Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Az árára kiváncsi lennék!!

(#2) Psych0


Psych0
őstag

Ez aztán adhat a velociraptornak

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez jó lenne a mostani lassúcska vinyóm helyére, csak nem biztos, hogy működne :U

(#4) sNORh válasza hemaka (#3) üzenetére


sNORh
addikt

jajah azért egy 5200-es helyett a notibe pöpec lenne :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Raptorgyilkos...

(#6) Thomas1


Thomas1
őstag

Hát, egy ilyen 150 gigás 15000 rpm-es vinyó árából szerintem kijönne a kis vinyóhoz a laptop is. Mondjuk SAS van egyáltalán laptopban?
Tudom, 2,5-est nem csak laptophoz lehet használni, de mégiscsak az a legelterjedtebb felhasználási mód.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

egyre kisebbek ezek a "gyors vincsik" :)

...

(#8) Psych0 válasza Devid_81 (#7) üzenetére


Psych0
őstag

gondolom könnyebb egy 6 centis korongot 15k rpm-mel pörgetni, mint egy malomkereket.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9) sNORh válasza Thomas1 (#6) üzenetére


sNORh
addikt

akkor nemtom mégis mibe lehetne használni? Külső vinyóként nemlenne sok értelme, mivel az USB sávszélességéből adódóan, nemtudnád kihasználni, firewire800-on jobban de azonsem..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nekem is egy Raptor van 74 GB-os elég gyors de egy kicsit zajos, ebből ki indúlva ennek is lehet hangja :DDD
Hát nem tudom én már inkább egy jó kis SSD-t fogadnák el de arra még valszeg várhatók egy kicsit:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) WN31RD


WN31RD
addikt

Nemrég raktam be két (más gyártmányú) 15k rpm-es SAS vinyót a gépembe. Nem volt még időm átköltöztetni rá az oprendszert, csak néhány gyors tesztet csináltam velük, de a sebesség nagyon meggyőzőnek tűnik. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) Devid_81 válasza Psych0 (#8) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze, nyilván ugye a jó öreg fizika :B
De minden szempontból jó ez nekünk, felhasználóknak.
És most egyébként is nagy háború megy az SSD kontra HDD fronton

...

(#13) ATI


ATI
senior tag

Zsír lesz a vinyó, de könyörgöm, hanyagoljuk a "portékák" szó használatát! A szőr feláll a hátamon tőle. :U

(#14) Psych0 válasza Devid_81 (#12) üzenetére


Psych0
őstag

Pont ezért kell lejjebb tornázni az hdd elérési idejét, ahhoz meg nagyobb fordulat kell

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#15) llax válasza Psych0 (#2) üzenetére


llax
senior tag

Ez nem konkurencia a Raptoroknak. Ma is lehet venni 15krpm vinyókat SAS csatolóval, extrém alacsony elérési időkkel (és extrém zajjal, de itt nem szempont) igaz 3,5" méretben.

Raptor: az SATA csatoló miatt bármely "kommersz" gépbe beszerelhető gyors vinyó. Megveszed bedugod, használod.

SAS vinyók: elsősorban szerverekbe és munkaállomásokba szánt vinyók, amikhez egy SAS vezérlőkártya többe kerül mint egy Velociraptor... Viszont a SAS visszafelé kompatibilis a SATA-val, azaz a SAS vezérlők kezelik a SATA hdd-ket (fordítva nem megy).

(#16) shtml válasza ATI (#13) üzenetére


shtml
őstag

Mi bajod a portéka szóval?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#17) dkekesi válasza sNORh (#9) üzenetére


dkekesi
tag

Továbbá a szervertermek bérlete sem olcsó, ezért a gyártók igyekeznek növelni a kapacitássűrűséget: nem mindegy ugyanis hogy X unit magasságú rack-be mekkora tárkapacitáás préselhető. Szóval a szervertermekben használt HW esetén is a minél kisebb annál jobb elv érvényesül (ha minden egyéb változatlan).

(#18) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Furcsa szerkezetek öltenek testet manapság. Gyanítom, az SSD-k és az ilyesmi, gyors vinyók egy darabig még fej-fej mellett fognak haladni. Fogyasztásuk és zajuk az persze már más kérdés, de mivel nekem is van Raptorom, így tudom, hogy a megnövekedett seek-zaj az, amit le kell tenni a sebesség oltárán. Valamit valamiért. Aztán ha az új generáció kinövi majd a memóriacellák elfáradásának számomra nehezen elfogadható mivoltát, addigra remélem az áruk is legalább annyira lecsökken, hogy valódi alternatívát kínáljon a mostani desktop-vinyók mellett.

(#19) Geller72


Geller72
veterán

..itt csak SASolunk, miközben a legtöbb embernek simple sata raidre nem telik..ami pedig a legolcsóbb módon oldaná meg a rendszer gyorsulását. Egy komolyabb sata, vagy SAS kari annyiba kerül, mint amennyiből többen karácsonyra gépet kapnak. Ez ipari szegmens, tudomásul kell venni....... miközben itt törölgetem a nyálam a két generációval ezelőtti szerverem mellől..de tetszik.:DD.
Üdv:
Geller

(#20) mephi666


mephi666
nagyúr

én is begyűjtöttem 2db ibm sas-t... mindkettő 15ezerrel pörög... az egyik 146gb, másik pedig 300... sajnos nem tudtam vezérlő híján tesztelni őket, pedig kíváncsi lettem volna... :( vaterán próbáltam elpasszolni, de a vevő nem akarja most kifizetni... elég sok negatívval bír és ideges leszek, ha nem fizet nekem sem -> leminősítem és begyűjtök miatta negatívot én is :(
// ha így lenne és itt érdekelne valakit a 2 vinyó, írjon pü-t és biztos megállapodunk valami árban :) //

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) FefeeX válasza Psych0 (#2) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, szerintem hiába forog ez 15000-el, akkor is lassabb lesz a raptornál, a technikai adottságok (kisebb tányérméret) révén...

(#22) spirit007


spirit007
senior tag

Szeritem meg olyan "hibrid" megoldásokon kéne gondolkodni a mérnököknek , hogy SSD-t házasítsanak a hagyomásnyos HDD-vel .
Gondolok itt arra , hogy lenne egy ~10GB SSD SYSTEM rész amire a rendszert telepítené(nk) , és egy ~200GB hagyományos tányér tárterületnek -akár 5400-as fordulatú .
Így lenne gyors boot stb. és megfelelő tárterület is - talán olcsóbban .
Persze ez csak szimpla elmélkedés részemről ...

(#23) ATI válasza shtml (#16) üzenetére


ATI
senior tag

Zavar, ennyi. Biztos veled is volt már olyan, hogy zavart ilyesmi. Nem illik egy hardverre az a szó, hogy portéka. Szerintem.

(#24) WN31RD válasza WN31RD (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Említették itt néhányan, hogy sokba kerül és hangos...
Nos, ilyen vinyók természetesen drágák, de pl. maga a vezérlő nem feltétlenül annyira vészes, ha nincs szükség RAID-5-re meg hasonlókra. Pl. RAID-0/1-et tudó LSI chipes SAS kártyák viszonylag olcsón beszerezhetők.
A hangjukról annyit, seekeléskor hallhatóak, de egyébként pusztán hang alapján nem tudnám megmondani, hogy 4 SATA + 2 SAS vagy 6 SATA vinyó van-e a számítógépházban (igaz, a ház viszonylag masszív darab).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) Obi-1 válasza spirit007 (#22) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez szerintem is jó ötlet lenne, furcsa, hogy még nem csinálták meg.

Only a Sith deals in absolutes.

(#26) jodován


jodován
tag

nekem teccik a portéka

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#27) mephi666 válasza jodován (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

a "portékáról" nekem a keleti filmek piacai jutnak eszembe, ahogy ott árulják az emberek a saját maguk által készített szőnyeget meg mindenféle cserépedényeket... szerintem ha egy konferencián pl valamelyik vinyógyártó szóvivője ilyen szöveget adna elő, hogy: "igen, hölgyeim és uraim... ez a kezemben itt a legújabb portékánk, ami nem más, mint egy 30ezres fordulatszámú 1.5"-os ilyen-olyan hdd..." szerintem meglepődne mindenki...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) WN31RD válasza mephi666 (#27) üzenetére


WN31RD
addikt

Olvassatok inkább Nádasdyt... :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#29) Sunzi válasza FefeeX (#21) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha azt nézem, hogy a veloci jobb teljesítményben, mint a sima raptor, és ez a diszk minden paraméterében gyorsabb lesz mint a veloci (seq műveletek az adatsűrűség arányában), akkor azért szvsz nem nehéz belátni, hogy nem lesz lassabb :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#30) shtml válasza ATI (#23) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem pedig színesebbé, játékosabbá teszi az amúgy hideg, tény- és szakszerű hardveres nyelvet. Mindaddig legalábbis, amíg nem válik modorossá, mint pl. amikor ventilátor helyett rendszeresen a "légkavaró" vagy egér helyett a "rágcsáló" szót használja valaki.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) ATI válasza shtml (#30) üzenetére


ATI
senior tag

Nem akartam ám flémelni. Eddig nekem is tetszettek a légkavaró, rágcsáló, lapkakészlet (naaznem) szavak. Valamiért ettől a szótól a falnak megyek, akárhányszor olvasom itt.

Tudom én, hogy magyar újságot írunk-olvasunk, meg minden. Ne használjunk idegen szavakat. Örülök is ennek, csak vannak kivételek és ez most az. Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.