Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

A gyerekhám beteges, a többbihez pedig annyi, hogy 18 év alatt is jogom van a levéltitokhoz, én borzasztóan fel lennék háborodva, ha bárki (akármilyen közeli hozzátartozóm) elolvasná a privát levelezésemet, amihez senkinek semmi köze.

Sajnos szvsz az olyan paranoiás szülők, akik kémprogramot telepítenek a gyerekük telefonjára, elolvassák az üzeneteit, stb., azok több kárt okoznak, mint amennyi hasznot.

[ Szerkesztve ]

(#2) FatalEror


FatalEror
addikt

Szerintem a gyerekhám,a gyereknevelés teljes csődjének a tökéletes jelképe.

HardCore is my LifeStyle

(#3) lapa


lapa
veterán

a babakocsi a gyenge alkarúak csődje. tegyék fel a kezüket, akik már kipróbálták milyen egy 2 évessel "sétálni", pláne többi gyerekkel. és persze a póráz a kutyatartás csődje is.

amúgy melyik gyerek lesz boldogabb: görnyedgetve kézenfogott, vagy másfél méteres sugarú körben bármit csinálhatós?

nincs ilyenünk, a gyereket bezárva tartjuk. csak elméláztam.

[ Szerkesztve ]

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Fontos, hogy a gyerekkel már kis korban megértessük, hogy mások azt csinálnak velük amit akarnak. El kell törölni teljesen a szabad akaratot már gyerekkorban, nehogy későbbiekben kialakuljon.
Ugyanígy fontos hogy a hülye selejtje nehogy elhulljon azért mert egy 5 éves nem tudja megérteni a magukis visszamaradt szüleik nevelése után, hogy az úton elüt az autó aztán mész az aranyhal után.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Dany007 válasza lapa (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Háhá :D
Hát én biztos nem kötném pórázra a gyerek... :D De tény, hogy egy 1,5-2 éves gyereknek magyarázhatsz nyugodtan hogy gyerek vissza / ne fuss el / ne fuss ki az autó elé stb... pont leszarja.
Jó kis edzésprogram egy gyerek. Lehet mellette fogyni. Mert ő ugye sose fárad el. De miután 3x körbefutottátok a játszóteret meg a körülötte lévő házakat... na utána már fárasztó nekem... neki nem. :)

Igazából pont a pórázzal van szerintem "bezárva" / korlátozva a gyerek. Már 2 évesen el kell / illik kezdeni a kézenfogás szoktatását valamint, hogy megállunk az út szélén. Bár ez a tapasztalatok alapján majd csak 3-4 éves korra ér el sikereket.
Addig viszont szalad amerre jólesik. Mi meg próbáljuk utolérni és megvédeni egyéb veszélyektől. Közben persze lehet magyarázni, hogy mit hogyan szabad és nem, de szvsz kevés az értelme. :)
Ha viszont pórázra kötöd akkor csúnyán behatárolod őt adva egy fix távolságot. Ráadásul egy ilyen korú gyerek már annyira nem hülye, hogy ne fogná fel a közte és a szomszéd kutyát sétáltató közti hasonlóságot. Plusz látván a többi gyereket... hát. So-so.

Én biztos nem csinálnám. Futottam sokat utána, elesett is jópárszor és így tovább.. Ki lehetett bírni. Már önmagában engem bántana ha pórázon kéne tartanom a gyereket. Nekem nem esne jól maga a látvány.

Babakocsi sem azért kell, hogy ne szökjön el a gyerek, hanem azért, hogyha elfárad ne kelljen cipelni.

Oh és ezt csak általánosságban írtam, nem feltétlenül neked. :) Jó az új arcod! A következő ilyen legyen. A jobb legszélső. Nekem az volt a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#6) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szoktam emlegetni nőtársasában, hogy ez milyen egyszerű és korszerű megoldás a balga gyermek mindennholtartására. A reakció természetesen kiszámítható, a szereposztás változik, mikor ki kapja marja a medúza-fúria-hárpia csatársor melyik szerepét.

Természetesen nem szoktam komolyan gondolni, ez a gyerek számára legalább is megalázó, de emellett valahogy nem tudnék rossz szemmel nézni, amikor a 29 éves anyuka kezében 3 napi bevásárlással meg két gyerek napi cuccával próbál meg verbálisan megfékezni két tomboló tasmán ördögöt a troliajtó nyitása előtti kritikus 3 másodpercben. Ott valahogy átértékelődik ez az eszköz.

(#7) Huma


Huma
addikt

A gyerek nem kutya, ennyi. Amúgy meg egy jólnevelt kutyára sem kell póráz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) Dany007 válasza DeFranco (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Bevallom őszintén pár hónapja egyszer nekem is eszembe jutott, hogy húh ba...meg most milyen jól jönne az a póráz! :D De ilyen igazából tényleg csak egyszer volt. De ha több ilyen szitu lenne én akkor se használnék ilyet. Ahogy mondod, ez megalázó a gyereknek. Aki mondjuk már 2 évesen sem hülye ahhoz, hogy ezt ne tudná felismerni.
Hiszen már ekkor is jelentkeznek bizonyos érzelmek, érzések elég nyilvánvalóan úgy, mint akár az irigység, féltékenység stb! Akkor valószínű a megalázást is észre venné, főleg, hogy a gyerekek kb 90%-án nincs ilyen póráz, ellenben a kutyák többségén szerencsére van.

(#10) Raucher válasza Huma (#7) üzenetére


Raucher
tag

"Amúgy meg egy jólnevelt kutyára sem kell póráz."

Nem nevelés kérdése a kutyáknál. Ha nagyon kiskorában kerül hozzád, akkor automatikusan szülőnek tekint és követni fog mindenhová az élete végig. Ha idősebb korába kerül hozzád, akkor csak falkavezér lehetsz. Ezzel már nem jár a követési kényszer.

Az embereknél pontosan ez a követési kényszer tűnt az idők folyamán. Ezért probléma a nagyon kis gyermekek biztonságban tartása. Mióta kialakult az 1.x gyermekes családmodell még nehezebb. Nincs egy nagyobb gyermek, aki besegítsen biztonságban tartani a kisebbet, a legkritikusabb korban.

Ezzel duplán károsítjuk meg a következő generációkat. Értelmetlen módon próbáljuk biztonságban tartani őket és nem tanulják meg időben az egymásiránti felelősséget.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Fura, hogy emberekre pórázt raknak.

Kíváncsi lennék mennyi idő alatt lenne a média középpontjában egy hófehér anyuka 2 koromfekete gyerekkel pórázon. Ja, hogy az megalázó, meg "hogylehetilyet" de ha a genetikai gyerekével csinálja akkor az más. Jajó.

(#12) lapa válasza Raucher (#10) üzenetére


lapa
veterán

remélem ezt a kutyás dolgot te se gondoltad véresen komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#13) Raucher válasza lapa (#12) üzenetére


Raucher
tag

Nem gondolom komolyan.
Van egy törpe pinscher a családban, másfél éves lehetett, amikor hozzánk került.
Szokása követni, de leginkább akkor, ha tervei vannak, némi finomság megszerzése ügyében. Ha rájön, hogy nem fog sikerülni neki, akkor lelép.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#14) DeFranco válasza Raucher (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

látod, ha pórázon lenne, nem lépne le... :U :P

(#15) D1Rect válasza Raucher (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Az előző gazdája nem politikus volt véletlenül?

(#16) lapa válasza Raucher (#10) üzenetére


lapa
veterán

háháhá ezt nem is olvastam:

"Nincs egy nagyobb gyermek, aki besegítsen biztonságban tartani a kisebbet, a legkritikusabb korban."

nemtom milyen tapasztalataid vannak, de nálunk például ott helyezi a nagyobb a kicsit biztonságba, ahol és ahogy épp éri. a kicsi elég kicsi korban került hozzánk, folyton követi a nagyot. jellemzően a nagy valamilyen játék-finomság akarása a terv. amikor a nagy látja, hogy már mindjárt sikerül neki, egyből segít neki biztonságos távolságban maradni a játéktól. busz alá is besegítené szerintem.

(#17) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem a póráz praktikus, a rohangálós gyerekkel sokkal könnyebb sétálni, plusz mozgástere is van, nem úgy mintha kézen fogom.
persze eléggé megalázó (legalábbis sokan úgy gondolják), ezért nem igazán elfogadott.

pedig ezzel az erővel a járókát is le lehetne fikázni, mert mi az már, hogy egy 1x2 méteres rácsos cellába zárom a gyereket.
vagy a cumi, ami a sok esetben csak egy arra használt gumidarab, hogy betömjük a száját ha sír...

(#18) D1Rect válasza #51736960 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

"persze eléggé megalázó (legalábbis sokan úgy gondolják)"
Szerintem egyáltalán nem megalázó, itt az ideje a munkahelyeken is bevezetni!
Valószínűleg te sem bánnád, ha a főnök visszarángatna a pórázon, ha nem azt csinálod amit ő gondol.

(#19) #51736960 válasza D1Rect (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem vagy annyira értelmes, hogy belásd, ez érvelésed nem az igazi: felnőtt != gyerek :)

(#20) HuMarc válasza #51736960 (#17) üzenetére


HuMarc
addikt

A cumi azért van, hogy a gyerek ne az ujját szopja. A cumit nem ragasztod oda az ajkaihoz, ha nem kéri, kiköpi = nem kényszer.

(#21) D1Rect válasza #51736960 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugyanúgy ember mindkettő.

(#22) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Biztos érdekelne titeket a videó, de sajna arcokat nem tudok kitakarni, így nem tehetem fel. Vicces, mert menne a gyerek, de megfeszül a hám és új irányba állítja be a papa. :DD

(#23) Raucher válasza #51736960 (#17) üzenetére


Raucher
tag

pedig ezzel az erővel a járókát is le lehetne fikázni, mert mi az már, hogy egy 1x2 méteres rácsos cellába zárom a gyereket.

Valahol láttam/olvastam.
A folyamatosan járókában tartott gyermek látása sérül. A függőleges rácsozat hatása miatt kevésbé érzékel a szem, vízszintes irányban.

De rövidre zárhatjuk a póráz kérdést.
Anyuka úton. Jobb kéz, kutya póráz. Bal kéz, baba póráz.

A pinscher megszokta a pórázt. Nem ellenkezik, hozzá tartozik a sétához. De óhatatlanul előfordulnak veszélyes helyzetek, ekkor egyetlen mozdulattal ki tud lépni hámból. Azt megtanulta, hogy a legnagyobb biztonságban akkor van, ha én állok a két kutya között.
A legtöbb kutyasétáltató nincs felkészülve erre a helyzetre, csak állnak lemeredve. A bevett gyakorlat szerint akkorát üvöltök a másik kutyára, hogy átmeneti halláskárosodást szenved és vissza vonul.

El sem tudom képzelni, mit csinálnak a sétáltatók ha két pórázos gyerek esik egymásnak.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) daenerys válasza Huma (#7) üzenetére


daenerys
tag

A kutya értelmileg rövidebb idő alatt kell, hogy kifejlődjön, hiszen 2 év alatt felnőtt egyeddé válik. Plusz a kutyának a gazdája a vezetője, falkavezére - embernél a gyerek nem áll ilyen jellegű hierarchia alá-fölérendeltségében! A nevelés a kutya esetében a szófogadás feltétel nélküli formájára irányul. A gyereknél azért ennél többre törekszenek a szülők, óvodás korban már magyarázzuk a gyerekeknek a dolgokat, hogy ne csak szabályokat tanuljanak, hanem meg is értsék, hogy miért vannak ezek a szabályok.

A másfél-két éves gyereknek már bőven van saját akarata, de belátása ahhoz nincs, hogy ne nyúljon a forró kályhához, ne menjen rá a vizes kőre, ne másszon fel a polcra, ne rohangáljon az úttesten, és még sorolhatnám. Főleg miért lenne belátása, mikor apu-anyu átrohan vele a piros jelzésnél a zebrán vagy éppen csak úgy az úton, a felfestés mellett... Vagy ha belegondolsz, egy csomó szülő nem is gyalog jár a gyerekkel, hanem bedobja a kocsiba és csá. Na most ezek a szülők télen nem is hoznak kinti ruhát a gyereknek a családi napközibe, mert ugye mindig melegben van a gyerek egész nap - autóban meg otthon, meg a napköziben. De az, hogy kimenjen az udvarra játszani a hóban, vagy hogy elmenjenek sétálni valahová a gyerekek kísérővel, az eszükbe sem jut.

(#25) lapa válasza Kolondrum (#22) üzenetére


lapa
veterán

mert amúgy ha fogod a kezét és úgy húzod el erővel, az mennyivel jobb?

szerintem tényleg érdemes lenne erre inkább azután visszatérni, hogy a gyereked keze egyszer kicsúszik a tiédből, és elkezd szaladni a méterekre levő út felé. hát a holnapi szar is megfagy benned, ismerős mesélte. nálunk nemigen téma, mert itt falun / udvaron nem jellemző az autóforgalom, de városban simán jó. ha a kutyás példánál maradunk, akkor melyik jobb: fogni folyton a hám tetejét (görnyedve, a kutya nem tud fát szagolni se), vagy pórázzal biztonságban viszonylagos szabadságot biztosítani? ami racionális, az legfeljebb a hülye beidegződés meg az előítéletek miatt lehet megalázó.

@daenerys: "Na most ezek a szülők télen nem is hoznak kinti ruhát a gyereknek a családi napközibe, mert ugye mindig melegben van a gyerek egész nap"

hogy mivan? milyen napközi az, ahol nem is akarják kivinni a gyerekeket? meg milyen délelőtti óvoda?

@SymbianOS #26: és ez most bizonyíték a mire vajon? azért segítek, lehet rajta józanul agyalni. nem mondom, hogy van egy kölcsibe, de egy napot adnék neked városban vele, már megbékélnél a gondolattal.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kolondrum válasza lapa (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aki eddig látta az nem tartotta normálisnak. Én sem.

Érdekesség akart lenni, semmi több. Nem kell megenni. Totál nem érdekel a téma, feldobtam nektek.

[ Szerkesztve ]

(#27) daenerys válasza D1Rect (#18) üzenetére


daenerys
tag

Ja, csak a főnököd nem felelős azért, ha meghalsz a hülyeségedből kifolyólag. Sőt, veszélyesebbnél veszélyesebb dolgokat megcsináltatnak egyesek az alkalmazottaikkal, mert ugye az alkalmazott felnőtt, magáért felelős, a táppénz meg ki tudja, hogy lesz-e, hiszen gyakran be sincs jelentve, aki veszélyezteti az egészségét napjaink fantasztikus foglalkoztatási körülményei között.

Ne vonjunk már párhuzamot egy felnőtt és egy gyerek között...

(#28) Dany007 válasza lapa (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Nem azért kell a gyereket a kezénél fogva "húzni" meg erőltetni hogy lekorlátozd a mozgásterét, hanem leginkább azért, hogy időben kezdje el tanulni a szabályokat.
Itt nyilván nem arra az időre gondolok mikor még épphogy tud járni, hanem amikor már stabilan fut / sétál stb...
Ez úgyis sok sok sok hónapot vesz igénybe mire megtanítod, hogy az út szélén meg kell állni és nem szabad kifutni az útra.

De ehhez szükséges a szülő közelsége és a fizikai kontaktus. És itt most megint nem fizikai erőkifejtésre gondolok. Hanem leginkább a szülő közelségére.
Ez sokkal hatásosabb, mint 5 méterről kiabálni a gyereknek, hogy állj meg. Aztán ha nem áll meg akkor rántasz egyet a pórázon. Ő ebből max annyit érzékel, hogy valami megállítja. Ennyi idős korban a legtöbb gyerek amúgyis nagyívben szarik rá mit mond az anyja... :) Sokkal többet nyom a latban egy gyereknél ha fogod a kezét és úgy, mellette állva akár futva magyarázod neki a szabályokat. Úgy talán el lehet érni, hogy figyeljen rád egy rövid ideig... De 5 méterről a pórázon pont lefogja tojni.

De egyébként ezen kívül morális / etikai bármilyen okból kifolyólag is ellenzem, hogy egy gyereket kutyához hasonló pórázon vigyenek sétáltatni. Persze mindenkinek saját dolga, de én biztos nem tenném.

(#29) lapa válasza Dany007 (#28) üzenetére


lapa
veterán

szó nincs tanításról. ez csak a hétköznapi élet. egy szóval nem írtam, hogy pórázzal tanítsa az ember út szélén megállni.

mindemellett bármikor megkérheted, hogy most úton megyünk át, kérem addig a kezed. utána megint tapicskolhatod két kézzel-két lábbal a közeli pocsolyákat.

kutyázásból tudom, hogy feszes pórázzal semmit nem tanítasz meg. a kéz meg marhára feszes póráz, 0 szabadsággal.

szerintem totál fals gondolat ebbe korlátozó szándékot belelátni, amikor ez a szabadságot és az önállóságot meg a világ (és az összes földön heverő radioaktív szemét) alaposabb megismerését teszi lehetővé.

szerintem a kutyás példa a legjobb, nyakörvet fogva 0 szabadság vs pórázzal élhető szabadság, a fizikai biztonság fenntartása mellett. az ellen nincs lázadás, mert az emberek így szokták meg. ez ellen van, mert idegen.

nyilván mindennel vissza lehet élni, ettől az egységsugarú nem lesz okosabb, de az a kezét is rángatja.

[ Szerkesztve ]

(#30) D1Rect válasza daenerys (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a "kössük pórázra a másik embert" addig elfogadható mindenkinek amíg másik emberről van szó.
Amint őt akarná bárki pórázra kötni rögtön nem vicces.

Az meg, hogy te komolyan válaszoltál a felvetésre a "muhahahaha" kategória.

(#31) daenerys válasza D1Rect (#30) üzenetére


daenerys
tag

Számomra az sem volt elfogadható, hogy anyám véresre verte a fenekemet, mert nem vettem fel a sapkámat, de ez van. A szülők igyekeznek a gyerek testi épségét előtérbe helyezni mindenáron (hozzátenném, folyton arcüreggyulladásom volt, azért volt ilyen kardinális kérdés az öltözködés az én esetemben).

Ha egy engedetlen kis genyó gyereke születik valakinek, aki szándékosan önveszélyesen viselkedik, annak kijár egy ilyen. Inkább ez, mint anyunak börtön gondatlanságból elkövetett emberölésért. Nem igaz?

[ Szerkesztve ]

(#32) D1Rect válasza daenerys (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"Számomra az sem volt elfogadható, hogy anyám véresre verte a fenekemet, mert nem vettem fel a sapkámat, de ez van."
Tehát ha valaki olyan helyzetben van, hogy valamit büntetlenül megtehet a másikkal akkor "ez van".

Valahogy számomra a gyerek véresre verése, meg a pórázon sétáltatása sem elfogadható.

(#33) Vladi válasza D1Rect (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tulajdonképpen most is ez történik, csak nem pórázzal. A főnök megrángat, ha nem azt csinálod amit kéne.

Modjuk ember és kutya között megvan az a különbség, hogy embernél ezt lehet szavakkal is csinálni. Jó kutyáknál is, de nem annyira pontosan.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) daenerys válasza Vladi (#33) üzenetére


daenerys
tag

Védj meg, Vladi! Hát nekünk annyira igazunk van, de tényleg! :K

(#35) Vladi válasza daenerys (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát hogyne! Persze! Micsoda kérdés...

izé.. miben is? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) Raucher válasza daenerys (#31) üzenetére


Raucher
tag

"Ha egy engedetlen kis genyó gyereke születik valakinek, aki szándékosan önveszélyesen viselkedik,"

Ezért nem a gyermek a hibás. Nem születik senki sem genyónak. Se jó vagy rossznak. Az első 3-6 életévben alakul ki személyiség. Nem nálad volt a hiba.

(#29) lapa : kutyázásból tudom, hogy feszes pórázzal semmit nem tanítasz meg. a kéz meg marhára feszes póráz, 0 szabadsággal.

A kéz kommunikáció. Amikor a szerelmes pár kézen fogva sétál, akkor hiába nulla a szabadság. Szeretett és összetartozást szimbolizál. Pontosan úgy mint a szülő-gyermek kapcsolatban.

De még egyszer menjünk végig egy alapgondolaton.
Nyilvánvaló, egész életünkben korlátozva vagyunk. Nem tehetjük meg mindig azt, amit egy adott helyzetben szeretnénk. Kompromisszumok folyamatos sorozatában élünk.
Azt senki sem állítja, ép ésszel, hogy a gyermeket nem szabad korlátoznia saját biztonsága és túlélése érdekében. De ez nem válhat öncélúvá. Mennyi idős korig elfogadható a hám? Három, hat vagy huszonegy éves korig?
Ha útközben hámba lehet a gyereket kötni, akkor otthon miért nem? Hiszen otthon is hadiállapot van egy bizonyos korban. Mennyivel egyszerűbb a kutya mellé kikötni. Illetve a kutya az aludhat a szülői ágyban, de a gyerekkel ezt nem szokás megtenni. Ha nagyobb lesz akkor digitális póráz, hogy a szülő mindig tudja, hol a gyerek?

Komolyan sajnálom a mai gyermekeket.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Feldobtam a sokat látott 50 feletti kollégák (látták is a videót) között és kb 80%-ban megverné lecsukná megnézetné a papát, de az a pár aki mellette volt még példát is mondott erre régről.
Még az anya dolgozott a kertben meg a ház körül addig a gyerek ki volt kötve mint egy kutya és így nem tudott elszökni, de játszhatott meg minden. Egyik kolléga, egyenesen felhúzta magát a dolgon.
Akkor is furcsa látvány.

(#38) lapa válasza Raucher (#36) üzenetére


lapa
veterán

szerelmesek? 21 éves korig? mi ez az értelmetlenség? ne haragudj láttál már gyereket? ha sokat beszélsz hozzá miközben nőddögél idővel megérti mi a terv, pláne onnantól le tudja csatolni magának.

(#39) Raucher válasza lapa (#38) üzenetére


Raucher
tag

Ha nem érted, hát nem érted. Nem nagy gond. Sőt jól is van ez így.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#40) lapa válasza Raucher (#39) üzenetére


lapa
veterán

te amúgy fogod a feleséged kezét mikor sétáltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.