Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eeXaa


eeXaa
addikt

...király cikk...

(#2) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

"Aleksey Savchenko: Nos, ez mindig az elsőbbségektől függ, nem igaz?"
Tudom hogy kevésbé hangzik magyarosnak, de itt a prioritás ("prioritásoktól") szó jobb lenne.. szerintem

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#3) iSonic


iSonic
addikt

Örülök neki, hogy végre rájönnek a fejlesztők, hogy PC-re érdemesebb erősebb graifkát ráhúzni a játékra ;)

(#4) Vistaboy válasza DjFlanker (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, kijavítom, köszi szépen. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

a modern PC-k általában 2-4GB vagy több rendszermemóriával, és 1-2GB grafikus memóriával is rendelkezhetnek

Erős gémer felsőátlag, azért ezt gondolom ők is tudják.

Az igazság az, hogy a konzoltulajdonosokat csak nagyon ritka esetben érdeklik a mindhárom konzolra átírt "könnyű portok"

Érdekes, hogy hogy megfordult az egész világ. Pár évvel ezelőtt ezt "PC-tulajdonosokat" kifejezéssel mondta volna.

Egyébként remek cikk, de számomra csak egyetlen dolog tűnik ki, ami igazából elég elszomorító az én szememben: a PC-nek az egyetlen megmaradt előnye (és ezek szerint nem csak az én véleményem ez, hanem a fejlesztőké is), hogy a jelenlegi konzolokhoz képest erősebb grafikával lehet kiadni a cuccot.
Ez már önmagában bődületesen sekélyes előny, de ha hozzáveszem azt, hogy a PC-ken így is kisebb bevételre tesznek szert, mint a konzolokon, akkor nem lepődöm meg, hogy még a nagy kiadók és stúdiók is folyamatos leépítésekre kényszerülnek mostanság.

Asszem dezz írta valahol egy kommentjében, hogy (a saját szavaimmal) a konzolok behatárolt képességei erős táptalajt adnak annak, hogy a folyamatos PC-s grafikabuzulást kreativitással és a játékmenetre ill -történetre való koncentrálással válthatják fel.
Teljesen egyetértek vele.

Ami egyébként azért humoros, mert anno az konzolgenerációk elején pont fordítva volt a dolog, azaz a platform-, verseny- és verekedős játékok kommersz tumultusában a PC tudott innovatívat és kreatívat mutatni.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) fricz19 válasza Morden24 (#5) üzenetére


fricz19
őstag

Erős gémer felsőátlag, azért ezt gondolom ők is tudják.
ezen gondolkoztam, hogy mi vagyunk ennyire elmaradva, vagy nem az átlagot veszi(4mag 3GHz~átlag).

egyébként remek cikk.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Csak nekem van google fordító érzésem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Vistaboy válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem vagyok perfekt angolos, de nem is 100%-ban támaszkodok fordítóra. Abba kellene már hagyni az állandó kritizálást, mert már kezd az agyamra menni. :((

Ui.: Nem kimondottan neked szól, de most jött ki, bocsi.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó cikk lett! :C

Sztem se kéne kritizálni ha már veszi a fáradtságot és lefordítja nekünk. :( :R

Play Hard!!!

(#10) Dare2Live válasza Vistaboy (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennek semmi köze a perfekt angoloshoz. Nem magyarosan fogalmazol, megmutatod az átfordított magyar szöveget édesanyád/tesódnak és nekik azonnal fel fog tünni, gondolom azért nem javtod mert nem veszed észre.

Amúgy meg csak az nem hibázik aki nem dolgozik. Aki pedig nem kap kritikát az sokkal nehezebben fejlődik. No Offense.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Vistaboy válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jó, semmi gond, nem haragszok meg, ha valaki kijavít, szóval no para. :DDD

Csak ma már a sok korábbi kritika miatt - a hírekben - egy picit felfortyantam, és azért írtam le az első dolgot, ami az eszembe jutott. Szóval akkor még egyszer bocsi.

Egyébként meg valahol igazad van, sajnos néha elúszok pár hosszabb hírrel - cikkel, és néha elmarad az utólagos stilizálás.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Dr. Romano válasza Vistaboy (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egy cikkírónak együtt kell élnie a kritikákkal. Ez van és mindig is lesz, meg kell tanuld kezelni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az első két bekezdést olvastam, de szerintem kipróbálom, ha megjelenik. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) bishoplogan válasza Dr. Romano (#12) üzenetére


bishoplogan
senior tag

Akkor a gamepodra ezek szerint sok kritikus jár :)) Csak az a gond, hogy nem a tartalmat s egyetértést kritizálják. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Elmör válasza Morden24 (#5) üzenetére


Elmör
senior tag

Az még csak hagyján ami a ramokat illeti, de a VGA 1-2GB-al? Na azaz erős túlzás. Bakker 2GB Vram, de szép is lenne, ugyanakkor minek? ;]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#16) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Én meg még csak nem is hallottam erről a játékról.
Megyek is át a gametrailers-re.

(#17) aram01


aram01
nagyúr

jó cikk :C
vennem kéne már egy dx11-es kártyát

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Elmör válasza aram01 (#17) üzenetére


Elmör
senior tag

Sztem megéri kivárni a következő generációt, mert akkor a mostani tuti olcsóbb lesz, illetve lehet hogy addigra tényleg lesznek DX11-es játékok tömegével és akkor meglátjuk mire lesz jó a mostani és a következő generáció. Lehet a mostanit akkor már nem fogja megérni megvenni. :DDD
Legalábbis én így gondolom. El leszek még sztem 1 évig a mostani DX10-es karimmal aztán ha tényleg lesz legalább 10-12 game ami érdekel DX11-ben akkor váltok, ja meg ha nem lesz horror áron. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19) #06658560


#06658560
törölt tag

Miért nem használnak a mai játékfejlesztők olyan motort, ami játékélményt, játékhangulatot ad, nem csak vizuális eye-candyket?

(#20) Dr. Romano válasza #06658560 (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezt megkérdezhetnéd a filmipartól is, mert azok válasza is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak én érzem unalmasnak a folyamatos PC vs. konzol "hangulatkeltést"?

Ilyenkor rakjuk csak oda az árcédulát is a konzol és az átlagosnak mondott, 4mag/3GHz konfiguráció mellé is, mindjárt más megvilágításba kerülnek a dolgok.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) Vazallus válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


Vazallus
tag

Egyetértek. Rühellem az effajta provokációt.

"Mr. Salieri sends his regards"

(#23) TommyGun


TommyGun
őstag

Én csak azt nem értem hogy teszem azt eladnak 1 milliót konzolra és 100 ezret PCre, oké hogy kevés de azonkívül hogy korrektül megcsinálják a bill egér kezelést meg egy normális menüt kerekítenek neki azonkívül kell valami égbekiáltó dolgot csinálni közöttük ?
Úgyértem ezen hónapokat melóznának ? Na ne már...100 ezer példány már nem is pénz ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24) G_P válasza fricz19 (#6) üzenetére


G_P
tag

jó kis cikk!
de a ram az már tényleg annál aki ezt játszani akarja olyan 2-4 giga
de a videókártya?:O
1-2 giga?:O
itt már akinek egy gigás van az egy felsőkategória:O
na meg hogy 4 magos procinál a 3 ghz feletti az átlag...:O
hát azért....
látszik nem magyar a csávó, aki ezeket mondta.:DDD
vagy legalábbis nem a magyar átlagot nézte...:DD

(#25) Muton válasza G_P (#24) üzenetére


Muton
addikt

szerintem sehol sincs ilyen átlag ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26) G_P válasza Muton (#25) üzenetére


G_P
tag

de az ilyen szupergazdag országokban mint pl. svájc.XD

(#27) janos666 válasza G_P (#24) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom az átlag csúcskategóriát értette ezalatt, mert arra illik méretezni a legmagasabb minőségi beállításokat. Vagyis hogy még az átlag csúcsgépet (tehát amit még értelmes ember vesz meg, nem egy EVGA féle GTX285 4-way SLI Classified rendszer, vagy 2db 5970 két CPU-s lapban...) is ki lehessen aknázni (ne megszorongatni, mint egy Crysis-el, hanem úgy, hogy azon már elfusson), és eztán ehhez képest butítani a mid-low beállításokat a gyengébb gépekhez...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) A.tessz válasza fricz19 (#6) üzenetére


A.tessz
senior tag

Mi vagyunk visszafejlődve, hogy lenne 3ghz az átlag itthon :F

(#29) Gabiszon


Gabiszon
csendes tag

"de a modern PC-k is legalább ennyi, ha nem több erővel bírnak (4 mag 3GHz felett az átlag)"

értem én, hogy négy mag, de abból 3 nem dolgozik ;)

egy konzolon ilyen nincs, persze fix hardverre más fejleszteni.
amúgy ha el tudták volna még a bemutatását csúsztatni ezeknek az új generációs konzoloknak 1-1,5 évvel, akkor nem 512 Mb RAM lenne a konzolokban, hanem 2 Giga, ami nagyon sokat segítene a grafika minőségén

az erő szvsz meglenne a konzolokban, a fix hardver miatt ki is tudják valamennyire használni, de 512 Mb az nagyon kevés.

Nagyon jól festek. Szobát :) www.anrodiszlec.hu

(#31) Mark_o


Mark_o
tag

Na majd hiszem ha látom ;]

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#32) siti válasza G_P (#24) üzenetére


siti
senior tag

nekem 9600Gt van 1Gb rammal. nem hívom felsőkategóriásnak. egy 4850-es 512 és 1Gb között meg kb 3000 pénz van, ezen már kár spórolni.
pláne hogy 40-60e-t is kapni 512Mb-os kártyát.

sajna 2006-ban konzoloknál nem merték megkockáztatni az 1Gb ramot, még ha hosszú távon jobb lett volna, csak hát a kezdeti árat nagyon megdobja. majd cserélik az egész gépet, lassan ideje lesz mindnek.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.