Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z0d1AK

    veterán

    válasz TomKiss #27 üzenetére

    azt nem értem,még mindig hogy akkor ha csak úgy berakja, és bármi suhanc elviszi a postaládából, akkor ki fogja bizonyítani hogy benne volt?
    Milyen bizonyítékot tud mutatni a posta, hogy kézbesítette?
    Mert ugyan így van a sima levéllel is, azt sem kell aláírni, ezért felelősséget sem vállal rá a posta. Az ajánlottra vállal, és ha nem érkezik meg, akkor meg kártérítés kérhető.
    Akkor ha megyek a postára hogy nem érkezett meg, ki fogja vajon az aláírásával igazolni, hogy megkaptam a levelet (amit elvileg csak én tehetnék, vagy velem egy házban élő 14 év feletti személy)?

    Ugyan ilyen dolog az is, mikor a szomszédnak leadják, hogy majd ő odaadja.
    Keresztapám nyert söröspoharat, hozta a postáskocsi, ő nem volt otthon, odaadták a szomszédnak.
    Utána a másik szomszéd mondta, hogy állt előttük a postás autó, és valamit odaadott a szomszédnak.
    Utána a szomszédtól úgy kellett visszakövetelni a csomagot, ami nem mellesleg ki volt bontva, összefogdosva, éppen csak sör nem volt benne.... :W

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • z0d1AK

    veterán

    válasz TomKiss #30 üzenetére

    Nah, akkor viszont sok postai alkalmazott kereshetne új állást, mert nálam bevett gyakorlat, hogy ha nem érkezik, vagy késik a küldeményem, amit várok, akkor elkérem a ragszámot, és az alapján rákérdezek.
    Eddig egy postán sem mondták, hogy csak a feladó tehet ilyet, hanem készségesen segítettek.
    Ez főleg most ősszel volt gyakran így, min 5-6 alkalommal.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Új hozzászólás Aktív témák