Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Crafter32


Crafter32
őstag

Gondoltam, hogy a Sony egyszer vitathatatlan az első lesz android közt. (nem mennyiségben) Gratulálok neki!
És örülök a plecsninek is, sokkal komolyabb telefon látszatát kelti már külsőleg is, mint a S5. Kár, hogy a HTC pedig elrontotta a kamerát.

(#302) Wajk


Wajk
addikt

amikor felbukkant én már mondtam, hogy a csúcskategóriában ez a csúcs és nagyon tetszik is.
Nekem nagy, de a triumvirátus minden tagja az :D

Ha a Z2C is kicsit nagyobb kijelzőt kap hasonló mérettel mint a Z1C és kiküszöbölik a hibákat mint ahogy a Z2-nál tették, lehet elcsábulok majd... :U

nagyon bejön ez a formaterv

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#303) Ati1979


Ati1979
veterán

Régen láttam már különösen ajánlott plecsnit! :)
Főleg egy ilyen drága telefonnál.

Próbáltam a Veletech-en és tényleg nem rossz! :) Bár az 1520-at nem adnám oda érte! :DD

(#304) Silenzio


Silenzio
addikt

Ja, jók a képek, csak ha természetet fotózol, Amigás időkre emlékeztető bitmapekre esik szét a kép. Ennyire nem bír megbirkózni a részletekkel a gép. Szóval valójában nem jók a képek, ha részletgazdagabb témákat választ a teszter, jobban előjönnek a hibák.
No, nem flame-nek szánom, de megnyugodtam: végignéztem a csúcsmodelleket, az S5-öt már ki is tudtam próbálni, az új HTC és ez a Sony nyilván nincs még nálunk. És egyedül a Z1 Compact fogott meg valamennyire, végre nem egy tepsi, aranyos, dizájnos és erős készülék. És (dobpergést kérek) maradok az iPhone-nál. Sokkal kiegyensúlyozottabb a kamerája, nem limitálnak le az alkalmazásboltjai, és nem kell azon aggódnom, melyik készülék a jobb és miben: jól választottam-e, pontosan tudom a választ IOS berkeken belül.

A minap volt egy cikk erről az egyik portálon, erősen repedezik az Android-felépítmény, a cégek mind nagyobb szeletet akarnak kivenni az appáruházak bevételeiből, emiatt szép lassan széthúzzák, széttépik a nyílt rendszert. És lesz egy csomó kis IOS meg Windows Phone, csak a Sony, a Samsung, az LG saját nevein. A Nokia Androidos bohóckodása csak az első lépés.
Rosszabb esetben visszatérnek a butatelefonos idők, ha majd az alkalmazásboltok nem generálnak annyi forgalmat pár idióta marketingdöntés miatt. Volt Badás telefonom, tudom, milyen az, ha valami okostelefonnak indul, és egy vicc lesz a vége. Drukkolok a Tizennek, szerintem az Android üzleti modellje - megosztani a gyártói és a szoftveres oldalt - elhibázott vállalkozás, a Sony, a Samsung, az LG, a HTC mindig hőbörögni fognak látván az Apple, és aztán a Google bevételeit. Mondom ezt úgy, hogy volt vagy 8 Androidos telefonom, és az S1, a Note 2, a Sony Z ill. az LG Optimus 2x kifejezetten szerethető volt, nem beszélve az Xperia Playről. Haláli cucc.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#305) Petyyyyy válasza Peterson_ (#6) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én meg pont a Sony GUI miatt idegenkedek tőle, számomra egy természeti katasztrófával ér fel. A legutóbbi különösen ajánlott telefon (amire emlékszem) az LG KM900 volt, most a dobozban pihen otthon. A Z2 viszont kimarad.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#306) wozzy


wozzy
tag

tetszik :)

(#307) tatu9 válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


tatu9
tag

A dupla kopp Nokia találmány. Na meg az összes WP8 Lumiában benne van. ( bocs a atrollért)
Egyébként a Sony ezzel a ketyerével tényleg kimagaslót alkotott. :C

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#308) helixP válasza Petyyyyy (#305) üzenetére


helixP
nagyúr

Anno ez egy nagyon jó telefon volt, sajna a felhasználók hosszú távú tapasztalatai elkeserítőek voltak :)

Silenzio: Egyetértek, a kamerás résszel, én is így látom.

[ Szerkesztve ]

(#309) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Üdv!

Itthon mikor kezdik el "hivatalosan" forgalmazni?

(#310) Zs0l00


Zs0l00
csendes tag

Arról lehet már tudni valamit, hogy a szolgáltatok mikor veszik fel a kínálatukba? :D

Esetleg melyik GSM boltot ajánlanátok?

Bocsi ha már volt kérdés. :B

(#311) SonyNex7 válasza petymeg (#296) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem tudom miért maradt ki a cikkből,-de még a fórumon sem olvastam eddig - nagyon nagy újítás
hogy ez az első Sony amin nincs FÓLIA se elől se hátul gyárilag,,logó az üvegen van rajta,és így is sokkal strapabíróbb mint az eddigiek!!!
Lehetett volna szó a spéci gyári tokról,-mert ilyen még nem volt -ami flipes és dokkolóval is működik,nagyon korrekt.
Hacsak a 2. féléves telefon nem übereli akkor lecserélem erre -a majdnem tökéletesre - karácsonykor a z1-emet.
Z1 minden korrekten működik december óta,nem fagy,nem akad,nem indul újra stb...kiváló gép szoftver szempontjából.
Vki írta hogy nem tetszik a Sony frissítés üteme,támogatottsági hossza pedig rengeteget adnak ki,úgyhogy aki ezt mondta az tuti nem Sony telot használ.

(#312) Silenzio válasza Petyyyyy (#305) üzenetére


Silenzio
addikt

Pedig a legjobb és leggyorsabb. A legrosszabb meg a Samsung. Szerintem első a Sony és a Huawei, második a HTC, aztán Lg. A többi futottak még kategória. Mellesleg a Samsung látványosan az Alcateltől lopott interfész terén. Ami ciki.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#313) Blaise válasza SonyNex7 (#311) üzenetére


Blaise
veterán

Tudsz képet mutatni a gyári tokról?

(#314) SkyS1gn válasza petymeg (#296) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nincs rajta...

(#297) p2pp Úgy hogy KI NEM sz.rja le. Nem is megbízhatóak & semmit se tükröznek igazából, és a sony nem használ trükköket hogy többet érjen el.

(#313) Blaise Parancsolj, van fehérben is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#315) jozso1989


jozso1989
őstag

Na, hát ez egy csúcskészülék! A képei nagyon szépek! :) Viszont, ahogy látom optimalizálni még ilyen hardverre is Samsung-szinten tud csak a Sony... néztem a videót és vártam a HTC és iPhone-féle azonnal reagálást-töltést, de továbbra is lagol az Xperia Home. Belakva gondolom, akkor a szokásos Sony-s akadás, lassúság lesz. Kár érte.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#316) Blaise válasza SkyS1gn (#314) üzenetére


Blaise
veterán

Uhh...mondjuk alapból nem kicsi a készülék, ez azért tuti még megvastagítja :)

(#317) SkyS1gn válasza jozso1989 (#315) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Te miről beszélsz? Milyen szokásos Sony akadás?

Talán a hosszú animációk miatt tűnhet valakinek az hogy "akad", nekem az első dolgom hogy ezeket leveszem 1.5-ről 0.5-re és így villámgyors a telefon.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#318) tom956ster válasza adamssss (#254) üzenetére


tom956ster
aktív tag

+1, de:

Ugyan szintén almás vagyok, ellenben ezt a cuccot nem kérném. Nagyon tetszik a HW, örülök, hogy látni Sony terméket KA- plecsnivel, (ritka, mint a fehér holló), de egyszerűen az Android miatt nem kell.
Droidot nyúztam eddig szerintem 10-et. Volt köztük elég erős darab is, mégis mindig valmai gubanc volt. Mióta 5c-van, azóta nyugi van.

Hajrá Sony, komoly szuportot a telefonnak és les sok elégedett felhasználó! :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#319) Silenzio válasza tom956ster (#318) üzenetére


Silenzio
addikt

Dettó. Egyrészt az üzleti modell is komoly hátrányba hozza az Androidos gyártókat, jelen esetben a Sony-t, másrészt az Androiddal mindig csak a munka van. Sokkal jobban szeretem használni, mert testre szabható és igen esztétikus bír lenni, de a megy oszt' jó'van felemelő érzését eddig csak iPhone-nál tapasztaltam.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#320) frenetik


frenetik
tag

fasza, már csak a g3 tesztet kell megvárni, hogy dönteni tudjon az ember. :)

(#321) Wajk


Wajk
addikt

és a CM11 is hamarosan érkezik... ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#322) SonyNex7 válasza Blaise (#313) üzenetére


SonyNex7
senior tag

A belinkelt képek jók.
Szerintem nagyon minőségi db ez a tok hihetetlenül jól néz ki, mindenféle pozícióba tudod hajtani,és a fő különlegessége -amiéért nem használom a mostani 3 tokomat-,dokkolóba téve nem kell kiszedni a tokból a telefont!!!!

Illetve a tesztbe keveset tértek ki a fülhallgatóra pedig érdekelne a hangminősége, azon kívül hogy jól szól ,mennyire kényelmes hosszútávon,illetve hogy mennyire hangosan szól mert z1 nem túl hangos szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#323) SkyS1gn válasza SonyNex7 (#322) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igazából a dokkolóhoz adnak 2 cserélhető részt, az egyiknek nagyobb a távköze, ezt kicserélve lehet belerakni tokkal.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#324) Blaise válasza SonyNex7 (#322) üzenetére


Blaise
veterán

Hát nem tudom, nekem kicsit nagynak tűnik. Néztem a Spigen tokokat is, nekem az első tetszik, bár itt ha jól látom nincs kivágva a dokkoló csatlakozója.

Xperia Z2 Case Ultra Fit
Xperia Z2 Case Ultra Hybrid

(#325) SonyNex7 válasza SkyS1gn (#323) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Tudom nekem is van de egyik sem fér bele!!Nillkin 3 típus biztos hogy nem,2 flipes és 1 hátlap.
Esetleg bele megy (Krussel color cover) olyan ami csak egy vékony plasztik hátlap,semmi más.
Ahhoz hogy belemenjen kell ez a spéci kialakítás amit most csináltak.

(#326) Steve1207


Steve1207
veterán

Szép és jó, odatették magukat! :) Fájó, hogy a lag maradt, ilyen szinten nem kellene megengedni, 3GB RAM is felesleges, ha nem optimalizálnak, persze elvárt lenne ez a mennyiség a többiekben is.
Ha tudnának rendes szoftvert csinálni akkor azt mondanám, hogy kell, de így várakozás a G3-ra, részemről ők a favorit idén.

.

(#327) SkyS1gn válasza SonyNex7 (#325) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

(#324) Blaise De elcsúfítják ezek a tokok :(

Ezért nem hordom a Z-t se tokban...Z2-t is max a Flip tokba raknám bele de abba se mindíg.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#328) kelly416


kelly416
veterán

"Ez egyébként kicsit más, mint mondjuk egy Nokiánál, ha bekapcsoljuk, akkor elég csak közel helyeznünk az ujjunkat a kijelzőhöz, az pedig hálából egy jókora kört rajzol oda, ahová közelítünk. Valószínűleg ez az oka annak, hogy direkt napfényben sok-sok csillogó pöttyöt láthatunk a kikapcsolt kijelzőn."

Már az ION-on is sok sok csillogó pötty volt a kijelzőn, úgyhogy nem ez az oka.

(#329) Lecs@


Lecs@
addikt

Ma megyek Ausztriába. 4 napig maradok, majd jövök haza. Nehogy vegyek egy MM - es gyári garosat. Picit tesztelni, összehasonlítani a Lenovommal :)

649 juró :U

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#330) SkyS1gn válasza Lecs@ (#329) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Te leszel az első hands on a fórumról? Jövő hét vége felé lehet énis ráteszem a kezem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#331) SonyNex7 válasza SkyS1gn (#327) üzenetére


SonyNex7
senior tag

+1

Csak flipest ,extrém helyzetekben a hátlap nem sokat ér pont azt nem védi ami a legdrágább,mert azért csak 100e egy kijelző van benne hétköznap mikor meló,meg edzés van akkor abba hordom, hétvégén anélkül.
A másik hogy nem tudom miért de én szeretek mindenből eredetit, direkt gyári márkás cuccokat használni,ha van rá módom.

Z1 dokkja használható a z2-höz?

[ Szerkesztve ]

(#332) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Egyáltalán nem vagyok oda a Sony telefonokért de ez nagyon jó lett!

Elismerésem.
Várom a G3-at szvsz az is nagyon jó lesz.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#333) SkyS1gn válasza SonyNex7 (#331) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, ugyan az, a dölésszöge tér el egy hangyányit...

Hát dokksit az nem eredetit rendeltem, simához adnak kábelt 3k-ért az eredeti meg u.a. csak 10k kábel nélkül :D

Akit érdekelnek Z2 tesztképek!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#334) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#333) üzenetére


SkyS1gn
félisten

+[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#335) 1697


1697
tag

Remélem ez már nem xperia S szintű Sony mert az valami borzalom volt.Megvettem 450 euért 2 hónap múlva eladtam 300 ért.Merem mondani használhatatlan volt annyiszor lefagyott.Az eset után nekem ezek bármit gyárthatnak soha többé Sony.Bár szívesen hallanám,hogy jó telefon a felhasználoktól mert amugy tetszik.

(#336) twinkiecz válasza SkyS1gn (#333) üzenetére


twinkiecz
tag

Csak nekem tűnik fel hogy a zöldeket igen csak elmossa [link]

A tesztben is megfigyeltem egy két helyen pl a benőtt háznál.

linktr.ee/twinkiecz

(#337) SkyS1gn válasza twinkiecz (#336) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemtudom a mai telefonok utálják a természetet :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#338) homeless09


homeless09
őstag

Kíváncsi leszek az LG mit domborít a G3-mal, lesz-e akkor dobás, mint a G2...:D Szintetikus teszteket elnézve amúgy durva, hogy a G2 mennyire ott van még mindig az elitben, hiába "öregebb".

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#339) SkyS1gn válasza homeless09 (#338) üzenetére


SkyS1gn
félisten

800 - 801 között nincs nagy eltérés.

Amúgy én a G3-at már nem egy kategóriába helyezném ezekkel...
Snapi 805, Adreno 420, 1440p kijelző...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#340) Mukih


Mukih
tag

Ha erre a telefonra azt mondják a mobilarénások, hogy (majdnem) tökéletes + még ilyen pecsétet is kapott, akkor szar már tényleg nem lehet.

Valaki privátba el tudná mondani, hogy jobb-e várni a szolgáltatókra hogy árulják, vagy úgy is jó ha boltból veszem meg? Miért? És ha valaki tervez venni ilyen telefont (nem szolgáltatótól) akkor melyik boltot ajánlja?

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#341) BoneDragon válasza SkyS1gn (#339) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mekkora kijelzővel? Mert ha ilyen 5,5+os akkor vár a fene.

(#342) w333 válasza BoneDragon (#341) üzenetére


w333
félisten

Szerintem 5.5 kijelzője lesz ... de fizikailag nem lesz nagyobb a Z2 -nél :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#343) joey04 válasza Hegasus (#300) üzenetére


joey04
titán

a sony is csal.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#344) BoneDragon válasza w333 (#342) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sajnos nekem már ez is nagy. Nyáron szeretek rövid gatyába flangálni és sokszor a kis iphone4-em is zavar. Ha nem lenne ekkora dög jövőhéten mennék megvenni, mert iszonyatosan tetszik, főleg a kinézete. Fáj a szívem... :( :D

(#345) Petyyyyy válasza BoneDragon (#344) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hol itt a probléma? Vegyél bermudát bazi zsebbel és kész.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#346) w333 válasza BoneDragon (#344) üzenetére


w333
félisten

Ha kell a vízállóság és a kisebb méret ott a Z1 Compact :K

Kijelzőben, kamera, hardveresen (2GB/RAM) stb. szinte ugyan ez a telefon ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#347) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem sok férfiasabb készülék van a csúcskategóriában, az "idei" csúcsdroidok közül csak ezt választanám.

(#348) skul0 válasza 1697 (#335) üzenetére


skul0
aktív tag

Egy xperia z-t használok. Vasárlás előtt úgy voltam vele, hogy ha nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket,akkor búcsút intek az androidnak. De maradnom kell annyira stabil, soha nem fagyott még ki, nem indult újra, nem tapasztalható lassulás, teszi a dolgát a szoft a vason úgy, ahogy azt az ember elvárja.
Sajnos kell a kakaó a droidnak, de ha adott, akkor megy az szépen. Nem hiszem hogy a Z2-nél nem így lenne.

(#349) Ferenczi Áko válasza 1697 (#335) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azóta sok víz lefolyt a Dunán.. Az Xperia S tényleg nem volt nagy dobás..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#350) jozso1989 válasza SkyS1gn (#317) üzenetére


jozso1989
őstag

Nézd meg még egyszer a videót... szörnyű, ahogy lagol egy ilyen hardverrel a rendszer. Nekem az SP-m akad, és haverom Z-je (mondjuk ez régi modell már) szintén lagol és hajlamos akadni. De te gondolom Sony fanboy vagy és tökmindegy, mit mondok. :) Hasonlítsd össze egy HTC One M8-cal (az M7 is gyorsabb mint ez) ezt...

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.