Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Nyamíííííííííííííííííí!

Mikor fogjátok tesztelni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) vittorio7 válasza banhammer (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Ma biztos nem fogják. :D

(#3) Daywalker válasza vittorio7 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD :C

Hát nem tudom, erősen enterprise cucc, nem merek rá megesküdni, hogy lesz teszt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) vittorio7 válasza Daywalker (#3) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig a 6533 dolláros árcédulás, + 27% áfa igazán baráti ár érte. :DD

(#5) Daywalker válasza vittorio7 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Szinte ingyen van. ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) vittorio7 válasza Daywalker (#5) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig HTPC-be ideális. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) dgabor80


dgabor80
tag

tényleg ezt hol használják??? milyen gépben/célra?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#8) rodrigez válasza dgabor80 (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

SQL szerverek is nagyon meghálálják a gyors diszk alrendszert. Sokszoros gyorsulás jöhet csak ebből. Olyan helyen ahol inkább az olvasás, mint az írás műveletek dominálnak nagyon jó lehet. Ellenben ezeket a NAND chipeket biztos nem nyúznám olyan szerveren ahol napi szinten rengeteg írás művelet van.

(#9) anulu válasza rodrigez (#8) üzenetére


anulu
félisten

valamint nem igazán hot-swap barát megoldás, ami enterprise cuccoknál erősen kötelező

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) RyanGiggs válasza vittorio7 (#4) üzenetére


RyanGiggs
őstag

2 milla!! ;]
Van olyan aki éppen azon gondolkodik hányat vegyen otthoni gépébe! :D

(#11) erix31


erix31
csendes tag

Én meg már azt várom évek óta, hogy magyar melós pénztárcabarát árakkal rukkoljanak elő és nem ilyen szupersebes szarokkal. Elnézést, kell ez is valahova, de hogy egy 250-500Gb SSD még mindig aranyárban mérnek az vérlázító. A 128-casommal is elvagyok, de azért nem kéne ennyire ülni a nagyobb kapacitású SSD árakon. (OFF) Ez olyan, mint az androidos telefonok rendszermemóriája, ami 100E felett lesz nagy nehezen két GB. Amikor mindenki tudja, a gyors rendszer (egyik) lelke a nem foglalt, azaz szabad memória. Ez is vérlázító. (ON)

(#12) bteebi


bteebi
veterán

20 W-os fogyasztás egy SSD-nél? :Y A felírható adatmennyiség nagyjából a harmincad részére csökkent? :Y :Y 2900 MB/s és kb. 250 kIOPS? OMG! :Y :C

#10: Neki szerintem új iMac-je van, és az egy dolog, hogy abba bele se menne egy ilyen, viszont az alanyunk annak is örülhet, hogy be tudja kapcsolni a gépét, mert egyébként egyáltalán nem ért hozzá :N...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) proradeon válasza erix31 (#11) üzenetére


proradeon
őstag

Szerintem nem vérlázító. Pont kellő sebességgel csökken az ára. Amikor én ~2 éve megvettem a 64 GB SSD-t, akkor volt ~24 ezer forint. Most, két évvel később 20 ezer forintért kapni 120 GB-osat. Azt nem mondom, hogy a 250-500 GB-os modellek olcsók, de ha valaki akar, akkor kifoghat jóval korrektebb áron hardveraprón 1-1 darabot. (Ott ~28 ezerért már 250 GB-os, ~58 ezerért pedig 500 GB-os SSD-hez lehet jutni, ha figyelmes az ember.)

És egyébként meg 128 GB bőven elég egy OS-nek + programoknak + néhány játéknak. Tárolásra pedig ott a HDD.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14) smkb válasza bteebi (#12) üzenetére


smkb
őstag

Én is épp ezen akadtam fenn.... 20 watt??? Az jópár merevlemez összfogyasztása... persze, persze, értem én ssd de ott mégiscsak pörgetni kell ezt azt, rángatni a fejet...

(#15) bteebi válasza smkb (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Azért az a jópár helyesebben inkább jó, pár (=2). Egy "valamire való" (nagy kapacitású, nem Green) HDD be tud nyelni 10 W-ot használat közben, felpörgéskor meg vagy 20-at... A sok flash chip meg a 8 vezérlő elég szépen fogyaszt; ha csak 250 gigás lenne, 1-2 vezérlővel, akkor azért jóval kevesebbel is beérné, meg persze jóval lassabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) vittorio7 válasza erix31 (#11) üzenetére


vittorio7
őstag

Most néztem az egyik budapesti üzletben:

Kingston 2,5" V300 60GB SATA3 Eladási ár: 13 050 Ft (bruttó)

Kingston 2,5" V300 120GB SATA3 Eladási ár: 18 870 Ft‎ (bruttó)

Még ilyen forint árfolyam mellett is csökkentek az árak...

Persze lehetne fele ennyi is. De ha levonod a 27% áfát, a kisker/nagyker árrést, akkor érdekes eredményt kapsz. És a forint is gyenge. Vajon ki tehet arról, hogy nem barátiak az árak a magyar melós pénztárcájához viszonyítva?

[ Szerkesztve ]

(#17) erix31 válasza vittorio7 (#16) üzenetére


erix31
csendes tag

Persze, persze igazatok van. Én a nagyobb kapacitásúakra értettem a nem csökken az áruk mondatot.

(#18) .mf


.mf
veterán

"Persze azért akad hátrány is: a 4500-as modellben a Toshiba 19 nanométeres MLC NAND flash lapkái dolgoznak, melyek a felírható összes adatmennyiség szempontjából sokkal kevésbé strapabíróak, mint az R4 25 nm-es Intel MLC chipjei (800 GB-os verziónál: 20 PB helyett 0,66 PB; 1600 GB: 40 PB helyett 1,56 PB; 3200 GB: 80 PB helyett 2,44 PB). "

Ez biztos nem elírás? Mert pl. a 800-asnál a 20 helyett 0.66 PB az 0.033, harmincadra csökkent tartósság. 660 TB / 800 GB, azaz ezerszer sem írható teljesen újra, ez még a TLC-t is alulmúlja.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Garada


Garada
őstag

Remek :D

(#20) bambano válasza RyanGiggs (#10) üzenetére


bambano
titán

az egyik topicban garzonlakás méretű pc ház, másikban gigabyte (fél)szerver alaplap, itt meg ez.
most már csak egy hegesztőtrafó kéne meg egy olyan videokártya, ami ionágyú helyett is jó...
megjött a mikulás a ph!-hoz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Ga


Ga
tag

hogyisvanez?
800 GB, azaz 0,8 TB kapacitás
0,66 PB, azaz 660 TB írhatóság, azaz kb 800-szor...
2200 MB/sec, azaz 2,2 GB/sec sebesség

azaz 6 perc alatt a 0,8TB felírható, azaz 80 óra és vége, ami jóbarátok között is kevesebb, mint 1 hét...
minezért a mókáért néhányM-t fizetni?
:Y

mitől enterprise a cucc????

Ga

[ Szerkesztve ]

(#22) -=RelakS=- válasza Ga (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és 6 percenként teljesen újraírod mind a 800 gigát? Nem hinném.

Más kérdés, hogy rendszer háttértárnak sok, adatbázis háttértárnak kevés...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) Reggie0 válasza -=RelakS=- (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Rainbowhoz pont jo.

(#24) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép darab!

(#25) RyanGiggs válasza bambano (#20) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Bizonyáám! :K

(#26) lexandro válasza dgabor80 (#7) üzenetére


lexandro
tag

Nalunk most csereltek storage-t a bazinagy Oracle szerver alatt es a tesztek szerint 4x-10x a gyorsulas. En naponta imaimba foglalom a kivitelezoket :)

Robi

(#27) bdlackoo válasza Ga (#21) üzenetére


bdlackoo
tag

ezeket sok olvasasra es keves irasra talaltak ki.

dinosaurs are jesus ponies

(#28) vellerd válasza dgabor80 (#7) üzenetére


vellerd
tag

Átlag felhasználóknak tervezték, csak sajnos kettővel több lett a nulla az ár végén! :DDD

(#21) Ga

Mondjuk ez így levezetve tényleg elég vacakul hangzik.
Még szerencse, hogy nem kapkodtam el a megrendelését. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#29) janos1988


janos1988
addikt

Ezek is visszafele fejlődnek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.