Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza Fred23 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tűnik rossznak ez a Sirocco. Amúgy is komálom a Nokia termékeit, kivéve az 5.1-et (gyenge kijelző és kamera), az 1-et (tré). A 2.1 marha drága a tudásához képest.

(#52) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez egy fokkal értelmesebbnek tűnik, mint az utótag nélküli Xperia 10, de továbbra is édeskevés ez a konkurencia fényében.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53) Fred23 válasza janeszgol (#51) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem best buy, mikor éppen valahol 140k alatt van. A másik ilyen teló -de még topikja sincs-, az az LG V35. Külföldről az is megjöhet újan már 110-130k-ból; és tudtommal senkinek sincs a PH!-ról.

Az Xperia 10 Plus egyetlen dologban mégis verheti a Siroccót: bár ugyanolyan szélesek, látatlanban és fogatlanban meg merem előlegezni neki, hogy kényelmesebb kézben tartani, mint a Nokiát. Ami viszont rengeteget számít, az a tárhely sebessége, és a MA tesztje szerint az nagyon nem acélos. Anyumnak lett véve egy Xiaomi teló, annál is ez hibádzik; csak az 60k alatt volt, ez az Xperia 10 Plus meg kicsit drágább. Sajnos most be se ugrik a pontos típus, de ott is 4GB RAM van 64 GB tárhely mellett, egész jó kamerával, csak az ár nem 130k. Nagyon nem. Media Markt akciózta úgy 2-3 hete, nem ugrik be a típus. De majdnem annyira jó, vagy van is olyan jó, mint ez az Xperia 10 Plus.

[ Szerkesztve ]

(#54) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát ezt meg most minek? :F

Mert lakni, muszáj.

(#55) #16820480 válasza Fred23 (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az LG-kel érdemes vigyázni, mert amit most 110-120 körül veszel, azt fél év múlva már 70-ért fogod tudni eladni kb makulátlan állapotban. Plusz bugos szoftver, frissítések kv teljes hiánya (és amikor vannak, csak rosszabb lesz tőlük gyakran a telefon) :( (ez saját tapasztalat mind amúgy).

Amúgy csak arra akartam utalni, hogy mindenre a megoldás a Sirocco, biztosan nem rossz telefon, de azért az sem való mindenkinek feltétlenül.

(#56) B1T3


B1T3
addikt

Már leírtam a véleményemet a kamera rossz teljesítményéről a sima 10 esetében, de itt még viccesebb… Sikerült a telefotók esetén elérni a szorgos szenzorzsugorítgatással, hogy csaknem úgy nézzenek ki a képek, mintha a főkamera fotójába digitálisan belezoomolzunk volna.

(#57) K0vasz


K0vasz
aktív tag

"Bal oldalról, körömmel húzható elő a kártyatálca, de rég nem látott módon lötyögős az egész egység"

ez már csak azért is jó, mert ha a SIM-kártya nem illeszkedik pontosan, az simán fagyást okozhat...

(#58) ak76


ak76
senior tag

Mi8-ast használtam több mint fél évig, amiben SD845 van, 6Gb rammal, fHd+ Amoled panellel, ráadásul egész korrekt kamerával, na, az kerül most 20 ezerrel kevesebbe, mint ez az izé itt.

A SONY telefonos divíziója egy rossz vicc, nem is értem hogy minek csinálják, maholnap egy C kategóriás kínai is lekörözi, nemhogy egy Xiaomi, vagy egy OnePus..

(#59) ΞΔGLΞ válasza *Mukeey* (#17) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A hozzászólásod utolsó 4 betűjét kell kifizetni és ki is fizetik, persze nem itthon, mert szerintem sem ér ez többet 70 ezernél. De a készülék tetszik.

(#60) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Hát Sony.. ez sem nyert. :(

(#61) adlersson válasza Fred23 (#53) üzenetére


adlersson
aktív tag

"...látatlanban és fogatlanban meg merem előlegezni neki, hogy kényelmesebb kézben tartani, mint a Nokiát..." - Nekem konkrétan nem is a (Sony) méretével, hanem a tömegével volt gondom, mert szerintem zavaróan könnyű(nek tűnik). A mellette kiállított negyedkilós XZ2 Premium meg a saját Mi 5s Plus / HTC U12+ után meg nem mondtam volna, hogy 180g az Xperia 10 Plus. Ha szimulálni akarnám, tényleg a kezedbe nyomnék egy távirányítót, csak még az elemeket is kivenném előtte.

Továbbá az anyagminőség 6/10-es értékelése is elég kegyes szerintem, az az "ordítóan plasztikból készült keret és hátlap" kegyetlenül gagyi hatást kelt ránézésre és tapintásra egyaránt.

Ja, és egyébként egyszer újra is indult, mikor megnyitottam a Chrome-ot. Erős cucc ez...

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#62) Fred23 válasza adlersson (#61) üzenetére


Fred23
nagyúr

Anyagminőségben a Sirocco kábé verhetetlen, acélra építkezik, mint például az iPhone X. Viszont olyan vékony oldalt, hogy vágja az ember kezét tok nélkül. Tulajként mondom, és szeretve a mobilt, hogy fogásra az egyik legkényelmetlenebb modell, amivel valaha dolgom volt. Szerintem engem nem zavarna egy könnyű mobil, aminek ráadásul nincs durván lekerekített széle, de majd megnyomkodom valahol én is, most már kíváncsi vagyok rá élőben! (Mondjuk az Xperia 1-re jobban.)

(#63) Lacok


Lacok
őstag

Nekem ez a képarány nem jön be, az ára pedig enyhén szólva is túlzó.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#64) androgay válasza elfelejtette (#23) üzenetére


androgay
kezdő

A 40-ből már elég sokat eladtam, és jó sokat is nyomkodtam már, szóval megosztok pár tapasztalatot: szép nagyon, ideálisan kompakt a mérete, miközben elég nagy a kijelző, viszont undorítóan műanyag (ez a glasstic vagy mi a neve üvegszerű a hátlap), és hiába a 4 gb ram, borzasztóan "szaggat" már a menüben kotorászás is, egyszerűen ilyen kijelzőfelbontáshoz édeskevés ez a hardver. Ennek tükrében viszont drága. A 50 viszont penge cucc lett, és ott már sokkal jobb szerintem az ár-érték arány is (nyilván a Xiaomik/Redmik/Pockok ára kedvezőbb, nem azok alapján értem, hanem a többi Samu/Huawei alapján, meg, hogy melyik kategóriába "érkezett").

(#65) Soleco


Soleco
tag

Ronda, drága és sony, de más baj nincs vele ;]

(#66) phoenix64


phoenix64
őstag

Nokia 9 Pure viewrol nem varhato mobilarenan teszt?

(#67) Noukoum válasza phoenix64 (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Huaweiről meg Samsungról azonnal volt teszt nyilván, a többi ráér hónapokat, végülis kit izgat egy mi 9 vagy amit te mondtál:))

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) judas13


judas13
addikt

Így tovább!! :C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#69) turbulencia8 válasza phoenix64 (#66) üzenetére


turbulencia8
őstag

A napokban erkezett ra pl. ujjlenyomat-szkenneres javitas, remelem azt megvarjak a tesztelessel.

(#70) *Mukeey* válasza phoenix64 (#66) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Keddig amúgyis semmi se lesz😮

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#71) Mik76 válasza 2ofthem (#24) üzenetére


Mik76
senior tag

Az nem az eltuntetese a noccsnak hanem csak a kitoltese ami ugyanugy elvesz a kijelzobol, csak most meg tobbet..

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#72) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Egy élmény lesz ezeken Instagram Storyt nézni, mivel a 16:9-es képet húzza ki teljes magasságra, ezért kerek 33% lesz levágva a széléről. :D Mondjuk ez kevéssé a gyártók hibája, csak ott már tényleg eltűnik az információ elég nagy része.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#73) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Kuka. A kamera szoftver brutális kávái kiakasztóak.

(#74) Nincsen


Nincsen
csendes tag

Érthetetlen ez a vergődés a Sony-nál.
Semmi nem indokolja. Kár érte, kiváló ügynök lehetett volna....

(#75) SkiDev


SkiDev
senior tag

Amint az IPS-hez értem már éreztem, hogy vicces teszt lesz. ;] Ez így gyakorlatilag vállalhatatlan ennyiért. Hamarabb vennék Pocokphonet, mint ezt. Egy Meizu meg már szénné veri. Ezzel nem fognak a Zs kategóriából kijönni... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#76) icp1970


icp1970
senior tag

Dögösen néz ki.

(#77) macskafaraok


macskafaraok
újonc

Pár meglátás, mint Xperia 10 Plus használó kb 4 hét után.
Tudja fene ki hogy használja, de nálam átlagos használat (kb. 30-60 perc telefonálás, kb 30+ perc játék, hírek olvasása, FB/Messenger útközben, kb 50+ fotó, stb.) után is általában marad a nap végére kb 50+% az aksiban (de inkább 60%+), szóval ez a része annyira nem rossz...
Megakadást/döccenést és hasonlót nem tapasztaltam, frissen teszi a dolgát.
A kijelző ok (előző telefon amoled volt): jó, nem látok nagy különbséget, ha egyáltalán. Méret: a szélessége jó, a hosszúságát szokni kell. Nem vészes, de szokni kell. Még így 4 hét után is fura néha. Érdekes módon engem nem a tetejének az elérése zavar, hanem pont a legalsó részének az elérése...
Rendszer frissítések szépen jönnek, kb heti 1.
Kamera App: Hát így néz ki, nekem nincs vele semmi bajom, használható. Kamera fotó: Egész jó. Nem zseniális, de nem rossz. Nappal teljesen rendben van, este meg csak elmegy. Az látszódik hogz zajszűrés van rajta rendesen (amiatt nem kell aggódnod), részletek is akadnak pont elég. Képarány: az appok jól kezelik, eddig mindegyik teljesen OK, pár játék széthúzza magát, fekete sávot még nem láttam a széleken... Jó hogy van picivel több hely, FB, Insta, RSS reader dolgoknál kényelmesebb, több ráfér a kijelzőre... Szóval ad valamit a hosszúsága...
Hátlap/Build quality: rendben van, nem recseg, jó megfogni. Navy blue elég jól néz ki. SIM tálca: nem akar kiesni, stabilan a helyén van. Ujjlenyomat olvasó: stabilan működik (picit komótos, de stabil), jó helyen is van, szeretem hogy ott van. Hangerő/kibekapcs gomb: jó helyen van az is, nem fura.
Woww faktor: valami van :) Jó ránézni, megfogni. Bár nem nagyon figyelem, de feltűnt hogy megnézik az emberek, és votl aki megkérdezte, hogy 'hogyhogy nem széles tepsi, de mégis nagy'.
Szóval használható egy darab. Hogy megéri-e? Van akinek igen.
Pl.. aki nem kínait/samsungot akar venni. Nem akar izgulni (lásd Huawei ügy), stabil, kiszámítható telefon, jól is néz ki + van benne valami egyedi.
Aki sokat olvas/görget, annak külön jól jön hogy hosszabb.
Jók itt (mobilarena) a tesztek, de processzor, kamera adatok nem minden + nem mindenki tölt a napjából 4-5+ órát telefon nyomkodással + nem mindenki vásárolaz utolsó forint/benchmark pont mérlegelésével. Végülis csak egy telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.