Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Ha jól értem a postás aláírta helyetted, és belegyűrte a postaládába? :F

Bizonyára csak segíteni akart. Nem kis cetlit hagyott, amivel majd be kellett volna menned a legközelebbi Postára, hanem kitöltötte helyetted, és beleerőltette a postaládába. Mindig az a postás jár? Nem személyes ismerős? (Mint régen a postások általában.)
Ha megúszta a kommunikátor, akkor csak kicsit kell leb×szni a postást..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) truba


truba
tag

Fura, amit állítasz:ez innen nézve, okirat hamisítás.
a büntetés ami jár érte, az pedig ez: két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés.
Beszélj a kézbesítővel, és találj ki valamilyen megoldást a későbbiekre nézve, hogy ne legyen még egy ilyen esemény.

(#3) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Ajánlott levélként, vagy csomagként postázták? ha az első, akkor nem kell személyesen átadnia, csak biztonságosan elhelyeznie, hogy más ne férjen hozzá.

Aláírni csak csomagnál vagy S.K. levélnél kell.

(#4) TomKiss


TomKiss
tag

Biztos, hogy a Posta hozta, és nem egy csomagküldő? (bár ők csak az aláírásokkal tudnak elszámolni...).
Kérdés, hogy miként lett feladva a telefon. Ha csomagként, akkor ugye eleve ott sem hagyhatta volna, csak egy értesítőt, hogy mikor és melyik Postán veheted át.
Ellenben ha levélként, buborékos borítékban lett feladva, és nem volt rajta semmi különös jelölés, akkor gond nélkül otthagyhatta. A legújabb szokás szerint egyébként az ajánlott levelet sem kell aláírnod, ha nem hivatalos irat, akkor gond nélkül bedobják. A hivatalos iratot meg visszaküldik a feladónak.
Milyen postaládád van? Ugyanis ha az kint van a szabadban, nem érdekli őket, hogy elázik e valami...

Ezektől függetlenül persze bosszantó dolog, ami történt.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#5) Magnum_


Magnum_
nagyúr

gyönyrű makulátlan 9110-es, elfogadnám.. hol és mennyiért sikerült ilyen állapotút szerezni?

a posta meg bekaphassa, GLS-t használok ilyen célra.

I humbly and respectfully decline™

(#6) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Uhh ez kincs, micsoda makulátlan állapot! Tesztet kérünk Logoutra! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#7) sagesz93


sagesz93
addikt

Látom azért a küldeménynek nem lett baja :)
De ez k*cs*gség a posta részéről.
Igaz, nekem még nem volt gondom velük.

(#8) Valty


Valty
aktív tag

Nem lehet, hogy véletlenül rossz címre lett kiszállítva, ott átvették, de az átvevő később rájött a hibára, elhozta az eredeti címre és bedobta a postaládába? :)

(#9) No-kia


No-kia
őstag

hát érdekes, nálunk ismerős a postás, de gond még nem volt, anyni h ha nem vok itt akor mamám veszi át, gondom még nem volt apostával, kopkopkop

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10) Ice!? válasza No-kia (#9) üzenetére


Ice!?
őstag

gyere be (kopogtál)

[ Szerkesztve ]

(#11) No-kia válasza Ice!? (#10) üzenetére


No-kia
őstag

:W :DDD először nem értettem :DDD

am hülye vagy, azt kellett volna kérdezned h kikopog ;]

12: gyere be (kopogtál)

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#12) Ice!? válasza No-kia (#11) üzenetére


Ice!?
őstag

: DDDDD

ja bocs. majd legközelebb. de lekopogom, beengedéssel még nem volt gondom. kopkopkop : DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Thunderzolee

SymbianOS látod, szétoffolták a topicod. :W

Teljesen jogos, ha úgy érzed egy-két bannt megérdemelnének itt páran.. illetve törölheted is a topicot.

:DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Thunderzolee! Igen, ez megy nálunk, volt h bankkártyát töret el így.
Hallod inkább hagyjon cetlit, volt h egy csomag a kapunkon lógott, mi a gar rá h valaki nem veszi le? Ma be akartam menni de csak fél 4 ig volt nyitva holnap meg nem érek rá, de fix h s*patom majd őket, lehet így is játszani.

truba! Pontosan! Anyum is ezt szűrte le!

-Nemtom-! Passz! Nagy buborékos borítékban volt és 495ft-ért adták fel. Egy nap alatt ideért. Minden csomagom a család veszi át mert dolgozom és azt mondták, hogy amit éppen a kezükben kaptak azokat alá kellett írni.

TomKiss! Tuti h a posta hozta.

Saint_! - mexicanraven Ez dummy, nokia gyártmányú másolat, olyan mint egy igazi. :C Éppen h nekem kéne egy igazi, csak most nincs rá keretem.

Valty! A postás tudja kik vagyunk hidd el! ;] ;)

Thunderzolee! :P

(#15) -Nemtom- válasza Kolondrum (#14) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

akkor az 99%, hogy ajánlott levél volt, csomagfeladási díj perpill 930huf, ez esetben ha befért a postaládába, most helyesen járt el. ha kívülre rakja, mert nem fér be, akkor szabálytalan.

(#16) Magnum_ válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bbbbbaaaaaaaaaaa.dmeg! dummy? de kááár.. na akkor szerezni egy eredetit :C :R

I humbly and respectfully decline™

(#17) finest válasza Kolondrum (#14) üzenetére


finest
őstag

495-ért még az is lehet, h nem is volt ajánlott levél, csak egy sima, elsőbbséggel...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

-Nemtom-! Akkor is egyszer szabálytalan volt már mert ott lógott a postaládán mivel nem fért bele. Én azon akadtam fent hogy a telefon elázott, a csomagolása is, mostanába egyre több csomagom jön, lesz hamarosan olyan amiből egy van magyarországon és ha az eltűnik én biztos h elengedem magam a postán és kipengetik érte azt a nagyon nem kevés pénzt.

Saint_! Odébb van az még! :D

finest! A hirdetésekben úgy ütöm le őket h ajánlottként jönnek, akkor engem mindenki átvág vaterán? Tény: Ha ez nem dummy telefon akkor elázik, mivel ez ritkaság komoly anyagi kár és ezért balhéztam volna. (így is lesz csak nem érek rá holnap berobogni a postánkra). Volt már olyan, hogy működő telefon jött így meg, az is megtépett volt összenyomorított. Az milyen ha banki dolgok a szomszédba jönnek meg? Vagy ha pin kódok landolnak a faszkalap szomszédainknál? Soroljam? Évekre visszamenőleg! Faterom van h menet közben kapta el az akkori potást! :DD

(#19) z0d1AK válasza -Nemtom- (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez így nem állja meg a helyét!
A posta honlapján a következő áll az ajánlott küldemény alatt: "A postai küldemény kézbesítését a címzett aláírásával igazolja."
Akkor ha a postás más által nem hozzáférhető helyre rakja (bár ha a postás eléri azt a helyet, akkor más is), és nem lesz ott, akkor a posta hogyan fogja bizonyítani azt, hogy kézbesítette?
A kézbesítő felvette a postán, a címzett nem kapta meg. Akkor a kézbesítő lesz a bűnös?

Kis Joe állt elő ezzel legutóbb ezzel nekem, de a postán erről nem is hallottak eddig még.

Az én egyik csomagom is elvesztették, feladás után bő 1 hónappal jutottam el odáig, hogy kaptam levelet, hogy elvesztették. 4-én adtam be a kártérítési igényem, azt mondta a postán a hölgy, hogy 5 nap, tegnap megkérdeztem őt ismét, ezúttal 30 napot mondott, de az ünnepekre való tekintettel lehet még +1 hét is...
Érdekes.

Viszont az új szerzeményhez gratulálok!
Az új 7650-esre nem csaptál még le a Hardveraprón? Bár nem olcsó...

finest: ha ragszám van rajta, akkor ajánlott levél.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) finest válasza Kolondrum (#18) üzenetére


finest
őstag

Mérlegelni kell, h mi éri meg. Én postázáskor időgarantált üzleti postacsomagot szoktam használni, ha értékes. Utálom az ajánlott levelet, semmire nem jó azon kívül, h olcsó.

2000Ft körül van az egyedileg kezelt, időgarantált (48 órás kézbesítés) csomag, azt törékenyként kezelik stb. Spórold meg magadnak a szívást, és használd ezt, vagy az üzleti csomagot.
Ráadásul, ha szívás van az ajánlott leveles küldeménnyel, reklamációra a feladó jogosult.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) -Nemtom- válasza z0d1AK (#19) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

üzletszabályzat 7.3/3

"Ajánlott különszolgáltatással feladott küldemény levélszekrény útján akkor
kézbesíthet�, ha a címzettnek, illetve a címzett jelen Üzletszabályzat 7.6.2
pontjában meghatározott meghatalmazottjának vagy a 7.6.3 pontjában
meghatározott helyettes átvev�jének történ� személyes kézbesítési kísérlet
eredménytelen volt és a címhelyen a 7.2 pont 1) - 4) bekezdéseiben rögzített
feltételeknek megfelel� levélszekrény található. "

azt nem tudod bizonyítani, hogy otthon voltál

(#22) z0d1AK válasza -Nemtom- (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt nem tudom, mivel nem olvastam utána, hogy a 7.2 pont 1) - 4) bekezdéseiben rögzített
feltételeknek megfelelő levélszekrény milyen is, de feltételezem, hogy azok a kulccsal zárható, masszív fém kivitelű darabok volnának.
Ilyet nem sokat látni, legalábbis nálunk, Debrecen külvárosába.
De még ezek a postaládák is olyanok, melyekbe belefér a nyílásába egy vastagabb újság, de nem egy csomag.
És azt végképp nem hiszem el, hogy a fent említett levélszekrénynek megfelel a SymbianOS által említett kézbesítési módszer.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) -Nemtom- válasza z0d1AK (#22) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ha szabálytalan levélszekrényed van, elvileg a posta felszólít, hogy cseréld le, különben nem kézbesítenek semmit, és mehetsz mindenért az átvevőbe. gyakorlatilag ezzel szerintem egyáltalán nem foglalkoznak,

(#24) Kolondrum válasza z0d1AK (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Majd este egybe válaszolok de nekünk a láda egy hosszú vastag henger, semmi zárás és 90méterre van a háztól, egy betoncsík vezet fel, se kutya se kapu (vagyis kapu van de ha itthon vagyunk ki van nyitva elég látványos dolog), csak fel kell jönni és kop kop.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szakítok időt a válaszra most.

z0d1AK! "A postai küldemény kézbesítését a címzett aláírásával igazolja." >> Ez az amire összpontosítok, aláírták helyettem és ez az amivel őket fogom "rémisztgetni"! A csomagom szárazon Megjegyzem, hogy tesómat kifaggattam és állítja: félbe volt hajtva, úgy volt betolva, ha ez valóban így volt akkor meg nem értem miért volt vizes.
A 7650-es ügy áll, a kolléga offline-ba van az ünnepek miatt.

finest! Így is drága a posta, tudod veszel valamit 1ft-érté s a posta még további több száz. :( Az fix h nagy értéknél inkább fizetek de jöjjön meg rendesen.

(#23) -Nemtom-! Gyakorlatilag ezzel nem foglalkoznak, így van!

(#26) z0d1AK válasza -Nemtom- (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem a nagyszüleimhez visz a postás mindent, mert mi nem vagyunk mindig otthon, ők viszont igen. De nekem még az sem volna probléma, ha a postára kellene menni érte, így is a héten még minden nap voltam, és ma is megyek, postázás miatt.

Legalább akkor valószínűtlenebb hogy ketté hajtva érkezik a levél.
Nekem vagy 2 éve egy neonnal volt így, hogy a postás már keresztbe hajtva adta adta oda nagyapámnak, benne meg a neon, szintén keresztben :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) TomKiss válasza Kolondrum (#25) üzenetére


TomKiss
tag

Az ajánlott küldeményeket nem kell átvetetnie a postásnak. Tény, régen divat volt, hogy elsőre ha nem talált otthon, akkor hagyott egy cetlit, majd másodikra leadta a helyi postán, és átvételkor aláíratták. Ma már ezt nem kell. Egyedül a csomag, illetve a tértivevényes küldeményeket kell aláíratni.
Azt pedig beláthatod, hogy ha van kihelyezett "postaláda" a kapuban, akkor egy levéllel, amit nem kell aláírni, nem fog felsétálni a házhoz. Nem kötelessége. Az, hogy a "postaládádban" elázik a levél, nem az ő problémája.
Ha ilyen sok küldeményt vársz, akkor én a te helyedben nyitnék egy postafiókot, ott tutira meglesz minden, és még csak el sem fog ázni. Igaz, ezért el kell sétálni a postára :)

és félreértés ne essék, sokszor én is rühellem a postások hozzáállását, és munkavégzését, de ha nem kötelező, meg éppen haragszik rátok, akkor sosem fogja felvinni, aláíratni.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#28) z0d1AK válasza TomKiss (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

azt nem értem,még mindig hogy akkor ha csak úgy berakja, és bármi suhanc elviszi a postaládából, akkor ki fogja bizonyítani hogy benne volt?
Milyen bizonyítékot tud mutatni a posta, hogy kézbesítette?
Mert ugyan így van a sima levéllel is, azt sem kell aláírni, ezért felelősséget sem vállal rá a posta. Az ajánlottra vállal, és ha nem érkezik meg, akkor meg kártérítés kérhető.
Akkor ha megyek a postára hogy nem érkezett meg, ki fogja vajon az aláírásával igazolni, hogy megkaptam a levelet (amit elvileg csak én tehetnék, vagy velem egy házban élő 14 év feletti személy)?

Ugyan ilyen dolog az is, mikor a szomszédnak leadják, hogy majd ő odaadja.
Keresztapám nyert söröspoharat, hozta a postáskocsi, ő nem volt otthon, odaadták a szomszédnak.
Utána a másik szomszéd mondta, hogy állt előttük a postás autó, és valamit odaadott a szomszédnak.
Utána a szomszédtól úgy kellett visszakövetelni a csomagot, ami nem mellesleg ki volt bontva, összefogdosva, éppen csak sör nem volt benne.... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) z0d1AK válasza z0d1AK (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kicsit közben jobb kedvű lettem, most jött meg a levél Budapestről, a kártérítési igényem elbírálásáról, melyet elfogadtak, és kiutalják a postaköltség tizenötszörösét.
Bár erre majd' 2,5 hónapot kellett várni, a feladástól számítva...
De legalább kifizeti, ami jár.:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) TomKiss válasza z0d1AK (#28) üzenetére


TomKiss
tag

Senki, és semmilyen bizonyítékot nem fog neked bemutatni. Már csak azért sem, mert te, mint címzett nem kerestetheted a küldeményt, Erre csak és kizárólag a feladónak van joga. Ilyenkor a ragszám alapján lekövetik, hogy mikor, hol, kinél járt a küldemény, majd a végén kiderül, hogy a kézbesítőnél, aki azt mondja, hogy az üzletszabályzatnak megfelelően kézbesítette levélszekrény útján. Egy állítás - egy tagadás = parttalan, és majdhogynem értelmetlen vita. Ha mindenképpen át akarod venni, akkor marad a csomag, vagy a tértivevény (persze ezekért legtöbbször be kell menni, mert úgysem vagy otthon napközben, mikor jön a postás...
Egyébként ezt a nem kell aláírni dolgot pont azért vezették be, mert rájöttek, hogy az emberek nem veszik át az ajánlott leveleket, mert az korábban csak bajt jelentett. Éppen ezért a bíróság például a második kézbesítési kísérlet útán kézbesítettnek tekinti a levelet.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#31) z0d1AK válasza TomKiss (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nah, akkor viszont sok postai alkalmazott kereshetne új állást, mert nálam bevett gyakorlat, hogy ha nem érkezik, vagy késik a küldeményem, amit várok, akkor elkérem a ragszámot, és az alapján rákérdezek.
Eddig egy postán sem mondták, hogy csak a feladó tehet ilyet, hanem készségesen segítettek.
Ez főleg most ősszel volt gyakran így, min 5-6 alkalommal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) Kolondrum válasza z0d1AK (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

TomKiss! Nálunk mindennel gond van nem csak ezzel, legyen az sima vagy fontos dolog, keveredett már el minden. Régen a krisztike (mi csak így hívtuk) 11kor már hazafelé ment, szaladt és hanyag volt azért hogy hamar végezzen, ő nem a levelektől tette függővé a munka végét hanem a 11:48-as busztól! Ez nem vicc, akkoriban apum volt h durván szólt neki, most új van bicajjal, arra az jellemző hogy du 4-6 között jönnek a cuccok (nem tudom miért).

Az a bizonyos kapura akasztott csomag egy piros szatyorban volt, anyum előttem 10 perccel járt lent és csak egy levelem jött éppen tőled z0d1AK. A csomagot anyum után hoztam fel, rendes sötét volt már.

z0d1AK! Egy küldemény elkeveredés marha nagy galibát tudna okozni nekem is vaterán. Hogyan értékeljek? Kit hibáztassak? Érted.... Ki téríti meg a kárt? Mi lesz az elutalt pénzzel? stb.

(#29) z0d1AK! :R

(#33) z0d1AK válasza Kolondrum (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem is vaterás elkeveredett csomag volt, mondjuk a vevő korrekt volt, várt, most írtam neki, hogy adja a számlaszámát, utalom vissza az árát, ha mér kaptam összesen 10880 ft kártérítést, az 1500ft értékű csomagért.

Tőlem levél?
A 7650-es prospektusa?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) Kolondrum válasza z0d1AK (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aham! ;)

(#35) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben nekem nincs meglepő.... Bár hozzám mindig felhozzák a csomagot, az ajánlott levelet.

DE

Volt már olyan, hogy olyan dobozban jött a csomagom, hogy befért a postaládába, így bedobták, mert ha sima standard csomag, akkor nem kell aláírnod semmit, kezedbenyomják, azt jóvan örülj neki, hogy megkaptad... :DDD Aláírni csak az üzletinél kell, meg még nem tom melyiknél, nem tom, hogy milyen csomagként küldték neked. De a méretből itélve ez lehetett levél is, ha ajánlott levél volt, azt sem kell aláírni, csak a tértivevényest.

Haveréknál meg, ha otthon is van, bármilyen ajánlott levele van, vagy még akár tértivevényes is, azt is bedobják a postaládájába...

Véleményem szubjektív...

(#36) Daemon09


Daemon09
őstag

Nekem ez nem új. Rendszeresen eljátszák velem, hogy az ajánlott levelemet csak beledobják a postaládába, vagy ha nem fér bele, akkor kiteszik a terasz asztalra. :(((
Ezzel csak az a gáz, hogy jött egy csomagom 30-án, pedig 29-én már nem volt otthon senki sem és 2-án, amikor hazaértem, akkor láttam, hogy van egy csomagom az asztalon. Mivan akkor, ha valaki lenyúlja, amíg nem vagyok itthon?
No comment, magyar posta én így szeretlek... :(((

hackeeeee : Hivatalosan az ajánlott levelet is alá kell írni átvételkor. Éppen ezért ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#37) Suker10 válasza truba (#2) üzenetére


Suker10
aktív tag

Az inkább maximum 3 év, nem? :U
De ez szerintem nem közokiratnak minősül.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#38) ^Clown válasza Daemon09 (#36) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Így van, alá kell írni átvételkor, ahogyan a postacsomagot is. Ha a postás odahamisítja az aláírást, vagy meg kell kérni, hogy legközelebb ezt mellőzze, vagy panaszt kell tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.