Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dark Archon válasza leviske (#99) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azért nem került elő, mert játékra komolytalan. Ugyanaz, mint az integrált hangkártya esete: persze, elprüntyög, de normális minőséghez külön hangkártya kell. Ez érvényes az APU-ra is. Sosem fog a mindent-egybe-integrálunk elv a külön-külön alkatrészek szintjén tartani.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#152) #72042496 válasza Dark Archon (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

"de normális minőséghez külön hangkártya kell."

Vagy egy korrekt HDMI-s erősítő, ugyanis az integrált hangkártya már nem feltétlenül az alaplap összegányolt recsegőjét jelenti. Az APU-k esetén is ennyire kurrens a tudásod?

(#153) n.e.o.one


n.e.o.one
csendes tag

Ez a hír szerintem is el van túlozva. Azok a PC pártiak akik, ilyeneket olvasnak azok tisztában vannak azzal hogy egy konzol soha nem fogja azt a minőséget nyújtani mint egy PC (legfeljebb a ciklus elején). Nagyon kevesen fognak amiatt konzolra váltani, mert egy-egy effekt nem lesz bekapcsolható az ő videokártyájukon. Csak maradjon ez az exclusivitás ezen a szinten, hogy a játékokból egy plusz effekt hiányzik, és nem az alapvetőekből van kiollózva az egyik.

Látom itt már javában megy a pc vs konzolok téma. Bevallom nekem is eddig csak PC-m volt, de ahogy látom az új konzolok,főleg a PS 4, igazán megéri az árát. (most a játékok árába nem szeretnék belemenni ;] ) Launch után sokáig fogják ugyan azt a teljesítményt hozni mint bármelyik PC sőt. Még lehet veszek is egyet. De az biztos hogy nálam a fő platform a PC marad. Főleg mert itt nincsenek megkötések. Választhatok hogy egy bizonyos játékot egér+bill-el, vagy kontrollerrel játszom. Konzoloknál (legalább is a soron következőknél) meg van szabva hogy csak kontroller használhatok, mert valaki nagyon okos ezt eldöntötte helyettem. Sajnos sokaknak ez nem szempont. A legtöbben (szerintem) főleg azért választják a konzolokat, mert használatuk pofon egyszerű. Megveszed, rákötöd a TV-re, berakod a lemezt és lehet csapatni neki. Ráadásul elhiszik a marketingeseknek hogy az élmény a ciklus végéig ugyan olyan lesz mit bárki másnál. Akkor meg miért vesződjön a drága PC hw-k kiválasztásával? Amikor még azt sem tudja hogy a monitort is be kell kapcsolni. Igen, halottam ilyet, a proli megvette a tescós pc-t, majd csodálkozott hogy sötét a kép, majd persze azon is, hogy miért olyan nehéz irányítani a nídfórszpídben a kocsit. Az ilyen embernek hiába magyarázod, hogy miért kevés a 18 fps ("de hát ő már' elmúlt annyi"). Persze hogy legközelebb konzolt fog venni, mert az ismerősétől azt hallotta hogy ott ilyesmi soha nem fordul elő, és a "kép is már olyan, mintha a valóságban lennél". Ezzel, a jelenlévők közül senkit nem szeretnék megsérteni, nem azt mondom hogy a konzolosok 100%-a ilyen "egyszerű" ember. Megértem ha valaki megunta a folyamatos aggódást, hogy egy új játékhoz vajon elég erős-e a PC-je, és még sok előnyt felsorolhatnék a konzolok javára. Mint mondtam, lehet veszek majd egy PS 4-et, mert anyagilag nagyon megéri (szerintem). De a nagy többségnek nem az ár a fő szempont (főleg külföldön), meg nem is a grafika, hanem az hogy az eszköz használata olyan egyszerű legyen, mint egy faék. Nincs is igénye arra hogy választhasson az egér+bill és a kontroller közül, elbénázik ő bármelyik fps-ben az utóbbival, csak legyen egy kis kikapcsolódás.

Ahhoz, hogy a konzolok nem fogják vissza a fejlődést: Ezt akkor minek nevezzem? Meg azt hogy a legtöbb játékban félpercenként van töltőképernyő? DS 3-nál liftek... ugye milyen sűrűn beléjük futunk? És nem csak grafikailag hátráltatják az előrehaladást: (a köv rész másoltam egy előző hozzászólásomból) Ezt arra értem például hogy a GTA 4-nél volt a beállításoknál a forgalomsűrűség, amit én max-ra húztam, és jó volt látni hogy milyen forgalmas, élettel teli a város. Később láttam egy konzolos gameplayt yt-on, csodálkoztam hogy mennyire kihalt az egész. Még szerencse hogy volt ez az opció PC-n,nélküle nem ugyanaz lett volna az élmény, de sok játékban az ehhez hasonló "nem grafikai" beállítások nem változtathatóak.

(#154) Def26


Def26
félisten

Már egy topikba belinkeltem, ide is beírom mi a véleményem 2013 után a pc -s játékokról. ;]

"PC Gaming Crowd Logic on 2013:
- Buy a 600€ Graphics card
- Buy a new Intel CPU exactly with the same performance as the former, 200€ spent
- Wait for "OMG BF4 look at the graphics"
- Realize everyone is playing on (new) consoles
- Realize Competitive FPS gaming is on console
- Realize it´s 2013 and no one cares about PC Gaming anymore (apart from LoL, SC and WoW)"

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#155) flexxx2 válasza Def26 (#154) üzenetére


flexxx2
őstag

Ezt lehet pont a PC-sek fogják többen megérteni, mert angolul van, azok meg tudják hogy FPS-t egérrel jobb játszani :)

(#156) Def26 válasza flexxx2 (#155) üzenetére


Def26
félisten

Nekik is szánom. :P

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#157) n.e.o.one válasza Def26 (#154) üzenetére


n.e.o.one
csendes tag

Már vártalak -.-' Ez a pár sor még mindig akkora nonszensz, mint az ősi idegenek a földön.

- Buy a 600€ Graphics card
- Buy a new Intel CPU exactly with the same performance as the former, 200€ spent
Aki generáció váltás előtt ezt teszi, azt az Isten megverte. Különben is elég egy 60k-s videokártya min 2 évig a max grafhoz.

- Realize everyone is playing on (new) consoles
ÉS? Attól még több tízezren fognak PC-n is multizni. Hol érdekel az bárkit is, hogy konzolon tízszer ennyien játszanak?

- Realize Competitive FPS gaming is on console
Ezt megmagyarázná valaki? :))

Aki írta ezen sorokat, annak valószínűleg olyan vastag "konzolköd" borítja szerény agy-mosott elméjét, amilyenre még nem volt példa. :U

[ Szerkesztve ]

(#158) flexxx2 válasza Def26 (#156) üzenetére


flexxx2
őstag

Azt akartam mondani magyarul, hogy azokat meg nem érdeklik az ilyen egyoldalú levezetések.

(#159) Def26 válasza n.e.o.one (#157) üzenetére


Def26
félisten

Nem kell ezt magyarázni. A kiadók e felé terelnek. Ismered a mondást, megszoksz vagy megszöksz... ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#160) TESCO-Zsömle válasza Def26 (#159) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valaki folyton terel, de tiéd a döntés, hogy beállsz-e a birkák közé...

Mellesleg aki egérrel + billel játszik, az egyik kiadó se tudja megfogni semmivel. Játékfejlesztők tudnák, ha adnának a konzolnak natív egér+bill támogatást, de olyan úgyse lesz.

Az meg, hogy mennyivel többen játszanak konzolon, megint csak nem számít, amíg PC-n vannak annyian, hogy megteljen a két csapat...

No persze aki trollkodni jár ide, annak magyarázhatok... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#161) Jakesz válasza n.e.o.one (#153) üzenetére


Jakesz
őstag

"Ezzel, a jelenlévők közül senkit nem szeretnék megsérteni, nem azt mondom hogy a konzolosok 100%-a ilyen "egyszerű" ember. Megértem ha valaki megunta a folyamatos aggódást, hogy egy új játékhoz vajon elég erős-e a PC-je, és még sok előnyt felsorolhatnék a konzolok javára."
Konzolt pepecselés nélküli játékra vesznek az emberek és nem azért, hogy 1-2 évente keressen magának egy új videokártyát vagy a neten kutakodjon driver esetleg crack ;] után a játék helytelen működése vagy nem indulása után. Nem ezek az emberek az egyszerűek, hanem a hardcore PC játékosok használnak bonyolult módszert.
Az emberek PC-t játékra már csak olyan fejletlen régiókban használnak nagy számban, mint Magyarország. Bár ti ezt nyilvánvalóan ellenezni fogjátok, de ennek a magyarázata elsősorban a rém egyszerű kalózkodás. Jelenleg 100 ezer forint körül lehet venni egy olyan PC-t, amely medium-high beállításokon elviszi a legtöbb játékot. Ez megvan véve, aztán pár évig le van tudva a játék iránti pénzkiadás. Bár ez a tendencia most meg fog változni, mivel nem igazán lehet a középszinttel 3-4 évet kihúzni a nextgen fejlődés beindulása után, szóval ennek tudatában is többen el fogják hagyni a PC-t és vesznek konzolt, mert drága mulatság lesz a PC fenntartása.

"Az ilyen embernek hiába magyarázod, hogy miért kevés a 18 fps ("de hát ő már' elmúlt annyi"). "
Ez ferdítés, a legrosszabban futó játék sem megy le soha 23-25 FPS alá. Persze ez sem elegendő érték, de a jelenlegi konzolok már elavultak és nem ezeket kell most már felhozni, hanem a nextgent. Azoknak az élettartamát remélhetőleg nem fogják ennyire elhúzni.

(#162) Def26 válasza TESCO-Zsömle (#160) üzenetére


Def26
félisten

Tényeket közlök, mint abu. :P

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#163) TESCO-Zsömle válasza Def26 (#162) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy mint a Királyunk. "A Duna nem fog kilépni medréből!"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#164) Sanchez638 válasza TESCO-Zsömle (#163) üzenetére


Sanchez638
addikt

" Vagy mint a Királyunk. "A Duna nem fog kilépni medréből!" "Hogy is mondtad? :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#165) Def26 válasza TESCO-Zsömle (#163) üzenetére


Def26
félisten

Felcsúton lakom. Ez is baj? :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#166) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szóval, visszatérnek a régi szép idők, amikor még nem voltak böszme nagy kiadók és elárasztják a rosszabbnál rosszabb játékokkal a piacot és maradnak a kis fejlesztőstúdiók, ahol minőségi játékokat készítenek?

Én vállalom.

https://www.coreinfinity.tech

(#167) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Arról van hivatalos közlemény (MS vagy Sony), hogy miért nem támogatják a billentyűzet+egér használatot?
Pedig ezzel lehet, hogy rávennének a váltásra, mert ha játszom 90%-ban RTS-sel játszom és akkor talán nagyobb lenne a választék. Mondjuk most pont elleszek egy még egy jó darabig SC2-vel.

(#168) TESCO-Zsömle válasza Def26 (#165) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Max neked, mert te laksz ott... :P

#169: Helyesbítsünk. A "Casual"-ok játékának rovására. De ők kontrollerrel is elvéreznének, ha nem lenne AutoAIM...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#169) Def26 válasza Ghoosty (#167) üzenetére


Def26
félisten

Még régebben nyilatkoztak egy olyat, hogy a billentyűzet és egér a "játék rovására" megy.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#170) Dark Archon válasza #72042496 (#152) üzenetére


Dark Archon
addikt

Most nem a hangkártya a lényeg, hanem az APU-k teljesítménye. Az én gépem az i5-2500K-val és GTX 560 Ti-vel is már gyengécske, ha játékról van szó. Persze kinek mit jelent a játék... nálam fullHD@60fps-nél kezdődik, mert nem a tearing-et szeretem bámulni. S akkor a grafikai részletességet még nem is említettem.

Egyébként a HDMI erősítő véletlenül nem egy külön eszköz a normális minőséghez? :U

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#171) Def26 válasza TESCO-Zsömle (#168) üzenetére


Def26
félisten

Ez az igénytelen játéka, auto aim, igen. Mi nem vagyunk igényesek. Világ nagyobbik része ilyen ostoba tudatlan marha, hogy csak így tud érvényesülni. :)) De mi jól elvagyunk ezzel is, nem szívunk csalókkal, hackerekkel. Nincsenek olyan mértékű szolgáltatás kimaradások mint pl. bf3 -ban pc -n. Ez egy ilyen móka. ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#172) TESCO-Zsömle válasza Def26 (#171) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én egyszer se találkoztam még csalókkal, hekkerekkel. Igaz, én már csak eredeti játékokkal tolom. Mindenesetre amíg nincs egér támogatás, addig én max moddingolni veszek konzolt, másra tuti nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#173) Jakesz válasza Def26 (#171) üzenetére


Jakesz
őstag

+1
Ezek mindig csak a másik oldalra mutogatnak, persze ez fordítva nincs így. A kisebbség hangja mindig nagyobb, mert ők maradnak ki a jóból.

(#174) Manbal válasza Jakesz (#146) üzenetére


Manbal
senior tag

bocs, de abszolút nem ebben a témában lesznek változások, de erre is kihathat majd... vagy kihalunk!

(#175) n.e.o.one válasza Jakesz (#161) üzenetére


n.e.o.one
csendes tag

A #157-es hsz-ben említettem hogy ebben a pillanatban tényleg kerülni kell a pc fejlesztést. Az ugrásszerű fejlődés nem fog sokáig tartani. Majd akkor lehet venni új gépet.

Hogy egy példát mondjak: Az eu-ban 2007-ben jött ki a PS 3. Én 2008-ban vettem egy Intel Core2 Duo E8400-at. Mai napig ez van a gépemben (videokártya lett cserélve egyszer (60k), de most a procinál szeretnék maradni)
A legtöbb játék max-on fut. Például a Tomb Raider is, a haj effektet leszámítva, meg a 16x-os élsimítást és társait. De a textúrák minősége, meg ilyesmik mind maxon vannak. A crysis 3-nak eléggé kell a proci teljesítmény, ezért ezt "csak" minimumon játszottam végig (de 70 átlag fps-el!). Azért írtam hogy "csak", mert még így is szebb látványban (jóval magasabb fps mellett) volt részem mint konzolon [link]. Igen, a PC LOW graf szebb mint a konzolokon . Lehet levonni a következtetéseket.
Itt írták sokan hogy a konzolos DMC nagyon sűrűn fps droppol. Ezen meglepődtem, én azt hittem ez egy jól optimalizált játék, mivel az PS 3-nál egy évvel fiatalabb procival rendelkező gépemen 90 alá nem esett az fps (és még szebb is).
Mint mondtam VGA-t egyszer vettem, 60-ért, 5 év alatt (gép eredeti ára 150). Egy szó, mint száz: A PC hw mindig drágább lesz mint a konzol, de nem sokkal. Nem lesz az mint valamikor nagyon régen, hogy évente kell gépet újítani, csak tudni kell hogy mikor érdemes fejleszteni.

"Az emberek PC-t játékra már csak olyan fejletlen régiókban használnak nagy számban, mint Magyarország. Bár ti ezt nyilvánvalóan ellenezni fogjátok, de ennek a magyarázata elsősorban a rém egyszerű kalózkodás. Jelenleg 100 ezer forint körül lehet venni egy olyan PC-t, amely medium-high beállításokon elviszi a legtöbb játékot. Ez megvan véve, aztán pár évig le van tudva a játék iránti pénzkiadás."
Ezzel egyetértek.

Ghoosty:
"Arról van hivatalos közlemény (MS vagy Sony), hogy miért nem támogatják a billentyűzet+egér használatot?" Ez jó kérdés. Egy tipp: Azért mert a játékosok 90%-a "elvan" a kontrollerrel. Ha az FPS játékokban az a 10% folyamatosan alázná őket... :U
Persze lehet nem így van, de ez is lehet egy indok.

[ Szerkesztve ]

(#176) Pete55555


Pete55555
addikt

Radeonokhoz és az AMD APU-khoz igazodó extra funkciói elsősorban a teljesítménynövelést célozzák meg,

Tehát egy 30e-es AMD-n úgy fog futni a játék, mint a 40e-es nVidián. Szééép ;]

de egyre inkább az fogalmazódik meg az emberben, hogy egy új generációs konzol gyakorlatilag egy combos VGA árából megvan, és nem kell többet görcsölni a PC-s alkatrészek kiválasztásánál

Ééééééés ki gyártja az APU-t a konzolokba? ;] Tehát ez kinek jó ? :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#177) Def26 válasza n.e.o.one (#175) üzenetére


Def26
félisten

Azt értsd meg, hogy a konzol játékosok többségét nem érdekli a grafika. Mindenki tisztában van vele, hogy hol tartanak a pc -k és hogy egy gyenge játékgép is tud olyan grafikát mint ami konzolokon megy. Ez egy játékgép, amelyen vannak szolgáltatások is.

Sokszor csak azért megyek fel vele live -ra, hogy dumáljak a haverokkal (mint pl xfire, vagy ts pc -n). Közben ki ezzel ki azzal játszik, de soha nem hallom azt, hogy mennyi fps -el megy, meg, hogy szaggat, milyen a felbontás stb. Ez nem annyira fontos, kiölték belőlünk, mert tudjuk 3 éve, hogy jobb úgy sem lesz. Megszoktuk. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#178) MadOnion


MadOnion
csendes tag

Egyszer már beleestem abba a hibába, hogy a Battlefield BC2 megjelenésekor vettem egy PS3-at.
Átgondoltam, hogy milyen mennyiségű pénzt lapátoltam bele a VGA-k vásárlásába addig, és racionális döntésnek tűnt a konzol megvétele. Hamar rájöttem, hogy a kontrollerrel semmit nem érek, nem tudtam megtanulni a használatát. Gyorsan vettem hozzá egy billentyűzet/egér USB átalakítót. Ez egy elég durva késést eredményezett az irányításban (pár tized másodperc), de pont elég volt arra, hogy élvezhetetlenné váljon a játék. Mivel a Battlefield sorozaton kívül nem játszok mással, ezért gyorsan megszabadultam az egésztől. Sajnálnám, ha tényleg ilyen durván a konzolok irányába menne el ez az egész sztori, mert egyszerűen ez nem az én világom...

Nem minden arany ami fém is.

(#179) #72042496 válasza Dark Archon (#170) üzenetére


#72042496
törölt tag

Külön erősítőt úgyis kell venni, csak PC-nél ezt jellemzően beleintegrálják a hangszórókba, vagy .1 szett esetén a mélyládába. De igazad van, tényleg nem tartozik ide, ezen én sem akarok vitatkozni.

Az APU még csak most bontogatja a szárnyait, ahhoz képest szép eredményeket képes felmutatni. Azt írtad, hogy "sosem fog a külön-külön alkatrészek szintjén tartani". A csúcsot biztosan nem érik el, viszont a jelenlegi infók alapján én azt várom, hogy a mindenkori középkategóriához (jelenleg kb. a HD7750 teljesítménye) pár év alatt felzárkóznak majd ezek a megoldások. Ez pedig egy akkora szelet a tortából, hogy számolni kell majd velük, ha PC-s játékról lesz szó.

[ Szerkesztve ]

(#180) gianni85 válasza Def26 (#177) üzenetére


gianni85
veterán

Jól mondod.

(#181) Ribi válasza Dark Archon (#170) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tearinget nem javítja a sok FPS, hanem a fix 60 /30 legyen egész számú többszöröse a monitor frissítésének.

(#182) TESCO-Zsömle válasza Def26 (#177) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De ez megint csak emberfüggő. PC-n a játékot egyszer kell beállítani, aztán kész. Az FPS-en rugózás ugyanolyan f*sság, mint a "kihaj csaje"... Csak a hülyék csinálják. Márpedig hülyék mindkét oldalon vannak. Ez is a gyártók sara, mert ők kergették anno az embereket ebbe az irányba. De aki ésszel él, az ki tudja hozni a két oldalt egálra, vagy a PC-t még olcsóbbra. Szolgáltatás terén meg nem hiszem, hogy bármivel is előrébb lenne egy konzol a PC-nél. Stabilitást lehet említeni, de az megint csak a játékgyárak sara, hogy így probálják terelni a népet a konzolok fele. De amúgy nem tudsz egy olyan szolgáltatást se említeni, amire ne lenne alternatíva PC-n.

Balika911: viszont a jelenlegi infók alapján én azt várom, hogy a mindenkori középkategóriához (jelenleg kb. a HD7750 teljesítménye) pár év alatt felzárkóznak majd ezek a megoldások.

Az idén megjelenő Kaveri elvileg pont a 7750-es teljesítményét fogja hozni.

Jaka: Ez elég csúnya általánosítás, mellesleg az optimalizálatlanság megint csak nem a PC-sek hibája. A kiadók szándékos húzása ,hogy a konzolok fele tereljék a birkákat, mert ott jobban le lehet őket rántani.

Nem mellékesen itt is csak a "hangos kisebbség" (ahogy ti neveztétek) siránkozik, a többiek szimplán játszanak, és élvezik. Az optimalizálatlan cuccok is csak magas beállítások mellett problémás, mert még a bátor kiadók se merik bevállalni, hogy a PC-s eladások zömét adó alsó szegmenseknek intsenek be, különben csakhamar kárt szenvedne a drágalátos bevételük és reputációjuk. Utóbbi meg azt hozhatja, hogy semmilyen játékot nem vesz a kiadótól a sértett.

De ha már felhoztad, hagyjuk a Crysis 3-at. Ott vannak a Witcher-ek. Vagy ott volt a DX:HR.

Odáig sose fog fajulni a dolog, hogy csak egy adott gyártón fusson a dolog. Nem éri meg a HW-gyártóknak, hogy kifizessék a kiadó/játékfeljesztő felé az ebből adódó bevételkiesést. Konzolon még csak-csak, mert ott megtérül az az 1-2 húzócím amit azért zömmel a konzolgyárak pénzelnek, de PC-n ezt nem lehet megcsinálni.

Ráadásul az APU-k miatt hamarosan azok a stúdiók is portolják majd PC-re játékaikat, akik eddig az eltérő felépítés miatt nem tették meg. Egyszerűen túl könnyű lesz portolni, hogy lemondjanak a plusz bevételekről.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#183) Jakesz válasza n.e.o.one (#175) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez szép és jó, de akkor mi van azzal a rengeteg optimalizálatlan PC-s porttal, amelyek még egy erőművön is akadnak? Ezért valóban jó üzlet 200k fölött PC-t venni játékra. És ahogy Def26 írja, egyfolytában csak a grafika miatt panaszkodtok, mintha egy játékban az lenne a legfontosabb tényező. Akkor ismét felhozom a PS3 exkluzívokat. Az Uncharted és a most megjelent The Last of Usról nézzetek videókat és teszteket, aztán ámuljatok. Azon kívül, hogy a grafika maga a gyönyör, a játékmenet is maga a tökéletesség minden szempontból. PC-n meg ott van egy Crysis 3, amiben gyönyörködhettek, aztán csak egy techdemonak jó, mert játéknak dögunalom.

És, ahogy ebben a cikkben le van írva, nem ilyen rózsás a helyzet, mint ahogy látjátok, mivel egyrészt a hardverek árait megemelik, másrészt egyre jobban űzik a fejlesztők lefizetését, ami idővel odáig is elfajulhat, hogy csak mondjuk AMD-n fog elindulni a játék. Ez biztos durván és hihetetlennek hangzik, de mivel már jó ideje a PC-s játékoknál nem az eladás számít, mert az alapból nulla, hanem az, hogy a hardvergyártók mennyire finanszírozzák a fejlesztést.

(#182) TESCO-Zsömle
Elég benézni akár itt Prohardveren, akár más hardveres fórumokon a VGA-k vagy CPU-k topikjába. Másról sem szól az egész beszélgetés, mint hogy ki mennyire tuningol és, hogy mekkora pontszámot ért el az adott játék benchmarkjában. Ezek az emberek abszolút nem a játékért játszanak, hanem azért, hogy ámuldozzanak a szép grafikában, meg a sarokban élvezkedjenek a 100 feletti FPS-ükre.

[ Szerkesztve ]

(#184) Ribi válasza TESCO-Zsömle (#182) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért azt ugye te is érted, hogy sokkal nehezebb több ezer féle konfig összeállításra megírni valamit, mint 1 fix hardverre?
Plusz azért is olcsóbb, mert megrendelnek 1 millió darab pontosan ugyanolyan vasat, az jóval olcsóbb lesz, mint a rohadt sokféle különböző?

(#185) Def26 válasza TESCO-Zsömle (#182) üzenetére


Def26
félisten

Azért írtam xfire/ts -t, mert tudom hogy van pc -n is (sőt pc -n jóval több szolgáltatás van). Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy valahogy szociálisabb lett az egész. Xbox -on valahogy szorosabbak lettek az emberi kapcsolatok. Rengeteg embert ismertem meg, külföldit, Magyar egyaránt. PC -n sose csináltam ilyet, de azt nem tudnám megmondani, hogy miért. :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#186) lukaszokni válasza Jakesz (#161) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

"Bár ez a tendencia most meg fog változni, mivel nem igazán lehet a középszinttel 3-4 évet kihúzni a nextgen fejlődés beindulása után,..."
Egy olyan dologról beszélsz, ami még meg sem történt, és ki tudja, hogy meg fog-e történni valójában. :U

"Ez ferdítés, a legrosszabban futó játék sem megy le soha 23-25 FPS alá. Persze ez sem elegendő érték, de a jelenlegi konzolok már elavultak és nem ezeket kell most már felhozni, hanem a nextgent."
Hát akkor mit? A gyártó ki fogja húzni a követező genig is a 6 évet, hogy minél többet eladhasson a ps4-ből, meg annak a játékaiból, és akkor az lesz 4 év múlva elavult, megint várhat a júzer két évet... :U Ne így legyen, de ez a gazdaságpolitika kifizetődő. Négy év múlva az xbox is elavult lesz.. Ez sem biztos, hogy meg fog történni, de ezek a gazdasági lépések jól bevett szokások, példa is van rá.

Isten ments, hogy személyeskedjek, de te említed, hogy milyenek az "elvakult vér PC-sek, akik nem látnak tovább a szemüknél" - ezzel jellemezted magadat is. :U

Egy szó, mint száz: a konzolnak és a pc-nek is meg van a helye a világon, és csak azért, mert bejelentettek! két új konzolt, nem fog bedőlni a teljes pc piac...

mAtx4ever!

(#187) Renok válasza oriic (#137) üzenetére


Renok
senior tag

Ajjajjjj. Itt valaki nagyon konzol fan :(((

"Azt miert nem hozza fel senki, hogy minden generacio startja utan a pc jatekok is fejlodnek nem is keveset?"
Ezzel Magad alatt vagtad a fat: igen, a konzolok megjelenesekor ugrik a PC-s jatekok grafikai minosege is, az elso par evben, am utana a maradek 4-5 evben pont a konzolok kotott HW-e miatt toporog szinte egy helyben a PC-s jatekok grafikaja is.
Gyakorlatilag a konzolok fogjak vissza a PC-s jatekok fejlodeset is, es ilyen hosszu konzol generacio eletciklusnal ez baromi nagy problema am.

Tisztelet persze az igenyes PC-s portoknak, amik kivetelt kepeznek ezalol, es azoknak a fejlesztoknek, akiknek van annyi esze, hogy elobb PC-re keszitik el a jatekokat, es utana butitja le a grafikat a konzol szintjere (pl. BF3).

[ Szerkesztve ]

(#188) Jakesz válasza lukaszokni (#186) üzenetére


Jakesz
őstag

"Egy olyan dologról beszélsz, ami még meg sem történt, és ki tudja, hogy meg fog-e történni valójában."
Ez így is volt mindig és így is lesz. Miért, szerinted a folyamatosan fejlődő grafika nem igényel több erőforrást? Az elmúlt 2-3 évben nem, mivel állt az egész dolog egy helyben.

"A gyártó ki fogja húzni a követező genig is a 6 évet, hogy minél többet eladhasson a ps4-ből, meg annak a játékaiból, és akkor az lesz 4 év múlva elavult, megint várhat a júzer két évet..."
A 6 év korrekt életciklus, a jelenlegieknek is ennyit jósoltak.

Isten ments, hogy személyeskedjek, de te említed, hogy milyenek az "elvakult vér PC-sek, akik nem látnak tovább a szemüknél" - ezzel jellemezted magadat is.
De én nem is sértegettem őket ilyen módon, csakis annak írtam ezt vissza, aki sértegette a konzolosokat.

(#187) Renok
"a konzolok kotott HW-e miatt toporog szinte egy helyben a PC-s jatekok grafikaja is."
Mert az persze teljesen elfogadott, hogy PC-s oldalon meg évente jönnek a parasztvakítással egyenlő hardverátnevezések. És ti szépen megveszitek őket, aztán megy a panaszkodás, hogy semmivel nem lett jobb (ja, de lett +10 FPS a BF3-ban)

[ Szerkesztve ]

(#189) Def26 válasza Renok (#187) üzenetére


Def26
félisten

"igen, a konzolok megjelenesekor ugrik a PC-s jatekok grafikai minosege is, az elso par evben, am utana a maradek 4-5 evben pont a konzolok kotott HW-e miatt toporog szinte egy helyben a PC-s jatekok grafikaja is."

Ha lenne akkora piac a pc, akkor ez nem így lenne. Egyszerűen nem éri meg nekik, külön egy minőségi pc -s portot előadni. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#190) Renok válasza Def26 (#154) üzenetére


Renok
senior tag

Es mar abban a topikban is oriasi suletlenseg volt, koszonjuk ismet Moriczka.. :(((

(#191) Dark Archon válasza #72042496 (#179) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szvsz fizikai képtelenség, illetve paradoxon, amit mondasz :) Ha a csíkszélesség eléri az atom által meghatározott minimumot, annak a korszaknak is meg lesz a maga középkategóriája diszkrét elemekből és adott méretben, amit egész egyszerűen a fizikai mérete miatt nem lehet belegyömöszölni egy CPU méretű "dobozba". Na mindegy, majd elválik, kinek lesz igaza :)

#181 Ribi: tudom, de 30 fps-sel játsszon, aki konzolos :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#192) Renok válasza Jakesz (#188) üzenetére


Renok
senior tag

"Mert az persze teljesen elfogadott, hogy PC-s oldalon meg évente jönnek a parasztvakítással egyenlő hardverátnevezések"
Tudtommal csak a low-end szegmensben vannak ilyen atnevezett termekek, aki ilyet vesz, az amugy sem jatszani akar a PC-vel.
Aki minden uj jateknal uj graf. kariert szalad a boltba, az pedig megerdemli :)

(#193) gianni85 válasza Renok (#187) üzenetére


gianni85
veterán

Én nem értem a PC-sek állandó sírását. A konzolok tartják vissza a PC fejlődését, ellenkező esetben meg menne a sírás, hogy évente kell új HW-t venni. Mert manapság vitánál mindig előjön, hogy bullshit, a 3+ éves gépem mindent visz. PC-sek sírnak, konzolosok játszanak.

(#194) Feketelaszlo válasza Jakesz (#183) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem vagy te picit elvakuklt?
Szerintem már elég sokan cáfolták, hogy 200.000-ből kéne PC-t venni 2 évente (bár tény, hogy ennyit a konzolra is igen hamar rákölt az ember). A legózás sem kötelező, mindig is be lehetett menni a boltba az előtelepített Windowsos kész gépeket vagy notebookat megvenni, otthon csak be kell dugni. PC-n amúgy nem csak Crysis 3 van, sőt, azt kell, hogy mondjam, PC-n olyan címek vannak, amikről valószínűleg te sem meg talán én sem soha életüknkben nem hallottunk, mégis hosszú éjjeleken át tudnak lekötni, mióta meg az indie játékgyártók tömege kezdett működésbe ez hatványozottan igaz: naponta jönnek ki a jobbnál-jobb játékok minden műfajban, mert egyszerűen logikusabb PC-re fejleszteni. Persze nem nehéz mondjuk Xbox Arcadera vagy a PS megfelelő verziójára sem áttérni, de ha nem jár nagy előnyökkel, minek? S akkor itt kanyarodjunk csak vissza az exkluzív címes történethez, mert úgy érzem félreértetted. Az, hogy PC-n nem hallani róluk, nem azt jelenti, hogy nincsennek, (sőt, a kis játékok zöme csak PC-re jelenik meg), csak egyszerűen nincsen rá szüksége. Míg a marketing-maffia az "xbox only" és "ps3 only" címek nélkül sehol sem lenne - mégis miért vegyek konzolt, ha máson is tudom játszani? Itt visszaolvasva is sok kommentelőnél látom, hogy az első számú motiváció konzol-vételnél bizony a nagy címek voltak. Ez tartja életben a piacot, mint egy lélegeztetőgép - ha nem lenne valószínűleg becsődölne. Csupán a játékélménnyel nem lehetne eladni millió számra a készülékeket. Pláne, ha erről a játékélményről elég nehéz bebizonyítnai, hogy jobb. Maradjunk annyiban, hogy más. Akinek erre a másságra szüksége van, az élvezze nyugodtan, de ne próbáljuk meg bebizonyítani róla, hogy a konzol az egyetlen út a jövőbe, mikor a tények ez ellen beszélnek.

(#195) TESCO-Zsömle válasza Jakesz (#183) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elég benézni akár itt Prohardveren, akár más hardveres fórumokon a VGA-k vagy CPU-k topikjába. Másról sem szól az egész beszélgetés, mint hogy ki mennyire tuningol és, hogy mekkora pontszámot ért el az adott játék benchmarkjában. Ezek az emberek abszolút nem a játékért játszanak, hanem azért, hogy ámuldozzanak a szép grafikában, meg a sarokban élvezkedjenek a 100 feletti FPS-ükre.

Nyilván való. Miért, szerinted miről beszéljenek? Elmész egy autós fórumra ott is ugyanez a két téma jön elő minden autóra vonatkozó topicban: Tuning és javítás. Aki tuningol, az azért ír, hogy elismerjék, akinek meg baja van, az azért, hogy segítséget kapjon. Ennyi. Nincs ebben semmi ördöngösség.

Ezért is csálé ezen topicok alapján bármit is megítélni, mert nincs bent az a több ezer "Minden OK, semmi gondom nincs" hozzászólás, ami mérvadóvá tenné a statisztikát.

Ugyanezek a 100FPS-es emberek jönnek 3DMark és Unigine tesztek garmadájával bizonyítandó, hogy mi mit hajt ki és mennyire... Normál játékban benyomod a vSync-et és ez az egész "kihaj csaje" dolog repül a levesbe, mert a 60fps fogja vissza az egész gépet.

(#184) Ribi: Persze, hogy értem. Ezért fognak az API-k levetkőzni. Meg lesz az általános rész, amihez a gyártók majd hozzáfejlesztenek ezt-azt. Apró nyúlványokat, amik bekerülnek a támogatott húzócímekbe. nVidiánál ilyen pl a GPU-PhysX. Fizikához nem sok köze, de szépen néz ki.

(#185) Def26: Facebook óta minden szociálisabb lett... Akárhova mész, ott figyel egy lájk, vagy valami hasonló... Ez következmény. Haladás az árral.

(#188) Jaka: Veszi a halál. Mindkét oldalon ott vannak a birkák, akiknek mindent el lehet adni egy jól csengő névvel. Lásd: CoD széria...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#196) Kroni1 válasza Def26 (#177) üzenetére


Kroni1
veterán

"Azt értsd meg, hogy a konzol játékosok többségét nem érdekli a grafika."

Ott a pont! Én viszont ennél igényesebbnek tartom magamat, ezért is játszom PC-n.

(#197) Ribi válasza Dark Archon (#191) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt pont én is így gondolom. DE. Ha ténylegesen full homogén lesz a CPU, akkor nem lehet külön VGA-t csinálni, max még egy procit csinálni ami ugyanúgy vga is. És persze majd megint jönnek a gyorsító kártyák és újra feltalálják a VGA-t. És ez így meg kitudja meddig. Homogenizálás, aztán újra szétbontás váltakozik.

(#198) ripla


ripla
őstag

akkor sem vennék konzolt, ha a PC-re egyáltalán nem készülnének játékok. világéletemben PC használó voltam és egyszerűen nincs nála jobb. ez az új xbox meg playstation már most legalább 2 lépéssel van lemaradva egy mai közép-felső kategóriás PC mögött és a legszomorúbb az egészben, hogy ez lesz a meghatározó az elkövetkező 6-8 évben. A konzol egy célhardver és mint ilyen, egyszeri alkalomra veszed.
nekem pont az nem jön be a konzolokban, hogy mindenkinek ugyanannyit tud a célhardvere, nem lehet bővíteni, a kontroller meg nekem többszöri kipróbálásra is egyszerűen használhatatlan (most komolyan 2 külön karral kell irányítani az X és az Y tengelyt? LOL), az egérnél és a billentyűzetnél jobb, gyorsabb és pontosabb eszköz a mai napig egyszerűen nem létezik.

(#199) n.e.o.one válasza Jakesz (#183) üzenetére


n.e.o.one
csendes tag

"Ez szép és jó, de akkor mi van azzal a rengeteg optimalizálatlan PC-s porttal, amelyek még egy erőművön is akadnak?"

Sajnos ezzel nincs mit tenni. Meg kell várni a következő gépfejlesztést. Amúgy a GTA 4-en kívül, nem voltak annyira borzasztó optimalizálatlan PC-s portok. Minimumon elmentek mindenkinél. A GTA 4 nálam pl közepes részletességre volt állítva. Kivéve a forgalomsűrűség, mint ahogy azt kifejtettem a #153-as hsz-ben. Ahol azt is láthatod hogy nem csak a grafika jobb PC-n, hanem néha a játékmenet is. Egyébként én nem vagyok az a típus, akinek mindig a legmagasabb grafikai részletesség kell, de azért van egy minimális szint, ami alá nem szeretek adni. Pl Crysis 1 amikor kijött,minimumon is alig futott az akkori gépemen(15-25 fps kb). A különböző pályaelemek (kövek, szemét stb) 10 méternél messzebb nem voltak láthatóak, amerre mentem úgy töltődtek be az orrom előtt, ezért hanyagoltam a játékot egy időre.

"idővel odáig is elfajulhat, hogy csak mondjuk AMD-n fog elindulni a játék."

Ilyen valószínűleg soha nem lesz. Nagyon magára haragítaná XY cég, az embereket.

(#200) Jakesz válasza Kroni1 (#196) üzenetére


Jakesz
őstag

Attól, hogy grafikamániás vagy, még nem vagy igényesebb a játékok felé nézve. Az igényesebb például ebben a kategóriában, aki mondjuk Half-Life és Portal félékkel játszik, mondjuk CoD vagy Crysis helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.