Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

"...megeshetett az (erről többen is beszámoltak), hogy valaki azért nem tudta elérni a bankja honlapját, mert az Adsense nem működött." - Na EZ azért gáz....

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

503-hoz nem kell olyan messzire menni, a PH! lapcsalád ebben nagyon ott van mostanság...

(#3) copin válasza #65675776 (#2) üzenetére


copin
őstag

Ma is volt valamikor. :U

(#4) eziskamu válasza #65675776 (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

De a PH! nem akarja az egész internetet maga alá gyűrni. Sok kezdő (vagy nem kezdő) felhasználónak a Google maga az internet (vagy legalább is az internet főkatalógusa)

[ Szerkesztve ]

(#5) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szerencsére megint nem tűnt fel...

(#6) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

a másfél órás Google-leállás 5 százalékkal lassította az internet forgalmát. Hát mekora a Google szerverein átmenő forgalom, ha csak a Google News öt órás leálása így beakasztotta a netet?

(#7) kingabo válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


kingabo
őstag

Ezen én is meglepődtem. De nincs ebben valami félre fordítás? Nálam noscripttel le van tiltva az AdSence és minden oldal működik, akár lehalt a gugli akár nem. A másik dolog amit nem értek, hogy miért lenne bármely bank oldalán guglis reklám? :Y És ettől miért nem működne a bank oldala? Attól, hogy egy másik doménből valami nem tud betöltödni (a reklám) miért ne működne a bank oldala? :Y

(#8) dajkopali válasza Csakénvagyok (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

talán félreérthető volt: ez a lassulás az előző, sokkal komolyabb (a cég szerint forgalomirányítási probléma, Gmail, Youtube, Docs stb.) vonatkozott

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) dajkopali válasza kingabo (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

ez nekem is gyanús volt, meg kell mondjam, de a múlt heti leállásnál többször is olvastam ilyesmiket személyes megjegyzésként
s ezt alátámasztja az idézett szakember is:
But something that Labovitz points out is that Google has its hand in a lot more. Its Adsense and DoubleClick networks do display advertising on millions of websites. Its Web analytics runs on millions more. All of these sites were also affected by the outage.

These third party sites were also slowed down by Google's outage because code embedded in their webpages needed to contact Google's server. In instances when Google was slow or unavailable, the result was the webpage loaded slower, if at all.

Using this data, it was estimated that 5% of the Internet was unavailable or slow. While still relatively small, it does make Google's growing significance in the Internet an issue.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) kingabo válasza dajkopali (#9) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor ez valami külföldi baromság lehet. Megnéztem 8 mo-i bank oldalát és semmilyen google-s dolgot nem találtam egyiken sem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.