Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

" A 340 mm magas, 180 mm széles, 286 mm mély,"
Hát ez minden, csak nem apróság :) Amúgy állat, laknám!

(#2) Synthwave válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért nem is egy batár. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Duree


Duree
veterán

Szép szép meg praktikus, de az ára az botrányosan magas. Ez nem lesz sikertermék nálunk.

duree54

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A megboldogult BitFenix Prodigy-mre emlékeztet. :) Amúgy tetszik.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) Kansas válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, a Prodigy-hez képest négyszeres áron...
Engem mondjuk aggasztana, hogy a VGA honnan szívja be a levegőt...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) flashpointer válasza Krugszvele (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

linkelj mar egy hazat amibe befer 30+ centis 2+ slotos vga, SFX tap es normalis hutes a CPUra, mert fizikai lehetetlenseg jelentosen kisebbre venni a befoglalo mereteit, max minusz 10-15% terfogat ami szemre semmi.

(#7) Kansas válasza flashpointer (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Pár példa(közte olcsó és nagyon drága is):
Chieftec Elox BT-06B-250VS
PHANTEKS Enthoo Evolv Shift
Lian Li PC-05
FRACTAL DESIGN Node 202
SILVERSTONE RVZ01
AZZA Z 103

Némelyikbe toronyhűtő nem fér, de kompakt vízzel meg lehet oldani rendes hűtést, és mind elég pici.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Sundesz válasza flashpointer (#6) üzenetére


Sundesz
őstag

A jelenlegi bestbuy a Cooler Master NR200 lenne (80 USD), de sehol nem kapható sajnos. Amit itthon is megjelenik megyek át mini ITX-re.
Amúgy nem tudni róla semmit, elvileg már bö 1 hónapja tesztelték több helyen is?

Hörcsög Powa'

(#9) Krugszvele válasza flashpointer (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ezekhez az igényekhez viszont fel kell adni a mini itx lapméretet, nem arra való! Akkor már veszek egy sima micro atx házat, ami csak 10 centivel nagyobb az egyik irányban (!) és kb az ötödébe-tizedébe kerül és a szellőzése is jobb.
Ráadásul micro atx lapokból és rendes atx tápokból is olcsóbban kapsz ugyanolyat...

Rétegtermék, örülök, hogy ilyet is bemutatnak, érdekesség.

(#10) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért egy 3080 vagy 3090-et nem ebbe próbálnék belepréselni. Amúgy pofás kis kuckó, nekem tetszik az elrendezése.

(#11) flashpointer válasza Kansas (#7) üzenetére


flashpointer
őstag

jo hat a felhivasnak egyik haz sem felel meg:
Chieftec Elox BT-06B-250VS 2 slot, max kb 21 centis kartya (ilyenem pont volt)
PHANTEKS Enthoo Evolv Shift 30 liter, mar boven matx meret (szoval nem kisebb)
Lian Li PC-05 19,5 liter, oriasi
FRACTAL DESIGN Node 202 2 slot vga, tenyleg tok kicsi (10,2 liter), normalis CPU hutes nincs (AIO se fer be)
SILVERSTONE RVZ01 13,5l 3 slotos vga, CPU hutes bena vagy egy 120-as AIO
befer
AZZA Z 103 17 liter, 2 slot,CPU hutes bena (AIO se fer be)

esetleg a VGA hosszat el lehet cserelni egy vizhutesre, de meg ugy sem passzolnak.

@(#8) Sundesz
azt pont neztem mielott megvettem a mostanit, pont olyan hazat kerestem :(

(#9) Krugszvele
arra valo amire hasznalva van, vagy azert mert kicsi muszaj egy kavedaralonak lennie?
Amugy meg em az a kerdes hogy mennyibe kerul hanem hogy nincs hozza haz (pedig lehetne). nekem pl van egy noctua C14 a procin meg egy raijintek morpheus a karin egy moddolt ITX hazban es fullon ugy 60 fokos minden hogy hallas utan nem tudod eldonteni be van-e kapcsolva vagy nincs. Ennel hol jobb egy barmi hutese?

(#12) genlog


genlog
junior tag

Én az FC10-es házat venném tőlük, ha tehetném. A Phanteks meg a Lian Li bazári vackok ehhez a márkához képest.

(#13) Kansas válasza flashpointer (#11) üzenetére


Kansas
addikt

No igen, ha telerakod böhöm aftermarket hűtővel mint az általad említett kettő, akkor ne csodálkozz, ha nem találsz kicsi házat hozzá...
Amit egy Noctua NH-L9 nem hűt le, azt ne akard igazán pici házba tenni.
Abban teljesen igazad van, hogy ha teljes(vagy közel teljes) méretű CPU léghűtést akarsz, akkor a cikkben levőnél sokkal kisebb házról ne nagyon álmodj(ha csak egy NCASE M1 nem felel meg esetleg), vagy készülj fel kompromisszumokra egyéb téren(ha más nem, szerelhetőség terén).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) hibavissza


hibavissza
veterán

Jók ezek a mitx házak, már régóta szeretnék kisebb házat, de ha zavar a HDD búgás nem nagyon van olyan amelyikben meg lehet oldani ennek elszigetelését. Nincs hely. Sajnos ebben sem látom, hogy gondoltak volna ere a tervezők. Annak való a kis ház aki meg tudja oldani, hogy csak SSD legyen benne vagy nem zavarja a HDD búgás.

(#15) #16939776 válasza hibavissza (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem egy fullos ATX rendszer kiváltására van kitalálva, ha mégis arra használod attól lesz nagyon-nagyon drága (spéci komponensek) és óhatatlanul kompromisszumos. Ha valami konkrét, nem annyira szerteágazó, egymásnak ellentmondó igényeket sorakoztató feladatot oldasz meg vele, arra viszont nagyon jól rá lehet idomulni mITX formátummal, és még annyira drága sem lesz.

mITX-ben 3,5"-os HDD-t nem rakunk asztali (asztalra, karnyújtásnyira tett) gépbe, mert csak a probléma van vele, aki meg 2TB-nél többet (eddig jön a 2,5"-os HDD) akar helyben tartani, az éljen együtt a búgás-helyigény-lassan pörög fel problémával.
2020-ban már önkitolás minősített esetének számít bármilyen HDD-vel visszafogni a rendszert.

Hogy on is legyen: Szerintem reális az ára, de nem tartom elegánsnak a lyuggatott oldallapokat, szerencsére kialakítása azt is megengedi, hogy a funkciójára ne legyen szükség, lehet is hozzá "elegánsabb" megoldást választani, persze felárért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) hibavissza válasza #16939776 (#15) üzenetére


hibavissza
veterán

2020-ban már önkitolás minősített esetének számít bármilyen HDD-vel visszafogni a rendszert.

Azért számtalan helyzet van, mikor még sokkal olcsóbb HDD-t használni. Az én igazán karcsú 3 terámat is borsos lenne SSD-re kiváltani (most cserélem a rendszer 250-jét terára. 44 000 Ft); a NAS pedig csak annyi, hogy az egy dobozból csináltam kettőt. Az ATX+darab szivacs a gépház aljába még mindig a legolcsóbb. Pedig ezt leszámítva ma már mindenben teljes értékűek a kis házak és a választék is elég széles. Mindig eljátszom a gondolattal, hogy leváltom az R5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#17) Synthwave válasza #16939776 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy 8 TB-os WD Red "kicsit" olcsóbb, mint egy 8 TB-os SSD.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) #25954560 válasza Synthwave (#17) üzenetére


#25954560
törölt tag

igenigen, de ezert is irja a kollega h nem egy fullos atx rendszer kivaltasara van kitalalva legtobbszor. itx inkabb celhardver, bizonyos feladat(ok)ra, es szinte kivetel nelkul igeny h csendes is legyen.
idealis esetben valahol van egy nas, amit az itx kuckobol furgen elersz...

(#19) Synthwave válasza #25954560 (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mondandóm lényege csak annyi, hogy a nagykapacitású, "olcsó" tárhely elhelyezését nem mondanám mazochista hajlamnak, nem fog vissza semmit.

Meg lehet az átmeneti tároló is, a NAS is pénzbe kerül, és nem mindenkinek kell stb., ergo ki lehet vele váltani ATX-es rendszert is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Synthwave válasza Synthwave (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"ergo ki lehet vele váltani ATX-es rendszert is."

Mármint a Mini-ITX-es vassal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) #16939776 válasza hibavissza (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

a NAS pedig csak annyi, hogy az egy dobozból csináltam kettőt.

Valóban +1doboz, de a zaj és a rezgés problémát képes eltüntetni a lakótérből, ráadásul nagy teljesítményű, folyamatosan aktív HDD-ket is használhatsz. ill. egyben megoldja azt is, hogy boot-nál, felébredésnél, várni kelljen miatta az egész gépre.

Nekem "olcsó" volt az a 500GB-s 2,5"-os hdd, ami gyárilag nem parkol, 29000+ üzemóra és 29000+ indulás/leállás után még mindig 1600ms alatt pörög fel és még mindig szinte hangtalanul jár. Megvan az SSD helyette, de mint kiderült nem akarok két nagy teljesítményű SSD-t egy SATA vezérlőre kötni.. mert nem fasza.

(#19) Synthwave: nem fog vissza semmit. Próbáltad is, vagy csak úgy beírtad? :U

ergo ki lehet vele váltani ATX-es rendszert is.

Erre ide jönnek olyan valós problémával, hogy a 85000 Ft-os mITX házban sincs 3,5"-os HDD-hez rezgéscsillapítás. ->Esetleg nem igaz?!
Nekem ebből az látszik, hogy nem prioritás az, hogy ITX házban 3,5"-os HDD-t "élvezet" legyen használni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Synthwave válasza #16939776 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, használtam már HDD-t. Az első egy 80 MB-os volt.


Mit fog vissza az archívumban? Executable-kat nem arról indítok/hosztolok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) hibavissza válasza #16939776 (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

OFF

Megvan az SSD helyette, de mint kiderült nem akarok két nagy teljesítményű SSD-t egy SATA vezérlőre kötni.. mert nem fasza.

Ezt most nem értem. Pont meditálok, hogy mi legyen a 250-es SSD-vel. Gondoltam bent hagyom a gépben. Mondjuk arra teszem az alkalmazások cache fájljait, játékot stb. Nem jó ötlet?

(#24) #16939776 válasza hibavissza (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nézd meg, hogy adott példánnyal hogyan viselkedik a gép!
Én úgy jártam, hogy 2db azonos szériába tartozó, szerverbe való sata SSD-vel látványosan nem birkóznak meg a desktop gépek sata vezérlői, sem a h61, sem a z77, de még a x370 sem! uh. bármit csináltam 1db-ot tudtam belőle érdemben használni a négy sata porton.
Kisebb teljesítményű, "desktop" ssd-nél valószínű nem jelentkezik ennyire drasztikus teljesítmény esés. Ha kipróbálod nélküle/vele és esetleg elkezd tőle rakoncátlankodni a rendszer, akkor elsőnek meg lehet gyanúsítani a 2. SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#25) hibavissza válasza #16939776 (#24) üzenetére


hibavissza
veterán

Értem, tehát működik csak a sávszél elfogyhat. Köszi az infót! :R

(#26) tntmax


tntmax
aktív tag

Nagyon szép, letisztult külső, ugyanakkor elmebeteg árazással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.