Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#194) Feketelaszlo válasza Jakesz (#183) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem vagy te picit elvakuklt?
Szerintem már elég sokan cáfolták, hogy 200.000-ből kéne PC-t venni 2 évente (bár tény, hogy ennyit a konzolra is igen hamar rákölt az ember). A legózás sem kötelező, mindig is be lehetett menni a boltba az előtelepített Windowsos kész gépeket vagy notebookat megvenni, otthon csak be kell dugni. PC-n amúgy nem csak Crysis 3 van, sőt, azt kell, hogy mondjam, PC-n olyan címek vannak, amikről valószínűleg te sem meg talán én sem soha életüknkben nem hallottunk, mégis hosszú éjjeleken át tudnak lekötni, mióta meg az indie játékgyártók tömege kezdett működésbe ez hatványozottan igaz: naponta jönnek ki a jobbnál-jobb játékok minden műfajban, mert egyszerűen logikusabb PC-re fejleszteni. Persze nem nehéz mondjuk Xbox Arcadera vagy a PS megfelelő verziójára sem áttérni, de ha nem jár nagy előnyökkel, minek? S akkor itt kanyarodjunk csak vissza az exkluzív címes történethez, mert úgy érzem félreértetted. Az, hogy PC-n nem hallani róluk, nem azt jelenti, hogy nincsennek, (sőt, a kis játékok zöme csak PC-re jelenik meg), csak egyszerűen nincsen rá szüksége. Míg a marketing-maffia az "xbox only" és "ps3 only" címek nélkül sehol sem lenne - mégis miért vegyek konzolt, ha máson is tudom játszani? Itt visszaolvasva is sok kommentelőnél látom, hogy az első számú motiváció konzol-vételnél bizony a nagy címek voltak. Ez tartja életben a piacot, mint egy lélegeztetőgép - ha nem lenne valószínűleg becsődölne. Csupán a játékélménnyel nem lehetne eladni millió számra a készülékeket. Pláne, ha erről a játékélményről elég nehéz bebizonyítnai, hogy jobb. Maradjunk annyiban, hogy más. Akinek erre a másságra szüksége van, az élvezze nyugodtan, de ne próbáljuk meg bebizonyítani róla, hogy a konzol az egyetlen út a jövőbe, mikor a tények ez ellen beszélnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.