni a belsejét ha úgyse látod mert nincs rajt ablak. Ipari hulladék ez a ház. Inkább LIAN LI

(#31) Morden24 válasza szab.tam (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, ez valóban nem a 12 éves gyerekek ízlése, bár szerintem továbbra is enyhén nevetséges, hogy a "gémer" cuccoknak még a konszolidáltabb termékek esetén is próbálnak fenyegető dizájnt adni.
Autóknál működik, hogy nagymacskák, ragadozó halak, harci eszközök/repülőgépek alapján csináljanak dizájnt, mivel alapvetően egy dinamikus, mozgásban lévő eszközről van szó. Ez egy PC-ház esetén kb. annyira értelmes, mint egy virágcserépnél. Ez csak egy bútordarab.

A technikai oldalát természetesen elismerem, nem figyeltem oda erre - bár bevallom, az ár iránti kitételt nem nagyon értem, mert aki két tápra, kettő darab integrált vízhűtésre, bazinagy vga-ra költ, az kétlem, hogy picsog a ház árán.
Azt mondjuk elég hülye ötletnek tartom, hogy a portok a felső elemen vannak, tekintve, hogy a koszolódásuk elég magas fokú lesz.

Az tény, hogy egy magasabb szintet képvisel, mint egy plexifalú rettenet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

0,8 mm-es lemezből van. Többet nem is mondok.

(#33) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

A méretei pedig figyelemre méltók, szép kis házikó ez. :K

(#34) r-chee


r-chee
őstag

Na, ez a ház már bejövős nekem is :) . Bele lehet pakolni normálisan egy vízhűtést, s tán egy tripla radi ventikkel felszerelve is felfogatható belül a tetőre (jó lenne beépített vízhűtéses konfigigról egy kép/videó). Egy kis moddinggal be lehetne lemezelni elejét, s akkor full sima lenne a mostani rácsos helyett. Ilyen téren vannak benne lehetőségek :U .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#35) Srodney


Srodney
senior tag

nah végre,erre vártam!!!! :K :C :Y

(#36) Puma K


Puma K
veterán

Nekem is tetszik a ház. A belseje jó tágas. Az összes képen úgy látom mintha foltos lenne a festés (bár ez lehet direkt lett ilyen). Valamint kíváncsi lennék, hogy az előlapon lévő 2 díszítő elemektől ki lehet-e venni a takarólemezeket (3-6.).

A képen valóban úgy látni mintha alulról az 5-6. lemeztakaró horpadt lenne :F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) D1Rect


D1Rect
félisten

A szép relatív.

Az elmúlt 10 évben hány db ATX-től nagyobb lapot fogtam a kezembe?
Nullát.

Belemegy a vízhűtés? Nice, a 692-be is belefér 2 db dual radi, és mégse egy batár rusnya szörnyeteg....

13kg....

110€? Ehh. Inkább pakolnám ki a gépem egy cipősdoboz tetejére....

MOD: Ha valakinek nem esett volna le: 110€=~35eFt-os kiskerár.
Tegye fel a kezét aki ezért adna 35eFt-ot.

[ Szerkesztve ]

(#38) Geri Bátyó válasza szab.tam (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Van bőven olyan hely, ahol nincs perem. A perem mögé gyanítom, hogy a vinyókat szánták.
Azt a peremet én nem tartom hibának.

D1Rect: Ennyi pénzért olyat is kapok, ami biztosan jó minőségű! (az én kezem lent marad)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) aram01


aram01
nagyúr

jó ház tetszik.Kár hogy be voltak b@szva mikor árazták

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) Probber


Probber
őstag

Lehet, hogy csak a fotós tolta el, de így képekből ítélve nekem a "gagyi" szó jut eszembe erről a házól.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#41) proci985 válasza mghltm (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a szabványos, a soros meg párhuzamos porttal. a CM Cosmoshoz is ilyet adnak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) kleinguru válasza szab.tam (#28) üzenetére


kleinguru
addikt

Bocsika, nem tűnt ki, hogy ez a felső:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#43) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

És ebben most mi a "gamer" semmi csicsa letisztult egyhangú formavilág. Ezt így nehéz lesz eladni ennek a célközönségnek.
Vagy talán rájöttek arra hogy a giccs parádéra nem mindenki vevő ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) #65675776 válasza szab.tam (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

"mindenfajta alaplapot fogad, még a nagyokat is. (1)
a leghosszabb vga-k is kénylemesen elférnek benne. (a cm690-embe a 480-at úgy kellett beletuszkolni...) (2)
fölül van hely vízhűtő radiátornak(0), vagy 2 tápot is lehet beletenni. (3)
elöl rengeteg 5.25 hely van (4). vannak olyan integrált vízhűtő megoldások, amik több 5.25 helyet elfoglalnak. namost ilyenből 2-t beraksz egy normál házba, már egy optikainak nem marad hely.(0)"

1-4-ig megszámozott dolgoktól nem lesz semmi gamer. Ezek a tulajdonságok a szerverházakra jellemzőek időtlen idők óta. A 2-es pontot annyiban kell módosítani, hogy a VGA-t simán kártyára kell cserélni. A szerverházak egy részében a teljes hosszúságú kártyáknak vezetősín is van. Mint pl a már több mint tíz éves konstrukciójú Chieftec Dragon-okban. Az mégsem gamer ház.

A 0-s számozás meg csak a vízhűtésre vonatkozik. Szerintem attól sem lesz semmi gamer. Mert akkor a PowerMac G5-ök egy része is gamer gép. Mégsem arra vette senki.

Ez a gamer elnevezés egy nagy marketing hülyeség, ezen nem kell és nem is lehet szépíteni.

Egyébként ennyi pénzért már inkább egy Chieftec WH-01/02-t vennék. Az mentes mindenféle sallangtól.

(#45) szab.tam válasza #65675776 (#44) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a Chieftec-eknél nekem nagyon nem tetszenek a kiflé álló tappancsok. azokat el lehet fordítani?

rákeresetem az általad említett házakra. na, nekem meg azok nem kénének.

ezért élnek meg a gyártók, többen is.

képzeljétek el, ha mindenkinek ugyanaz tetszene...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46) #65675776 válasza szab.tam (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Természetesen forgathatóak.

(#47) r-chee válasza #65675776 (#44) üzenetére


r-chee
őstag

A gamer témét én is így látom. NINCS SEMMI amitől egy sz.gépház az lenne. Egy egér lehet gamer, mert pl. lehet állítani DPI-t, ami lehet magas is, és jobban/pontosabban lehet mozogni játékokban; egy fejhallgató is lehet gamer, mert pl. a mikrofonjával lehet kommunikálni játékok alatt, plusz hang terén támogathat funkciókat, amit játékok is használnak; egy billentyűzet lehet gamer a játékhoz való speciális kialakításával, játékokra kihegyezett gyorsfunkcióival. Na de egy gépház...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#48) szab.tam válasza #65675776 (#46) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az jó!

az általad említett házak, mint említettem, nem is tetszenek, és kicsinek is találom őket. ha vágod a chieftec témát, akkor:
van olyan nagyobb ház, amiben alul van a táp, és felül elfér a lap fölé, még a házon belülre 3-as radi + venti?
és elöl végig 5.25 hely van, legalább 10 db?
tehát valami hasonló, mint a hírben szereplő.
:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49) D1Rect válasza szab.tam (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

Látom nagyon be akarod bizonyítani a korábbi állításod. ;)

(#50) #16939776 válasza MMIX (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elég vegyes képet fest, el van gagyizva. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.