Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tehát ha jól értelmezem a fényképet, ennek a telefonnak a hátlapján van 5 db komplett kamera (érzékelő + optika).

Vajon árban olcsóbb vagy drágább lenne egyetlen komolyabb érzékelőt és a fekete gyűrűn (mint forgatható tárcsán) különböző fókusztávolságú objektíveket előtte a forgatással váltogathatóvá tenni? A forgatás lehetne manuális is vagy motoros is. Utóbbi esetben a pormentesítést egy mindegyik lencsét lefedő üveglappal (vagy a mindent elfedő karcálló üvegből készült hátlappal) lehetne megvalósítani.

Elvetemült ötlet?

(#2) Bwin87 válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Bwin87
tag

Vagy középen lenne egy nagyobb vaku,mint régen a nokiáknál.

Sony Xperia 1 V

(#3) szaszyka


szaszyka
senior tag

Hol a 120Hz-es kijelző???

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4) rigoberto


rigoberto
őstag

Menő. ;)

(#5) #16514048 válasza cinemazealot (#1) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én is gondolkoztam már hasonlón, csak lencsék helyett különböző erősségű ND + polárszűrőkkel kivitelezve.

Az a baj, hogy ilyen 5-10x telékhez nem hiába használnak periszkópos rendszert, fektetve fér csak be. Nagyobb szenzornál pedig még hosszabb lencse kéne azonos látószöghöz.

Szóval vagy nagyon vastagnak kéne lennie a készüléknek ehhez, vagy kisebbnek a zoom-nak és a szenzornak.

(#6) Aryon87 válasza szaszyka (#3) üzenetére


Aryon87
félisten

Minek? Hogy fél napot bírjon? Bőven elég a 90Hz..

A telefon meg igencsak brutális hardvert ad. Ha Trump nem létezne, ez tarolna mindent a kisebbekkel együtt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7) joey04


joey04
titán

na még erre kéne egy 5x is, és akkor elég is lenne. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) koxx válasza Aryon87 (#6) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Op8 prot 120Hz+Qhd-n használtam és nem fél napot bírt, ha a huawei csak ennyit bír akkor az elég gáz. Sok 90Hz-es panel volt a sufniban aztán megpróbálják kiszórni.

(#9) joey04


joey04
titán

60-90-120 téma: [link]

Nekem nem ad annyit, hogy lezabáltassam a telepet, de akkor már 120...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Te jó ég, azt hittem a Pro modell lesz a Mate széria idei csúcsa, erre kapott még egy extra variánst (plusz még ott van a Porsche dizájn kiadás is). A kialakítás nem sokat változott a közvetlen előd Huawei modellekhez képest, de legalább HMS-sel is brutális árat kapott.

(#11) Aryon87 válasza koxx (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Nyilván túlzás amit írtam, de van aki nem bírja a 120Hz-t. És a nem a kínaiaknál kell keresni ezt. :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) SkiDev válasza joey04 (#9) üzenetére


SkiDev
senior tag

Részemről nagyon sokáig mellőzve volt bármilyen nagy képfrissítés, mert nem láttam a különbséget. Most egy Realme X2 Pro (90 Hz) valamivel "folyékonyabb", de miután megnéztem a Note 20 120 Hz-es kijelzőjét, megfogadtam, hogy szereznem kell valami 120+ Hz-es ketyerét annyira megfogott. Szóval ízlések és pofonok. Természetesen ahogy az is, hogy látom sokan fikázzák az iPod hátlapot, de nekem nagyon bejövős, viszont szerintem nem engedhették volna meg jelen helyzetükben magasabb árért a 90 Hz-et, mert már "ciki".

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#13) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kár érte, szépnek szép lenne.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) k-adi válasza Aryon87 (#6) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban tarolna a piacon...

de kicsit meredek érte a 1400 euró, plusz ugye ez is gugli-mentes sajna, így max. a hazai piacon náluk, de ott biztos...

ameddig kitart a chip készletük... utána meg wtf ??

(#15) Aryon87 válasza k-adi (#14) üzenetére


Aryon87
félisten

Az ára valóban magas, de a vasat meg kell fizetni. És ebbe van bőven.
GMS hiány. Kinek mi, ezt már kitárgyaltuk párszor. Aki nem gamer és üzletember, bőven tudja használni a jelenlegi helyzettel is.
A többi pedig.. A csodára vár.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) koxx válasza Aryon87 (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én egyik sem vagyok mégsem kéne. Számomra totálisan használhatatlan gms nélkül. Nem fogok egy fél millás telefonnál azon aggódni, hogy vajon találok-e az eddig használt programjaimra alternatívát. Ha azt mondták volna, hogy figy itt a csúcsteló, hms van rajta ez a kompromisszum, cserébe 700€ akkor még érdemes elgondolkodni, de azért legyenek már észnél ott kint, hogy 1300€-ért milyen konkurensek vannak a piacon :U

(#17) David75


David75
őstag

Nem igazán értem, hogy a dizájn terén mi történt a Huawei-el, régen azért egész szép telefonokat gyártottak például p9,p20 pro, p30 pro, mate 20 pro. Ehhez képest szerintem idén a p40 meg a mate sorozat is borzasztóan néz ki.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18) k-adi válasza Aryon87 (#15) üzenetére


k-adi
nagyúr

"aki nem gamer és üzletember"

uh.. najo, inkább hagyjuk ezt
mindig megfogadom hogy nem kezdek vitába veled

(#19) bayarena válasza koxx (#16) üzenetére


bayarena
aktív tag

Van 5 milliárd kínai, akinek így is tökéletes, veled meg a kutya se foglalkozik.
Gondolom most kivárnak, mi lesz az amerikai választással, aztán annak fényében lépnek valamit.

(#20) Micsurin válasza bayarena (#19) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak, hogy nem csak kínai piacon vannak jelen az EU-ban meg ezzel nem igazán fognak labdába rúgni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.