Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ryuu


Ryuu
tag

Szvsz a játékot ekkora reklámkampány nélkül is vinnék mint a cukrot. Láttunk idáig 3 gameplay videót, amik engem lenyűgöztek és szerintem másokat is, úgyhogy instant get! :))

(#2) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Ez igen, remélem jó lesz mindkettő.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#3) Gude


Gude
senior tag

"A kérdés már csak annyi, hogy elegendő lesz-e egy masszív reklámkampány a sikeres eladásokhoz?"
Az eddigi 3 videó már garancia a sikeres eladásokhoz ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#4) h-yle


h-yle
addikt

"A kérdés már csak annyi, hogy elegendő lesz-e egy masszív reklámkampány a sikeres eladásokhoz?"

A játék jó, az emberek kezdenek elfáradni a CoDoktól, 100 misiből pedig elég szép kampányt lehet összedobni, még amerikai viszonylatban is.

Ha úgy számolunk, hogy 100M volt a game, 100M lesz a kampány akkor ha eladnak 1-1.5M példányt már jól jártak, és nem annyit fognak eladni az hétszentség

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) Manbal válasza h-yle (#4) üzenetére


Manbal
senior tag

Eladnak sztem 20M példányt is, az meg mondjuk átlagáron számolva 50 x 20M, azaz minimum 1 milliárd dolcsi bevétel, ami azért nem semmi :) én is azt mondom instant get egyelőre a game :)

(#6) Sakee


Sakee
csendes tag

Az mit jelent,hogy Call of duty (Modern Warfare 3)???
A CoD jogai az Activision-nál vannak, a MW név pedig ha jól tudom még mindíg az Infinty Ward-é.... :U

Sakee

(#7) ViZion


ViZion
félisten

Elsősorban nem bánnám, ha Punkbuster fejlesztése (tudom, h az másik cég!) és a cheaterek szűrése is legalább ekkora hangsúlyt kapna.

Másrészt a CoD és BF táborban viszonylag kevés az átfedés szerintem, legalábbis ismeretségi körömben és akikkel neten játszunk BF-ben kevés CoD-os van... Aki meg BF fan (mint pl. én) az már az első videó után várta a megjelenést, kapja az EA híreket, stb...

Reklám is kell, tény. De amitől frankón eladható lesz, az a minőség. Videó (és az ismert adatok) alapján tuti a siker.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

Nem akarnak semmit a véletlenre bízni, nem sz@rral gurigáznak. :DDD Ez elég sok pénz. Én akkor is jobban várom a MW3 mint a B3. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) wednesday válasza h-yle (#4) üzenetére


wednesday
őstag

Nem költenek 100 milliót a játék fejlesztésére, talán 20-40 milllát (annak egy jó része is egyéb költség lehet). Nem a játékfejlesztés a legfontosabb ma már, hanem a reklám, az adja el a terméket. A jó játék csak harmadlagos szempont.

Csak meg kell nézni az eladási statisztikákat. Bevételek 90% konzolon, az első napokban. Azt, hogy rögtön az első pár napban vagy első 1-2 hétben megvannak a milliós eladások, az csak és kizárólag a reklám miatt van.

A cikkből is világosan látszik. Mit akar az EA?
Az elsőséget és hatalmas példányszámot. Ezért mire gyúr? A reklámba invesztál 100 milliót.

(#10) Gude


Gude
senior tag

Videókat elnézve pakolja a pénzt a fejlesztésbe is

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#11) Rusher


Rusher
őstag

Mondjuk egy pár videó a játékról engem nem győz meg valahogy.......persze jól néz ki és hangulatos, de pl. ugyanez volt a MoH-nál is azt mi lett belőle...... :U
Mondjuk nem bizzák a véletlenre...100M dollár atyaég :)

(#12) BaLee válasza wednesday (#9) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sajnos igazad van. Bár az eddigi hozzászólásokat visszanézve (nem csak itt) maga a reklámkampány fogja eladni a játékot, mert a videóktól már hasra vannak esve az emebrek. Igaz működés közben még nem látta senki. Nem egy játék volt ami hatalmasat bukott volna a megjelenés után, ha a nagy hype miatt nem vették volna meg annyian az első napokban.

Az, hogy igazából sz*r volt az csak 1-2 hét után derült ki.

Szóval rosszul gondoljátok ha azt hiszitek, hogy a jóságos EA mindent megtesz a játék fejlesztéséért és rengeteget öl bele. Meg havonta kijön 2-3 olyan hír, hogy milyen bomba jó lesz a játék. Ez is a reklámkampány része.

Persze ettől még lehet a játék jó és remélem az is lesz. De már rég nem a fejlesztésre költenek a kiadók, hanem inkább a reklámra meg a jól összerakott videókra, attól veszi a nép.

(#13) megint én


megint én
őstag

100%, hogy megveszem.
:R DICE :R

(#14) h-yle válasza wednesday (#9) üzenetére


h-yle
addikt

Erre jó példa a Homefront. Közepes játék, 100-150M média budget, és jönnek az eladások.
Mondjuk ezta Homefront kettővel már nem tudják eljátszani...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) Zoli133 válasza wednesday (#9) üzenetére


Zoli133
őstag

wednesday & BaLee: Nos igen Black Ops-ot is minenki várta az első videók után hogy "milyen jó lesz, übereleni fog minent, ez most más lesz". aztán amikor kijött kiderült hogy ugyan olyan mint a többi CoD esetleg még optimalizálatlanabb pc-re stb...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16) keIdor


keIdor
titán

Engem mar mult honapban megvettek kilora.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Xaels válasza Zoli133 (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Aki a BO-ról az első videók után azt mondta, hogy más lesz az a Holdon él már elnézést. Simán lehetett látni, hogy ugyanaz az motor és ugyanaz a játékmenet lesz 1-2 új Perk-kel meg csili-vili textúrákkal és ennyi...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) Xaels válasza ViZion (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Ez így van. Szerintem sem megy egyszerre a kettő. Mi COD-oztunk régebben, de ráuntunk és amikor elkezdtünk BFBC2-ni, akkor azt mondtuk soha többé COD. Persze néha még felmegyünk COD2-4-ben játszunk 1-2 kört, de az új részeket addig biztos, hogy nem vesszük már meg amíg nem alakul át a játék gyökeresen.

#Más: valaki felhozta a MoH-t, hát nekem az nem jött be videók alapján sem és a Beta még inkább megerősített benne, hogy nincs rá szükségem. Viszont BF3 már most elő van rendelve és ha lesz LE akkor az kerül a BFBC2 LE mellé...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) Malachi


Malachi
addikt

ezek már sejtenek valamit, ha a meg sem jelent MW3 sikereit akarják túlszárnyalni... nagyon kíváncsi vagyok mit gurít az IW önállóan. mert ugye az MW az ő címük?

(#20) _csocso_


_csocso_
senior tag

Ha valóban olyan lesz a játék, mint a videókon, és élvezetes is lesz, nem fognak csalatkozni az eladásokban valsz.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#21) h-yle válasza Malachi (#19) üzenetére


h-yle
addikt

Önállóan? Jelenleg sokminden elmondható az IW-ről, de az önállóság nem.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) Dany007


Dany007
veterán

Na ba**ki. Megnéztem én is azt a három videót amiről itt sokan áradoznak és rendesen meglepődtem!
Nem semmi! Nagyon tetszik. Végre egy olyan fps, ami nem abból áll, hogy megyek és esztelenül lövöldözök amit csak érek... Már ennyiből is látszik a játékmenet, ami jóval közelebb áll a valósághoz, mint mondjuk C2-ben kiállnak az űrlény elé és 6,5 percen át lövi folyamatosan, ha bekap 10-15 golyót az nem számít.
Szóval nagyon bejövős lesz. A grafika is a helyén van. :R

(#23) wednesday válasza BaLee (#12) üzenetére


wednesday
őstag

"...reklámkampány fogja eladni a játékot, mert a videóktól már hasra vannak esve az emebrek."

Igen, mert egy jó reklám trailer, videó sokkal többet ér az eladások terén, mint egy kevésbé bugos, lagos vagy kicsit hiányosabb játék. Sokan kommentelték (nem csak itt), hogy már előrendelve, meg év játéka pár videó láttán. És ez USA-ban, UK,ban, ahol nem tétel egy teljes árú játék hatványozottan igaz. Ennek a 100 misinek pont ez a lényege.

(#24) wolfman válasza h-yle (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Nem a CoD-októl kezdenek elfáradni, hanem a modern hadviselés tonnaszámra való, színvonaltalan, scriptelt nyomatásától.

Szerintem ennek az összegnek a fele mehetne inkább a fejlesztésbe hogy tutira ne legyen összecsapva! Mi játékosok meg becsapva!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#25) BaLee válasza wednesday (#23) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én ezt tökéletesen értem. Az EA sem most kezdte a szakmát.

Csak sokan a videók, a reklámkapmány, a fizetett interjúk alapján leszögezik, hogy mekkora egy fantasztikus játék lesz és bekajálnak mindent. Pedig nem ezen múlik. Az előzetes videókból ezt nem lehet leszűrni max annyit, hogy látványos lesz.

(#26) ollie válasza wednesday (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az MW2 40-60 millióba került, de tény, hogy ez is csak a fele e reklámkampány árának.

***

(#27) GoldenJ


GoldenJ
tag

De ugye a játék is jó lesz nemcsak a reklámkampány??

Nem kérünk egy újabb Medal of Gonor(rea) gagyit

A mai gyerekek nemcsak megveszik a vackot, hanem még azt is elhiszik róla, hogy király.

(#28) moha21


moha21
addikt

A videón látszik a játékok grafikára fejlődnek / bár nekem a monkey island jobban tetszik vagy a dott /, agyilag meg visszafele fejlődnek. A videó egy script. Lehet multiban jó, de így nem néz ki nagy durranásnak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) wednesday válasza ollie (#26) üzenetére


wednesday
őstag

Csak azt nem tudom, hogy mi került azon is 40-60 millióba. A motor adott volt, sok újdonság nem került a játékba. Az MGS4 fejlesztési költsége volt 60 millió dollár úgy tudom. Pedig az egy nulláról felépített játék volt új engine, hosszú és sok CGI render stb.
A Crysis első része is 20 millió volt. Ezt az MW2-es 40-60-at kicsit sokallom. Persze nem vagyok bennfentes, nem értek hozzá. Ezt ők tudják milyen tételeket könyvelnek el fejlesztési költség címén.

[ Szerkesztve ]

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Eléggé túlzásnak érzem ezt a reklámra szánt összeget..

Több már a marketing, mint a fejlesztés.. :(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) Malachi válasza h-yle (#21) üzenetére


Malachi
addikt

na ja, de úgy értettem, hogy az eredeti csapat, akik kiléptek ugye a nemfizetős botrány után. nem is tudom mi lett az új nevük, már tényleg nem IW, hanem ja igen, Respawn! na szóval a Respawn új játékát várom, kíváncsi leszek rá. az MW sorozat tőlük lett az ami és igazából azt kérdeztem, hogy a Modern Warfare név/frencsájz az végül is kié, vitték-e magukkal. mert ha nem, akkor szerintem az MW3-nak annyi, hiába veszik majd meg milliónyian.

(#32) Balika23hun válasza h-yle (#14) üzenetére


Balika23hun
aktív tag

Megsúgom neked hogy a Homefront-al már 10-en játszunk a klánból mert nagyon jó játék lett főleg most hogy kiadták a patch-et,nálam messze kenterbe veri a cod7-et.Egyrészt már az indulásnál is sokkal kevesebb hiba volt a játékban mint a cod7-ben és már most többet javítottak rajta mint a Treyarch az 5 hónap alatt és kevesebb sz@rság van benne.Ha még a többi hibát is kijavítják a dlc-it is megveszem.Ja és a Homefront2 is tuti vétel lesz nálam.

Ettől függetlenül én is nagyon várom a BF3-at és tuti vétel lesz első nap, de én még emléxem hogy mennyit vártunk a bc2-ben azokra a javításokra amik az előző patch hülyeségeit hozták helyre és nagyon remélem hogy a DICE tényleg össze kapta magát és ránk is gondol PC-sekre és nem egy bughalmaz lesz a game amit fél évig javítanak mire normálisan játszható lesz.

[ Szerkesztve ]

Dragon MultiGaming Clan http://dmgc.hu/ - Battlefield 1 - Baliozus

(#33) h-yle válasza Balika23hun (#32) üzenetére


h-yle
addikt

Attól még, hogy élvezhető a játék 70-es metacritic nem egy szép eredmény egy AAA játéktól.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#34) deter


deter
aktív tag

Szerintem a két FPS tábor csak részben fedi egymást. Így felesleges a konkurencia játékos állományát megcélozni. Főként annak tudatában, hogy BF3 a 2. rész koncepciójára fog épülni. Lesznek továbbra is CoD pártiak és BF pártiak. Ráadásul az előbbi sokkal inkább populistább "műfaj".

Leginkább arra vagyok kíváncsi új Battlefield rész esetén, hogy mekkora pályák lesznek és hány főben fogják limitálni a szerverek nagyságát. Mert ma már üzletileg* nem éri meg túl sok fős (pl. 64) multiban gondolkodni.

Szerk: most olvasom, hogy már többen leírták fentieket...

[ Szerkesztve ]

(#35) h-yle válasza deter (#34) üzenetére


h-yle
addikt

64 fő fölé játékmenet szempontjából sem vicces menni.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#36) Balika23hun válasza h-yle (#33) üzenetére


Balika23hun
aktív tag

Nem különösebben érdekel az ilyen oldalak értékelése csakis a saját tapasztalatom.Számomra nem csak élvezhető hanem nagyon bejön és le a kalappal a Kaos előtt mert végre azt adták amiért fizettem, egy kitűnő játékot.Eredetileg azért vettem hogy a BF3-ig el legyek de válszeg a megjelenése után is fogok még vele játszani (főleg ha minőségi és árban is megfelelő DLC-k jönnek hozzá).A legtöbben lehúzták a sz@r single-je miatt anélkül hogy közelebbről szemügyre vették volna mert nem EA meg nem Activision logo van a borítóján.

Dragon MultiGaming Clan http://dmgc.hu/ - Battlefield 1 - Baliozus

(#37) feka007


feka007
nagyúr

Bár nem tom, hogy a GTA4-re mennyit költöttek anno, de ez a 100 milka elég komoly, filmekre nem szoktak ennyit. :K Fos biztos nem lesz. :DDD

(#38) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na hajrá... Kemény menet lesz, kihívni az Activision-t ;] :))

[ Szerkesztve ]

PS4

(#39) madgie válasza Balika23hun (#36) üzenetére


madgie
titán

Rombolhatóság van benne?

(#40) wikings2


wikings2
őstag

Biztos hogy megéri nekik. Harmadik része csak a sorozatnak közel sem biztos hogy mindenki annyira ismeri a Battlefield szériát

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#41) Mappa válasza LackoMester (#8) üzenetére


Mappa
addikt

+1 de hát ez nem kell magyaráznom ugye :D ;)

nem kötelező megadni

(#42) cskamacska válasza Balika23hun (#36) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért kiadói fanboyságra fogni a Homefront buktát elég meredek. ;] Annak tán inkább köze van hozzá, hogy az elődök (Desert Combat mod, Frontlines) igen jó Battlefield alternatívát nyújtottak, ez a játék viszont, mint írtad, a CoD sorozattal szeretett volna birokra kelni. Azaz az előző rész rajongóit(pl engem) full frontálból telibefosták, a CoD hitűek elcsábítására viszont kevés volt produktum. Az "ilyen oldalak" pedig a "szaksajtó"(ha még létezik ilyen :D ) véleményét próbálják egy irányszámba tömöríteni, ami sajnos nem volt túl rózsás, még ha ettől független neked be is jött a játék.

más: Lassan az ember a pénzéért nem is egy játékot, hanem egy PR csomagot kap ajándékba. :DDD (A 10 hónappal idő megjelenés előtt előrendelő emberkék meg is érdemelnék. :U Azt sem tudjuk mit kapunk a nagy név alatt(lásd még Homefront), de az biztos jó lesz, bemondták a jútúbtévében is.. :P)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#43) Gergosz2


Gergosz2
veterán

lol 100 milka az nagyon sok!

alighanem a gyufásdobozról is a bf3 fog visszaköszönni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.