Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) netseft válasza scope2007 (#50) üzenetére


netseft
aktív tag

Itt van erről egyébként szó, nem tudom mi az igazság.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#52) 004 válasza scope2007 (#50) üzenetére


004
tag

Hali!

És neked mit ír ki olyankor, ha frissíteni akarod, de már a legfrissebb firmware van rajt?

(#53) scope2007 válasza 004 (#52) üzenetére


scope2007
addikt

szeva!

akkor semmit se írt ki nálam...
nem írta ki, hogy donlód komplíted szákszeszfulli :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#54) 004 válasza scope2007 (#53) üzenetére


004
tag

Értem. Mert tegnap én is megpróbálkoztam firmware frissítéssel, de a download complete helyett ezt dobta: This system supports ATA command only. This Program isn't available for this drive. Szerinted ennek mi lehet az oka?

(#55) scope2007


scope2007
addikt

biztos hogy IDE módba van? lehet nem állítottad vissza AHCIból IDEre.. én csak erre tudok gondolni az üzenet alapján

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56) 004 válasza scope2007 (#55) üzenetére


004
tag

Biztos, hogy IDE-n van . Úgyhogy ez nem lehet probléma. Írtam a Samsung-nak is levelet a problémával kapcsolatban, mit ne mondjak elég haszontalan válasz érkezett. (firmware frissítés csak a akkor ajánlott, ha a probléma fellép--->kösz,akkor már minek?)

(#57) szombi válasza scope2007 (#53) üzenetére


szombi
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen vinyót(HD204UI).
Megnéztem a dátumot, ott "2011.09."-et látok a "3"-as és "4"-es sorszámú sorok között.
Az FW revíziónál ugyanaz van mint a képen, attól még ezen már a legfrissebb FW van?

más:
XP alól formáztam, de előtte újra kellett indítani a gépet mert nem engedett particionálni.
Ugyanis hot-plug módon kötöttem be. Utána a formázás kb. 3 óráig tartott, ez normális?
Most épp másolok rá, a nagy fájloknál 95000 kbyte/sec-et is ad,
ilyen gyors másolásom még nem volt 2 vinyó között.

megint más:
A windows Eszközkezelőnél ha az "Enumerátor" alatt "IDE" van írva akkor IDE módban van?

[ Szerkesztve ]

(#58) scope2007 válasza 004 (#56) üzenetére


scope2007
addikt

ez tényleg nevetséges válasz volt tőlük akkor :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#59) scope2007 válasza szombi (#57) üzenetére


scope2007
addikt

hali!

az szerintem tuti hogy FW updatelt már... 2011.02. dátumú óta nem találkoztam olyannal amit frissíteni kellett volna... hotplug ? az nem volt szerencsés szerintem...
igen a sima formázás addig simán tarthat.. ezt érdemes is elvégezni minden friss HDDnél ugyanis ilyenkor térképezi fel az egész lemezt.. és ha van rajta hiba akkor kiderül
mivel gyorsformázásnál csak átugrik az egészen.. csak felületes az..
én a HDSentinel progit használom.. minden új hdd beszerzése előtt végigküldök többféle felület tesztet a hdd és utána már nyugalommal használom őket.. vagy éppen akinek beteszem a gépébe

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60) 004 válasza scope2007 (#58) üzenetére


004
tag

Hát na, a vásárló/felhasználóbarát szolgáltatás kötelezi őket ;]

(#61) szombi válasza scope2007 (#59) üzenetére


szombi
tag

Én csak mezei, "nem-gyors" win formázást küldtem rá, remélem ez elég lesz.
Most úgyis IDE módban van, meg másolás közben nem melegszik(csak 5 fokkal melegebb a gépben lévő "pihenő" rendszerlemeznél), talán nem kell aggódnom hogy gyártási hibája lehet.

hot plug:

Igazából már az IDE vinyókat is így kezelem évek óta, azaz a win Eszközkezelőben bekötés után "hardverváltozások kezelése", kikötés előtt pedig "eltávolítás" opciókat használom.
Bár sokszor pont IDE esetében fordul elő hogy csatlakoztatáskor nem találja meg, vagy kikötéskor nem hajlandó leválasztani(csak újraindítás után, de ez baromság mert akkor úgyis lekötöm a POST alatt. Mert ha nem, akkor úgyse távolítja el, marad a listában).
Ekkor a lemezkezelőben(diskmgmt.msc) leválasztom a partíciót és utána kötöm ki, ez hibát sem okoz, a win nem foglalkozik vele.
Egyetlen hátrány IDE esetében hogy egy ilyen hot plug esetében lassabb lesz, a sentineles "teljesítmény" mutató meg 50%.
SATA esetében pedig az eszköz típusaként még a korábban ugyanazon a kábelvégen lógó, a fentebb leírt "hot unplug" módon eltávolított vinyót írja ki(esetemben az 500 gigás szintén Samsung-ot), de mégis 2 terrásnak látta. Ezen egy újabb "hardverváltozások kezelése" segít.
Amúgy otthon szervizelgetek-másolgatok, így ez a módi nem annyira mindennapos gyakorlat, inkább lustaság...

(#62) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Hülye kérdés, 2Tb-s Samsung HD204UI -nak mekkora az MBR-es, NTFS-re fomázott kapacitása egyben? És kb. mennyi időnek kéne lennie a formázásnak?

Van egy ilyenünk, február utáni, és gaynúsan lassú, megy gyanúsan beáll tőle a winnyóz.
Jó, a lassúság nem olyan, hogy 100k-val lehet rá írni, de érezhetően tetű... FW frissítés megoldja-e ezt, illetve gariba visszaveszik-e, ha visszaviszem?

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) hcl válasza hcl (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, a lassúság nem olyan, hogy 100k-val lehet rá írni, de érezhetően tetű...
A HDTune a vége felé igencsak látott lassabban olvasható blokkokat a tök üres winyón, és mást ír ki a scandisk és mást az ellenőrző progik a foglalási egységre, és hangos ... Szektorhiba mondjuk nincs rajta, de az egy dolog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) scope2007


scope2007
addikt

hali!

gariba ezt tuti nem veszik vissza... ha nem FW frissített.

2TB-os HDD-ig MBR-t használjuk szerintem

MBR jellemzői: legfeljebb 4 elsődleges partíció, vagy 3 elsődleges és 1 kiterjesztett partíció lehetséges. Maximum 2TB méretű kötetek.
GPT jellemzői: itt egy HDD-n akár 128 partíciót is létrehozhatunk, egy partíció maximálisan 18 millió TB lehet kb.. ezt winXP 32bit nem támogatja...

ezekkel hasonlítsd össze:



a teljes saját tesztet itt találod

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#65) hcl válasza scope2007 (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, kösz! Mondjuk nem az enyém, de Win7 alatt már jó a GPT is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Pluto69 válasza scope2007 (#64) üzenetére


Pluto69
tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy notival van lehetőségem a frissítésre ?
eSATA csatlakozón csatlakozik a HDD a notiohoz.
Úgy látom, hogy bootólni nem tudok erről a Samsungról ha eSATA-n csatlakozik a géphez, csak ha USB-vel kötöm össze (a mobilrack-en van USB, és eSATA is).
Ebből arra következtetek, hogy a frissítést sem tudnám végrehajtani, mert a noti nem látja. Ja, és most jut eszembe, hogy nincs lehetőségem állítani IDE-re. Fix sata.
USB-n gondolom nem is próbálkozzak.?
Vagy keressek egy asztali gépet.

Előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

(#67) scope2007 válasza Pluto69 (#66) üzenetére


scope2007
addikt

hali!
elvileg nem lehet rackon keresztül... többen is írták külföldi fórumon...
sőt NASokon keresztül se lehetett.
én nem próbáltam azóta, így 100%ra nem állíthatom.

szerintem asztali gépbe lenne érdemes

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#68) Rhino666


Rhino666
őstag

Nálam az F4EG.EXE nem csinál semmit, már percek óta be van ragadva üresjáratba. :( Újra merjem indítani a gépet így?! :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#69) szabi__memo válasza Rhino666 (#68) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na mi tortent? Remelem nem halt le.

Valaki tudna nekem segiteni? Napok ota nem tudom tobb gepen sem a hd204ui-met normalisan 4k-sra formazni.
Raadasul a Win7Sp1 +RST 9.6+ alatti RST azt mondja hogy a disk 512 fizikai szektoros?

Otlet??

(#70) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek a Samsung HD502HJ merevlemezemmel kapcsolatban.Ma délután kicsomagolás közben hirtelen belassult az egész gép,feladatkezelő is 2 perc alatt jött elő.Megnéztem a HD Tune-al a hdd-t,ami "C7-ultra dma crc error count" és "C5-current pending sector " részeket sárgával kiemelte.
Mit kellene tennem,hogy hibátlanul működjön továbbra is?
Válaszokat előre is köszönöm. Üdv dredbiro

Good hunting,STALKER !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.