Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Játékra nem való. Film nézésre és netezésre annál inkább. Vajon hány ms lehet?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) luw2win


luw2win
őstag

Ha 9méter a hatótávolság, és 720p 4.5m, akkor 1080p 2.25méter, az meg már elég ...
Igazából nem is HD film nézésre tervezték, de akkor is
Elég kiforratlan még ez a dolog

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Kevés az a 4,5m ekkora távra felesleges(lehet csak ront) a vezeték nélküli tech.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

inputlag...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Kicsit nagyobb felbontást is támogathatott volna...

(#6) digimokus


digimokus
tag

Szerintem is kezdedleges, de valahol el kell kezdeni :)

http://digimokus.uw.hu

(#7) ^Clown válasza digimokus (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pontosan. A wireless-é a jövő :)

(#8) hoffman_ válasza ^Clown (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Meg az agydaganaté :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) misirulez válasza hoffman_ (#8) üzenetére


misirulez
senior tag

Wireless agydaganat? :Y

(#10) Ste


Ste
addikt

A gépen akkor usb-re kell dugni. Ez azt jelenti, hogy a Proci számolja ki a megjelenítendő képet, mint az Usb-s monitorok esetében?

Amit a monitorra kell csatlakoztatni, az az egység elég bumfordira sikeredett

(#11) rii


rii
nagyúr

akkor máét inkább olyan vid.car-ok, ahol a tápfeszt a monitor a vid.arc-on keresztül vehette fel, mint pld a régebbi Apple Cinema Display-ek esetében

amíg van 220-as kábel, addig ez a kütyü tök értelmetlen :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hiszen ez csak az asztal kiterjesztésére való leginkább, nem helyettesíti a valódi VGA kártyát. Egyszerű szoftveres megoldás, úgy nézem kompatibilis az XP 32 és a Vista 32/64 bites változatával. A hatótáv végül is rendben van, nem rossz, de korlátozottak a felhasználási feltételek, semmi 3D.
Nekem inkább olyan cucc kéne, hogy a videókártya kimenetére csatlakoztatnám, és az onnan jövő jelet küldené tovább a levegőben a monitorhoz.

<-ƘƘ->

(#13) bartucc válasza rii (#11) üzenetére


bartucc
addikt

Értelmetlen.
De várd ki a végét, ha már wireless mánia van, jön a wireless táp és konnektor is ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14) rii válasza bartucc (#13) üzenetére


rii
nagyúr

arra azért kiváncsi lennék :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) shteer válasza bartucc (#13) üzenetére


shteer
titán

jön a wireless táp és konnektor

ilyen is létezik már, csak az RTM verzióig fejleszteni kell még :)

..szerintem jónak tűnik

(#16) Lasi válasza bartucc (#13) üzenetére


Lasi
tag

Én elképzelhetőbbnek tartom a az akksis monitor, mint a wireless tápot és konnektor-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#17) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Ez mekkora jó cucc... már egyszer mintha lett volna hasonló dologról hír... De szerintem még mindig nagyon hasznos dolog, bár a hatótávolság lehetne több sajna... Nekem bejön a cucc :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#18) xT4ken


xT4ken
tag

Tetszik a dolog. Egy masodik monitor/LCD TV-hez idealis lenne szerintem. De 210 dodo szerintem tulzas.

(#19) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem lesz ebből izmosabb is hamarosan.

...

(#20) bartucc válasza shteer (#15) üzenetére


bartucc
addikt

Őszintén a gondolata is kicsit elborzaszt... Ha károsnak mondják a mobilt és a többi wireless eszközt, a levegőben kúszó 230V nem lenne az? Van sztem, ami jól van igy...

Volt sztem is hasonló hir már, de nem emlékszem pontosan.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#21) Yutani válasza hoffman_ (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pont azt akartam kérdezni, hogy ez a sok rádióhullámos vacak élettanilag nem vágja haza a szervezetünket?

Én a távirányítón kívül nem is haszálok más wireless terméket, kivéve a mobilt. De azt muszáj...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) dabadab válasza Yutani (#21) üzenetére


dabadab
titán

Meg a mobilrol sem sikerult semmi egyertelmu karos hatast kimutatni, ahhoz kepest meg a mindenfele wireless kutyuk sugarzasa teljesen eltorpul.

DRM is theft

(#23) Barthezz2 válasza bartucc (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na azt megnézném, hogy 230 a levegőben.. Majd aztán mikor a mobilt is ugy töltöd, hogy a beledugsz egy antánnás kütyüt, és zsebrevágod, kimész az udvarra tenni-venni, közben meg a hálózati dugasz jeladója, és közted meg legyek hullnak a porba :D

Everybody lies.

(#24) P00By


P00By
nagyúr

egy év gari... :U
A többit már leírtátok :D

(#25) hoffman_ válasza misirulez (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az a sok hullám bizony nem tesz ám jót, tök mindegy, hogy az most miből jön, rádió, reaktor, távkapcsoló, monitor. Már ma se a legjobb a helyzet, de ugye a "wireless-é a jövő" - szóval jól kibaszunk magunkkal. Félre értés ne essék, nem aktivista vagyok, fokozott dózisban rongálom magam :)

Yutani: De. Viszont a mennyiség eddig elenyészőnek mondható, és ha lehet ilyet mondani, fokozatosan alkalmazkodunk is. Már amennyire lehet ehhez :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) dabadab


dabadab
titán

Shogy igy elnezegetem a speckokat, a 720p filmek lejatszasa inkabb csak elmeleti lehetoseg, mivel a wireless USB max 480 mbitet tud atnyomni (es ez mar a brutto savszel, ebben kell elfernie a protokollnak is, hibajavitokodostul, mindenestul), ehhez kepest a 24p-s 720p 474 mbit (netto) savszelesseget igenyel.
Az 1080-at meg egyertelmuen el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Lasi válasza Yutani (#21) üzenetére


Lasi
tag

Pillanatnyilag is rengeteg ilyen és hasonló rádióhullám kereszttüzében vagy. Azokra is kell gondolni...

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#28) Gergő_ válasza Barthezz2 (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

Tesla 100 éve megcsinálta. :) :U

Egyébként az akku nélküli mobiltelefon viszont a következő évtized játéka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza Gergő_ (#28) üzenetére


dabadab
titán

A vezeteknelkuli aramtovabbitas nem vmi nagy vaszisztdasz, ezer eve ezer helyen alkalmazzak, pl passziv RFID chipeknel vagy elektromos fogkefek toltesenel.
A kihivas nem magaban a megvalositasban van, hanem abban, hogy hatekony legyen.
szerk: a Nokia mernokei szorakoztak olyasmivel, hogy a GSM-adas energiajaval toltsek a mobilt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) Gergő_


Gergő_
őstag

Igen, és ne menjen az időjárás rovására se. :)
Valami tudománytalan filmben láttam hogy Tesla állítólag az Ionoszférából akarta kinyerni az energiát, ami képes lett volna változtatni az időjárást és egyebeket.

hogy on is legyek:
Az én agyamnak elég a mobiltelefon és a mikró, a wlan router ki van kapcsolva itthon, mármint a wlan funkció.

a Nokia mernokei szorakoztak olyasmivel, hogy a GSM-adas energiajaval toltsek a mobilt.

Innen rémlett valami.

[ Szerkesztve ]

(#31) LackoMester


LackoMester
addikt

jó ötletnek tartom,bár ennek a tehnologiának még fejlödnie kell,meg ha jól láttam nincs rajta DVI kimenet pláne HDMI... :(
pár év múlva igéretesnek tünik :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#32) DroneZ válasza bartucc (#13) üzenetére


DroneZ
aktív tag

a konnektornak sokkal jobban örülnék, legalábbis a vezeték nélküli energiatovábbításnak :)

egyébként ez is egy hasznos kis dolog lehet, egy irodában pl ahol megannyi kábel lóg le az asztal mögött.

(#33) ollie válasza rii (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értelmetlen? Merhogy? Akkor ezek szerint a wireless egér és billentyűzet is értelmetlen?

***

(#34) #56573440 válasza DroneZ (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

a vezeték nélküli energiatovábbítás lenne az a lökés, ami kinevelné az új hekker generációt és a szomszédtól húzgálná aki tudja a naftát :)

ez egyébként nem lenne rosz, az ötlet kifejezetten tetszik. egyre több a gép a házakban, egy gép elől rá tudnál nézni az asszony, gyerekek gépére, file szerverre, htpc-re, laptopra, netbookra, és még ki tudja még mit akarnak hogy vegyünk otthonra, nem kell rohangálni sehova, minden egy monitoron karbantartható. legyen dvi, vga-ból jöhetne. gondolom a vevőnek meg úgyis kell betáp, így szinte ugyan ott vagyunk

(#35) HyP3b0y válasza #56573440 (#34) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Hát nem nagyon merülne a telóm, csak a pusztákon :DDD

wireless konnektor PoWa! :C

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#36) Taybore


Taybore
aktív tag

Ha kell a monitorra dugható kütyühöz külön power, akkor mit ér a wireless? Úgyis ott van egy konnektor a PC körül, tehát ugyanonnan ugyanúgy jön egy kábel, semmit nem nyerünk vele. Max arra lehet jó, hogy a plafonra szerelt projektort bekötöd a csillár vezetékére és a képet meg vezeték nélkül küldöd föl rá. Nagyobb egyetemi előadókban nem lenne hülyeség alkalmazni, de nem hinném, hogy 40ezret pont erre dobnának ki a párezer forintos kábel helyett.

(#37) hoffman_ válasza #56573440 (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a vezeték nélküli energiatovábbítás lenne az a lökés, ami kinevelné az új hekker generációt és a szomszédtól húzgálná aki tudja a naftát

LoL - milyen igaz :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

220 V-ból mikor lesz wireless?

addig felejtős ez

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) bartucc válasza ollie (#33) üzenetére


bartucc
addikt

Nem, csak még gyerekcipőben jár a technológia, sztem egyenlőre nem sok értelme van, ha a minőség kárára megy a dolog. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#40) Barthezz2 válasza hoffman_ (#37) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:DD

Everybody lies.

(#41) rii


rii
nagyúr

és arról ne is beszéljünk, hogy az ilyen eszközzel szerelt gépeket milyen jól le lehet "hallgatni" :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42) Vitus válasza ollie (#33) üzenetére


Vitus
őstag

Akinek nem kell annak az... :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#43) szasanyi


szasanyi
félisten

Egy újabb - többé kevésbé - felesleges kütyü, nem ócsón. Bár a távollátók profitálhatnak belőle. :D

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#44) rii válasza ollie (#33) üzenetére


rii
nagyúr

ott a szemnek, esztétikának zavaróan ható vezetékek 100%-e eltûnik.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) einstein válasza szasanyi (#43) üzenetére


einstein
senior tag

Már miért lenne felesleges, mint ahogy többen írtátok??
Mi van azzal, aki nem a számítógép monitoron akar mondjuk filmet nézni, hanem a nappaliban? Nem azért kell, hogy ne legyen egy darab kábel se, hanem mondjuk azért, hogy egy (több) 10 méteres, szobán keresztülfutó kábelt ki lehessen váltani. Az más kérdés, hogy ez az eszköz még nem alkalmas nagy felbontásra, de előbb utóbb az is eljön - elérhető áron.

(#46) DroneZ válasza ollie (#33) üzenetére


DroneZ
aktív tag

játékosoknak nem a legjobb választás a wireless technológia. amúgy van értelme bizonyos területeken.

(#47) bartucc válasza einstein (#45) üzenetére


bartucc
addikt

A technológiának van értelme, még a kezdetleges tipusoknak nem sok, én legalábbis így értettem.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#48) DroneZ válasza rii (#44) üzenetére


DroneZ
aktív tag

én spec el tudnám viselni ha a 4x 8-as hosszabbító és a kábeláradat eltűnne. :)

(#49) Alchemist


Alchemist
addikt

Lehetne például olyan irányérzékeny wireless átviteli technika, hogyha az adó és a vevő bemérte egymás helyzetét, onnantól kezdve csak keskeny térszögben sugároznak, jóval kisebb teljesítménnyel.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#50) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Azt hiszem régebben volt a cafen is hír, de most nem nagyon keresgéltem :N
http://www.hwsw.hu/hirek/38504/qualcomm_akkumulator_tolto_ezone_vezeteknelkuli_magneses.html
http://computerworld.hu/gsm-akku-toltes-vezetek-nelkul.html

Szerintem a vezetéknélküliség kényelmes és egy nagyon jó dolog és ez konkrétan nagyon hasznos lehet terminálok kiépítésében :K :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.