Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) lugosi válasza Mister_X (#7) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogy degradálom le. De konkretizálom a dolgokat. Körülbelül 6 évet töltöttem online fps-ben a PS3 megvásárlása óta, ha ezt csak heti 20 órával számolom (hidd el, van itt olyan ember, aki személyesen ismer, megerősíthetné, hogy nem túlzok, sőt az átlag heti 20 órával még szerintem lefelé csalok), ez 52 hét, 6 év, több mint 6000 óra.
Kifejezetten jól tanulok idegen nyelvet, és érdekel is (bele is vágtam a plusz egy nyelv megtanulásába minden különösebb jövőbeni haszon vagy kényszer nélkül, egyszerűen érdekel). Óvodás koromban két nyelvet beszéltem már, mivel olyan helyen laktam és olyanok voltak a körülmények, hogy ebbe az irányba hatottak.
A 6000 óra nyilván nem ment volna nyelvtanulásra, mert nyilván másképp marad benne egy játékban az ember, mint amennyire képes és akar tanulni, de ezért leharmadolom az óraszámot, és azt mondom hogy 2000 óra. Szerintem meglett volna a +1 nyelv stabilan.

De tekintsük a nyelvet csak egy lehetséges példának (saját magamra vonatkozóan), a posztolónak lehet bármi más hasznos tevékenység, ami érdekli is. Az olvasást hozta fel, szerintem nagyon jó ötlet szintén. De lehet egy zenei műveltség kiszélesítése, vagy akár elmélyülés egy ismeretterjesztő témában, ami érdekli, ebből lehet egy új hobbi is. Úgy látom felsőoktatásban tanul, ez lehetne például már előre készülni egy diploma utána PhD előkészítése, felkészülés, témakeresés, ötletelés.

Mondom ezt úgy, hogy nagyon jól tudom, hogy ebben az életkorban én sem hittem el, hogy hasznosabb irányba kellett volna az időmet és energiámat befektetni, és később több időmbe és energiámba került, hogy ezt a lemaradást behozzam. De csak ötleteket akarok adni, természetesen semmit sem akarok megmondani vagy erőltetni, csak arra gondoltam, hogy hátha ezekkel a gondolatokkal pozitív irányba lehet terelni a posztoló energiáit.

Spet:
természetesen a fentieket elsősorban neked szántam, de logikailag így volt egyértelmű, ha Mrx posztjára válaszolok.
Én ma már nem tudom elképzelni, hogy olyan munkám legyen, ami egy napon adott időpontban kezdődik, és egy napon egy adott időpontban véget ér. Sőt, valójában ma már attól is idegenkedek, hogy egy klasszikus értelemben vett munkahelyem lenne, ahol hierarchikusan egy szervezetbe tagozódva kell utasítás és ellenőrzés mellett mások által meghatározott munkát végezni, mások hasznára és előnyére. Nem mondom ezzel azt, hogy ez a fajta munkavégzés rossz, vagy haszontalan, sőt vannak olyanok, akik egy ilyen struktúrában sokkal jobban ki tudnak bontakozni, mintha önállóan kell mindent megoldaniuk. Az is igaz, hogy egy klasszikus munkahely kiváló tréningterep lehet egy későbbi önálló tevékenységhez szükséges szakmai és szociális készségek és tapasztalatok kifejlesztéséhez és megszerzéséhez. Szerintem, ha vannak felesleges energiáid, akkor próbálkozz meg azzal, hogy ki tudsz-e tartani valamilyen olyan irány mellett, amiben ezeket az energiákat valamilyen előremutató tevékenység keretében kamatoztatod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.