Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Szokas szerint vastagon fogott az arcedulas toll.

(#2) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ha már sony, ilyenről lesz majd teszt? [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3) Pityu89


Pityu89
senior tag

Dension tartómat nem übereli. Árban pedig hasonló.

(#4) guriga1234


guriga1234
addikt

Egy Jabra Drive fele ennyibe sem kerül, nem kell madzagokkal bajlódni és minden autóban egyszerűen elhelyezhető.

(#5) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem láttam még olyan kihangosítót amit használva másik oldalon nem romlik a hallhatóság. Lehet nem vettem elég drága cuccot vagy nem tudom... Ráadásul semmi köze nincs a mellettem lévőknek mit beszélgetünk. Ha van gyári lehetőség is az autóban kizárólag telefonon beszélek autóban.

(#6) riszter válasza Crafter32 (#5) üzenetére


riszter
senior tag

Ezzel nem romlik. Én ezt használom hónapok óta, tökéletes hangminőség oda-vissza! Kár hogy már nem forgalmazzák... :U

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#7) ben5001 válasza Crafter32 (#5) üzenetére


ben5001
tag

Ez elég szomorú.

Tehát - ha jól értem - annak ellenére, hogy esetleg van beépített kihangosító az autódban, te mégis a füledhez tartott telefonnal telefonálsz. Magyarán szarsz saját magad és a többiek biztonságára is.
Hát tudod, én azokat, akiknek az autójában van kihangosító, de ennek ellenére "telefonnal a kézben" telefonálnak vezetés közben, ötszörös szorzóval büntetném. Pláne, hogy tízből kilenc egyedül ül a pártízmilliós autójában, amiben biztos van kihangosító.

Amúgy meg, miért is nem lehet azt mondani a másik félnek, hogy "Bocs, most nem alkalmas, visszahívlak" (amikor már egyedül leszek az autóban, és a rettenetesen titkos és bizalmas megbeszélnivalót senki más nem hallja... :) )

Már nagyon sokszor beszélgettem a gyári kihangosítóval, de még soha senki nem panaszkodott, hogy nem hall jól, és én is mindenkit tökéletesen hallottam. (Mazda, iPhone-nal és Sony-Androiddal egyaránt.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Kasya válasza ben5001 (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Auto es sebesseg fuggo, hogy melyik beepitett kihangosito milyen minoseget produkal. En pl. az Isuzubol hivo kollegat mindig megkerem, hogy ne kihangositva beszeljen, mert erthetetlen.

(#9) ben5001 válasza Kasya (#8) üzenetére


ben5001
tag

Ezt elfogadom, de amennyiben meg így van, és az illető "életvitel szerűen autózás közben" telefonál, akkor be kell szerezni egy "fülbedugós" bluetooth egységet.
De az biztos, hogy a mai lehetőségek mellett nincs elfogadható indok a "vezetés közben kézből telefonálás" mellett.

Az pedig szánalmas érvelés, hogy nincs köze az utasnak a beszélgetéshez. Ugyanis az én mondandómat mindenképpen hallja, akár kihangosítóval, akár anélkül folyik a beszélgetés. Sőt, sokszor simán a telefonon keresztül is hallani ;)

(#10) FireFox1996 válasza Crafter32 (#5) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Parrot CK3100 van nekem, és tökéletesen működik, a hang is tiszta

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#11) Crafter32 válasza ben5001 (#7) üzenetére


Crafter32
őstag

Biztonság, veszélyeztetés ? Hmm.
Amikor esznek isznak az emberek az autóban, próbálják lecsavarni Coláról a kupakot majd iszik és nézi a plafont.... Vagy a rengeteg cigarettás (gyújt, keresi a hamut), ráadásul még ki is dobja az útra a cigicsikket és ha nem állítanak meg engem az autópályán teljesen leégett volna kocsi a felkapott csikk miatt.
Vagy a full érintőkijelzős kocsiban próbálják beállítani legalább a klímát, de ahhoz képest Einstein relativitás elméletét előbb megtanulnák vezetés közben. És még sorolhatnám.
Képmutatás az egész biztonság szó. Ettől függetlenül tényleg nem biztonságos, de semmivel sem rosszabb, mint amit itt hirtelen felsoroltam és tuti mindenki csinálja ezeket akik mobil ellen van.

(#10) FireFox1996: Elhiszem, ha lesz lehetőségem kipróbálom.

(#6) richte : Volt Nokia hangosítom. Nagyon berágtam rá. Új autó, új profi beszerelés, de mégis néha kiabálni kellett vele. Ez valószínű más és az is lehet én szívok mindig ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#12) ben5001 válasza Crafter32 (#11) üzenetére


ben5001
tag

Senki nem mondta, hogy csak és kizárólag a "kézből telefonálás" nem biztonságos. De - a többi általad felsorolttal ellentétben - egyelőre csak ezt büntetik. Viszont ennek kiváltására van is eszköz bőséggel! Tessék használni! (Vagy fizetni a büntit, ha elcsípnek.)

[ Szerkesztve ]

(#13) K0vasz


K0vasz
aktív tag

egyrészt: ha az ember telefonnal a kezében vezet, az pont ugyanannyira vonja el a figyelmét a vezetéstől és szűkíti be a perifériás látását, mintha kihangosítóval beszélne. az egyetlen különbség, hogy kihangosítóval tudsz egyszerre kormányozni+indexelni vagy kormányozni+váltani.

másrészt: 30 körül már lehet kapni komplett kihangosítós fejegységet, amin van BT, USB, AUX, van hozzá mikrofon, kiírja a hívó fél nevét/számát, lehet a fejegységről is vezérelni a telefont... nem azt mondom, hogy nincs olyan élethelyzet, amikor ez az öszvér kiegészítő nem lehet alternatíva, de én nem nagyon látom értelmét

(#14) ben5001 válasza K0vasz (#13) üzenetére


ben5001
tag

Pontosan az a lényeg, amit írtál: mindkét kezed szabad, nem "bénázol", ha "kényesebb" forgalmi szituációban kell reagálni valamire.
Amúgy tény, hogy az ideális az lenne, ha az ember vezetés közben mással nem foglalkozna. De ez persze kivitelezhetetlen, pláne akkor, amikor elég sokan a fél (vagy egész) munkaidejüket autóban töltik.
(Képzeljük el, mi lenne, ha az esztergályos vagy a nehézgépkezelő telefonálna munka közben...:) )

[ Szerkesztve ]

(#15) mandarino válasza ben5001 (#14) üzenetére


mandarino
csendes tag

Ismételten egy gyenge próbálkozás.......

(#16) ben5001 válasza mandarino (#15) üzenetére


ben5001
tag

Szerinted érdekel a véleményed? :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Kasya válasza ben5001 (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

De ez persze kivitelezhetetlen, pláne akkor, amikor elég sokan a fél (vagy egész) munkaidejüket autóban töltik.
Egyetertek.

(#18) Fredy02


Fredy02
tag

Van valakinek ilyen?Lenne egy kérdésem?

S23U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.