Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

hát ez kész. :C

jó teszt!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) Kaiku


Kaiku
senior tag

Nekem is tetszett a teszt :DD

(#3) kokyt


kokyt
senior tag

Nekem kimaradt a VESA, PCI-os S3 volt az első gépemben és 16 MB RAM, de a többi nagyjából stimmel. Szép emlékeket idéztél fel, köszönöm szépen! :B

(#4) #13260800


#13260800
törölt tag

hu de jó kis teszt volt :D jöhetnek még ilyenek! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5) mghltm


mghltm
addikt

respect a retro tesztert! :R

bacsis kollega ezt fogja felolvasni esti mese gyanant lefekves elott a gyerkocnek :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Az első PC-m 256 KB-os ISA csatolós Trident volt, ha jól emlékszem.
És igen, nagyon jó az ilyen retrós írásokat olvasni. Köszönjük! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír! Jóféle vasak ezek, sajnos nekem csak egy Spea Mirage VGA maradt ebből a korból, Vesa-s lap egyáltalán nem :( De PCI-os 5x86 lap igen, ami mindig meghökkent, hogy milyen kicsi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Én is beállok a köszönetnyilvánítók sorába! :R
Nagyon jó ilyen teszteket olvasni. :K Remélem hamar összejön a videokártya teszt is.

(#9) EkSYS


EkSYS
senior tag

ide illene egy DOOM/Quake fps teszt és egy Gravis Ultrasound is :C

Eki - az eredeti

(#10) tonyalmeida


tonyalmeida
csendes tag

Tetszett a teszt! :)

(#11) Zoz


Zoz
őstag

Jó kis teszt! Remélem majd lesz többféle VGA a megateszthez!
Nekem anno Trident 9440 volt a VLB korban, azon jumperekkel lehetett a RAM sebességet tuningolni, csak elég gyors RAM IC-ket kellett vadászni hozzá.

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NAgyon jó teszt, köszönjük szépen :R

(#13) Fenyő válasza bacsis (#12) üzenetére


Fenyő
őstag

Srácok, köszönöm a dicsérő szavakat, én jól szórakoztam a tesztelés és írás közben, örülök, hogy nektek is bejött/átjött :DDD Vesás vga teszt a hó végére lehet összejön, egy Trident 9440-est lehet sikerül szereznem, és W32-es ET4000-es kölcsönkapására is van ígéretem, hogy nyakatekerten fogalmazzak.
EkSYS: Doom teszt van benne, Quake-hez már karcsú lett volna az 5x86 (oda már inkább Pentium kellett, bár alacsonyabb felbontásban lehet eldöcögne rajta), de lehet akkor majd a Vesa VGA-as tesztbe beleveszem.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#14) dfdfdf válasza Fenyő (#13) üzenetére


dfdfdf
őstag

Köszi a tesztet! nagyon jó volt olvasni

(#15) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

micsoda vérkomoly konklúzió van a végén. haláli :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) hcl válasza Fenyő (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eldöcög 5x86-on, főleg tuningolva. Toltuk így... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Ohh, régi szép idők. . .
Remek teszt, köszi! :C

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#18) Fenyő válasza FireKeeper (#15) üzenetére


Fenyő
őstag

Igyekeztem a PH vérszigorú szakmai követelményeinek és mégzordabb cenzorainak is eleget tenni, de nincs megfelelési kényszerem, najó egy kicsi azért mégis :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#19) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Jó teszt lett, respect a készítőnek!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#20) Fenyő válasza Zoz (#11) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, akkoriban még a végéákon is átlagban 3-5 jumper volt (de volt amin több), vga ram fronton a 0 wait stait eléréséhez ált. kellettek a 60ns ic-k, bár a szerencsésebbeknek 70ns-sal is ment.
hcl: Végül is az 5x86 a P75 pr ratinget kapta, de ez max integer teljesítményben volt igaz, fpu-ban (ami Quake-nek igazán számít) nem volt túl acélos, bár 320x240-ben (ha volt ilyen Quake-ben) azért illik mennie a Quake-nek is, a következő tesztből kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, tetszik a teszt :R
Szeretem ezeket a Retro cuccosokat :)

Dave666

(#22) Penyus


Penyus
senior tag

Cool teszt! Jo iras! Retro rulez :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#23) hcl válasza Fenyő (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt benne olyan :) De tolj majd egy kis Chasm-et is, az nem volt sokkal rondább (sőt) mint a Q, de egy DX2-n is faszán ment :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Fenyő válasza hcl (#23) üzenetére


Fenyő
őstag

Közben letöltöttem a Quake-t és Dosbox alatt megnéztem, valóban van 320x200-tól 1024x768-ig mindenféle felbontás, úgyhogy közkívánatra hétvégén beleteszem a tesztbe, egyébként a Chasm-nek is van beépített benchmarkja, mint Doom-nak vagy a Quake-nek?

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#25) DarthSun válasza Fenyő (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A Quake azért megfogja majd rendesen, K5- ön S3- al is viszonylag lassan döcögött.
A Chasm- nak valóban kisebb az erőforrás-igénye, de azt nem tudom hogy van-e beépített benchmarkja.
A teszt kiváló lett :C

(#26) hcl válasza Fenyő (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a Chasm-nek nincs, de azért megnézném, ahogy kiderül hogy mondjuk mekkora az a felbontás, amiben az szaggat, meg amiben a Q :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) DarthSun válasza hcl (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az 5x86-133@150 + SIS6326 PCI 8MB gépemen a Chasm 512x384 felbontásban szépen megy, a Quake-t ezen nem próbáltam, de szerintem az inkább közelítene a diavetítéshez, esetleg 320- ban lenne elfogadható, de majd kipróbálom :)

(#28) Zoz válasza Fenyő (#20) üzenetére


Zoz
őstag

Arra emlékszem, hogy a bővítő 1 megának viszonylag könnyű volt gyors RAM-ot szerezni, az volt macerásabb, hogy olyan kártyát találjak, amin a ráforrasztott 1 mega is elég gyors volt a max tempóhoz.

(#29) MC Pite


MC Pite
veterán

Hmm, jó kis teszt még azokból időkből amikor nem merészeltem csavarhúzót fogni a gépre. :)
Grat!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30) Fenyő válasza hcl (#26) üzenetére


Fenyő
őstag

Lefuttattam a Quake teszteket még a vasakon (még ma beszerkesztem a tesztbe) és hát még 320x200-ban sem igazán élvezhető a benchek szerint (12,5 fps a via és 15,6 fps a sis eredménye), bár érzetre azért nem tűnik olyan rossznak, igazából a nagyobb tömegjeleneteknél akad be elég komolyan. Mondjuk az S3 805 sem egy combos vesás kártya, a maga idejében alsó-középkategóriásnak számított, talán egy izmosabb vga-val elérhető lenne a játszható szint. A Chasm viszont 512x384-ben is jól fut, a 640x480 viszont már döcögős, pedig valóban nem csúnyább a Quake-től (úgyhogy DarthSun jól lőtte be az erőviszonyokat :) ) ...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#31) hcl válasza Fenyő (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"talán egy izmosabb vga-val elérhető lenne a játszható szint."
Nem hiszem, ugyebár ezek még nem GPU-k voltak, hanem a proci számolt mindent.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Fenyő válasza hcl (#31) üzenetére


Fenyő
őstag

Nyilván nem fog megduplázódni tőle az fps, de szvsz azért 20-30%-nyi gyorsulást hozhat a konyhára egy jobb vga, de majd a "megatesztből" kiderül. :K

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33) hcl válasza Fenyő (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lássuk :) Max. annyit, amennyivel gyorsabban kommunikál.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Fenyő


Fenyő
őstag

Jelentem Quake teszt hozzáadva.
MC Pite: azokban az időkben én sem, főleg, hogy faterka gépét nyüstöltem amikor épp hagyta, de most bepótoltam :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35) szabomihaly2


szabomihaly2
csendes tag

Az Umc888, lapban képes 4*60 mhz-en menni a proci??

(#36) Kaiku válasza Fenyő (#13) üzenetére


Kaiku
senior tag

Én annó egy AMD DX4 100-on toltam végig a Quake-et de csak úgy szerette ha volt mellé rakva Norton cache! nc2 -ext 128 vagy valami ilyesmi. :))

(#37) Fenyő válasza szabomihaly2 (#35) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát 4x60-ra (240Mhz) csak néhány kivételes adz-és példány lehet képes 5v-on kompresszoros hűtéssel, már a 4x50-hez (200Mhz) is nagy szerencse kell, viszont 3x60-on (180Mhz) vagy 4x40-en (160Mhz), szinte mindegyik megy alapfeszen vagy némi kis pluszfesszel (3,6 vagy 4v-on). Tehát egy umc888-as lapban a 3x60-as felállás a legideálisabb, csak nem árt hozzá 60ns (ne-adjisten 50ns) Edo modulok, illetve 12ns (vagy válogatott 15ns) tag ill., cache chipek.
Kaiku: Norton cache-et nem ismerem, de gondolom ez a Symantec saját fejlesztésű smartdrive-a lesz, a vinyóköszörülést biztos csökkenti, ezáltal a lagokat is, csak a fizikai memória méretéhez képest jól kellett belőni, magyarán, hogy ne csípjen le belőle túl sokat, de azért még hasson is.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38) hcl válasza Fenyő (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg telerakni rammal a gépet.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.