Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Silent77 válasza 485 (#350) üzenetére


Silent77
veterán

Nem is szabadna, nálunk a 8 óra kijelző idő mellett kb 4 óra játék van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#352) mgTerminator válasza Silent77 (#351) üzenetére


mgTerminator
veterán

Real racing 3? Mert az hogy pasziánszozol az nem minősül játéknak :D

(#353) #65577472 válasza 485 (#350) üzenetére


#65577472
törölt tag

Valószínűleg a helyszolgáltatások szívták az akksidat

(#354) Silent77 válasza mgTerminator (#352) üzenetére


Silent77
veterán

RR3, boom beach, hay day, simsek, asszonynak vmi városépítős, stb... :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#355) szzoo válasza 485 (#350) üzenetére


szzoo
tag

Hétvégén szívesen játszok neked egyet :). Mondjuk nekem csak Dead Trigger 3 és Asphalt 8 van telepítve.
Vagy rakd fel az AnTuTu Testert és futtass egy Battery testet. Ha lesz eredményed, akkor ugyan olyan körülmények között futtatok én is egy tesztet. Csak kérlek ne nullára merítsd, mert jó esetben az sok idő :)

(#356) 485 válasza #65577472 (#353) üzenetére


485
aktív tag

remélem, most egy pár napig nézegetem. egyébként nagyon szeretem.

más kérdés, sehol sem találok hozzá belebújtatós bőr tokot.

ilyet keresek feketében:

http://www.ebay.com/itm/Sony-Xperia-tablet-Z2-Light-slim-Sleeve-bag-Pouch-Envelope-Case/151383916570?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D24902%26meid%3Dbc4ebabd70414b27b18cd7e7166662ff%26pid%3D100033%26prg%3D10502%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D261457308826

ez sem rossz, de a fenti nagyon kúl:

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Case-Pouch-for-Sony-Xperia-Tablet-Z-Z2-10-1-F051-/261457308826?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item3ce011ec9a

szzoo: ok, ezt a testert kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#357) #65577472 válasza 485 (#356) üzenetére


#65577472
törölt tag

Passz, nem használok pouch tokot
Ja látom ezek bőrtokok. Úgy látszik a fekete nagyon kelendő volt eBay-en is, később biztos lesz még ott

(#355) szzoo Dead Trigger 3? :D

[ Szerkesztve ]

(#358) szzoo válasza #65577472 (#357) üzenetére


szzoo
tag

Lehet inkább Dead Trigger 2. Csak fejből írtam és előtte nem magoltam be. Ha ilyen sincs, akkor nem tudom mivel játszottam :DDD

(#359) #65577472 válasza szzoo (#358) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, mert én nagy DT fan vagyok, nehogy lemaradjak már valamiről ;] DT2 már stimmel, azzal játszhattál

(#360) mgTerminator válasza #65577472 (#359) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is az voltam, de túl uncsi volt már...

(#361) #65577472 válasza mgTerminator (#360) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, a vége felé már untam én is, de az utolsó frissítés hozott néhány újdonságot! Érdemes ránézni, ha mostanában nem játszottál vele, vannak új napi küldetések, stb

Nálam ez most mindent visz :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#362) mgTerminator válasza #65577472 (#361) üzenetére


mgTerminator
veterán

Már hónapok óta nem játszok vele :D

[ Szerkesztve ]

(#363) szzoo


szzoo
tag

Sony mobiltelefonon már egy ideje használom a képernyőtükrözést és a throw szolgáltatást. Most volt egy kis időm ezeket kipróbálni az Xperia Z2 tableten is.
Továbbá ha már belekezdtem, akkor beállítottam a pc-vel is a megosztást, a nyomtatást, meg ilyeneket. Kommunikál minden-mindennel, amire a hétköznapokban vagy a munkám során szükség van.

Leírom a tapasztalataimat, hátha érdekel valakit. Szekciókra bontom aszerint, hogy mi küld -> mire adatot.

Tablet -> Tv
Használt eszközök:
Sony Xperia Z2 Tablet
Sony Bravia KDL-32EX310 "öreg, nem okos" Tv (+ RenkCast HDMI-Stick (Airplay, Miracast, DLNA))

- Képernyőtükrözés a tv-re jól működik, bár néha érezhető, hogy izmosabb router kellene a fullhd streameléséhez, mert pár méterre eltávolodva már gyakran szétesik a kép (alap, a netszolgáltató átal adott routert használok, külső antenna sincs rajta). A tévén kicsit csúszik a kép, de természetesen mindig szinkronban van a hanggal. A tablet 16:10-es képaránya miatt kétoldalt vékony fekete sáv látható, ez kicsit zavaró. (A mobiltelefonok, pl az Xperia M2 16:9-es képarányú, ott kitölti a teljes képet.)
- Működik a Throw. Ha van a hálózaton egy fogadó eszköz, akkor az Albumok/Filmek/Wolkman alkalmazásokban is megjelenik a throw ikon. Egy bökéssel küldhető bármilyen kép/videó/zene és folytatható a tévén a megtekintése. Lapozáskor kicsit lassan vált, de ez nem a tablet hibája. Jó fotókat nézni, rövidebb videókat, de hosszú filmeket már nem érdemes. Filmeket lejátszani egyébként is egyszerűbb céleszközről, vagy külső hdd-ről.
- Felraktam még az EZCast alkalmazást, ez a tévébe dugott stick szoftvere. Néha szoktam használni, mert egy kicsit gyorsabban váltja a tartalmakat, plusz lehet több dolgot, pl.: dokumentumot/youtube videót is streamelni. "Nem okos tévénél néha ez is jól jön."
- MHL kapcsolatot még nem próbáltam ki. Ez jó játékokhoz is mert nincs késés (ilyenkor viszont a kábel miatt érdemes PS3 controllert használni irányításra). Igazából vettem egy olcsó passzív MHL kábelt, de nem néztem utána, így nem lett jó. Azt hittem, hogy elég ha a tablet MHL képes, de nem. Valószínűleg nekem valamilyen MHL adaptert kell majd választanom, hogy a sima HDMI portra is rá tudjam vinni a képet/hangot.

Tablet -> Pc
- Tableten a médiamegosztást könnyen be lehet kapcsolni, ha kell a: Beállítások > Xperia kapcsolat > Médiakiszolgáló beáll. menüben. Minden eszköz látni fogja a hálózaton a tabletet és lehet rajta tallózni. Ha először csatlakozik fel egy másik eszköz, akkor persze engedélyt kell neki adni. Elég gyorsan kommunikál ebben az irányban.

Pc -> Tablet
- Windows 8.1 alatt osztottam meg a médiatartalmakat. Ezt meg lehet tenni, pl.: a Windows Media Player > Műsortár menü alatt, meg még én a Vezérlőpult > Hálózati és megosztási központban állítgattam. Ha megy a gép, akkor le lehet róla játszani bármit az Album/Filmek/Walkman alkalmazásokban is van Eszközök tab, ott fog megjelenni a megosztás. A bármit azért túlzás, például mkv videókat nem lehet lejátszani. A tallózás a távoli eszközön lehetne gyorsabb, de lejátszás során nem tapasztaltam gondot.
- Szükségem lenne még sima megosztott mappa elérésére (vagy windows hálózaton megosztott, vagy samba-n) amire még nem találtam jó módot. Szeretném külön program telepítése nélkül (úgy már menne), például a File Commander-ből elérni ezeket a megosztásokat. Próbáltam File Commander-ben a Távoli fájlok > Távoli fiók hozzáadása > Távoli megosztások-at használni, de nem működik. Megnéznétek nálatok mi történik? Nálam látszólag felugrik egy beállítások ablak, ami aztán nem jelenik meg. Nálam eleve nem jelenik meg valamiért ez a "Távoli megosztási beállítások" képernyő máshol sem. Mi van pontosan ezen a képernyőn?
- Gyakran fel kell lépnem a munkahelyi gépemre távoli asztallal és apróbb feladatokért nem kapcsolom be az egyébként is ritkán használt gépemet. Így felraktam a TeamViewert a tabletre, amit egyébként is használni szoktunk. Jól használható már ekkora kijelzőn, főleg ha van bluetooth billentyűzet is és nem kell felugrasztani a képernyő-billentyűzetet.
(Nekem újdonság volt, hogy Win 8.1 operációs rendszerű gépre belépéskor a rendszer érintőképernyő támogatással használható. Szóval nem egy láthatatlan egérrel kezelhető a rendszer, hanem lehet csipkedni, meg minden windows tapizós feature-t használni.)

Tablet -> Nyomtató
Ez könnyű lenne egy wifis nyomtatóval, de nincs és csak ezért nem is veszek. Most jobb híján a Google Cloud Print-et használom. Ehhez be kell kapcsolni a tableten a Cloud Print-et a Beállítások > Nyomtatás menüben. Kell egy eszköz, amihez hozzá van kötve a nyomtató, ami nekem most a laptopom. Meg kell osztani a nyomtatókat, ezt a Chrome böngésző segítségével tettem meg: Beállítások > Speciális > Cloud Print alatt. Nyomtatáskor be kell kapcsolva lennie a gépnek, persze a Chrome böngészővel már nem kell babrálni. Így annyival kényelmesebb mintha a fájlt küldözgetnék a gépre, hogy a nyomtató közvetlenül kiválasztható az androidos alkalmazásokból (pl.: OfficeSuite, Gmail, Album, stb.) és a beállításokat (pl.: álló/fekvő, oldalak...) is a tableten lehet beállítani. A nyomtatás gyorsan és stabilan működik, csak a kinyomtatott lapokért kell felkelni. Viszont ha tudtok egyszerűbb módot, akkor nyugodtan megírhatnátok.

Később valószínűleg más kapcsán üzemelni fog egy Rapsberry Pi és azon keresztül lesz megosztva a nyomtató, így függetlenül tud majd működni a géptől.

Számítógépről is lehet a tévére streamelni. Windows 8-on is van "Lejátszás máson" és képernyőtükrözés, de ez már nem ide tartozik, így nem írom le.

(#364) lippije válasza szzoo (#363) üzenetére


lippije
tag

Szia, a windows share vs. tablet problémára nálam az ES File explorer hozta el a megoldást, itt lehet kvázi felmountolni windows-os gépeket (konkrétan nekem otthon 2 win7 és egy win8.1 van beállítva hozzá), ahol aztán a gépen lévő megosztott meghatjókat tudod böngészni, onnan közvetlenül file-okat megnyitni, sőt, akár videókat is lejátszani pl. BS Playerrel (én így nézem a filmeket, sorozatokat az otthoni file serverről). Sokat segít, ha a megosztott gépeknek fix IP címet adsz, de persze név alapján is lehet keresni.

(#365) szzoo válasza lippije (#364) üzenetére


szzoo
tag

Köszi!
Végül sikerült használnom a gyári "Távoli megosztási beállítások" programot. Annyi volt a gond, hogy nem a tulajdonos profillal futtattam (azt a barátnőmnek állítottam be, hogy ilyen dolgokkal ne neki kelljen szívnia :N). Más hasonló programokkal ellentétben ez nem figyelmeztetett, hogy ebből a profilból nem fog menni, így meg csak pislogtam hogy mi van...

Most már hogy jó, windows megosztásokat és SFTP mappákat tudtam vele helyi mappaként csatolni. Egyszerűen működik, minden beállított távoli hely mellett van egy ON/OFF csúszka, így amikor kell felcsatlakoztatható a megosztás és elérhető más programokból. Egyedül kétórás MKV filmeket nem sikerült elindítani, de ez lehet csak a gyári lejátszó miatt volt (bár mindegy lett volna, mert ahogy láttam a több hangsávval úgysem birkózott volna meg).

Lehet egyszer rakok fel én is BS Playert, de valószínűleg nem lesz rá szükségem - filmlejátszást csak kíváncsiságból próbáltam ki. Filmeket/sorozatokat tv-ről nézek.

(#366) Silent77


Silent77
veterán

Mióta kikapcsoltam a stamina és a koppintásra ébresztést, azóta szinte megszűnt a érintő meghülyülés.
Valószínű a stamina okozza, bár nem kéne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#367) Alien! válasza Silent77 (#366) üzenetére


Alien!
senior tag

Nekem staminával sem jön elő, viszont az egész rendszer sebessége nem éri el a g2-őmét, pedig a hardver ugyanaz, csak abban 2gb ram van...

(#368) Silent77 válasza Alien! (#367) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam ahoty fentebb irtam naponta többször. :(
Lehet a koppintás volt a ludas...
Sebességgel nincs bajom, note 3 mellet se. Van egy két játék ami lassabban fut mint notán, de ennyi.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#369) szzoo válasza Silent77 (#366) üzenetére


szzoo
tag

Az érintő hülyülést én háromszor tapasztaltam amióta megvan a tablet. Ez nálam úgy mutatkozott meg, mintha folyton nyomtam volna a vissza gombot. Képernyő ki/be egyből megoldotta. Ilyen gyakorisággal még nem zavar, viszont az dühítő, hogy valahol elakadt a frissítés. Ha tényleg javít valami egy frissítés, akkor ne kegyből legyen elérhető. A koppintásra ébresztést nem használom!

Sebességgel nincs gondom, semmi sem szaggat. Akkor sincs észrevehető lassulás, ha az ablakok nincsenek bezárva, bár én megszokásból rányomok a Mindent bezár-ra mikor végeztem és egy időre lerakom a tabletet.
Ha ritkán játszok, akkor rádiót vagy zenét hallgatok közben, de így sem voltak lassúak a játékok.
Az elején még féltem, hogy több felhasználóval használni a rendszert gond lehet, de azzal sincs baj.

Múltkor csináltam egy durva terhelési tesztet, hogy mi van ha a memória ki van maxolva, de még ekkor sem volt túl instabil a rendszer és maradt még vagy 500Mb RAM. Elindítottam két játékot, közben futott sokminden. Felváltva játszottam az Asphalt 8-cal és a Dead Trigger 2-vel (töltés nélkül szépen váltott oda vissza). Eközben 4 felugró ablak is volt a képernyőn: (1) videóklipp ment youtube-ról, (2) saját eszköztől 1080p video lejátszás(killa sample, kamerával felvett videók), (3) böngésző animáló giffel, (4) rendszer stat. A youtube videó képe a végén már meg-meg akadt, a hang annak is folyamatos volt, a játékok sebességében nem volt nagy különbség. További ablakok nem fértel ki úgy, hogy még az irányítás megoldható legyen. Igazából azon túl hogy kipróbáltam semmi értelme nem volt... :))

[ Szerkesztve ]

(#370) Lasy válasza Silent77 (#366) üzenetére


Lasy
veterán

Nekem megy mind a kettô, és nem hülyül soha.

+36702778032

(#371) Alien! válasza szzoo (#369) üzenetére


Alien!
senior tag

a frissítést én is várom, főleg úgy, hogy ahogy nézem már tényleg körbelövöldözték a régiót

egyébként nálam pl olyan jelenség van, hogy ha zenét hallgatok és olvasás közben elfordítom a tabot, akkor egy pillanatra megakad a hang.

[ Szerkesztve ]

(#372) Silent77 válasza Lasy (#370) üzenetére


Silent77
veterán

Akkor az enyémmel van valami nagy gond. :U
Mos visszakapcsoltam a staminát, meglátjuk.
Ahogy írtam naponta volt , hogy többször is eljátszotta, de páromnál restart után rögtön ismét előjött játék közben.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#373) szzoo válasza Alien! (#371) üzenetére


szzoo
tag

Kipróbáltam, nekem nem akad meg a hang forduláskor.

Még nem néztem utána miért van így, de hátha tudjátok a választ:
Beállítások > Biztonság > Eszközkezelés alatt az "Ismeretlen források" inaktív, így nem lehet bepipálni (=engedélyezni a külső .apk fájlok telepítését). Ezt hogyan lehet bekapcsolni?
Megnéztem a mobilomon (Xperia T3) minden további nélkül engedélyezhető.
Köszi!

(#374) Lasy válasza szzoo (#373) üzenetére


Lasy
veterán

Hmmm.
Nálam be lehet.

+36702778032

(#375) krx21


krx21
nagyúr

Most nemsokára 100e-ért lehet kapni dokkolóval a wifist! Szerintetek? Elgongolgozom..

[ Szerkesztve ]

(#376) szzoo válasza krx21 (#375) üzenetére


szzoo
tag

Láttam, 3 napos akció lesz. Szerintem is nagyon megéri, nekem kicsit többért is nagyon megérte.

Z1Compact is jó áron lesz, ha ezt tudom akkor lehet megvárom. Bár a tablet mellett nincs szükségem ilyen hardverre, ezért nem is ez volt a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#377) krx21 válasza szzoo (#376) üzenetére


krx21
nagyúr

Az akkumulátor idő, wifis netezéssel mennyire gáz???

(#378) Alien! válasza krx21 (#377) üzenetére


Alien!
senior tag

Miért lenne gáz? szerintem teljesen jó üzemideje van a tabnak. nekem kb 8-10 óra biztos meg van.

szvsz 99 ezerért ez a cucc kihagyhatatlan, ennél jobb ár/érték/minőség arány nincs.

(#379) gaboca0314


gaboca0314
tag

Én csütörtökön rendeltem meg a 99900 Ft-os akcióban. A megrendelés leadása után köbö fél óra múlva hívtak, hogy akkor másnap vinnék az árut, meglepődtem, mert azt hittem csak október 17-19 között lesz akciós. Vettem mellé egy gyári tokot is, ez 9900 Ft volt. Másnap délben már nálam is volt a tablet. Ennél gördülékenyebben nem is mehetett volna.
A tabletről röviden: Minden "igaz" róla amit előtte olvastam :) . Hihetetlen paraméterei vannak, eszméletlen szép. Töltöttem egy órát, majdnem 100% töltés lett benne. 3%-ra 12 óra képernyőhasználat alatt merült le (meg is lepődtem, persze kellemesen) végig be volt kapcsolva a wifi, az automatikus szinkron, feltelepítettem vagy 30 alkalmazást, nyomkodtam, nyúztam rendesen. Én nem is nagyon lövögettem ki alkalmazásokat, volt amikor 20 is meg volt nyitva, mégis gördülékeny maradt.
Aki eddig gondolkodott rajta, ne habozzon, ennyiért most nem kap jobbat. Én egyelőre nem bántam meg, bízom benne, hogy ez így is marad.

(#380) krx21 válasza gaboca0314 (#379) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat.
Hol rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#381) gaboca0314 válasza krx21 (#380) üzenetére


gaboca0314
tag

nagyonjo.eu

(#382) szzoo válasza gaboca0314 (#381) üzenetére


szzoo
tag

Nem lepődtem meg. Nagyon jók :C

[ Szerkesztve ]

(#383) 485 válasza gaboca0314 (#379) üzenetére


485
aktív tag

12 óra? az nálam 4 töltés. az enyém simán lemerül 3 óra alatt. ok, RealRacing3, na de akkor is. kevésnek találom még mindig.

Egyébként azért is fura, mert van egy z ultrám is, az 3 napig bírja. ennyit a tabtól is várnék. persze nem 100 óra játékidőt, csak ne kelljen már minden nap tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#384) #65577472 válasza 485 (#383) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem tudom mit csinálsz a taboddal. Nem vagyok nagy játékos, de a múltkor direkt leteszteltem, hogy masszív játékkal mennyit bír. 7 óra kijelzőidőt produkált úgy, hogy volt kb 4 óra játék (Real Boxing, NFS Most Wanted), a többi Chrome.

(#385) 485 válasza #65577472 (#384) üzenetére


485
aktív tag

az a vicc, hogy semmit. szó szerint csak a Realracing-re vettem, azonkívül semmire nem használom. most keresek valami megbízható akksi tesztelőt, lefuttatom. tudtok ilyet?

(#386) #65577472 válasza 485 (#385) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ingyenes verzió [link] és a fizetős [link]

[ Szerkesztve ]

(#387) 485 válasza #65577472 (#386) üzenetére


485
aktív tag

ok, köszi kipróbálom, érdemes megvenni a fizetőst, mivel tud többet?

(#388) #65577472 válasza 485 (#387) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én nagyon régen használtam az ingyenes verziót, gondolom a fizetős részletesebb infókat ad. De nem néztem meg pontosan a különbségeket.
Amúgy a tartózkodási hely jelentést érdemes még kikapcsolni, az is zabálja az akksit rendesen. Illetve ha nem használod az Asszisztenst, akkor a helyszolgáltatásokat is kilőheted. Bár nálam utóbbi aktív, de nem szopkodja az akksit.

(#389) szzoo válasza 485 (#383) üzenetére


szzoo
tag

Automatikus fényerőn használod? Többet kellene bírnia.

(#390) 485 válasza szzoo (#389) üzenetére


485
aktív tag

igen.

most futtattam az antutu battery testert, az eredmény 9485. első helyre hozott.

megpróbálom a GSam-et is.

[ Szerkesztve ]

(#391) #65577472 válasza 485 (#390) üzenetére


#65577472
törölt tag

GSam eredményét majd csak több óra használat után fogod látni, azonnal nem.

(#392) 485 válasza #65577472 (#388) üzenetére


485
aktív tag

minden helyszolgáltatás, szinkronizáció ki van kapcsolva.

(#393) #65577472 válasza 485 (#392) üzenetére


#65577472
törölt tag

Vagy egy app ragad be állandóan, vagy valamelyik google szolgáltatás a ludas. Másra nem tudok gondolni..

Ha app ragadt be, azt GSam mutatni fogja

[ Szerkesztve ]

(#394) #65577472


#65577472
törölt tag

Úton a 4.4.4 [link]

(#395) Alien! válasza #65577472 (#394) üzenetére


Alien!
senior tag

az jóó, akkor a Z6 compact megjelenésével egyidőben talán a tmobilosok meg is kapják.. :C

(#396) Silent77 válasza Alien! (#395) üzenetére


Silent77
veterán

Reméljük. :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#397) #65577472 válasza Alien! (#395) üzenetére


#65577472
törölt tag

Megjön az hamar, ráadásul az LTE hamarabb kapja meg, mint a WiFi only. Egyébként 4.4.2 úgy jó, ahogy van, én inkább arra vagyok kíváncsi, mit kapunk még UI-n kívül a Z3-ból

(#398) krx21 válasza #65577472 (#397) üzenetére


krx21
nagyúr

Ti mire szoktátok használni? Én nettezgetnék az ágyban... Bár gondolkodom akkor már a Sony Tap11-ben, ami ugyan 2x annyiba kerül, de egy teljes értékű PC... Nem tudom..

(#399) nismoka válasza krx21 (#398) üzenetére


nismoka
addikt

Forumozok ágyban, kádban, slozin, nagyon szeretem a kis gépet. :) Lényegében mindent meg lehet vele oldani szinte amit winen. Nekem erre felesleges a win, arra van más.

[ Szerkesztve ]

(#400) krx21 válasza nismoka (#399) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, de akkor már körbenézek... PL: Lenovo IdeaPad Miix2 10 125 pénz, ez sem nehéz, 600gramm alatt és komplett PC... Gondolkodom, hogy ha belevágok mi legyen... A PC-s lehetőségek azért nem jönnek rosszul ha kell...

Amúgy milyen kitenni a NFC-vel a Sony TV-re???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.