Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

És nem kell pár esetben 2 konzolt venni, mert van ami csak itt, van ami csak ott jelenik meg?

(#2) Apone33


Apone33
őstag

Az igaz hogy egy drágább vga árából már konzolt lehet venni, amivel nincsenek gondok az fps számmal, de azért a moddolás meg sok más egyéb csak pc-n van. Volt már nem egy konzolom nem is volt bajom velük, de pc-n valahogy mégiscsak jobb játszani, főleg (nekem) a moddolás miatt is.

Play Hard!!!

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez tényleg nem jó, ha hosszú távra tekintünk.
Nagyon nem jó.... :(

(#4) KAMELOT


KAMELOT
titán

Konzolon azon az irányítón egyszerűen játszhatatlan akármilyen játék kivéve autós. Összes többi játékot mind keyboard + egér kombón a legjobb iránytani. Konzol nagy semmit ér.
Nem lehet netezni, dumálgatni, dolgozni..... nem lehet bővíteni moddolni és mindenkinek ugyan az van. PC-ben meg az a jó mindenkinek egyéni gépe van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) szasanyi válasza Apone33 (#2) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az, amiért valszeg még többet kell majd fizetned mert ez a réteg csökken, viszont egységnyi hw eladásból ugyanannyi profitot szeretnének. :U Sőt, eszerint még rosszabb lesz a helyzet, mert hiába lesz drága PC-d, az említett okok miatt mégsem lehetsz benne biztos, hogy komoly kompromisszum nélkül is tudsz majd játszani.

KAMELOT: ezzel az állításoddal lehet vitatkozni, de nem szeretnék. PC kell, mert semmilyen konzol nem váltja ki (teljesen, a jelenlegi állás szerint) de nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy játékra inkább konzolt vegyél! Nem azért mert az abszolút módon jobb, hanem mert célhardver és játékra jobb. Igen, irányítás szempontjából sem igaz amit írtál, ti. attól függ ki mihez van szokva, ezért értelmetlen ezen (is) vitatkozni. No a másik lényeges dolog, amit megint csak nem kell elfelejteni: a pénz biza nem a PC-s játékokból dől a fejlesztőkhöz! :N

[ Szerkesztve ]

(#6) W1


W1
senior tag

Igérem megveszem a gétéja ötöt:(

(#7) Harlek


Harlek
tag

Én azonnal konzolra váltanék, ha használhatnám a billentyűzet+egér irányítást, azonban ennek hiányában nem vagyok képes konzolon FPS-t játszani. Mert tény, hogy a mostani VGA árak mellett még egy közepes upgrade is komolyabb zsebbe nyúlást igényel.

(#8) Solten


Solten
addikt

Par db exkluziv jatek miatt (engem egyik sem izgat kulonosebben es igy vannak vele szvsz az mmo rajongok) nem szukseges lohalalaban konzolt venni.

Saor Alba

(#9) #72042496 válasza KAMELOT (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra a PC-s és a konzolos játékpiac között annyi a különbség, hogy az egyik kiábrándítóbb, mint a másik. Engem elidegenített magától az egész, így tőlem a játékipar pár nagyon ritka kivételtől eltekintve egy petákot nem fog látni a jövőben. (Ill. egy ideje már nem is lát.)

Szarják össze magukat a hülye DRM-jükkel, a netkapcsolatukkal, a DLC-ikkel, a micropayment-jükkel meg a warezellenes baromságaikkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#10) KAMELOT válasza Harlek (#7) üzenetére


KAMELOT
titán

ASUS HD7970-DC2T-3GD5 kártyát már veszel 60K körül azt hiszem nem nagy zsebbe nyúlás az!

(#5) szasanyi: Hát ja! Ha már nem lesz PC-re játék akkor átváltok én is arra. Csak hát az irányítás nekem ott NULLA!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ajj, ajj, süllyed sajnos. :(((

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12) szasanyi válasza KAMELOT (#10) üzenetére


szasanyi
félisten

Te miről beszélsz? :U Használtan sem láttam 80k alatt, azt is elvétve és gari nélkül. Ráadásul ez csak egy elem a 3 legfontosabból, a másik szintén fontos 5 PC komponens mellé. Esélyed sincs rá, hogy a közeljövőben uo. árból összehozz egy uo. képességű gamer PC-t mint amilyenek a nextgen konzolok lesznek. Persze idővel elképzelhető, de cikkben leírtak miatt arra sem fogadnék!

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Furcsa én első blikkre megörültem, hogy esnek a Pc eladások valamiért azt gondoltam, h lenyomja az árakat. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) Apone33 válasza szasanyi (#5) üzenetére


Apone33
őstag

Én személy szerint nem bánom ha többet kell fizetni érte, csak ne szűnjön meg. Az hogy egy komoly géppel és még néha kompromisszumokat kell kötni hogy az adott játék jól fusson nem olyan vészes. Ez a pc "szépsége", hogy néha a falba verheti az ember a fejét emiatt, de én így szeretem ahogy van. Meg ha vannak is gondok az adott hardverrel vagy softverrel az ember utána tudni nézni keresgetni, míg meg nem találja a megoldást. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#15) Tirexi


Tirexi
addikt

Ezt a témát már annó elsütötték azzal a kijelentéssel, hogy az "NV nem fog többet a PC játékok számára VGA-t csinálni".
Annak ellenére még mindig jönnek sorba a PC-be szánt VGA-k.

Ha majd kihal a PC de úgy, hogy nem jön rá már SEMMI játék... na akkor átváltok konzolra. Addig biza nem. Addig marad a polcomon a kis Xbox-om ahol most van. :K

(#16) szasanyi válasza Apone33 (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Én ezt sok mindennek nevezném, dehogy szépség lenne... :( Ráadásul az a réteg is csökken - legalábbis szerintem - akik így vélekednek, és nem ok nélkül.

Tirexi: na ja, de meg is nézheted a "haladást" amit produkálnak, és mellé az árakat. Lehet, hogy neked pont nem számít ez, de egyre többeknek igen - ha másért nem, hát azért mert nem minden tekintetben lesznek elégedettek a drága pénzen vásárolt csúcskártyájukkal, az említett "tagozódás" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17) gianni85 válasza KAMELOT (#4) üzenetére


gianni85
veterán

Igen, a PC-ben az a jó, hogy multifunkcionális, bár én azon az állásponton vagyok, hogy játékra egy célgép (konzol) jobb. Valahogy bennem még mindig az a kép van a PC-s játékról, hogy ülök a számítógépasztalnál, görnyedek a monitor előtt, lábamnál a batár atx ház, jobb esetben valami kis vacak Logitech 5.1 adja a térhangzást, de ami a legrosszabb, hogy egyedül vagyok. A konzol a kezdetektől egyet jelent nekem a nappalival és a haverokkal. LAN partyra PC hurcolászás meg nekem mindig túl kocka szitu volt.

(#19) vittuka
osztom

[ Szerkesztve ]

(#18) hoember5255


hoember5255
csendes tag

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy egyedül a wii u kompatibilis visszafelé (egy generációnyit), a többi konzol nem. Pc-n nyugodtan elő lehet kapni a régi játékainkat (ha elsőre nem is megy, 99 %, hogy egy kis keresés után meg lehet oldani).
Pl nekem ilyen a gothic sorozat, szinte minden évben előveszem.

+ RTS
+ egér/billentyű

[ Szerkesztve ]

(#19) vittuka


vittuka
aktív tag

Olyan erôsek a hardverek gyakorlatilag hogy felesleges cserélgetni egy 3 óra alatt végignyomható hulladék vga teszt játékhoz amiket kiadnak manapság.. Semmi furcsa nincs ebben, ha a környezetemben nézek körül mindenki egy népszerü multiplayer játékot játszik a haverjaival amik laptopon is szépen elfutnak, de egy konzol árából is bôven megvan az a pc amivel játszható. Essen is szét a fenébe ezzel a tendednciával ha jobban elvagyunk egy steames indie játékkal mint egy több év alatt fejlesztett nagy várományossal..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#20) szasanyi válasza hoember5255 (#18) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez bizony igaz, és dühítő! Legalábbis a PS3 vs PS4 esetében, ahol egy váltásnál vagy van PS3 is, vagy lehet eladni aprópénzért a játékgyűjteményt. :W

(#21) Hegzsa


Hegzsa
csendes tag

Amúgy csak nekem jut eszembe, amikor a konzol sokkal jobban megéri mint a PC hogy egy fontos tényezőt sose vesznek elő még pedig a TV-t amire rádugod a konzolod ésss azzal együtt már nem biztos hogy megéri....

(#22) Apone33 válasza szasanyi (#16) üzenetére


Apone33
őstag

Azért tettem idézőjelbe. Persze nem a gép tehet róla sok esetben egy felső kategóriásnál, hanem a rosszul optimalizált program. Remélem hogy még sokáig nem fog kihalni a pc. Konzolokat is szerettem de az irányítással nem tudok kibékülni.

Play Hard!!!

(#23) gianni85 válasza Hegzsa (#21) üzenetére


gianni85
veterán

Azért többnyire van TV a háztartásokban. Bár PC is, tehát az ellenoldal is rosszul számol sokszor összehasonlításoknál

(#26) Hegzsa
persze az le se tagadható

[ Szerkesztve ]

(#24) pusszycat válasza Hegzsa (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

TV mindenkinek van. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#25) Tirexi válasza Apone33 (#2) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezen megakadt a szemem:
"amivel nincsenek gondok az fps számmal"

Aha kezdésként már mondanám is a GTA4-et ami már az első 10 percben szét lagolja az agyát és akkor még csak a városban kocsikázok. Amikor elkezdek rombolni akkor meg no komment. Low FPS a javából.
BF3-at szintén kipróbáltam a nagyobb csatajeleneteknél simán lejön, hogy nincsen meg a 30 FPS.
Ugyan ez Crysis 3-ban is a fellelhető és még sorolhatnám hány Xbox-os játékban láttam ezt... Még a HALO 4 is ilyen volt pár helyen. Sőt.. Portal 2... na az is droppolt rendesen főleg az ugrálós festékes résznél.
Most jön erre majd az, hogy hát ott biztos hiba van... nem nincsen hiba. Minden game fel van "telepítve" a box-ra és onnan fut.
Csak annyi, hogy én a több évnyi PC-n látott tapasztalattal észreveszem a LOW FPS-t.

(#26) Hegzsa válasza gianni85 (#23) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

A konzolos játékok még mindig drágábbak mint a PC-s társuk.Azért ez se egy elhanyagolható tényező. Szerintem!

(#27) RetepNyaraB válasza Hegzsa (#21) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nade tévé azért akad otthon, valszeg lapos is...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28) Hegzsa válasza RetepNyaraB (#27) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

Hát nem hiszem hogy minden családban van egy lapos....

(#29) fityesz9


fityesz9
tag

Nekem, ha az árakat hasonlítjuk össze, akkor a játékárak ugranak be. Konzolon drágábbak, és ne msi esik úgy az áruk. Példának most megnéztem a Tomb Raider, ami már nem új, de viszonylag az. PS3ra még mindig 13000 Ft, Pcre már 6000. Én mindig várok 1-2 hónapot, h essen egy játék ára, és ha vki évente vesz párat, jó nagy különbség jön ki az ilyen "spórolással".

Garrus, am I your dirty little secret?

(#30) pusszycat válasza Hegzsa (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis mert nekünk kettő van. :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) Ribi válasza Tirexi (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt én is észrevettem valamikor 3 éve egy NFS alatt. FullHD felbontáson úgy akadt, hogy nem tudtam én haluzok, vagy tényleg szaggat. Mert bennem is az volt, hogy konzolon minden simán fut.
Plusz mostanra elértünk oda, hogy konzolon sokkal randábban néznek ki a játékok. Pl BF3. Főleg ha még ultra textura pakkot is kiadnak hozzá.
Valamint mindenhol ahol van konzol lapul egy PC is. Kettő együtt pedig rendszerint drágább mint 1 erős gép.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tirexi válasza Ribi (#32) üzenetére


Tirexi
addikt

Az nem kifejezés, hogy rondábbak. Egyenesen ocsmányak a low felbontású textúrák. Ezért is tolok mindent amit lehet PC-n és csak a végső esetben nyúlok konzolhoz de akkor is csak olyanokhoz ami only box játék.

Valaki említette még itt a moddingolást. Na ez meg a fő előnye a PC-nek.
Egy kis Skyrim mod-olva: Link (nem Photoshop ez rendes ingame kép)

[ Szerkesztve ]

(#35) HSM


HSM
félisten

"A játékosok számára is kellemetlen, hogy választaniuk kell ... exkluzív funkciói között. Mondanánk, hogy az előbbi két programhoz GeForce-ot érdemes venni, míg az utóbbi kettőhöz a Radeont, de egyre inkább az fogalmazódik meg az emberben, hogy egy új generációs konzol gyakorlatilag egy combos VGA árából megvan, és nem kell többet görcsölni a PC-s alkatrészek kiválasztásánál."

Azt kell mondjam, nagyon túl van ez dramatizálva.... Eddig is voltak címek, amik vagy itt vagy ott futottak jól, és mégis mindig minden játékkal lehetett játszani ilyen kártyával is, meg olyannal is. Persze, olyen súlyosan gyenge idegzetű embereknek, akik egy effekt kikapcsolása helyett inkább eladják a PC-jüket ha nincs meg max grafikán a 120 FPS ez komoly probléma, de egy átlagos, néha szabadidejében játszogató emberkének aligha. :U
Régen is a saját vasukat eröltették a gyártók adott esetben a másik gyengéinek kihasználásval a partnerprogramokban, ma is. Mi változott? Szvsz semmi. És mégis van PC-s játékpiac, és szvsz lesz is a jövőben is.

(#36) gianni85 válasza Ribi (#32) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem meg egy átlagos konzol gémernek többnyire "ócska" gépe van (vagy dedikált vga nélküli lapos), ami netezni, filmet nézni, zenét hallgatni és társaira jó.

(#37) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Rohadjanak meg.. de elkalapálnám aki kitalálta a konzolokat! :(((

Kontroller a kézben meg még mindíg a hányingert hozza rám.

Meg lehet nézni a napokban a BF4 livestreameket, van nekik bill+egér, meg van xbox kontroller, az ember azthinné hogy azt kapja fel amivel jobb, erre a sok hülye célozni nem tud a kontrolerrel... Pfujj!

Legalább ezek a pupákok fognának össze a PC oldalon....nem még egymásra rákontrázni meg állítgatni az e-penist!

Meg lehet nézni logoutomat, vagyunk sokan akiknek van ilyen szenvedélye itt. Sajnos a jövő generációi már ezeket sem nagyon fogják tapasztalni. Kapnak egy bizbaszt a kezübe és leépülnek agyilag ilyen codokkal.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38) F34R válasza Tirexi (#34) üzenetére


F34R
nagyúr

O nem erre a moddingra gondolt, azt boxon is meglehet hatar csak az alkotoi valsag.

(#39) Tirexi válasza F34R (#38) üzenetére


Tirexi
addikt

Nagyobb határ ott szerintem a hardver... Ez a fajta Skyrim modding még az én gépemet is megeszi reggelire nem, hogy egy box-ot.
Na meg ez real 1080p nem felskálázott 800*600. :U

Az a baj a konzollal, hogy az miatt jönnek ki olyan ocsmány grafikájú játékok mint az új CoD részek. Minek a high textúra pack? Jó az low-on is hagy nézegessük a pixel háborút.

[ Szerkesztve ]

(#40) gianni85 válasza SkyS1gn (#37) üzenetére


gianni85
veterán

Áh, most már értem. A Cod konzolon egyenlő a leépüléssel, de a BF4 PC-n az maga a megvilágosodás.

(#41) Apone33 válasza Tirexi (#25) üzenetére


Apone33
őstag

Na jó lehet hogy túloztam az fps-el kapcsolatban, akkor inkább úgy írnám hogy az általam játszott játékokban nem voltak gondok. Gta 4-et, bf3-at nem játszottam konzolon.

Play Hard!!!

(#42) mickemoto válasza szasanyi (#20) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor ami játékok megjelennek azokat Xbox-360-al nem is lehet majd játszani?Vagy mindkettőre megjelennek de egyiket az egyikkel másikat a másikkal lehet játszani azaz mint külön platform?

(#43) Gippo


Gippo
senior tag

Kicsit egy negatív pozitívum a PC mellett a tört játék is, akárhogy is nézzük. Itt egyébként szvsz a két gyártónak egy win-win megállapodást kellene eszközölnie (úgy, hogy valahogy a verseny is megmaradjon), mert ezzel az vga exkluzivitással tényleg a konzol felé terelik a népet, (igaz ott az AMD tán még jól is jönne ki belőle). Régről én még emlékszem olyan szintű optimalizációra, amikor elakadt a lélegzetem is, hogy az én kis sz*r PC-m tudja ezt a minőséget. Persze az only pc volt...
Most mi van? A csúcs vga-knál is probléma van néhány játéknál...

(#44) WayneGace


WayneGace
őstag

PC nem játékgép. Csak mellesleg játszani is lehet rajta, ezer dolog mellett.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#45) F34R válasza Tirexi (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

Talan most masabb lesz, elnezve hogy eros hardvert kap mindket konzol talan jobb minosegu grafikai portok is lesznek, en egyelore nem eroltetnem a 4k-t ezt kar is volt irniuk.

(#46) Tirexi válasza Apone33 (#41) üzenetére


Tirexi
addikt

Próbáld ki a GTA4-et... Egy rémálom és az új kiegészítő részei is. BF3 az még tűrhető ott csak néhol volt ilyen de amikor volt akkor nagyon meg lehetett látni. Egyszerűen nem lehetett célozni a low FPS miatt.

Én a legnagyobb átverésnek a konzol iparban a Forza sorozatot tartom. Milyen ingame képeket lehet csinálni nem? Mintha igazi lenne. Ja csak aztán kiderült, hogy annak a fényképező részének valami renderelő cucca van amitől szép rece mentes lesz az elkészült screenshot holott a játék meg egyáltalán nem nagy durranás és tisztán látszik, hogy no élsimítás. Egy kis motion blur mindent megold...

(#45) F34R:
Én ebben csak reménykedni tudok, hogy végre lépnek egy nagyot előre.

Mit is szoktak mondani a konzolos játékokról? Ha nem tetszik a graf ülj hátrébb akkor nem látszik a low textúra meg az élsimítás hiánya. XD

[ Szerkesztve ]

(#47) nihill válasza pusszycat (#24) üzenetére


nihill
őstag

De amíg a PCvel tudsz úgy játszani hogy nem zavarod a családot, addig konzollal beülsz a nappaliba a TV elé és ha a többiek közben ott beszélgetni vagy TVzni akarnak akkor mit csinálnak? Tapasztalom én is, mert nálunk is van a TVre kötve igaz nem konzol hanem oda is számítógép, és zavaró tud lenni adott esetben.

(#48) adamssss


adamssss
veterán

az átlagember az AMD-re még mindig egy szabványokat előtérbe helyező mintacégként tekint.

Szerintem az átlagember úgy tekint az AMD-re, mint a legszarabb füstölgős processzorokat gyártó vállalat, és arról, hogy VGA-t gyártanak, még nem is hallott. ;]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) Goblin12 válasza adamssss (#48) üzenetére


Goblin12
őstag

Elég nagy baj ez így 2013-ban. :((

A cikkhez, sajnálatos. Nem is tudom mit lehetne még írni. :))

(#50) tDr1v3r válasza adamssss (#48) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Olyan nincs hogy AMD videókártya, csak ATI!!44

/headshot

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.