Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi a beszámolót/tesztet. Remek cucc, bitang hardver, viszont nálam itt vérzik el:

"Röviden írnék egy keveset az akkumulátorról is, hiszen mégiscsak egy hordozható gépről beszélünk. A gépben egy 5313mAh-s akkumulátor van, ami a teljesítményhez képest nem túl nagy, viszont szerintem egészen jól tud gazdálkodni vele.
Metro Exodus közben néztem az akkumulátor időket, legmagasabb beállításokon, ~20perc játék után 80%-os töltöttségnél 1,5 órát jelzett előre a gép, leredukálva a teljesítményt ez felkúszik 2,5-3 óra közé, és ez nagyjából reális is.
Ha a nettó időt nézzük ez nem tűnik azért annyira soknak, de itt érdemes figyelembe venni a hardvert is, ami alatta van."

Persze érthető a hardver miatt ami benne van, de számomra manapság ez még mindig nagyon kevés. ROG Ally-ra vagyok még kíváncsi ilyen téren, meg talán majd ha egyszer lesz Deck2, ott gondolom már jóval durvább akksi lesz a motorháztető alatt.

Live-Die-Respawn

(#2) DeFranco válasza oriic (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy játékra potens notebook mennyit tud elműködni akkuról egy töltéssel?

Szerintem ehhez érdemes viszonyítani, ahogy ott is, itt is szerintem elsődlegesen a mobilitás a cél, amúgy az eszköz akár használat közben is tölthető, és ha esetleg nincs konnektor, akkor egy powerbankkal is értelmes üzemidőt lehet kihozni belőle.

Nem egy gameboy, de már a körülmények is mások.

(#3) oriic válasza DeFranco (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én értem az egész mögötti témát, viszont számomra egy hordozható kézikonzol (most függetlenül attól, hogy valójában PC, vagy natív konzol) ne 2-3 órákat bírjon. Persze lehet tölteni menet közben (már ahol ugye), meg vannak bitang powerbankok, de ezekkel máris elveszik a teljes mobilitás. Persze vágom hogy ez az én hülyeségem, de nyilván ezért nincs nekem sem Switch-em, sem Steam Deckem :DDD

Live-Die-Respawn

(#4) Cucuska2 válasza oriic (#1) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hát én amikor a Decket hordozom, akkor a mérete miatt amúgy is kell egy hátizsák, ha van hátizsákom, akkor egy külső akku is belefér. Vettem egy 100 Wh-sat.

Otthon amúgy vannak konnektoraim, és nem igazán reális forgatókönyv az, hogy "csak előkapom a Decket és játszok másfél órát" valahol, ahol nincsen konnektor.

Nyilván nagyobb akku jobb lenne, de így is 40 Wh az akku, nagyobb nem fog férni.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) vrob


vrob
tag

"amennyiben kikapcsoljuk a gépet, majd újra be, akkor az a rendszer fog indulni, amit utoljára használtunk"

Nálam is SD kártyán van a Windows. Eddig mindig nyomtan az elején a hangerő gombot. Nem is gondoltam erre a lehetőségre, de akkor megnézem én is. Most alapértelmezésben mindig visszavált SteamOS-re minden indításkor.

Még az elsők között érkezett meg, akkor felment a Windows 11. Mostanra furcsa dolgai vannak, pár dolog nem indul, pedig van rajta hely bőven. Cleanupolni érdemes, majd erre is rá kell néznem ... csak van annyi más dolog ... Van valahol esetleg leírás, összeszedve, mit érdemes SteamDeck/Windows to Go/SD kártyás használatnál kipucolni hosszabb távon a Windowsból?

(#6) kovsol válasza oriic (#1) üzenetére


kovsol
titán

Rog Ally többet fog fogyasztani, és nem lesz méretre nagyobb, szóval aksi se fog nagyobb beleférni.
Egyébként meg játék függő mennyit bír. Régebbi játékokkal, vagy kisebb erőforrást igénylők 4-5 órát is bírnak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7) SyMbioTe válasza oriic (#1) üzenetére

Ez ilyen sajnos, mindent nem lehet egyszerre. Ha nagy az akksi, az a mobilitás kárára megy. Mint egy autónál, az sem lehet egyszerre erős, de azért benzin-dízel párán menjen el.
Megoldás valami régi játék, azzal jó eséllyel sokkal tovább elvan ;]

Nem hiszem, hogy az Ally többet fog tudni üzemidőben, meglepne, pláne, hogy a gép maga kisebb lesz minden irányban, mint a Deck.

#5 vrob

Én direkt ki is próbáltam többször, de mindig az a rendszer jött vissza, amit utoljára használtam.
Azt nem tudom mit érdemes kiírtani Win-ből.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#8) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon szépen köszönjük a tesztet!

Nálunk a cégnél többen vettek Steam Decket a legkisebb tárhely kiszereléssel, majd azonnal bővítették 256 vagy 512GB-os SSD-vel. Ha jól emlékszem 2240-es méretű m.2 kell bele.

Akit érdekel ez a handheld téma, annak lehet megéri majd várni az Asus ROG Ally-ra, állítlag nagyon jól sikerült és lényegesen erősebb benne a hardver, mint a Steam Deckben. SteamOS meg simán telepíthető arra is, mert csak egy Linuxról van szó.

Üdv, pengwin

(#9) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Elég összetett tesztet rittyentettél, hallod-e. :D Én is kíváncsiságból vettem meg első körben és annyi mindent kipróbáltam a gépen, amikor megkaptam. Régebbi és újabb játékok, emulátorok, Windows alatti game. Megvan már fél éve a gép, de még mindig tud meglepetést okozni pozitív értelemben. Viszont a Te teszted során beleakadtam 1-2 gyöngyszembe (TDU, Mohaa) és nosztalgiázni támadt kedvem. Az akkuidő a legnagyobb szívfájdalmam e gép kapcsán, de megbékéltem már vele, ha töltőre teszem játék közben, akkor általában már úgy is folytatom a játékot feltöltés után is. Engem hamar megvett kilóra, sőt, többségben Deck-en játszom, amióta megvan. Örülök, hogy a Te tetszésedet is elnyerte, jó játékot kívánok! :C

Sic Parvis Magna

(#10) szubrutin


szubrutin
aktív tag

2230 :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#11) 30z.Samu válasza pengwin (#8) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ally-nél az árazáson fog állni vagy bukni a dolog szerintem.

Sic Parvis Magna

(#12) kovsol válasza 30z.Samu (#11) üzenetére


kovsol
titán

Steam Deck időben jött, mert azt a réteget aki nem AAA játékokra akarja használni a gépet, jól el van ezzel a masinával is, azok nem hiszem, hogy nagy számban eladják a meglévő gépüket váltás miatt. Persze minél több értelmes alternatíva jön a piacra annál jobb nekünk vásárlóknak.

May the Force be with you!

(#13) TESCO-Zsömle válasza 30z.Samu (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt olyan 2000$/€ környékére várják.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) oriic válasza TESCO-Zsömle (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Leak kb 800 dollárnyi baht-ról szólt a minap.

Live-Die-Respawn

(#15) TESCO-Zsömle válasza oriic (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arról nem tudtam, ezt a user-ek tolták be a többi Asus cucc ára alapján.

sz: Mondjuk nekem a 800 az szürreálisan kevésnek tűnik egy ennyire erős HW-ért egy ennyire túlárazott brand-től [ROG].

Hasonló tárral Aya Neo 2 1100$+fa.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) kovsol válasza oriic (#14) üzenetére


kovsol
titán

Még nettó árban is meglepne nagyon. Valve a store vásárlásokból is szerez lóvét még a gép mellett, de az Asus a hardver árából kell benyelje az ügyfél pénzét.

May the Force be with you!

(#17) vrob válasza SyMbioTe (#7) üzenetére


vrob
tag

Infónak, hátha egyszer jól jön ... az esetemben (Win11), végül egy sima "Disk Cleanup/Clean up system files"-ban mindent kijelölve törlésre megoldotta a problémát, semmi extrára nem volt szükség. Azóta minden amivel gond volt újra működik.

(#18) icemad válasza kovsol (#12) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És még ott vannak a konzolosok is, akik pc felé nézelődnek, de nem akarnak/tudnak egy komplett asztali PC-t összerakni. Mert ez inkább pc, mint konzol. Nekik szerintem egész jó belépő lehet a PC-s világba. Plussz kb "szaréhúgyé" lehet venni steamre játékokat.
Én is gondolkodtam a Decken, de a Switchet is párszor használom egy évben, ezt valószínűleg annyira sem használnám.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#19) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A cikk egyébként remek lett, rengeteg érdekességet találtam benne. A játékok tesztelésének külön örülök. Persze YouTubeon van millió videó róla, de én még jobban szeretek olvasni. Szóval köszönöm a tesztet. :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#20) SyMbioTe

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat. :D :R :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#21) dseres


dseres
tag

Olyan kérdésem van, hogy nagyobb TV-re könnyű kirakni a képét, ill. mennyire jó minőségű a képe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.