Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Gubu0101 válasza asr27 (#249) üzenetére


Gubu0101
veterán

Egyenlore ejtve.Nem erkezett meg idoben,így vissza is mondtam.Egy honap mulva megyek haza,addigra lehet mar az 5 is kaphato lesz,igy mostmar megvarom azt. :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#252) asr27 válasza Gubu0101 (#251) üzenetére


asr27
tag

Értelek. Pedig kíváncsi lettem volna egy beszámolóra. :)

(#253) eventus válasza eventus (#250) üzenetére


eventus
veterán

Remek...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#254) eventus válasza eventus (#253) üzenetére


eventus
veterán

Google play terhelheti, meg is jelent a frissítés után egy plusz play ikon, igaz csak egy karika. Megoldás lett a play tiltása, cache/ tárhely törlés, restart.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#255) eventus válasza eventus (#254) üzenetére


eventus
veterán

Teljesen megoldotta, újra hűvös :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#256) nemk@


nemk@
újonc

Üdv mindenkinek
Érdeklődni szeretnék, Ausztriába a média marktba a Sony xperia 1 iv és a Sony xperia 5 iv ugyan azon áron vannak. Segítséget szeretnék kérni melyik lenne a jobb választás. melyik melegszik jobban, melyiknek bírja jobban az aksija, a 1 iv-esnek vissza lehet venni a képernyő hrz-ét (pl 60rá) illetve 2520x1020ra vissza lehet állítani a felbontást (gondolom emiatt tovább bírná az aksi és kevesebbet ia melegedne).
Előre is köszönöm a gyors!

(#257) Elit3Zotya válasza nemk@ (#256) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Helló.!
Én tuti az 1-4 et választanám.
A kijelző alapból 1096 x 2560 felbontáson megy, csak ha képeket vagy videót nézel, akkor kapcsol 4k-ra.
Fentebb csináltam túlmelegedési tesztet, szerintem eléggé rendbe rakták. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#258) nemk@


nemk@
újonc

Köszönöm a gyors választ, még egy olyan lenne, hogy elvileg az 5 iv-ben erősebb a háttérvilágítás, ez mennyire igaz?

(#259) Elit3Zotya válasza nemk@ (#258) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Mobilarena mérései alapján szinte ugyan annyi.
[1-4 teszt] [5-4 teszt]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#260) nemk@


nemk@
újonc

Hát sikeresen beszereztem egyet, Sony xz2 utódja, a telefon szoftvere 64.1.a.0.860, hát nekem melegszik rendesen netezés közbe (csak WiFi) is (120 Hz nincs bekapcsolva, a megjelenés is szokásos mód minden plusz funkció kikapcsolva).
A kijelző is forró, 5-10 perc használat után.
Mi lehet a probléma?
Az aksija is mondjuk 1,5 nap után sem remekel (egyenlőre sim nélkül használom).

[ Szerkesztve ]

(#261) eventus válasza nemk@ (#260) üzenetére


eventus
veterán

Az régebbi szoft. Nem ajánl frissítést?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#262) ribery22


ribery22
tag

Sziasztok!
Nektek megy rendesen a mobilnet? Telekom e-simmel hol 5g, hol E (városon belül, ahol korábban sima 4g volt), de sokszor 4G+ és felkiáltó jel, net nélkül. Aztán egyszercsak megint jó.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#263) nemk@


nemk@
újonc

Üdv
Most úgy néz ki jó lett, a hoogle play volt a ludas (#254 bejegyzés). Szoftverből ennél éjabbat nem ajánl fel.

(#264) Bazsy33


Bazsy33
csendes tag

Sziasztok
Augusztus 4-èn lesz egy éve hogy megvásároltam. Szeretném eladni , nekem már megvan a legújabb 5-ös verzió. Igen megvan németországban már kettő hete hozzá jutottam. Így hát a 4-es verzió fölösleges. Szeretném megkérdezni mennyiért lehetne eladni? Köszönöm

(#265) asr27 válasza Bazsy33 (#264) üzenetére


asr27
tag

Mit tapasztalsz? Miben jobb az 5-ós verzió? Mi az amiben sokkal jobb?

(#266) Elit3Zotya válasza asr27 (#265) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ez engem is érdekelne.. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#267) asr27


asr27
tag

Azért is, mert most már elég jó áron be lehet szerezni a IV-et, így nem várok az V-re (főleg, hogy 200 ezerrel drágább), ha túl sokkal nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#268) Elit3Zotya válasza asr27 (#267) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Van különbség azért, főleg a főszenzor ami nagyot lépett előre.
A hőtermelés is sokkal jobb lett, bár azzal nekem nem volt gondom az 1-4-nél sem. [link]
De van rengeteg apróság is pl.[link]
De az az ár, elég combos érte az tuti.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#269) Bazsy33 válasza asr27 (#265) üzenetére


Bazsy33
csendes tag

Szia

egyenlőre ennek jobb a hőelvezetése. Annyira még nem teszteltem. De brutál szép képeket csinál abba sokkal jobb

(#270) eventus válasza Elit3Zotya (#268) üzenetére


eventus
veterán

Miért vannak máshol korrektebb tesztek, mint MA?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#271) Elit3Zotya válasza eventus (#270) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem semmi bajom a tesztekkel, szerintem a legjobbak idehaza. :K
Csak a képek minősége néha gatyamadzag.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#272) asr27 válasza Bazsy33 (#269) üzenetére


asr27
tag

Köszi. Bár a teszteken, annyira kirívó különbséget nem látok a kamerája terén sem, de biztosan jobb valamivel, mint az elődje.

(#273) kesztió


kesztió
aktív tag

Elnézést, hogy kicsit OFF, Xperia 5 II az alany. De ez a legaktívabb Xperia topik, hátha itt fogok kapni választ a kérdésemre.

Az Xperia 5-ösöm kimúlt, kaptam ingen a Sonytól új 5 II-t, garanciális csere fejében.
Már az első pár napban sikerült leejtenem, de nem esett nagyot, jó tokban volt, külsérelmi nyom abszolút semmi rajta, vadonatújnak néz ki továbbra is.
Ami zavar, hogy a 3G–4G jel mintha konzekvensen gyengébb lenne a feleségem 10 II-jénél, és ez most különösen zavar, mert Bulgária gyengén lefedett részén nyaralunk.
Kérdés, hogy elméletileg megsérülhetett az antenna egy kis-közepes eséstől? Vagy ezek a telefonok azért már nagyon jól össze vannak rakva, és máshol keresendó az ok?
A Signal stength alkalmazással mérek. Visszavinni nem szívesen viszem vissza, mert eléggé ciki volt az egész sztori így is.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#274) asr27 válasza asr27 (#272) üzenetére


asr27
tag

Yettelnél is jóval olcsóbb már, 2 év hűséggel, + régi készülék leadásával -30 ezer, nem is rossz ajánlat.
Tudnám, hogy mennyi lesz az V, ha túl drága, tuti nem várnék. :F

(#275) asr27


asr27
tag

Akik ilyen készüléket használnak, egy kérdés: A menü, és az alkalmazások, pl Facebook, messenger, stb... 4K felbontásban jelenik meg, vagy csak a videolejátszó és néhány alkalmazás alatt kapcsol át 4K felbontásra a telefon kijelzője?

(#276) eventus


eventus
veterán

Egy év után búcsú, remek társam volt az 1 IV, már az utódot nyúzom :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#277) Dr. 444Hertz válasza eventus (#276) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Gratulálok :))

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#278) rolee777


rolee777
tag

Sziasztok. Most újítottam egy ilyen telót! Lenne 1-2 kérdésem!
Gyári galéria, időjárás app nincs? Akku töltést nem írja, hogy mikor tölt gyorsan?

Samsung Z Fold 4 5G, Samsung Z Flip 3 5G, Samsung Galaxy Note 10+, Honor Magicwatch 2 46mm, Huawei P30 Pro, Galaxy Tab S 8.4 LTE , Iphone Se, Vodafone Tab Prime

(#279) Ger_man


Ger_man
senior tag

Látom nem nagyon pörög a fórum már, de hátha valaki még nézi. Problémám adódtak a Tidal 360 Reality Audio lejátszásával. Ugyanazzal az előfizetéssel, ugyanazzal a fejhallgatóval (wh-1000xm4) Sony Headphone app-pal egy Samu S20FE-n tökéletes.

Míg a frissen vásárolt Sony Xperia 1 IV-en nincs hang egyáltalán. Se fülessel se sehogy.

Mindent is ki- és bekapcsoltam, 360 upmix-et, dolbyt, sehogy nincs hang. De csak 360-as tartalomnál. Ha master vagy dolby atmos a tracket választok akkor van hang mindenhogy fülessel, vagy anélkül, de pont a SONY 360RA-val nincs :DDD még az upmix is működik stereo formátumnál, de a natív 360RA trackek némák.

Ami furcsa h míg az S20FE-n ugyanazzal a sony headphone app-ban van lehetőségem a tidal app optimalizációra (fül befotózás után), addig ez a felület ugyanebben az appban az 1 IV-en nincs is :Y Mi a francért :F

A másik nagyon bosszantó bug, hogy jelerősség mutatása 4/0-1, ugyanazzal a simmel a Samuban 4/3-4. Egy jelerősség mérő app-pal megnéztem egy picivel gyengébb az Xperia, de minőségre is jó telefonbeszélgetések. Külföldi fórumokon olvastam h másnál is van ez, valaki valóban gyenge erősségre panaszkodik, valaki bugnak mondja.

(#280) Ger_man válasza rolee777 (#278) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nincs, nincs és nem írja :(

(#281) Ger_man válasza Ger_man (#279) üzenetére


Ger_man
senior tag

Elbeszélek itt magammal, de hátha másnak segítség: megoldott h letöröltem a regisztált eszközök közül a fülest, újra csatlakoztam/regisztáltam rá, és most jó a 360-as tidal dalok is. Hála a jó égnek. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.