Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tehát ha jól értelmezem a fényképet, ennek a telefonnak a hátlapján van 5 db komplett kamera (érzékelő + optika).

Vajon árban olcsóbb vagy drágább lenne egyetlen komolyabb érzékelőt és a fekete gyűrűn (mint forgatható tárcsán) különböző fókusztávolságú objektíveket előtte a forgatással váltogathatóvá tenni? A forgatás lehetne manuális is vagy motoros is. Utóbbi esetben a pormentesítést egy mindegyik lencsét lefedő üveglappal (vagy a mindent elfedő karcálló üvegből készült hátlappal) lehetne megvalósítani.

Elvetemült ötlet?

(#2) Bwin87 válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Bwin87
tag

Vagy középen lenne egy nagyobb vaku,mint régen a nokiáknál.

Sony Xperia 1 V

(#3) szaszyka


szaszyka
senior tag

Hol a 120Hz-es kijelző???

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4) rigoberto


rigoberto
őstag

Menő. ;)

(#5) #16514048 válasza cinemazealot (#1) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én is gondolkoztam már hasonlón, csak lencsék helyett különböző erősségű ND + polárszűrőkkel kivitelezve.

Az a baj, hogy ilyen 5-10x telékhez nem hiába használnak periszkópos rendszert, fektetve fér csak be. Nagyobb szenzornál pedig még hosszabb lencse kéne azonos látószöghöz.

Szóval vagy nagyon vastagnak kéne lennie a készüléknek ehhez, vagy kisebbnek a zoom-nak és a szenzornak.

(#6) Aryon87 válasza szaszyka (#3) üzenetére


Aryon87
félisten

Minek? Hogy fél napot bírjon? Bőven elég a 90Hz..

A telefon meg igencsak brutális hardvert ad. Ha Trump nem létezne, ez tarolna mindent a kisebbekkel együtt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7) joey04


joey04
titán

na még erre kéne egy 5x is, és akkor elég is lenne. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) koxx válasza Aryon87 (#6) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Op8 prot 120Hz+Qhd-n használtam és nem fél napot bírt, ha a huawei csak ennyit bír akkor az elég gáz. Sok 90Hz-es panel volt a sufniban aztán megpróbálják kiszórni.

(#9) joey04


joey04
titán

60-90-120 téma: [link]

Nekem nem ad annyit, hogy lezabáltassam a telepet, de akkor már 120...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Te jó ég, azt hittem a Pro modell lesz a Mate széria idei csúcsa, erre kapott még egy extra variánst (plusz még ott van a Porsche dizájn kiadás is). A kialakítás nem sokat változott a közvetlen előd Huawei modellekhez képest, de legalább HMS-sel is brutális árat kapott.

(#11) Aryon87 válasza koxx (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Nyilván túlzás amit írtam, de van aki nem bírja a 120Hz-t. És a nem a kínaiaknál kell keresni ezt. :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) SkiDev válasza joey04 (#9) üzenetére


SkiDev
senior tag

Részemről nagyon sokáig mellőzve volt bármilyen nagy képfrissítés, mert nem láttam a különbséget. Most egy Realme X2 Pro (90 Hz) valamivel "folyékonyabb", de miután megnéztem a Note 20 120 Hz-es kijelzőjét, megfogadtam, hogy szereznem kell valami 120+ Hz-es ketyerét annyira megfogott. Szóval ízlések és pofonok. Természetesen ahogy az is, hogy látom sokan fikázzák az iPod hátlapot, de nekem nagyon bejövős, viszont szerintem nem engedhették volna meg jelen helyzetükben magasabb árért a 90 Hz-et, mert már "ciki".

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#13) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kár érte, szépnek szép lenne.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) k-adi válasza Aryon87 (#6) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban tarolna a piacon...

de kicsit meredek érte a 1400 euró, plusz ugye ez is gugli-mentes sajna, így max. a hazai piacon náluk, de ott biztos...

ameddig kitart a chip készletük... utána meg wtf ??

(#15) Aryon87 válasza k-adi (#14) üzenetére


Aryon87
félisten

Az ára valóban magas, de a vasat meg kell fizetni. És ebbe van bőven.
GMS hiány. Kinek mi, ezt már kitárgyaltuk párszor. Aki nem gamer és üzletember, bőven tudja használni a jelenlegi helyzettel is.
A többi pedig.. A csodára vár.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) koxx válasza Aryon87 (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én egyik sem vagyok mégsem kéne. Számomra totálisan használhatatlan gms nélkül. Nem fogok egy fél millás telefonnál azon aggódni, hogy vajon találok-e az eddig használt programjaimra alternatívát. Ha azt mondták volna, hogy figy itt a csúcsteló, hms van rajta ez a kompromisszum, cserébe 700€ akkor még érdemes elgondolkodni, de azért legyenek már észnél ott kint, hogy 1300€-ért milyen konkurensek vannak a piacon :U

(#17) David75


David75
őstag

Nem igazán értem, hogy a dizájn terén mi történt a Huawei-el, régen azért egész szép telefonokat gyártottak például p9,p20 pro, p30 pro, mate 20 pro. Ehhez képest szerintem idén a p40 meg a mate sorozat is borzasztóan néz ki.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18) k-adi válasza Aryon87 (#15) üzenetére


k-adi
nagyúr

"aki nem gamer és üzletember"

uh.. najo, inkább hagyjuk ezt
mindig megfogadom hogy nem kezdek vitába veled

(#19) bayarena válasza koxx (#16) üzenetére


bayarena
aktív tag

Van 5 milliárd kínai, akinek így is tökéletes, veled meg a kutya se foglalkozik.
Gondolom most kivárnak, mi lesz az amerikai választással, aztán annak fényében lépnek valamit.

(#20) Micsurin válasza bayarena (#19) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak, hogy nem csak kínai piacon vannak jelen az EU-ban meg ezzel nem igazán fognak labdába rúgni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21) Aryon87 válasza k-adi (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig leginkabb a jatekosoknak savanyu a kaposzta ill azoknak, akik a banki ugyeiket a telefonon vegzik, es a telefonnal fizetnek mindenhol.
Mert ez a 2 terulet ami miatt megy a fika allandoan.
De szerencsere nem csak Huaweibol all a vilag :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) k-adi válasza Aryon87 (#21) üzenetére


k-adi
nagyúr

a kényelem miatt megy a fika
ennyiért ráadásul

ennyi ez, szimpla dolog

(#23) bayarena válasza Micsurin (#20) üzenetére


bayarena
aktív tag

Igen, de szerintem részben ezt leszarják. Az eladások, és ezáltal a bevétel számít. Amíg eladnak odahaza egymilliárd példányt, addig nem érdekli őket egy olyan kis piac mint az európai.

(#24) Micsurin válasza bayarena (#23) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az eus piac valóban nem bevételi kérdés hanem presztízs. Már pedig nem kicsit gyúrtak rá...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Legalább nem egy tucat telefon kinézete van mint a samunak,nagyon tetszik,illetve nem akarom minősíteni az almás céget,elég egymás mellé rakni ezt és az ő legújjabb csodájukat és hogy repül az idő.......

[ Szerkesztve ]

(#26) Mr.Silkó válasza bayarena (#23) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezeket a darabszámokat (meg a fenti 5 milliárd kínait) szerintem gondold át újra, ha komolyan írtad. :U

(#27) koxx válasza bayarena (#23) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1mrd példányt a 1,5mrd lakosú országban...

(#28) #90305280


#90305280
törölt tag

Én alkalmazom a HMS-t.
HuaweiMentesStratégia.

Végül is csak kicsit lesz azonos árban drágább (??), mint a iPhone csúcs-csúcs...

(#29) #10949376


#10949376
törölt tag

230g 1400euro nevetséges telefon.

(#30) joey04 válasza #10949376 (#29) üzenetére


joey04
titán

Mi az összefüggés?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) bayarena válasza Mr.Silkó (#26) üzenetére


bayarena
aktív tag

A mondandom lenyege tovabbra is all. Nem neztem utana a szamoknak, ha nem is milliard, de akkor is rengeteg telefont eladnak odahaza. Az eu kis piac hozzajuk kepest.

(#32) k-adi válasza joey04 (#30) üzenetére


k-adi
nagyúr

gondolom hogy nehéz ÉS drága is. :F

(#33) Micsurin válasza bayarena (#31) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Még mindig nem csak a piacok méretei számítanak ha az eus és a kínai belpiacot veted össze.

joey04 Sokkalja grammját ennyiért há mi lenne. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34) Mr.Silkó válasza bayarena (#31) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván a kínai piac a legnagyobb méretű, illetve amúgy is a hazai piacra koncentrálnak ők mostmár elsősorban a kialakult helyzet miatt, ettől függetlenül érdemes lenne nagyjából átnézned a számadatokat, mielőtt ezekkel érvelsz. Nagyságrendekkel eltér ugyanis a fenti két tipped a valóságtól: körülbelül 1,4 milliárd kínai ember él a Földön jelenleg, nem ötmilliárd, ennek a népességnek nem elhanyagolható része olyan helyen vagy olyan körülmények között, hogy a mobiltelefon vásárlás huszadrangú problémája csak. Ezen felül érdemes utánanézni az eladási volumeneknek is legközelebb, amennyi a weben elérhető adatok alapján látszik, hogy tavaly például körülbelül 240 millió készüléket indítottak útnak a partnereikhez, világszerte, összesen, tehát nem 1 milliárdot, kizárólag Kínában, mint ahogy te tippelted. Ez ráadásul minden bizonnyal csak a legyártott és szállítmányozott készülék mennyiség, ami nem egyenlő azzal a darabszámmal, amit el is adtak a végfelhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

(#35) Duree


Duree
veterán

Ez az árazás erősen túlzás.

duree54

(#36) joey04 válasza k-adi (#32) üzenetére


joey04
titán

eszem - f_szom megáll nehéz...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a "1/1,28""-os szenzor vajon a valóságban is megvan 20mm átmérőjű :F?? Le a kalappal előttük, ha ekkora képkockát ilyen apró lencsékkel minőségileg meg tudnak világítani.

#28: <- :DD. Én azért megfontolom, de messze nem ezt az árkategóriát, p30 lite new, vagy vmi hasonló, amin még gugli is van. Elmúltam 12éves, úgyhogy a 90+hercre már nem áll fel :(...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) kakuk100 válasza Duree (#35) üzenetére


kakuk100
őstag

Igazad van, de ha nálunk megjelenik biztosan jópáran megveszik.

(#39) #90305280


#90305280
törölt tag

Kis piac - nagy piac:
Ha az EU mondjuk 600 millió emberkéjéből 10% megveszi a Huawei termékeit, abból pedig 10% ezt, akkor az 1%, ami 6 millió db.

Eddig OK.

Kínában az 1400 millióból ugyanez 14 millió.

Ez is OK.

Ám!
Ha Kínában ezt a telefont el akarják adni, azt csak mondjuk 800 €-ért lehet, míg EU-ban 1.400 €-ért.
Szorozzunk!
Kína: 11.2 mrd €
EU: 8.4 mrd €

Kis piac?

Természetesen nem néztem utána a pontos számoknak, nem ez a lényeg, hanem a volumen. :P

(#40) t72killer válasza #90305280 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az EU semmiképp sem kis piac, főleg, hogy valszleg több olyan ember lakik a területén, akik meg is tudnak fizetni egy 800+€-s telefont mint Kínában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Schuler888


Schuler888
senior tag

Tobb mint 700.000ft-os aron lenne?! Es meg az apple meg a samsung araz pofatlanul :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#42) Schuler888 válasza Mr.Silkó (#26) üzenetére


Schuler888
senior tag

Arrol ne is beszeljunk, hogy bo 8 millio darab SoC van hozza.. nagyon nem jon ki a matek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Kamerakapszulás negyedkilós féltégla. No further comment is necessary.

(#44) #90305280 válasza t72killer (#40) üzenetére


#90305280
törölt tag

Ezért írtam, mert [link] szerint EU kis piac.
Nem is hinnétek, hogy a szegény spanyoloknál, vagy az egyesek által lenézett franciáknál milyen pénzbő a középosztály. És mekkora embertömeget takar: nagyon sok millió családot.
Nálunk inkább a menőzés miatt költik a pénzt az emberek - nézzétek meg az újdonsült eladósodást, mi miatt történik.
Nem mosógépet vagy hűtőt vesznek, hanem a család minden tagjának telefont.
Ez az elsődleges, amit az emberek meglátnak a kezükben; az, hogy kint van a s.gge, azt egy hosszú pulóverrel el lehet takarni.

(#45) Mr.Silkó válasza Schuler888 (#42) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Több minden félrement a kolléga okfejtésében. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) lomposfarkas válasza t72killer (#37) üzenetére


lomposfarkas
tag

"Ez a "1/1,28""-os szenzor vajon a valóságban is megvan 20mm átmérőjű"

Nincs annyi, 13 mm-re jön ki, egyharmadával csökkenteni kell a megadott méretet (a Nokia Pureviewhez hasonló a mérete)

A fotós csippek méretmegadása egy k. nagy átverés, ugyanis nem a csip valós fizikai méretét adják meg, hanem az "optical formatot". És ennek közbeiktatásával a gyártók nagyobb számot adnak meg, így a csip valós fizikai mérete jóval kisebb.
https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_format
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format#Table_of_sensor_formats_and_sizes
(a logikája kb. annyi, hogy pl. egy régi, 1 collos átmérőjű tv felvevevőcsőben 2/3 collos volt a képérzékelő terület átmérője, akkor ennek örömére a 2/3 coll méretű csippet 1 colosnak nevezik)
És a használt formátum (pl. 1/1,28") marhára nem adja magát, külön ki kell számolni, ráadásul a végső agyzsugor, hogy coll, tizedestörtben :)
Nem tudnék semmi magyarázatot taláni erre a jelenségre csak azt, hogy minél hülyébben tarthassák a vásárlót.

[ Szerkesztve ]

(#47) gidalight válasza t72killer (#37) üzenetére


gidalight
tag

". Elmúltam 12éves, úgyhogy a 90+hercre már nem áll fel :(..."

Mi az összefüggés? A simább animációra való igény szerintem alapvetően nem a 12> évesekre jellemző, sőt.

Hogy én is mondjak valami hasonlóan szubjektívet:
Elmúltam 12éves, úgyhogy semmilyen kameraszenzorra nincs igényem egy kommunikációs eszközön :(...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.