Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Remek írás. Gratulálok. Az elején valami könnyed kis sztorira gondoltam, nem is értettem a címet. Aztán nagyon súlyossá vált. Meg is fogalmazódott bennem a hozzászólás, hogy "ugye ez nem igaz?" A végét elolvasva már e tekintetben megnyugodtam, de azért valahonnét vetted az ötletet. Mégis van az írás mögött egy tragédia. Jól gondolom?

(#2) szombatitomi válasza potyautas (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm. Természetesen nem igaz, ez (ahogy mondtad is) a második oldalból kiderül.
Hát, igazából az egész csak kitalált, nem történt ilyesmi tragédia, talán filmekből, irodalmi művekből jött az ötlet.

Most, hogy így végiggondolom, jobb lett volna úgy, hogy a két oldalt két külön részként feltenni, de mindegy, ez már ígymarad.

(#3) Ipse89


Ipse89
tag

Bazz... :O :Y
Hallod, sokáig azt hittem, hogy ez valós történet :B
Nagyon tetszett nekem, grat! :R
majd még elolvasom és mondok még valamit biztos, csak most utazok haza :B

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#4) Messa


Messa
tag

Megpróbálom a legárnyaltabban kifejezni a nemtetszésem, mert ugye a negatív kritika is lehet építő jellegű.

"Próbálj egy kicsit pozitívabban gondolkodni, mert ilyen gondolatokkal a fejedben komoly hatást gyakorolhatsz az egészségedre."

Nem bántásnak szántam ezt a hozzászólást csak nekem ez volt az első gondoltam miután végigolvastam.

Time is the fire in which you'll burn.

(#5) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A SM általában nagyon hosszú lefolyású, nem fél-egy év. Inkább 2-3 évtized. Kicsit félretájékoztató írás.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett az iras :) .

"There is nothing permanent except change"

(#7) szombatitomi válasza Ipse89 (#3) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#4) Messa: Az, hogy ilyeneket írok, nem jelenti azt, hogy nem gondolkodok pozitívan.

(#5) bitblueduck: Általában igen, de mint írtam, "egy ritka változata". Ha úgy írom le, akkor is lehetett volna egy másik szál, de így láttam a legjobbnak. És az írás lényege nem a betegség pontos bemutatása, de ezt biztosan te is észrevetted.

(#6) JanFe: Örülök, hogy tetszett! :B

(#8) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Nagyon jó írás, gratulálok! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#9) szombatitomi válasza gamerkiller (#8) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#10) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Mondjuk, ha itthon mondaná az orvos én úgy kezdeném, hogy felül vizsgálat, felül vizsgálat, felül vizsgálat ...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#11) szombatitomi válasza ]Phobos[ (#10) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Végülis igen, mondasz valamit...

(#12) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tetszik az írás, teljesen bele tudta magát élni az ember ahogy olvasta. Gratulálok!

(#13) szombatitomi válasza BaLee (#12) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Örülök, hogy tetszik. Köszönöm! :)

(#14) brumesz


brumesz
aktív tag

Énis az ellentüntetők táborába tartozom. Manapság túl sok az ilyen írás...
Amikor szar kedvem volt, én is gondolkoztam hogy kitalálok valami hasonló drámai sztorit. Utána eszembejutott hogy már mennyien megtették előttem, és hogy semmi értelmes talán. Túl egyszerű a sablon amire épül. Az elpusztíthatatlan szerelem, ami mindent túl él. Nos, szerinem ilyen nincs.

Ne érts félre, nem téged akarlak kritizálni, csak próbálom kifejteni a véleményem.

(Az mennyire gáz hogy hajlamos vagyok pici cikázó, fénypöttyöket látni randomszerűen? Erről most így eszembejutott. De nem vagyok hipochonder :D )

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#15) szombatitomi válasza brumesz (#14) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Hát, én elsősorban magamnak írok, és a közeli barátaimnak. Jó volt írni, beleéltem magam a történetbe. Igen, lehet, hogy sok az ilyen írás mostanában, de vannak akik ezt a stílust kedvelik.

Nem gáz, olyankor kicsit lejjebb esik a vérnyomásod. :D

(#16) potyautas válasza brumesz (#14) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem baj, hogy nem vagyunk egy véleményen. Nekem ez az írás úgy tetszik, ahogy van. Nem érdekel, hogy mennyire hiteles a betegség leírása, vagy mennyi hasonló hangulatú írás születik. Noha ezt a nagyon gyorsan kialakult szerelmet nem érzem életszerűnek, de attól akár még igaz is lehetne.

(#17) Ice!?


Ice!?
őstag

Szép.:)

(#18) szombatitomi válasza Ice!? (#17) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm. :)

(#19) Wictor


Wictor
senior tag

Ez nagyon tetszett. Szabályosan átéltem az egészet, a jót és a rosszat is. :B :R

(#20) szombatitomi válasza Wictor (#19) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Örülök, hogy tetszett. :R

(#21) frescho


frescho
addikt

Ismet kritika:

Valami mas betegseg kellett volna, mert nem realis, de mar mas leirta.

Vidamabb temad nincs? Legkozelebb viszek egy uveg Salmiakkit es jol megisszuk.

https://frescho.hu

(#22) szombatitomi válasza frescho (#21) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Lehet, hogy tényleg más betegség kellett volna, de most már mindegy.

Az is lehet, hogy lenne vidámabb témám, de arról nem tudnék ennyit írni.

És okés, gyere nyugodtan. ;) :D

(#23) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Tetszett, nagyon szép, pár könnyem ki is gördült olvasás közben, nagyjából egykorúak vagyunk, és amíg azt hittem igaz görcsben állt a gyomrom, hogy milyen igazságtalan az élet.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#24) szombatitomi válasza sislaciii (#23) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Neked is köszönöm, és örülök, hogy tetszett.

(#25) 3arnus


3arnus
csendes tag

Szia
Tetszett, engem az a mondat fogott meg mikor tudatosította hogy nem viheti véghez az álmait. BazZz bele gondolok, hogy én is kapnák egy ilyet, áá bele remeg a lábam, ha belegondolok. Nagyon tudni kell értékelni az életet(nekem 15 percen múlt tavaly télen). Na még egyszer grat.

(#26) szombatitomi válasza 3arnus (#25) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Szia!

Köszönöm. :) Hát igen, "nagyon tudni kell értékelni az életet". Nekem is volt már, hogy néhány percen múlt. Veled mi történt, ha szabad kérdeznem?

(#27) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ó Tomi! Bazd+! Grat, nagyon jó írás, csak megijedtem! :) Mintha elvágtak volna mikor a jövő képeket kezdtem olvasni! Máskor szólj előre, hogy OK minden, csak irodalmi éned madarát repteted! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#28) szombatitomi válasza mexicanraven (#27) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nyugiii! Semmi bajom. :) Direkt nem szóltam előre, hadd szárnyaljon az olvasó fantáziája. :K

És Köszönöm! :)

(#29) maxisama válasza szombatitomi (#28) üzenetére


maxisama
tag

huh.. szárnyalt is.. azta.. nagyszerű írás, és a megtudodtak fényében, hogy nem vagy beteg, mondhatom, remek történet! gratula hozzá.

(#30) szombatitomi válasza maxisama (#29) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm szépen! :B

(#31) narox


narox
csendes tag

Hát ez remek :)

Nagyon tetszett!

Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség.

(#32) szombatitomi válasza narox (#31) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm! :B

Örülök, hogy tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#33) 3arnus


3arnus
csendes tag

Hát elég, hogy csak annyit tudsz, hogy ha 15 percet késik a mentő akkor vagy koma vagy ha.. De csak ennyit mondok, nem jó erről beszélni

(#34) szombatitomi válasza 3arnus (#33) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Okés, bocs, hogy erről kérdeztem.

(#35) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Elolvastam. Nagyon hatásos és... ha más lenne a téma, azt mondanám, nagyon szép.
így csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy:

Mindenesetre annak örülök, hogy csak kitalált. Nagyon "tetszett"!

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36) szombatitomi válasza Rickazoid (#35) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm. :R

(#37) Omega81


Omega81
senior tag

Hú, ez rendesen odab@szott...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#38) szombatitomi válasza Omega81 (#37) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

:R :)

(#39) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Grat. :R Nekem bejön a stilus, lehet azért mert kissé pesszimista vok, de ez is hangulatfüggö. Asztem ilyeneket csak DJ-től fogok olvasni itt, de tévedtem. Még mindig ő a kedvencem, de legalább van más is aki hasonlo stilusban és minöségben ír. ;)

(#40) szombatitomi válasza ez_meg_emaz (#39) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm. :R Örülök, hogy tetszett. "Hasonló minőségben". Húú, ezt nagyon jól esett olvasni. Természetesen tudom, hogy még DJ színvonalának közelében sem vagyok, de idővel próbálok majd fejlődni. :)

(#41) Crystalheart válasza brumesz (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Az elpusztíthatatlan szerelem, ami mindent túl él. Nos, szerinem ilyen nincs." - Oh, és egyoldalú? :) Bár a halál azt is eltöri.

sislaciii: "Tetszett, nagyon szép, pár könnyem ki is gördült olvasás közben" - Na ne már. :D

Ipse89: "Hallod, sokáig azt hittem, hogy ez valós történet" - Persze, mert - bocs a kifejezésért - primitív átlagember-blogos nyelvi eszközökkel írta meg, nem irodalmian, hiányzik belőle bárminemű művésziség, persze, hogy igazinak gondolja az ember. :) "A folyóvíz halkan csordogált a dísz-sziklákon, s lassan elmosta az aznapot." - (Idézet tőlem.) Ha ilyeneket írt volna, máris nem tűnne saját élménynek.

[ Szerkesztve ]

(#42) szombatitomi válasza Crystalheart (#41) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Persze, direkt nem irodalmian írtam, hogy minél igazibbnak tűnjön. ;]

(#43) Crystalheart válasza szombatitomi (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérdés, így mennyi értelme van az egésznek.

(#44) szombatitomi válasza Crystalheart (#43) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Sokaknak tetszett. Ha neked nem, sajnálom. Nem is érdekel különösebben.

(#45) Crystalheart válasza szombatitomi (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tapasztalataim szerint itt a fórumon mindenkinek minden történet nagyon tetszik. Azt is tapasztalom, hogy a művésziséget teljesen nélkülözően megírtakat sokkal többen olvassák, az igényes szövegtől pedig a legtöbben hátraarcot vesznek, ahogy beleolvasnak az első sorba. (Ez reprezentálja a közösség irodalmi fogékonyságát...) Én csak igényes novellákat töltöttem föl, láthatod, és mindig örültem, ha ötnél több ember lereagálta... De ez van, egy kockafórumtól mit várjon az ember? :D

Az előbbi kommentem még nem is volt direkt bírálás, ennek ellenére rólad csak lepergett, mint csorgó víz a száraz homokbuckáról. A kritikán nem megsértődni kell, hanem tanulni belőle. Képzeld, mit szóltam, mikor az egyik novellámra egy irodalmi portálon háromszor olyan hosszú negatív kritika érkezett, mint maga a mű, de mit kellett volna tennem, flegmán lekezelni az illetőt? Igaza volt, pedig itt a Logouton az is tetszett mindenkinek. Leszedtem tüstént, mert javíthatatlan...

Csak azért mondom, hogy remélem, tudod, ez még nagyon távol áll a művészettől, és nem azért, mert ezt én így gondolom, hanem mert ezt én teljesen egyértelműen látom. Ezért írtam, kérdés, van-e értelme egy valótlan, tanulság nélküli történetnek, ami még csak nem is művészet? Mert így csak egy nyelvhelyességi és fogalmazási hibáktól hemzsegő, vagyis azokból álló ál-blogbejegyzés. Nem bántás céljából mondtam ezt, csak mert érdekel, nem éreztél még késztetést arra, hogy megtanulj írni? :) Nem lett volna jobb az erre fordítot energiákból inkább a fogalmazási képességeidet fejleszteni?

Persze net, azt publikálsz, amit akarsz. Te tudod, én speciel mindig szégyellem, ha sikerül egy nem minőségi írást kiadnom a kezeim közül.

(#46) potyautas válasza Crystalheart (#45) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Valóban meglepő arányok vannak egy-egy írás olvasottsága, és a hozzászólások között. Néhány bejegyzésemet le is vettem, mert alig nyitottak rá. Viszont egy olyan kérdésre, hogy "Te hogyan töltöd a telefonodat?" több száz reagálás fut be. Már elgondolkodtam rajta én is, hogy ugyan jó helyen publikálok-e?

(#47) Crystalheart válasza potyautas (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ide csak azért töltöm föl a novelláimat, mert már régen regisztráltam a Ph-n, még egy másik néven (Steelheart), ez a legnagyobb netes közösség, ahol jelen vagyok. És ha valaki mégis szeretné látni/olvasni itt helyben, ha élményt nyújt néhány itteni felhasználónak, akkor nekem igazán nem nagy plusz fáradság, miután már úgyis megírtam. Kritikát itt nem kapok, annyi szent. :) Lehet, hogy egy külön irodalmi szekció, legalább egy külön kategória a logouton talán idecsalna még néhány irodalomkedvelőt, és javítaná a színvonalat.

(#48) 7 válasza Crystalheart (#45) üzenetére


7
addikt

Ha már kritikát írsz, azt is vedd figyelembe, hogy kinek és milyen környezetben szánod.

Nem vagyok benne biztos, hogy a szerző az írásnak kívánja dedikálni az életét (veled ellentétben), sokkal inkább tűnik úgy, hogy csupán egy egyszerű írhatnékja támadt. Tekintve, hogy a Logout nem igazán irodalmi portál (és a alkotói közösség jórészt kocaírokból áll), ez a színvonal itt bőven elfér. Nem kell persze szeretni, de nem biztos, hogy érdemes élesen bírálni a szerzőt... Haszna nem sok lesz, mert egyáltalán nem veszi olyan komolyan a műfajt, mint te, így pedig egészen más kategóriába is tartoztok.

Röviden: hagyd szegényt, elvégre nem profinak készül. :)

(#49) Crystalheart válasza 7 (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem is mondtam, hogy ő konkrétan szedje le, de az senkinek sem árt meg, ha kicsit átnézi, amit feltölt. :) Akár utólag is. Nem kell ehhez komolyan venni az írást, a hobbinkat is végezhetjük jól, jobban. Összegezve, nem élesen bíráltam szeginyt, hanem csak javasoltam neki, hogy fussa át még néhányszor, hibák után kutatva - és a következőnél már figyeljen jobban oda. Ha akar - ha nem, akkor ez van. Én csak érte szóltam, nem ellene. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.