Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Nagyon hangulatos írás, nagyon jól írsz! :R :C

(#2) JanR válasza MineFox54 (#1) üzenetére


JanR
addikt

Köszönöm :R

(#3) Melorin


Melorin
addikt

Méghogy a gépösszeszerelés és csatába állítása unalmas dolog! Így kell ezt csinálni, gratula :)

(#4) Avicularia


Avicularia
veterán

Grat, jó kis írás lett :R
Majd lehet lesz pár kérdésem, mert én is gondolkozok ITX-re váltáson.

(#5) Zoltn


Zoltn
senior tag

DESOK! :C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#6) hszilard666 válasza Zoltn (#5) üzenetére


hszilard666
veterán

Kiváló cikk lett, köszönjük! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Jó gép, és még jobb cikk. :K

(#8) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Élvezetes írás volt, és hasznos is! 1 éven belül tervezem én is a CM 690 nyugdíjazását, és mennék mATX vagy ITX irányba, ez jó indulópont volt, hogy mire számítsak.

És jókat röhögtem, ezt külön köszönöm! :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nem vagyok érdekelt ilyen dolgokban mint amiről írtál, de jókat röhögtem. KIHAJCSAE. :DDD :R

(#10) celeron


celeron
senior tag

Nagyon jól szórakoztam miközben olvastam. Egy élmény volt, köszönöm :)

(#11) Normi™


Normi™
őstag

Szia!

Nagyon király ez a ház,nekem Corsair 250D-m van,nem szeretem.Ha ma vennék házat tuti ezt venném.Köszi a cikket is,használd egészséggel!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#12) elektrotank


elektrotank
tag

Jó cikk lett, de a végeredmény még jobb :P Tetszik az egész koncepció, a tervtől a megvalósításig. Várom a következő meglepetést (4.0 ;] ;] ), cikket.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Szerintem pozitív, h nem adnak egy teljesen felesleges hűtőt a procihoz, úgyis xar. Kevesebb szemét.

(#14) gery2123


gery2123
őstag

Hatalmas írás! Csak gratulálni tudok! Jó volt olvasni és egy percig nem volt unalmas!!!
Ja és a gép se rossz! :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#15) JanR


JanR
addikt

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat :R

(#11) Normi01: Sokat vaciláltam én is, hogy melyiket válasszam, de nem bántam meg a döntésem :)

(#12) elektrotank: Inkább ne legyen 4.0 ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

,,A ventilátor zaja hasonlít egy ártatlan mezőn repkedő pillangó pukijára.,,

Várom a további írásokat! :R

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#17) Normi™ válasza JanR (#15) üzenetére


Normi™
őstag

Hidd el jól döntöttél,soha többet nem vennék ilyen házat.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18) Beri78


Beri78
őstag

jó írás, grat a géphez! :R

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#19) pengwin válasza JanR (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon jó cikk lett, átkozottul jó volt olvasni! :C :R
Meg nézni is jó volt, mert nagyon szép, igényesen összerakott kis konfig lett!
Én is ITX méretben gondolkoztam eredetileg, de rájöttem, hogy egy mATX kuckó sem sokkal nagyobb (a Dragon Slayer-em kb. ~5%-kal lehet nagyobb térfogatú ennél), általában mégis több lehetőség van bennük, talán picit könnyebben szerelhetőek, és olcsóbbak.
Szóval aki külső méretre kb. ekkora házban gondolkozik, az szerintem nézzen mATX dobozokat is, bőven van választék, és ebben a méretben mégis csak flexibilisebb egy mATX konfig.
Az ITX az igazán pici dobozkáknál tud lenyűgöző lenni, AMD APU-nak, vagy non-K Intel CPU+valami low-profile VGA-nak tökéletes, de ha már nagyobb VGA beszerelésére is van igény, akkor már mATX méretű lesz kívülről a doboz... De az a jó, hogy tényleg csak ízlés, igény és szeszély kérdése, hogy mit vesz az ember, akkora a választék.
Nagyon király kis házikója lett Szkájléknak, bár az a piros nappali belső jól mutatja, hogy csak nemrég gazdagodtak meg a Feriék... ;)

Üdv, pengwin

(#20) JanR válasza pengwin (#19) üzenetére


JanR
addikt

Köszönöm :R

Ezzel az olcsóbb és jobban szerelhető dologgal nem rétek egyet. Először is azért, mert ha ugyan ekkora házba teszel be egy mATX lapot, mindjárt kevesebb helyed lesz. Az árazás pedig relatív, ITX-ből is lehet venni olcsóbb lapot, de ugyan úgy mATX-ből is lehet venni drágábbat. Szerintem teljesen egálra jön ki a kettő, már nincs akkora eget verő különbség a két méret között!

(#21) fzoli15 válasza JanR (#20) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Szórakoztató olvasmány volt nagyon, köszönöm! A géphez is gratula!

Egy kis pontosítás: Több helyen írod, hogy "24 V-os kábel". Amire te gondolsz az 24 pines.

(#22) JanR válasza fzoli15 (#21) üzenetére


JanR
addikt

Igen, erre már felhívták a figyelmem :) De köszönöm!

(#23) pengwin válasza JanR (#20) üzenetére


pengwin
addikt

A picit olcsóbbat a házra értettem, azért egy elfogadható minőségű, jobb konfigot befogadó ITX kuckót (mint a tiéd) drágábban kapsz, mintha ugyanezt mATX-ben keresnéd.
De ha már szóba hoztad a lapot is: ha sacc/kb. azonos felszereltségű mATX és ITX deszkát nézel, akkor sokszor még mindig van felára a kisebb méretnek. Nem sok, nem mindig, de van. Ha meg éppen nincs, akkor is bővítőkártyahelye(ke)t kell beáldozni a lap kisebb mérete miatt, ami egy már kívülről mATX méretű házba kerülő lapnál mondhatni felesleges. Ezzel együtt én nagyon is megértem, miért jó, ha egyre kisebb a gép, nekem is nagyon bejön, csak én végül más pontokon kötöttem meg a saját kompromisszumaimat, mint te. :)
Eredetileg én is egy ITX konfigot akartam építeni A8 APU-val, újonnan, aztán inkább az adatlapomon levő konfig lett belőle, nagyrészt használtan...
A szerelhetőségben én sem vagyok biztos, hogy jobb a mATX-nél, de azért a képeiden látszik, hogy nálad sem az alaplap foglalja a sok helyet, sokkal inkább a hűtő, VGA, kábelezés. Na most ez utóbbit én egy még ennél is kisebb házban félnék, hogy hova tüntessem el... :B az esztétikus elrendezéséhez már moduláris tápra van szükség, ami szintén kicsit drágább, mint azonos képességű nem moduláris társai.

Üdv, pengwin

(#24) MaxTorque


MaxTorque
tag

Ez az írás felidézte a nem is olyan régi emlékeket. Én nemrég építettem az első asztali gépemet, egy Bitfenix Phenom kuckóba. Ott nincs kábelvezetés, egy csinos kis patkányfészekben csoportusulnak a tyúkbelek (kis képzavar :DDD ) a gépház aljában. Nekem egy 760 GTX figyel benne, szépen ki is tölti a teret. És valóban, mITX-et szerelni anyázós, ebben egyetértek. Ha valakit érdekel első logout cikként megírom a történetét :)

(#25) davidsone


davidsone
addikt

scooby adta :D amúgy grat!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#26) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Nagyon jo! Koszi! :D

Itt vegem volt:
"kis feleségem hiányolta is, mert pont csipketartónak kellett volna a TV tetejére"

BTW remelem nem maradt ugy a paszta, illetve kevesebb is eleg.

© asszongya'hogy

(#27) Halkow.


Halkow.
senior tag

Az ár?

(#28) LordX


LordX
veterán

Heh, majdnem ugyanilyen gépet raktam össze, csak GigaByte a lap, Rosewill Quark-550 a táp és 2x8GB a RAM (de Ripjaws V az is).

(#29) J.J. András


J.J. András
őstag

grat. először is az irományhoz, szép meló ! :R

Ellenben miért olyan CPU-Z screenshotot töltesz fel, ahol már csak 6-os meg 8-as szorzóval (egyszer 12-esen) pörög a Skylake ??? :B
Hogyan látszódik így, hogy 4,0GHz (40×100), vagy 4,2GHz vagy 4,5 GHz-en futott ??

üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#30) #Morcosmedve válasza J.J. András (#29) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Latszik lentebb, ahol 8-45x van pl, ekkor 4,5GHz a max Turbo!

© asszongya'hogy

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jó cikk, a házikó is nagyon jó darab! Gratula a vashoz és a cikkhez is! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Joci10


Joci10
őstag

Én sem tudok mást mondani, csak mi lényegem amit a többiek: gratulálok az olvasmányos íráshoz. Iszonyúan jól esett olvasni; és megmutattad, hogy egy 'száraz' szakmai írást is fel lehet turbózni (mint Szkájl Feri kombájnját). :)

Viszont egy apró elírást találtam: a 3. oldal elején a "mindennapi használt"-at cseréld majd ki "mindennapi használat"-ra. ;)
(Illetve még egy zárójeles kérdés: nem ismerős az Elvenar-m31oti kódszó-páros? :) )

(#33) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Jó kis írás lett!
Ezt a gépet még Luck Szkájlwalker is megirigyelné!

Live poor, die ritch.

(#34) JanR


JanR
addikt

(#23) pengwin: Amit én néztem mATX konfiguráció drágábban jött volna ki, mint ez az mITX. Ezért is döntöttem emellett.

(#24) MaxTorque:Minden írást szívesen olvasunk :R

(#26) hpeter10: Elkentem, nyugi :)

(#27) burnkow: Mindenki ki tudja számolni, ha nagyon akarja, emiatt nem is tértem ki rá, nem ez a lényeg szerintem.

(#29) J.J. András: Azért, mert a kész teszteket fotóztam le. Folyamatában nem nyomkodok prtscrn-t :)

A többieknek pedig köszönöm az elismerő szavakat :R

(#35) kcsa


kcsa
veterán

A többségnek ahogy látom tetszett. De nekem fááájt a sok erőltetett poén(nak szánt szó). De a bemutatóért nem kár :)

(#36) Luck Dragon

Jó volt olvasni így a reggeli mellé, köszönöm szépen. :R (R.I.P)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37) bookninja


bookninja
tag

ez az iromany teljes mertekben kimeriti az eroltetett humor fogalmat.

(#38) JanR válasza kcsa (#35) üzenetére


JanR
addikt

Valakinek tetszik, valakinek nem :)

(#37) bookninja: Ez is egy vélemény, köszönöm!

(#39) bads1 válasza bookninja (#37) üzenetére


bads1
aktív tag

Itt-ott valóban sok volt, de jót szórakoztam rajta.
JanR: Grat a cikkhez! Elég tuti kis ház (lehetne egy tízessel olcsóbb), én is kedvet kaptam az ITX-re váltásra, bán én ódzkodom a Szkájléktől és a DDR4 ára sem vonz túlságosan. Egy 4790 valami jobbfajta lappal és 16Gb RAM-mal is még jó lehet évekig.

(#40) hszilard666 válasza bookninja (#37) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem rohadt jó volt, többször felröhögtem olvasás közben :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#41) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Te sem vagy normális. Vicces volt olvasni. :DD

Megyen!

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Beteg, de tényleg :DD

[ Szerkesztve ]

(#43) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ez valami eszméletlen jó bejegyzés lett. Öröm volt olvasni, könnyezik a szemem a röhögéstől.
A lényeg is jó lett, az új ház, engem is kezd mostanság érdekelni.

(#44) DeFranco


DeFranco
nagyúr

te ilyen vicces fiú vagy. kunc.

néha kicsit erősebben fújtam ki a levegőt az orromon olvasás közben.

most meg nézegetem a házakat a webshopokban és ez a te hibád.

(#45) JanR


JanR
addikt

Igaz csak most vettem észre, de köszönöm srácok :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.