Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#222) turorudi válasza Delta-Laca (#221) üzenetére


turorudi
aktív tag

Sziasztok,
a 400W-os verziót vásároltam meg (az első kiadás 2010 környékén valóban még "csak" arany minősítéssel rendelkezett, de az újabb széria már platinum). Bttó. 34e Ft volt, tehát már esett az ára.
A konfig kis fogyasztású, gigantikus teljesítményre és tuningra nincs szükségem, viszont csendre igen, mert elsősorban video -és zeneeditálásra/hangfelvételre használom. A konfig : i5 3570, 3db HDD+SSD és ODD, valamint egy külső hangkártya, külön videokártya nincs, bőven elég, ami a CPU-ban van. Áramot vesz fel még a ház (Fractal Design Define R4) 2db 14 cm-es ventije (5V-on meghajtva) és egy USB bővítő kártya. A CPU-t stabilan viszi passzív üzemben egy Scythe Ninja3 borda.
Eddig egy Corsair VX450-t használtam, ami a kisebb FSP Zent váltotta. A Corsair 6 éve remek társ, ma sincs semmi baja (átkerül egy másik gépbe), az FSP sajnos 2 év után elromlott, illetve bizonyos teljesítményszint alatt már új korában sem indult el.
A Seasonic-kal lényegében pozitívak az első tapasztalataim. A konfig még teljes terhelésen is igen kis fogyasztású, ám ezen a szinten is jelentős az előnye a Corsairhoz képest a hatásfok tekintetében (úgy emlékszem, hogy a Corsair gyártásának idején még csak 80+ minősítés létezett további fokozat-szint megjelölések nélkül, és a VX450 ezt teljesítette is). A fogyasztás értékek nálam így néznek ki (Aidával terheltem, Voltcrafttal mértem, és a külső USB-s hangkártya 2-4 W-t ad hozzá, ha be van kapcsolva).
Corsair vs Seasonic
idle: 52w vs. 41w
cpu terhelve: 84w vs. 75w
minden terhelve: 105w vs. 94w
A 7 év garanciával együtt én bőven elégedett vagyok ezzel a teljesítménnyel, és bár a Corsair nagyon halk táp, a passzív Seasonic beépítése után egy léptékkel csendesebb lett a masinéria.
Ugyanakkor van, ami nem tetszik. Igen sprőd kábeleket adnak a táphoz és több SATA csatlakozó felhasználása esetén kiderül, hogy rossz a méretezés is: hiába van kiváló kábelmenedzsment része a Fractal háznak, a rövidebb SATA-kábel annyira rövid, hogy a kábelmenedzsment nem használható, és még így is alig ér el a tápig, akárhogy variálok. A tápba nehézkesen illeszkednek be a moduláris csatolók, az alaplapi két csatlakozónál nem tudom elérni, hogy beillesztésnél kattanjon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.