Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gbors


gbors
nagyúr

Reprise - az ötletért köszönet tzsolesz-nek! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2) rumkola válasza gbors (#1) üzenetére


rumkola
veterán

Jó teszt, CF tényleg brutál. Van benne valami bench, vagy hogyan mértél?

Amúgy megjelent már? :U

(#3) Tomate válasza rumkola (#2) üzenetére


Tomate
veterán

Meg 24.én és csak 3.5gb ;)

(#4) gfefe


gfefe
őstag

NAgyon tetszik az írás.

Le a kalappal érte. :R

Érdekelne viszont, hogy kb a 3870y2 hogyan szakítana ezzel a játékkal...

gbors nem lehetne, hogy a 3870x2 kari is felkerüljön az oldaladra... igen csak örülnék neki :R :R :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jó kis teszt, minden elismerésem. :R

Már az is durva, hogy sima DX10-ben is ráver a 4870 a GTX280-ra. :))

Főleg így:
a HD4870-es eredmények úgy álltak elő, hogy a HD4870X2 egyik GPU-ját letiltottam. Mivel ezt csak a Catalyst AI kikapcsolásával sikerült elérni, vélhetőleg az így kapott teljesítmény valamivel alatta marad egy tényleges HD4870-nek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) mmdms válasza lezso6 (#6) üzenetére


mmdms
addikt

Itt jön elő, hogy egyáltalán nem éri meg az árát egy gtx280.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8) EmThor


EmThor
addikt

Hol vetted a játékot? Amennyiben -gyanúm szerint- warezolt a cucc, el is diskurálhatunk a logout-ra kikerülhető cikkekről...

Szerk.: OFF-ba rakva (Abu85)

[ Módosította: Abu85 ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#9) Abu85 válasza EmThor (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Több külföldi online bolt is árulja. Az internet világában egyáltalán nem lehetetlen egy megjelent programot külföldről megrendelni. :))
Szerintem ezt a warez vonalat ne folytassuk itt, mert jó esély van rá, hogy nem tudjuk bebizonyítani az tesztelt program forrását, így csak üres köröket futnánk. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Köszönjük a tesztet. :))

Az Catalyst AI kikapcsolós buli pedig a CF profil tiltása miatt megfelelő eredményt ad. Igazából ott szokott probléma lenni, ha nincs benne a CF támogató programkód a játék motorjában. A Stormrise-ről úgy tudom tartalmaz CF és SLI támogatást is. Persze az SLI profil még nem készült el, de ez csak idő kérdése.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) P00By


P00By
nagyúr

Jó lett, köszi! :K :R

(#12) Tomate válasza EmThor (#8) üzenetére


Tomate
veterán

Akkor szólj légyszi a modiknak, hogy az userek által készített tesztek 3/4-ét töröljék amiben játékokkal tesztelnek, mert gyanúd szerint nem eredetiek... :(

Off OFF:

Jó kis teszt lett. Kíváncsi vagyok, hogy néz ki.

(#13) whiz


whiz
aktív tag

Hmm. Elég durva eredmények. Lehet, hogy 1x még tényleg bánni fogom a 3850-em 9600GT-re való lecserélését? :D
Na jó, igaz, addigra már köv. generációnál fogunk tartani. Majd veszek abból egyet. :))

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#14) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Hi!

Zsír teszt, köszi, én is megnéztem a gammát, de nekem abszolút nem tetszett, viszont remekül futott az 1 GB-os 4870-en. Remélem, hogy a játékok hasonló iorányba fognak elmozdulni, nem pedig a Crysis lesz a fő csapásirány (az is gyönyörű, csak két vállra fektet minden mai hardvert)

(#15) AMD_ok válasza AMD_ok (#14) üzenetére


AMD_ok
őstag

Felteszem én is (újra), pontos eredményekért.

gbors: hogy lehet fraps-al logolni az eredményt és hol keressem a file-t? Köszi

Vagy a beépített benchmarkot használtad, amit a GTX295-ös topikban is linkeltek? Azt használjam?

[ Szerkesztve ]

(#16) Tomate válasza AMD_ok (#15) üzenetére


Tomate
veterán

Frapsben van az egyik oldal ahol megadod, hogy a benchmarking hotkeyt beállítod amire szeretnéd, a játékban megnyomod, majd ahova a Fraps van telepítve abba a mappába lesz az eredmény egy excel fájlban.

(#17) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nagyon szép eredmények, remélem sok játék fogja követni a címszereplőt, FPS vonalon is. Nem bántam meg, hogy ATi-m van, már érzem. Az egyre modernebb kódokra épülő játékoknál a gyengébb ATi-k is szárnyra fognak kapni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) AMD_ok válasza Tomate (#16) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszi a segítséget :R (csak a regisztrált verzó csinálja meg a file-t?)

Azt tudja vki, hogy a beépített bench-et hogy kell elindítani?

[ Szerkesztve ]

(#19) T.Peter válasza AMD_ok (#18) üzenetére


T.Peter
őstag

Nem kell hozzá regisztrálni. Még annyit hozzátennék Tomate segítségéhez, hogy ahhoz, hogy létrehozza a fájlt, jelöld be a "Save detailed benchmark statistics" felirat alatti jelölőnégyzetek közül a neked kellőt.

[ Szerkesztve ]

(#20) AMD_ok válasza T.Peter (#19) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na megvolt a dolog, azért nem csinálta meg a file-t, mert az UAC be volt kapcsolva. Az adatlapon szereplő konfigommal az eleje a játéknak a következőként alakult: (kb 10 perc game)

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
27057, 582019, 37, 61, 46.488

Mindez 1600*1200, full graf, 0 AA mellett

Már csak a beépített benchmarkot mondja meg vki, hogy kell indítani, mert igazából az lenne mással is összehasonlítható

[ Szerkesztve ]

(#21) zuchy


zuchy
őstag

Hú, jó kis tesz, köszönjük! :R
Az durva, hogy a GTX280 ennél a játéknál a HD4850 szintjén van. Úgy tudom, hogy nem ATI-ra optimalizált, hanem DX10-10.1-re.

PC-STYLE.hu

(#22) Abu85 válasza zuchy (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX10 és DX10.1-es eljárások nagy többségét az AMD publikálja, tehát a komoly DX10/10.1 kódot tartalmazó játékok többsége az AMD leírásai alapján készül.

Az NV még mindig a DX9-ben gondolkodik. A tesztből szerintem látható miért. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) 04ahgy válasza Abu85 (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És miért? Nekem valahogy nem egyértelmű, mire gondolsz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) Abu85 válasza 04ahgy (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a GeForce nem szereti a DX10 új eljárásait. Ilyen kódok alatt jön ki az, hogy a rendszer nem éppen a grafikai számításokra lett tervezve. Eleve érdemes belegondolni, hogy mikor volt ekkora különbség a rendszerek között. Egy feleakkora tranyóval dolgozó Radeon egy szinten teljesíthet az óriás GeForce-szal. Emellett ugye az NVIDIA-nak rengeteg tapasztalata van a GPU-k fejlesztésében, tehát nem hülyék dolgozzák ki a rendszert. Ergo a G80 működési elve már inkább a GPGPU felé kacsingat, helyenként beáldozva a grafikai teljesítményt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) gbors


gbors
nagyúr

benchmark módszer: a readme.txt file-ban van egy minta config file, amivel nagyon könnyű benchmarkolni - ezt a file-t megadja az ember paraméterként a stormrise.exe-nek, végigmegy a beépített benchmark, és lementi az eredményt. nagyon kényelmes és jól automatizálható ;)

gfefe: mindenképpen lesznek 3870X2 tesztek - egy pH!-s kolléga már fel is ajánlotta, hogy kölcsönadja a kártyáját tesztelésre. az elkövetkező 1-2 hétben nagyon be leszek havazva a HD4800-asokkal meg a GTX200-asokkal (ráadásul mindegyikből jön ki új hamarosan), de utána biztosan sort kerítek az első X2-esre is :K

EmThor: szerintem ez nem warezelt játék :)

Abu: két dolog miatt gondolom, hogy a Catalyst AI kikapcsolása visszahúzza a 4870-es eredményt:
- Az AMD helyében én biztosan tettem volna egy kis Stormrise specifikus optimalizációt a 9.3-as Catalystbe, és ez az AI kikapcsolásával bukik
- számos esetben 101-102% előnye van az X2-nek, az pedig azért gyanús :DDD

All: köszi! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) gfefe válasza gbors (#25) üzenetére


gfefe
őstag

Köszönet érte... már nagyon várom... :U :R

akár a GTX200 as karik elé is vehetnéd még is csak egy megfizethetőbb kari és elég sok van már az embereknek ;]

Na de mind ezt csak a saját türelmetlenségem miatt írtam le nem kell lekapni a fejemet az nVidia fanoknak ;] ;) :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#27) AMD_ok válasza gbors (#25) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na a beépített bench eredménye:

Benchmark Started on Sat Mar 28 20:50:17 2009

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1600x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 8
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 18.309679, MaxFPS: 141.279312, AvgFPS: 40.603146

(#28) AMD_ok válasza AMD_ok (#27) üzenetére


AMD_ok
őstag

0 AA-val pedig:

Benchmark Started on Sat Mar 28 20:58:00 2009

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1600x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 1
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 17.688999, MaxFPS: 113.208725, AvgFPS: 46.640968

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza gbors (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hmm ... mondasz valamit. A speckó rutinok kikapcsolnak az AI kikapcsolásakor. Akkor nálad a pont. Mindenesetre maximum 4-5 FPS-ről beszélhetünk pluszban. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) tzsolesz válasza gbors (#1) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah, most már kétszer is elolvastam. Nagyjából így jósoltad meg a eredményeket. :)

Egyébként jó kis játék, csak az irányítást még szokni kell. Mindig elhagyom egy csapatomat. :DDD

(#31) AMD_ok válasza Abu85 (#29) üzenetére


AMD_ok
őstag

Catalyst AI kikapcsolva:

Benchmark Started on Sat Mar 28 21:39:54 2009

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1600x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 8
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 19.377789, MaxFPS: 139.924881, AvgFPS: 38.631527

Ugyanez Fraps-el:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
1793, 46947, 29, 52, 38.192

[ Szerkesztve ]

(#32) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis teszt gratula :C De nekem viszont nem tetszik ez a játék, na jó az RTS az nem az én műfajom :D
De azért egyenlőre nem fogom ez miatt kukázni a GTX260-asom ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) Tomate


Tomate
veterán

Felraktam. Mikor megjelent az elején a nagy AMD logó már tudtam, hogy nyeregben vagyok :)) Mindent feltoltam cső maxra. Állandó 60Fps megvan. Nem játszottam még ilyen stílusú játékkal. Érdekes számomra ami azt illeti. Lehet itt az ideje elkezdeni :) Az irányítása tetszik, jól ki van találva. :K Grafikától nem vagyok elájulva annyira. Az elején ott a garázsban elég csúnya, de ahogy kimegyek a térre és később a városokban, már nem is annyira szörnyű.

tesóm bejön: 1. reakció: Mi ez már megint a 3Dmark? ;]

(#34) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Érdekes írás, bizonyára több is fog még kijönni, ami hasonló eredményt hoz. :K

Egyébként ez milyen típusú játék?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#35) Tomate válasza TomBoy1986 (#34) üzenetére


Tomate
veterán

RTS. Ilyen irányítós. Van több csapat aki között lépkedsz és egérrel megmondod, hova menjenek, mit csináljanak.

(#36) rumkola válasza lezso6 (#6) üzenetére


rumkola
veterán

másik 200 játékban meg egyenlőre fordítva van
MÉG
:C

(#37) TazLeacher válasza rumkola (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az már nem fog változni...a másik 200 játékot nem fogják újraírni, úgyhogy nemcsak még, hanem végleg. :DDD

Jó kis teszt, és érdekes. De lényegében mindenki erre számított. Én viszont továbbra is tartom magam a zöld oldalon. Amíg a GTX-em a játékok 99%-ban jól muzsikál, addig nem igazán izgat évi 1-2 játék (ami ráadásul szintén játszható, mint látszik, teljesen normálisan). Mire meg nem évi 1-2 játék lesz, hanem az ilyen lesz a többség, addigra már DX11 lesz, és valószínűleg nem ez a VGA-m.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

jó az írás : )
nemhiszem h a 4850em lecserélem egy 3870 re a dx10.1 miatt : P

(#39) TazLeacher válasza ruzsabazsa (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

nemhiszem h a 4850em lecserélem egy 3870 re a dx10.1 miatt

Fogalmazzunk úgy, hogy ezt enyhén szólva is nem teljesen értem. :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) #65755648


#65755648
törölt tag

Na én is lefuttattam a benchet. e2140@2966mhz, 2x2GB ram, ati 4850 512MB@700/1100:

Dx10:

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.0
Resolution: 1920x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 2
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 12.101142, MaxFPS: 89.299217, AvgFPS: 24.767092

Dx10.1:

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1920x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 2
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 13.180755, MaxFPS: 87.200821, AvgFPS: 30.553953

szintén 10.1 a fenti teszttel való összevethetőségért(0xaa):

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1920x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 1
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 13.572578, MaxFPS: 92.281525, AvgFPS: 33.031914

[ Szerkesztve ]

(#41) #65755648 válasza #65755648 (#40) üzenetére


#65755648
törölt tag

Na közben lejárt a mod idő.

10.1, 8xaa:

Adapter name: ATI Radeon HD 4800 Series
DirectX Mode: 10.1
Resolution: 1920x1200
Model Detail: High
Texture Detail: High
AA Samples: 8
Shadow Detail: High
FX Detail: High
Benchmark Finished - MinFPS: 9.316305, MaxFPS: 86.812393, AvgFPS: 26.756397

(#42) Crytek


Crytek
veterán

Még jó is lenne a game ha ezzel a förtelmes írányítással nem cseszték volna el!
De ezzel ahogy nézem fórumokat nem csak én vagyok így.
Szép kis bukás ez a game.

Next PC Upgrade: 2022

(#43) TomBoy1986 válasza Tomate (#35) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszi szépen!

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#44) TazLeacher válasza Crytek (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem próbáltam a játékot, de ennyire el lehet szúrni egy RTS irányítását?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) Abu85 válasza TazLeacher (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát szó se róla érdekes az irányítás. Megszokható, de időnként kellemetlen szituációkat eredményez. A játék többi részével nincs gond. Mondjuk pont az irányítás az, ami nagyon szokott fájni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) gbors válasza AMD_ok (#31) üzenetére


gbors
nagyúr

AMD_OK: köszi a kontroll-tesztet - tehát akkor 4% differenciát jelent a Catalyst AI kikapcsolása. ami azt jelenti, hogy a CrossFire skálázódás a játékban 90-99% között van. Wow!

toflehi: tehát akkor 1920x1200, 8xAA:
- GTX280 DX10: 24.3
- HD4850 DX10.1: 26.8

szép dolog, nem mondom...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) gbors válasza gfefe (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

sajnos ez nem ennyire egyszerű. az egy dolog, hogy végigzavarom a kártyát a tesztcsomagon, de ahhoz, hogy egy értelmes cikk kerekedjen belőle, ahhoz kell kontextus - pl. egy 3870 a CrossFire skálázódás vizsgálata miatt, egy 4870, mert azzal lesz nagy versenyben, és a konkurencia oldaláról is kellene valami - leginkább egy 9800GX2, de az mondjuk aligha lesz :(
ezzel szemben közeleg a 4890 és a GTX275, amikről viszont én is szeretnék mihamarabb beszámolni :K

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) Tomate


Tomate
veterán

Honnan szedjem elő a benchmarkot?

(#49) AMD_ok válasza gbors (#46) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nincs mit, szívesen csináltam. Ebből is látszik, hogy Ennek a kártyának az ilyen motorral megírt game nem oszt-szoroz, hogy rajta van-e az AA. Gratula a játék készítőinek, mindazonáltal maga a játék abszolút nem jön be, de ez már az én gondom :DD

(#50) AMD_ok válasza Tomate (#48) üzenetére


AMD_ok
őstag

Magad írsz a readme.txt file alapján egy .cfg file-t, és azzal indítod a játékot, a következőképp:

Stormrise.exe @example.cfg igy lefut magától a teszt, és egy txt file-ba leírja az általam is bemásolt adatokat.
(én speciel kimásoltam a readme.txt-ből az egészet, és csak a felbontást írtam át, mert ilyen az én mostani cseremonitorom -1600*1200-as felbontás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.