Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Szerintem jó, hogy ventilálsz, és azzal, hogy kiírsz magadból dolgokat, gondolatokat, már önmagában elkezdted feldolgozni az egész folyamatot, amit elindított benned ez a megjegyzés a párodtól. Nekem az a véleményem, ha kimondom a gondolataimat és rendszerezem őket, azzal már elkezdtem megoldani a lehetséges problémákat, ha vannak egyáltalán. De sokszor egyszerűen tisztábban látok és rájövök nem volt probléma, csak én csináltam magamnak a túlkombinálással :D

A függőségről meg annyit, hogy személyes tapasztalatomból az jön le, hogy MINDENKINEK vannak függőségei, csak változóan kisebb-nagyobb mértékben tudja fenntartani az egyensúlyt.
És amikor egy horgász aki napi 6 órát pecázik és elkölt havi x tízezret, alig van a családjával és ténylegesen SÓVÁROG a kis kikapcsolódása után, nekem azt mondja, hogy rá vagyok kattanva a gépre, mert este leülök egy órát játszani, ha alszik a gyerek, hááát... :)

Természetesen egy beteg embernek és egy komoly függőnek nincsen betegségtudata, addig amíg a mézeshetek tartanak :) Szóval fel kell mérni mennyit áldozol be a pókernek, vagy akármi másnak :)
Nekem a feleségem amúgy azt mondja, hogy PH! függő vagyok, mert örökké itt lebzselek, és tényleg többet járok ide, mint akármilyen közösségi oldalra, DE folyamatosan bővülnek az ismereteim :D

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#2) kentucky


kentucky
őstag

Ha még van párod, az azt jelenti ez nem káros függőség :K

[ Szerkesztve ]

(#3) hitvanyalak válasza kentucky (#2) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Vagy alárendelődő, vagy maga is függő, vagy kényszerhelyzetben van :B Természetesen ezek a negatív lehetőségek, amik a legalább részben jól működő kapcsolatokban meg sem jelennek. :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4) Spet válasza hitvanyalak (#1) üzenetére


Spet
addikt

Hát azt megtanultam, hogy jobb hallgatni néha, mint akár halkan kimondani :K :DDD

A gondolataimat legtöbbször magamban vezetem le, bár tudom néha nem a legjobb dolog (túlgondolás, bonyolítás, akár önmarcangolás). A vélemény kimondással megszereztem párom nővére képében az élő nemezisem (baromira nárcisztikus személyiség).

Hát igen mindenkinek van valami bogaras szokása. :K

Jóapám a példa, hogy sokáig piszkálta a csőrét, hogy a PC-t nyomom. Ez addig állt fen, míg el nem végeztem a Bsc-t, na meg hogy elkezdtem dolgozni (már lassan 1 éve). Igaz, hogy most Msc-re járok, de most magamnak kell korlátokat szabnom, hogy sikeresen ezt is elvégezzem. :K

Én munkahelyen pörgetem a Ph-t rendszeresen, hogy jobban teljen az idő :DDD, na meg anyaggyüjtés sulihoz a biztonság kedvéért.

kentucky: Mint írtam, nem vagyok függő, illetve, sem pszichikailag, sem anyagilag nem hat ki a kapcsolatba ez a kikapcsolódási módom. Bár igaz, amikor már mutatná, hogy milyen cipőt táskát, egyéb ruhaneműt mutatna meg a válaszom rögtön: NEM :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#5) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én egy időben nagyon sokat cod-oztam online (kb heti 30-40 óra között amikor tényleg sokat, de szerintem minimum heti 20 óra megvolt). Az egy időben azt jelenti, hogy évekig. :/
Utólag jöttem rá, hogy az erre elpazarolt idő alatt egy idegen nyelvet felső fokon meg lehetett volna tanulni. Utólag nagyon sajnálom az ebbe beleölt időt, és abbahagytam. Bánom, hogy nem hamarabb jöttem rá.

De tök őszinte leszek, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jó irányba váltottam: azóta sokkal többet dolgozok, a családban mondták hogy munkaholista lettem. :/

Szerintem az ilyesmit csak nagyon tudatosan lehet kezelni. Az első az, hogy tudod hogy létezik a probléma. Utána beosztod magadnak, hogy oké lehet online játszani, kétnaponta max 1 órát (például). És ezt betartod. Én pl most elhatároztam hogy minden nap max 5-ig dolgozok, és ehhez igyekszek ragaszkodni. Nekem mindig az működött az életben, ha valamit el akartam érni, hogy kisebb célokra lebontottam a nagyobb feladatot, és így saját magam számára mérhetővé vált egyes részcélok elérése. Próbáld ki esetleg.

(#6) Spet válasza lugosi (#5) üzenetére


Spet
addikt

Én negyed 5-kor amikor a hivatalos munkaidő lejár, le is teszem a munkát. (diák éveimben is reggel 8-tól délután 4-ig, hacsak nem külön számolták az ebédidőt)

Jelenleg elkezdődött a második félév így, azzal kell foglalkoznom (sajnos első hetekben reggel 8-tól este fél 7-ig, amit mentálisan az ember már nagyon nem tolerálja, még ha tömbösítve szeretnének leadni mindent).

Na meg játékok helyett inkább megpróbálom magam visszaszoktatni a sorozatokra, meg a filmekre, hiszen az bármikor megállítható. :K

Azt viszont észrevettem, hogy kevesebb a kedvem az olvasásra, pedig régebben ami érdekelt faltam. Példának okáért be kellene szereznem a Szilmarilok-ot, hogy a Gyűrűk Ura kört bezárjam. A tűz és jég világát meg még ki sem nyitottam amióta megvan. :(

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7) Mister_X válasza lugosi (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ne degradáljuk már le a nyelvtanulást ennyire... utólag lehet az ember okosabb, de erőltetni nem szabad: nem lehet kijelenteni, hogy pl. 1000 óra aktív tanulással felsőfokon meg lehet tanulni egy nyelvet, mert teljesen egyénfüggő, függ a tanulási módszerektől és a passzív ráfordítástól. Ez nem törilecke, hogy kijegszeteled Mária Terézia uralkodásának idejét két A4-es lapra és lefelelsz ötösre. Az ember ráadásul alapvetően lusta, emiatt nem lehet relációt tenni tanulással (legyen az nyelv, történelem vagy antropológia) és szórakozással eltöltôtt idő közé.

De most, hogy mondod, én is beszélhetnék... mondjuk spanyolul, amennyi időt Skyrimra fordítottam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Köszönöm, a nyelvtanulás szerintem sem jó érv a függőség túloldalán a serpenyőben.

Itt az én "korlátom". Amire oda jutnék egy napon, hogy a számomra kikapcsolódás tevékenységeket végezzem, nem marad semmi erőm, csak a gép elé ülni, és random dolgokról olvasgatni. Ezt light-os IAD-ként is felfoghatom (internet addiction disorder). Engem ez nem azért zavar, mert sokat csinálnám, mert nem csinálom sokat egyáltalán. Azért zavar, mert nem látom, hogy haladnék arra, ahová el szeretnék jutni. (A teendők amiket elvégzek: BME vegyészmérnöki BSc)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#9) Spet válasza TheLázs (#8) üzenetére


Spet
addikt

Ez a random dolgok olvasása/elvégzése utána is megtud jelenni az életben nem kell aggódnod. :K

Kevés a munka? Megpróbálod mással lefoglalni magad. Nem szeretnéd/nincs kedved elvégezni? Mást csinálsz helyette. Ez inkább halasztási érzés, mely tényleg rendszerezéssel kordában tartható.

Mellesleg nem azt írtam, hogy függő vagyok és már csak az aranylövést várom, hanem, hogy csak egy 3000Ft-s összegről volt szó (7 év(!) alatt ha 15000 Ft-t eljátszottam; pff neki, ruhára, gépre, játékokra, barátnőre többet költöttem [nem mellesleg a Maláj kiruccanásra] életem során)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10) lugosi válasza Mister_X (#7) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogy degradálom le. De konkretizálom a dolgokat. Körülbelül 6 évet töltöttem online fps-ben a PS3 megvásárlása óta, ha ezt csak heti 20 órával számolom (hidd el, van itt olyan ember, aki személyesen ismer, megerősíthetné, hogy nem túlzok, sőt az átlag heti 20 órával még szerintem lefelé csalok), ez 52 hét, 6 év, több mint 6000 óra.
Kifejezetten jól tanulok idegen nyelvet, és érdekel is (bele is vágtam a plusz egy nyelv megtanulásába minden különösebb jövőbeni haszon vagy kényszer nélkül, egyszerűen érdekel). Óvodás koromban két nyelvet beszéltem már, mivel olyan helyen laktam és olyanok voltak a körülmények, hogy ebbe az irányba hatottak.
A 6000 óra nyilván nem ment volna nyelvtanulásra, mert nyilván másképp marad benne egy játékban az ember, mint amennyire képes és akar tanulni, de ezért leharmadolom az óraszámot, és azt mondom hogy 2000 óra. Szerintem meglett volna a +1 nyelv stabilan.

De tekintsük a nyelvet csak egy lehetséges példának (saját magamra vonatkozóan), a posztolónak lehet bármi más hasznos tevékenység, ami érdekli is. Az olvasást hozta fel, szerintem nagyon jó ötlet szintén. De lehet egy zenei műveltség kiszélesítése, vagy akár elmélyülés egy ismeretterjesztő témában, ami érdekli, ebből lehet egy új hobbi is. Úgy látom felsőoktatásban tanul, ez lehetne például már előre készülni egy diploma utána PhD előkészítése, felkészülés, témakeresés, ötletelés.

Mondom ezt úgy, hogy nagyon jól tudom, hogy ebben az életkorban én sem hittem el, hogy hasznosabb irányba kellett volna az időmet és energiámat befektetni, és később több időmbe és energiámba került, hogy ezt a lemaradást behozzam. De csak ötleteket akarok adni, természetesen semmit sem akarok megmondani vagy erőltetni, csak arra gondoltam, hogy hátha ezekkel a gondolatokkal pozitív irányba lehet terelni a posztoló energiáit.

Spet:
természetesen a fentieket elsősorban neked szántam, de logikailag így volt egyértelmű, ha Mrx posztjára válaszolok.
Én ma már nem tudom elképzelni, hogy olyan munkám legyen, ami egy napon adott időpontban kezdődik, és egy napon egy adott időpontban véget ér. Sőt, valójában ma már attól is idegenkedek, hogy egy klasszikus értelemben vett munkahelyem lenne, ahol hierarchikusan egy szervezetbe tagozódva kell utasítás és ellenőrzés mellett mások által meghatározott munkát végezni, mások hasznára és előnyére. Nem mondom ezzel azt, hogy ez a fajta munkavégzés rossz, vagy haszontalan, sőt vannak olyanok, akik egy ilyen struktúrában sokkal jobban ki tudnak bontakozni, mintha önállóan kell mindent megoldaniuk. Az is igaz, hogy egy klasszikus munkahely kiváló tréningterep lehet egy későbbi önálló tevékenységhez szükséges szakmai és szociális készségek és tapasztalatok kifejlesztéséhez és megszerzéséhez. Szerintem, ha vannak felesleges energiáid, akkor próbálkozz meg azzal, hogy ki tudsz-e tartani valamilyen olyan irány mellett, amiben ezeket az energiákat valamilyen előremutató tevékenység keretében kamatoztatod.

[ Szerkesztve ]

(#11) #20655360 válasza lugosi (#10) üzenetére


#20655360
törölt tag

Csak a wotba belevágtam vagy 2000 órát, 20+ éve játszok pc-n. Egy időben a napi 12-15 óra se volt ritka, Ill. ha olyan kedvem volt, kihagytam az alvást és simán lenyomtam 30 órát.
Konkrétan nem is igazán lehet durvában tolni, mint ahogy én csináltam. Mert meghalsz...

Marhára bánom, nem kellett vna, de élveztem minden percét, a rohadt életbe. :W

[ Szerkesztve ]

(#12) Spet válasza lugosi (#10) üzenetére


Spet
addikt

A diákmunkában eltöltött években számítható munkavégzésem során legtöbbször ezt az X időben kezdést Y időben végzést preferáltam, mert jobban betudtam osztani az időmet.

Szerencsére, ez a hierarchikus rendszer nem 100%-os, amit leírtál a cégnél ahol dolgozom, mert felvethető egyéni ötletek a probléma megoldásokra, így nincs az ember teljesen beskatulyázva, és néhanapján el is fogadják az új szemléleteket.

Jelenleg meg munka mellett van időm/munkáltató is támogatja a tanulmányaim folytatását (úgy is vettek fel, hogy tudtak a jelentkezésről).

Illetve, ahogy írtad kell a tapasztalat szerzés, hiszen ez az első hivatalos munkahelyem Bsc elvégzése után.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#13) lugosi válasza #20655360 (#11) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ez is durva. Sajnos az ember csak utólag jön rá, hogy ezt az időt, amit erre elpazarolt, soha sem kapja vissza.

Spet: a végzés utáni első munkahely nagyon nagy részben a tapasztalatszerzésről és a megalapozásról szól. Szerintem most tudsz nagyon jófelé elindulni, jó irányba fordítani a dolgokat. Szerintem jó úton jársz azzal, ha igyekszel minél többet megtanulni mind tapasztalati úton a munkában, mind a cég által támogatott esetleges képzéseken. Jó időben vagy most a későbbi dolgok megalapozásához.

(#14) 7s26c


7s26c
senior tag

Az igazi függő nem ismeri a korlátait, vagy ismeri de nem tudja megállni, hogy ne lépje át. Sztem.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#15) kenwood


kenwood
veterán

"De persze hozzá tehető, hogy fiatalabb középiskolás koromban átmeneteli függőségben szenvedtem, de ez legfőképpen a PC játékok oldalán tevődött ki."
Idaig birtam.
Veled mi van ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#16) Spet válasza kenwood (#15) üzenetére


Spet
addikt

Nos nem tudom mi nem érthető. A fiatalabb középiskolás évek (14-15 éves kor), vagy a PC játékok iránti függőség?

Tudom mostanában nem 100%-os a megfogalmazási képességem sem itt sem a való világban, de rögtön ebbe belekötni? Igazi magyar szokás :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#17) lugosi válasza kenwood (#15) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kár szerintem ilyen, messze nem építő hsz-ekkel elvinni a témát. A srác egyáltalán nem követett el olyan hibát, hogy ezen élvezkednek kellene. Szerintem teljesen érthető volt a megfogalmazás (azaz úgy látom, eddig rajtad kívül mindenki értette).

Amúgy ha a szőrszálhasogatásnál tartunk, egy ékezetes betűk tanfolyamra nem ugrasz be?

(#18) kenwood válasza lugosi (#17) üzenetére


kenwood
veterán

borzasztoan modoros volt, nem szeretjuk az ilyet. ekezeteket biztosan nem fogok hasznalni online. soha.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) koxx válasza lugosi (#17) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha mobilról vagyok én sem írok ékezetet, de akinek nem gond a szövegértelmezés annak nem lesz vele problémája.

(#20) lugosi válasza koxx (#19) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amit a srác írt, ugyanúgy érthető volt, senkinek sem volt megértés tekintetében problémája. Úgy gondolom, hogy ha a kolléga fikkanthatott egyet a stílusra, akkor én is az ékezetek hiányára.

(#21) Weareus válasza kenwood (#18) üzenetére


Weareus
addikt

Emailen elküldött önéletrajzban sem, amiben fontos állásra jelentkezel? ;]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.