Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunter84


hunter84
aktív tag

Tudom, hogy ez Telenor topic, de a trémobil honlapját nézegetve is felment bennem a pumpa elég rendesen.

Maradjunk annyiban, hogy nem csak 2% az áremelkedés minden esetben.

(#2) Robertoq


Robertoq
őstag

Nézegettem mostanában az árakat és elég gyakran módosítják, épp most az SGS2 kártyás csomagban 142 534 Ft az itt írt 149 990 Ft.

(#3) Rusi válasza hunter84 (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, azt se árt tudni, hogy a különdöző előfizetési és percdíjak sem feltétlen az ÁFA emelés mértéken megfelelően változtak. Érdekes, hogy ebben pont a Telenor volt a legkorrektebb, a legtöbb díj náluk valóban csak 2%-nak megfelelően változott, a Vodafona kissé többet kaszál a dolgon, a legjobban meg a T-Mobile emelt, amit saját bőrőn is tapasztalhatok, mert a privát mobilom T-s. Nekem pl. az előfizetésem percdíját simán 10%-kal emelték, ami enyhén szólva is durva. A végződtetési díjak csökkenésével párhuzamosan egyébként elég arcátlan lépés mindegyiktől, elképesztő, hogy nálunk állandóan csak emelkednek az árak, lassan visszatérünk a 160 forintos prepaid percdíjhoz (Praktikum Priváttal kezdtem anno :D )...

Mobilaréna (2010-2017)

(#4) Ace owner


Ace owner
addikt

Arcot miért nem árulnak? :Y

Galaxy Fold 4

(#5) Rusi válasza Robertoq (#2) üzenetére


Rusi
senior tag

A honlapon lévő árak a Netshopos rendelésekre vonatkoznak, ott meg alapból van 5% kedvezmény. Amiket én írok a akciós rovatba, azok minden esetben a bolti árak.

Ace owner:

Talán azért, mert már van Arc S és inkább azt pörgetik.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#6) Ace owner válasza Rusi (#5) üzenetére


Ace owner
addikt

Hát ők tudják..

Galaxy Fold 4

(#7) Robertoq válasza Rusi (#5) üzenetére


Robertoq
őstag

Értem, köszi, én bolti árat nem is szoktam nézni :)

(#8) littlelion21


littlelion21
addikt

Ha már megújultatok: nem lehetne megoldani hogy a régi árakat is feltüntessétek, hogy könnyen átlátható legyen milyen mérvű az árcsökkenés/emelés?

(#9) domerator válasza littlelion21 (#8) üzenetére


domerator
veterán

Öt perccel előztél meg... ugyanezt akartam írni, hogy mi a fenéért nem lehet a régi árakat is feltüntetni???

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10) tjb007 válasza Ace owner (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért mert az kifutott (gyakorlatilag mindenhol) és az arc S vette át a helyét ami méretét, tulajdonságait tekintve ugyanaz (kivétel a processzor órajele).

(#11) VDavid90 válasza hunter84 (#1) üzenetére


VDavid90
csendes tag

Szia

most néztem az előbb, nagyon durva, azért ez már vicc hogy mindent az embereken vernek le kamatostul, eddig csak a voda volt elszállva az áraival, de most már ehhez közelít a tré mobil is, csak egy példa Samsung sg2 M díjcsomag telenor: 100.000, tré mobil 105.000, és a vodánál meg 115.00. Csak azt tudnám mért kerül ugyanaz a telefon ennyivel többe??

(#12) Ace owner válasza tjb007 (#10) üzenetére


Ace owner
addikt

Aham.. Hát engem úgysem érint, fél évem még van az Ace-szel úgyhogy addig már Arc S is megfizethető lesz.

Galaxy Fold 4

(#13) beccyboy válasza hunter84 (#1) üzenetére


beccyboy
aktív tag

És az is érdekes, hogy a díjcsomagra vállalt hűség esetén is egyoldalúan emelgethetik az áraikat. De ha az neked már sok, akkor sem mondhatod fel a hűséget.

Amúgy most állok hűség idő lejárta előtt és nézegetem mindhárom szolgáltatót, de hát siralmas a helyzet, lassan tényleg visszajön a 160/perc. Itt például a szervusz csúcsidőben 109,8 Ft/perc havi 2990 leszurkolása után. Jó, ez nem a legfrissebb díjcsomag, de lehet még kapni...

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#14) dnelb


dnelb
veterán

Blade kártyásan 40 lol, 20at nem ér :D

(#15) Gadgetfun válasza hunter84 (#1) üzenetére


Gadgetfun
tag

"Maradjunk annyiban, hogy nem csak 2% az áremelkedés minden esetben."

Nem csak a +2% áfa miatt emelkednek az árak, ott van még az infláció és az Euro-árfolyam is. Nagyjából a műszaki cikkeknél és a szolgáltatásoknál 5-9%-os emelkedéssel kell számolni alapból...

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#16) VDavid90 válasza dnelb (#14) üzenetére


VDavid90
csendes tag

A Skate eddig 45 volt most felmászott 53-ra . 30-sa adnék érte nem hogy 53-mat

(#17) kingabo


kingabo
őstag

"Ugyanakkor a tarifák, percdíjak változása mellett..."

Ezekről is írhatnátok. Ez többeket érint szerintem, mint a telefon árak. :U

(#18) nord_


nord_
veterán

Azért az nem semmi, hogy a Telenornál többe kerül a Wildfire S két év aláírásával, mint a T-nél dominó csomagban... Megy ám a lehúzás rendesen. :(((

(#19) attilav2 válasza nord_ (#18) üzenetére


attilav2
őstag

És még a leendő negyedik szolgáltatót is elkaszálta pártunk és kormányunk :O

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#20) Cyberpunk válasza attilav2 (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Dehogy is ott lesz a PostaMobile ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) juhi990


juhi990
csendes tag

Hali!
Tényleg borzasztóak a szolgáltatók.
Trénél akartam venni HTC Sensationt év vége felé.
Persze készlet hiány volt.
Új évben rögtön van készleten, már másodikán hajnalban. Majdnem egy 10essel drágábban...

READY TO RACE!

(#22) Depression


Depression
veterán

az árakat most figyelembe véve nem érdekes, de nagyon szépen szeretném megkpöszönni, hogy végre nem csak a csökkenésekről írtok.

#13 becyboy Ne pánikolj! Március óta vagyok hűség nélküli előfizető, nem volt olyan akciója a telenornak, hogy érdemes lett volna aláírni bármit is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ez az "Olcsóbb készülékek:", "Drágább készülékek:" besorolás elég érdekesre sikerült

(#24) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Valóban gusztustalanok a szolgáltatók a sokszor félreérthető tarifáikkal amit főleg a net használatra értek.
Amit viszont soha nem értettem ,hogy az általuk kínált készülékeket miért kell a saját szaros hálózataiktól függővé tenni és így egy esetleges váltáskor, vagy el kell adni a készüléket, vagy pedig függetleníteni kell ami garancia vesztéssel is járhat.
Már elég régóta nem veszek készüléket a szolgáltatótól mert szerintem nem éri meg.
Talán kis értékű telefonoknál, ahol amúgy sokat számíthat minden forint a vásárló számára mert anyagilag rossz helyzetben van ott megérheti a vásárlás a szolgáltatótól.
A felső kategóriában viszont abszolút nem látom értelmét.
Találomra választottam 3 készüléket a listából példának: Samsung Galaxy S II , BlackBerry 9780, Nokia 7230.

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#25) VDavid90 válasza Kucsek (#24) üzenetére


VDavid90
csendes tag

Szia
Teljesen igazad van, azért teszik őket függővé hogy véletlenül se tud a náluk vett telefont más szolgáltató tarifájával használni, mert így elesnek a haszontól.
Lehet, hogy megéri náluk az olcsóbb készülékeket venni, de a drágábbakra meg egyesek rákényszerülnek, mert nem tudják megengedni maguknak, hogy felső kategóriás telójuk legyen, mert a gsm boltokba nem tudsz telefont részletre venni de a szolgáltatóknál meg igen és szerintem pont ezért vesz az emberek egy része szolgáltatótól felső kategóriás telefont.
Mert így meg tud venni egy jobb telefont.

[ Szerkesztve ]

(#26) djculture válasza VDavid90 (#25) üzenetére


djculture
félisten

gsm boltokba nem lehet de euronics meg a többeknél simán...

(#27) VDavid90 válasza djculture (#26) üzenetére


VDavid90
csendes tag

Szia
ezt nem tudtam, de jó hogy írtad így biztos nem fogok előfizus telót venni, mert egy sg2-őt szeretnék és így sokkal olcsóbb lesz. Köszi az infót:)

(#28) kennyke válasza Kucsek (#24) üzenetére


kennyke
aktív tag

ez az árukereső link se az igazi... ha jobban megnézed, a legolcsóbb boltok 0%-áfával adják a készülékeket, azért van ilyen áruk... ezzel a tisztességes boltok (euronics, mm...) nem tudnak versenyezni, és persze ezek a boltok az áfaváltozást is lesz*rják.

(#29) bongeszo válasza VDavid90 (#27) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Azért figyelj a garanciára is. Mert a mobil boltokban sokszor csak sufnigarancia van(ami sok esetben csak a fele a gyárinak), míg a szolgáltatók hivatalos gyári garanciát adnak a telóra!

(#30) varsam válasza Kucsek (#24) üzenetére


varsam
őstag

Az oké, hogy veszel egy független drága telót akármilyen boltban, de milyen szolgáltatással telefonálsz? Veszel hozzá egy feltöltő kártyát, 40-50 forintos percdíjjal mobilnet nélkül? Ha sokat beszélsz, netezel sokkal jobban megéri egy előfizu, hiába az 1-2 év hűség, úgyis használod a telefont, akkor pedig már megveheted a telót sokkal olcsóbban szolgáltatónál is.

(#28) kennyke
Mi az, hogy 0% áfa?

(#31) Gabor113 válasza Rusi (#3) üzenetére


Gabor113
tag

Tök jó hogy ilyen újdonságok is lesznek a figyelőben :)

2 észrevétel:

1, ezt már írták, de szerintem is fontos: árváltozás esetén fel tudnátok tünteni a régi árat?

2, a figyelő szekciót lehetne esetleg 100%-osra bővíteni? :) Tudom telhetetlenség de tök jó lenne ha mondjuk het rendszerességgel való publikálás esetén lenne egy "hamarosan kapható" rovat is a 3 szolgáltatóhoz. Ezzel teljessé válna a figyelő rész. :)

Köszi

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#32) tjb007 válasza varsam (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Mi az, hogy 0% áfa?"

[link]

(#33) varsam válasza tjb007 (#32) üzenetére


varsam
őstag

wow, erről még nem hallottam, köszi a linket.

(#34) VDavid90 válasza bongeszo (#29) üzenetére


VDavid90
csendes tag

Szia
Tegnap még jobban utána néztem és rá kellett jönnöm, hogy amit a többiek is írnak, hiába veszek telefont részletre valamilyen boltból, ott elég magasak a thm százalékok.
Ahogy Varsam is írta akkor meg mivel használom ha nincs hozzá semmilyen tarifám??
Így lehet hogy mégis csak jobban megéri valamelyik szolgáltatónál venni mert nincs thm, van 2év garancia + van tarifám is amivel tudom használni és egybe így még olcsóbb is mintha külön vennék telefont + mellé tarifát.

(#35) Gadgetfun válasza Kucsek (#24) üzenetére


Gadgetfun
tag

Válaszolni akartam erre, de mikor élesítettem, eltűnt amit beírtam. Mindegy, még egyszer már nincs kedvem legépelni...

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#36) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

Csak annyit nem értek, hogy a szolgáltatónak nem az lenne a lényege, hogy olcsóbban ad telót mint a listaára ?
Márpedig ott az Optimus 2x ami ujonan 80 körül van (független) én vettem egy szinte új használtat 65 ért itt meg 90-100 elöfizetéstöl függõen.
Ott az SII amit már 110-120 ért meg lehet szerezni itt meg 150.
Na szép...

(#37) Ace owner válasza djculture (#26) üzenetére


Ace owner
addikt

De ott többnyire drágább is ..

Galaxy Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.