Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Az a baj hogy nagy valószínűséggel M9 WP nem fog kis hazánkba jönni.

Leírás alapján kb5 év múlva lesz ilyen mobil.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) sz.balazs.95 válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

addig vagy 4x meg fog dögleni a 820-am. :D
(mondjuk eddig szerencsére még nem tette meg 1x sem)
Viszont az M9 nem is teljesíti maradéktalanul a kikötéseket.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Klaus Duran válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akku, töltő, cserélhető hátlap.

Akkumulátor méretét bekorlátolja a fizikai méret és szépség korlátai.
Alumínium hátlapon nem tudom hogy lehet megoldani a töltést.
És nem hiszem hogy MC Hawer és Tekknős hátlap lenne majd hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) sz.balazs.95 válasza Klaus Duran (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Akkumulátor méretét bekorlátolja a fizikai méret és szépség korlátai."

Ez mondjuk egyéni ízlés kérdése.
Aki nem szipiszupi vékony mobilt akar, hanem egy vastag, de már rendesen igénybe vehetőt, annak egy 2-3 cm simán jó lehet, cserébe extra nagy akkuval.
Szóval ha úgy vesszük, ezek olyan korlátok, amit mi magunk állítottunk fel.

"Alumínium hátlapon nem tudom hogy lehet megoldani a töltést."

Tudtommal sehogy, mert akkor a mobil inkább működne gofrisütőként, mint mobilként. :DDD

"És nem hiszem hogy MC Hawer és Tekknős hátlap lenne majd hozzá."

Arra különösebben nincs szükségem, :D de ha az alap fekete-fehér mellett kapható mondjuk zöld, piros, cián, sárga, stb. hátlap, esetleg olyan is, amin valami visszafogottabb minta van, na az tökéletes lenne. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) Klaus Duran válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

TROLL OFF

December környékén elkezdtem gondolkodni a One utódján. M8 for WP kívül akkor nem találtam megfelelő utódot.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) sz.balazs.95 válasza Klaus Duran (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én is nézegettem az M8 for Windowst, csak hát az CDMA mobil, csak a Verizon-nál van, és még Qi sincs benne, illetve a kamerája se valami jó, a Lumia Camera hiányáról nem is beszélve, bár azt elvileg idővel minden WP/W10 mobil megkapja.

Szóval az is több sebből vérzik, de még így is az lenne jelenleg a legjobb, úgy, hogy ráadásul az egész Eu-ban nincs forgalomban.
Na és ez az igazán kiábrándító. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt kifelejtetted, hogy ingyen (vagy olcsóbban).

[FIKA]

Egy rendes WP-s mobil
Eddig OK.

Értelmes hardverrel
Minek Snapi 800? E-penis? Inkább ne legyen lagg, azaz a szoftver legyen jó. Játszani meg nem telefonon kell, arra minimum tablet az ami normális

Fasza kamerával
Telefonnal fotózni bűn. Pont.
4k videó meg mi a ráknak? Még filmek is alig vannak rá. És monitorod / TV-d van hozzá?

Sztereó hangszóróval"
Telefon hangszóróján zenét hallgatni bűn. Pont.

kib... microSD-vel
Ja, ez balfasság, felhő ide vagy oda.

Normális kijelzővel
Bezony. 720 pont jó, 1080p meg már több mint elég.

Vastag akkuval
Vagy inkább a hátlapra dokkolható, stackelhető akkuval. ;]

ac Wi-Fi-vel
WTF, mi a lótúrónak? Az N biztosította 50-200 megabit nem elég?

Indukciós töltővel
Én meg hátlapra integrált indukciós főzőlappal szeretném.

És cserélhető hátlappal
ÉS előlappal.

[/FIKA]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#7) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem lenne rossz, pláne ha negatív ára lenne.
de ilyen esetben az ÁFA hogy működne? :F :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) SteveK88 válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


SteveK88
tag

Az ÁFÁ-t ők fizetnék neked, hogy elviszed a telefont :DD

(#10) Armahun válasza SteveK88 (#9) üzenetére


Armahun
addikt

A negatív áfa lebeszélhető percek formájában kerülne jóváírásra, amit kizárólag a NAV irányába lehetne igénybe venni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#7) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

látom, azóta szerkesztetted.

"Minek Snapi 800? E-penis? Inkább ne legyen lagg, azaz a szoftver legyen jó. Játszani meg nem telefonon kell, arra minimum tablet az ami normális"

Játékra kell. pont.
Nem fogok csak ezért magammal hurcolászni egy tabletet mindenhova.

"Telefonnal fotózni bűn. Pont.
4k videó meg mi a ráknak? Még filmek is alig vannak rá. És monitorod / TV-d van hozzá?"

Márpedig nem fogok venni külön kamerát fotózásra, és mindenhova azt sem fogom még pluszba magammal vinni. Ha meg nem viszem mindenhova, akkor tuti akkor nem lesz nálam, amikor szükségem lenne rá, ellenben a mobil ott lesz akkor is a zsebembe.
4K: Sokkal kevésbbé látszik a magasabb felbontástól az MPEG tömörítés, még FHD-n is.
Na meg egy videót (évekkel) később is esetleg megnéznék, akkor meg már lehet, hogy lesz 4K megjelenítőm is.

"Telefon hangszóróján zenét hallgatni bűn. Pont."

Ha épp nem muszáj fülest használnom, mert mondjuk nem buszon vagyok, és mondjuk játszok, vagy bármi más, akkor hadd ne kelljen már a gyenge, mono hangszórókkal szenvednem.

"Ja, ez balfasság, felhő ide vagy oda."

Na végre valamiben egyetértünk! :D

"Bezony. 720 pont jó, 1080p meg már több mint elég."

Meg ezzel is. :R

"Vagy inkább a hátlapra dokkolható, stackelhető akkuval. ;]"

Na mondjuk az sem lenne rossz, bár nem tudom, mennyire lenne masszív szerkezet.

"WTF, mi a lótúrónak? Az N biztosította 50-200 megabit nem elég?"

Az n biztosította 50-200 inkább csak elméleti érték. ;)

a többi kettőt komolytalannak veszem. :U

Egyébként ha valóban 5 év múlva lesz esedékes a csere, akkor ezek nemhogy aktuálisak, hanem már kissé elavult dolgok lesznek.

Pl. addigra lesz ad-s Wi-Fi, jóval erősebb SoC, stb.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) vm93hun válasza sz.balazs.95 (#11) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Pont akartam írni, hogy "Ezeket a szempontokat ugye csak trollkodás céljából írtad-e le?", mert mindenhol csak ezeket olvasom a MA!-n, de ebből a válaszból az jön le, hogy komolyan gondoltad (hihetetlen, hogy mekkora vonzereje van a Snapi800-nak, igaz, hogy ki se használják, de csak legyen, mert az a menő :U ;] )

Na de hogy ne csak trollkodjak, az általad leírt szempontok többsége a Lumia 1520-ban megtalálható.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#13) sz.balazs.95 válasza vm93hun (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"hihetetlen, hogy mekkora vonzereje van a Snapi800-nak, igaz, hogy ki se használják, de csak legyen, mert az a menő :U ;]"

Én meg ezt a hozzáállást tartom hihetetlennek... :(((

Képzeld, van olyan ember, akinek a Snapdragon 400 / S4 bizony nem elegendő teljesítményben, bármennyire is hihetetlen ez számodra, nem ugyanúgy/ugyanarra használja mindenki a mobilját, mint mondjuk te, akinek lehet, hogy egy középkategóriás SoC elegendő, de másnak már nem feltétlen.

Márpedig egy mai átlag mobil játék nem feltétlen elégszik meg egy S400-zal, vagy ha igen, akkor azt maximum. butított grafikával.

Márpedig nem 2005-ben élünk, hogy egy mobil ne lehessen jó játékra. :U

1520:

- Nem kapható
- Kijelzőméretéhez képest gyenge akkuja van
- Nem cserélhető a hátlap
- Mono hangszórója van (ami vicc a kategóriájához képest)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó. Akkor játékra kell, de nekem ez akkor is feleslegesnek tűnik (plusz soktízezer forint csak ezért?), amíg nincs nagyobb képernyő vagy legalább kézikonzol jellegű input.

Pedig egy valamire való fotós nem hisztizik azon, hogy jaj de nehéz a táskám. Persze a telefon lehet másodlagos eszköz, de elsődlegesnek komolytalan.

Az, hogy gyenge a tömörítés, az nem a felbontás baja. Tök felesleges csak ezért 4k-zni, ráadásul egy telefonnal, ami nem is videózásra való? Lehet a mobilokban használt optika még 4k-t (~8Mpx) se tud kirajzolni.

De hát a jobb telefon hangszórók is csak relatív jobbak, amúgy szörnyűek. Szerintem mindegy, hogy szar vagy szörnyen szar. Persze a szar a szörnyen szarhoz képest kiváló is lehet. De lehet csak én vagyok helikopter, mert már hallottam (nem csak a neve miatt) 100k+ hangkeltőt, és hozzá is vagyok szokva.

Nálam az N-es wifi 150-200 megabitet kitol magából, a 300 megabit az elméleti.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#14) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Lehet, hogy neked feleslegesnek tűnik, nincs is ezzel gond, de attól még nekem nem az! ;)

Oké, de nekem az fontosabb, hogy mindig kéznél legyen egy olyan eszköz, amivel aránylag jól tudok fotózni, és ez egy jobb fényképezőgépnél nem feltétlen oldható meg.
Eddig konkrétan alig csináltam úgy képet, hogy én tudatosan vittem valahova a mobilom, hogy én akkor most azt a valamit jól lefotózom. :D

Szerintem meg ad annyi pluszt a 4K minőségben (legalábbis számomra :B), hogy megérje abba videózni.

Szerintem fontos, hogy legyen egy jó hangszóró párosa a mobilnak.
Nyilván nem Hi-Fi-nek lenne használva, de azért legyen már tiszta hangja, és ne recsegjen már x hangerő felett. ;)

Én eddig ezt a sebességet csak asztali gépen tudtam produkálni, mobilon az 50 Mb/s-t is csak 1-1 pillanat erejéig tudtam elérni; a 25-40 a gyakori.

Szóval a lényeg: a saját igényeimet próbáltam összefoglalni, nem a másikét kitalálni, illetve nem a trendiség-faktor volt az irányelv, hanem a saját felhasználói szokásaim. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#16) Luck Dragon válasza sz.balazs.95 (#15) üzenetére

A leírásod alapján én magam is elfogadnék egy ilyen készüléket, és amig várunk eme hatalmas áttörésre addig ajánlom figyelmedbe. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) sz.balazs.95 válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#18) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Köszönöm a figyelmet; a topik zárható. :P :R :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.