Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) silmatauki válasza Caaabi (#66) üzenetére


silmatauki
őstag

Én is a Note 4-re várok... reméljük lesz benne végre OIS, ha már az S5-ből kimaradt.

(#102) silmatauki válasza evermobile (#92) üzenetére


silmatauki
őstag

A fű / növényzet mosása tipikus Sony-hiba. Az volt az egyik legrosszabb pontja a Z1-nek (is). Ezért is “fikáztam” itt az előbb a kamera-részt, legalábbis a 808-ashoz képest :)

(#103) evermobile válasza jagelo (#99) üzenetére


evermobile
csendes tag

Ránagyítottál a fűre? :-)

Samsung, "Simple the best"

(#104) Blaise válasza SkyS1gn (#93) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem ha rendes garanciát akarsz, akkor Sony Center üzletek, Edigital, Media Markt, bár néhány sufnibolt is tuti hoz be gyártói garanciás példányokat.

(#105) jooker82 válasza jagelo (#97) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ez a kép nincs elmosva és ha megnézed a Z2-nél sütött a nap,az S4-nél pedig nem...
A széleken,szinte minden távolabbi sony kép elmosódott..

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#106) evermobile válasza jagelo (#97) üzenetére


evermobile
csendes tag

Igen, ott sincs rendben, azért többet várnék mindkettőtől.

Samsung, "Simple the best"

(#107) SkyS1gn válasza Blaise (#104) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igazából azt akarom ha netán beázna valahogy csukott ajtócskákkal és garira kerülne a sor... ne hajtsanak el mint a hülyegyereket hogy biztos nem csuktam be őket...

Nem volt még ilyen esetem de hallottam róla.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#108) RangerFox


RangerFox
veterán

Legutoljára én az Xperia Mini tesztjében láttam Különösen Ajánlott plecsnit. Ez szép volt SONY! :C De erre is ugyanazt kell mondanom, mint az S5-re: Aki ezt a telefont ki tudja használni, annak gratulálok!

(#109) jagelo válasza evermobile (#103) üzenetére


jagelo
aktív tag

Én rá meg samsungéra is. Szerintem ez jobb. vagy samsungos kép nem mosótt szerinted?

(#110) jagelo válasza evermobile (#106) üzenetére


jagelo
aktív tag

Jogos, de szerintem ezek csak telefonok 10 éve nem gondoltam ilyen képeket csinálok telefonnal. :)

(#111) jagelo válasza jooker82 (#105) üzenetére


jagelo
aktív tag

Gondolom szerinted ez is egy gyenge Sony telefon, mert az mindenki tudja mi a véleményed és ezt kenterbe vágja a nagy LG :) Az a kép nincs elmosva ok bocs :W

[ Szerkesztve ]

(#112) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mondjuk fura hogy az S5-el szinte városban és közeli fotókat csináltak a Z2-vel meg sok a természet ezért nehezebb PH-s összemérettetést csinálni. Természetet mindíg nehezebb jól lekapni.

Van itt 2 XDA topic fotózásról, van sok S5 vs M8 vs Z2 lapozzátok át az oldalakat, érdemes az éjszakai képeket megnézni abban a Z2 viszi a pálmát, nappaliban is ott van a szeren. Bár a 4:3-as auto beállítást tényleg nem értem Bog-tól.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#113) evermobile válasza jagelo (#110) üzenetére


evermobile
csendes tag

Az tény. De csak egy példa, igaz hogy a htc csak 4 megában rögzít, de feleannyira sem mossa el, tessék:[link]

Éjszakai képek is relatívak, ahhoz képest hogy éjszakai képek, nagyon sok fényforrás van jelen, nem egyértelmű hogy más éjszakai helyeken is vállalható fotókat készítene.

[ Szerkesztve ]

Samsung, "Simple the best"

(#114) daniel909


daniel909
addikt

korrekt értékelés.
mennyire melegszik vajon? böngészés közben?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#115) SkyS1gn válasza daniel909 (#114) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tegnap MATV-ben Bog említette hogy csak langyos volt.

(#113) evermobile mert nincs mibe belenagyítani :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#116) jagelo válasza evermobile (#113) üzenetére


jagelo
aktív tag

Nem tudom, de őszinte vagyok ez a kép olyan, hogy nem tudom értékelni nagyon furcsák a színek elég gáz. Mint valami régi telefon csinálta volt és ezt most komolyan mondom élvezhetetlen :(

(#117) helixP válasza evermobile (#87) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek azzal a résszel, hogy azért nem kivételes fotós teljesítmény ez.
Tényleg szép, hogy egy mobil ilyet tud, de azért én nem estem tőle hasra.

(#118) SkyS1gn válasza evermobile (#113) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tessék, redukáltam a Z2 képét is 4MP-re... azért jó dolog az übersampling amit a nokiák meg a Z2 is csinál auto módban...

M8

Z2

Nyilván az egész megvilágítási viszony más mivel nem ugyanakkor készültek, de a vonalakon azért látható miről van szó.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#119) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon tetszik a teló, de infra port a távirányításhoz nincs benne?
Mi a különbség az IP57 és IP58 között?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#120) joey04


joey04
titán

megnézem majd élőben a kijelzőt, a z1c nem nyűgözött le, ips mezőnyben az lg (és ezáltal nagyrészt) az apple is jobb. az akadások viccesek. a 3gb ram dicséretes, a plecsni meg szvsz túlzó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) Márkosz


Márkosz
tag

Kövi telóm lesz, asszem márkát váltok! :D

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#122) daniel909 válasza SkyS1gn (#115) üzenetére


daniel909
addikt

nekem z van és böngészés közben elég meleg. ezért kérdezem. de akkor jó. gondolom soc függő.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#123) SkyS1gn válasza jacis (#119) üzenetére


SkyS1gn
félisten

IP minősítés

(#124) Bog

Őszintén azt sem tudtam hogy ott van 4:3 mód. Csak az emberek nagy része 16:9-et használ azért volt fura. ;)

Még a manual 15.5 MP-re lennék kíváncsi 16:9-ben az mit tudhat... próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#124) Bog válasza SkyS1gn (#112) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindig 4:3-ban fotózok, számomra az a fotó elfogadott aránya. De majd átgondolom, lehet, hogy felülbírálom ezt az álláspontom.
Más. Vegyétek azt figyelembe, hogy ez egy telefon, nem egy fotógép. Más telefonokhoz mérjük, nem egy kamerához. De lesz majd összehasonlító teszt, csak meg szeretnénk várni, hogy minden nagyágyú piacra lépjen. P7, G3.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#125) Maximum1


Maximum1
őstag

Végre csináltak egy normális telefont, tuti visszavettek valakit az Ericsson-tól és az nyomja nekik mit hogy kell.......

(#126) jacis válasza Bog (#124) üzenetére


jacis
nagyúr

Miért nincs manapság infra a Sony-kban? Anno a ZL-ben volt...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#127) Bog válasza jacis (#126) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Meg a Z2 Tabletben is. Hiánya örök rejtély marad.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#128) hotkar válasza jacis (#119) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az 5 a porállóságot jelzi (kisebb porszivárgás megengedett), a 7 a vízbemerüléssel szembeni védettségert (max 1 m), a 8 pedig a tartós vízbemerüléssel szemben ellenállóságot (itt meg kell adni azt is, hogy mekkora víznyomásnál igaz).

Bocs, már válaszoltak :B

[ Szerkesztve ]

(#129) papi77 válasza joey04 (#120) üzenetére


papi77
addikt

S 5 is G2 is laggol rendesen...engem nem zavar,habár a HTC s folyamatosság nem ártana legalább a csúcstelóknál.

Az első: NOKIA 1611

(#130) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A cikk jó, nekem tetszik, minden bennem felvetődő kérdésre választ kaptam, köszönöm!

A telefonhoz annyit, hogy nagyon vártam, nagyon várom, mert nekem az M8 nem hozott annyit amennyi nekem kellett volna, a samsung és az LG pedig nálam jelen minőségükkel nem jöhet szóba.
A kamera jó lett, az üzemidő jó lett.
Szerintem a kijelező is jó, láttam a z1 c-t már kategóriákkal jobb, mint a korábbi sony-k.
A kezelőfelület (UI) már picit visszahúz, de ami legjobban aggaszt, az az optimalizálás.
A z1 c-nél is azt tapasztaltam, hogy itt-ott akad, lagg itt, lagg ott.
Miért?
Én hTc one-hoz hasonlítottam, de az is simábban futott, mint a z1 c.

Jelen telefonról szóló leírásban is esik erről szó, ezért egy kicsit görbül a szám lefelé, mert így meg kell várnom az i6-ot, mert lassan elegem lesz az egész androidos próbálkozásokból.....

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#131) korcsillio


korcsillio
őstag

Nem rossz...
Várok a note4-re egyenlöre hogy mi lesz belõle,de lehet hogy a sony mellett döntök...:B

(#132) SkyS1gn válasza HUTCHDB (#130) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha nem rakod tele a főképernyőt netről frissülő szarságokkal nemhiszem hogy gond lenne, a Z-m se akad be vagy nem veszem észre :DDD Csak egy transparent weather és egy naptár van kinnt.

(#133) jooker82 A jó hír hogy a beépített Whitebalanceolóval be lehet állítani :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#133) jooker82 válasza joey04 (#120) üzenetére


jooker82
nagyúr

A fehér az sajnos a Z1 C-nél sem az a fehér amit egy IPS-től várnánk,de fejlődés,hogy legalább már nem TFT..
Ezt a Z2-t majd megnézem. Médiába ki van már téve?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#134) DemonDani


DemonDani
addikt

Milyen plecsnit kap majd a OnePlus One? ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#135) papi77 válasza DemonDani (#134) üzenetére


papi77
addikt

Hát a support hiánya miatt...nem hinném hogy " tetszett"- nél jobbat ;)

Az első: NOKIA 1611

(#136) daniel909 válasza jooker82 (#133) üzenetére


daniel909
addikt

az ips is tft ;]

(#137) LEFTHORSE1: z1c? 2 hétig használnád rájönnél, h butaság ragaszkodni a kis kijelzőhöz. (de lassan már a z1c kijelzője is kicsinek fog számítani)

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#137) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Akármilyen aranytojó PHABLET lett ez a Z2 , elnem cserélném az Xperia Ray MOBILTELEFONOMMAL, nem mondom, a kezembe használni semmi akadály nélkűl tudnám használni, de a zsebembe téve egy rémálom lenne hordozni, amúgy meg nemnormális ez a világ hogy ekkora igény van az ilyen zsebrevágott nagykijelzőkre :-(

Cseberből vederbe

(#138) jooker82 válasza daniel909 (#136) üzenetére


jooker82
nagyúr

mégis ég és föld. ;]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#139) HUTCHDB válasza SkyS1gn (#132) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En nem csak az egyes home oldalak scrollozasara gondoltam, ettol bovebb, melyebb az altalanos tesztelesem.
A z1 c -nel is tapasztalok tobb helyen akadast, laggot, ami nekem zavaro.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#140) twinkiecz válasza Bibby (#52) üzenetére


twinkiecz
tag

Töltésre ott van a mágneses csati lehet hozzá venni dokkolót vagy mágneses kábelt [link]

linktr.ee/twinkiecz

(#141) Hegasus


Hegasus
senior tag

ez eléggé jó telefon lett! és végre ips kijelző! :DD
már csak egy tablet dokkoló kéne hozzá, és nálam tuti befutó lenne :DDD

(#50) w333, (#87) evermobile az a kép amit elemeztek, hogy elmosódott, egyértelműen bemozdulás eredménye...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#142) dkface


dkface
aktív tag

Köszönöm szépen a tesztet, valóban nagyon jó telefon lett. Örülök , hogy a Sony kezd magára találni végre ez egy minden szempontból jól átgondolt készülék lett. Viszont! A kamera az borzasztó gyenge. A vonalélesség rendben van , de egy Iphone5 dinamikatartományban feltörli vele a padlót. A pontszámokkal egyetértek .de a vizuális multimédiára én hét pontot adnék maximum.

[ Szerkesztve ]

(#143) SkyS1gn válasza twinkiecz (#140) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ugyanezt linkeltem fentebb, nem is értem az emberek nem látják ebban a lehetőséget csak hogy a dokkolóhoz jó...

Ilyen kábelt be is rendeltem, meg dokkolót is, az usb aljzat max romozgatáskor lesz nyitva :DDD

Kicsit stílusosabb ez, fém :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#144) helixP válasza LEFTHORSE1 (#137) üzenetére


helixP
nagyúr

A telefonhasználati szokások megváltoztak, nem arról van szó, hogy nem normális a világ. Tartalomfogyasztás az elsődleges, ez tény, nem csak trend. Én pl telefonomat elenyésző mértékben használom telefonálásra, sms-ezni meg pl. már egyáltalán nem.
Szerencsére nem kötelező megvenni ezeket a telefonokat.

(#145) babkukta válasza papi77 (#129) üzenetére


babkukta
senior tag

Hehe, el ne hidd h az nem tud laggolni :D Ismimnek van egy arany, kíváncsiságból picit megpakoltam a képernyőjét, ugyanúgy laggolt, mint bármelyik. Ez nem IOS! Egy pici lagg mindig belefér. Az android soha nem lesz laggmentes.
Az meg sztem tökre megbocsátható, h netről frissülő widgetnél picit megakad...

A másik, tényleg nem értem h mit kell vitatkozni állandóan a kameráról. Ez mobil!!!!!!! Nem az a lényege, h versenyre induljatok vele. A Z2 az eddigi Sonykat veri, tehát fejlődött. H most vhol az S5 a jobb, na istenem. Én sose hasonlítom ezeket fényképezőgépekhez... hülyeség.
Az M8at meg egyáltalán nem venném ide... egy 4 Mp-es képet 100%-ban összehasonlítani egy 20 Mp-essel... :D

Üdvözlettel, Tibi

(#146) joey04 válasza papi77 (#129) üzenetére


joey04
titán

tudom, sőt a nexus is tud laggolni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#147) twinkiecz válasza SkyS1gn (#143) üzenetére


twinkiecz
tag

Tényleg jobb.

Csak miután megírtam láttam hogy te gyorsabb voltál. sory :B

linktr.ee/twinkiecz

(#148) Giorgio1313 válasza papi77 (#129) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Nekem s5 van és még nem laggolt soha. Bár nem mondom hogy soha nem is fog... :) de idáig minden ok

[ Szerkesztve ]

(#149) Hegasus válasza babkukta (#145) üzenetére


Hegasus
senior tag

4 mpx vs 4 mpx-be is össze lehet hasonlítani... de elég vicces hogy valakinek egyáltalán megfordult a fejében, h ugyanazon a felbontáson egy htc képes versenybe szállni nemhogy ezzel, de akármelyik telefonnal... :D

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#150) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Itt az első 2 tesztkép javított linkje:
[link]
[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.