Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) apeelme válasza gtamate2 (#150) üzenetére


apeelme
addikt

úgy érzem valahol eltévedtél, nekem nincs gondom a contactokkal. SD kártyára másolgatást szeretném megoldani, mivel Win7x64 alatt nem érem el (meghajtó van, de nem olvassa) USB-n keresztül.

(#152) kaller1 válasza apeelme (#149) üzenetére


kaller1
veterán

[link]

.::> <::.

(#153) apeelme válasza kaller1 (#152) üzenetére


apeelme
addikt

ezzzazzzz!!! :DD

(#154) kaller1 válasza apeelme (#153) üzenetére


kaller1
veterán

;)

.::> <::.

(#155) apeelme válasza kaller1 (#154) üzenetére


apeelme
addikt

egy érdekes kérdés: tudjuk hogy a kijelző 240x320 felbontású, és azt is látjuk hogy a home screent mozgatva a háttér is mozog vele. akkor mekkora is a háttér? :F (XYx320)

[ Szerkesztve ]

(#156) kaller1 válasza apeelme (#155) üzenetére


kaller1
veterán

206x320 vagy 208x320 fekvő háttérképeket csinálj, és arra húzhatod rá teljesen a képkivágó négyzetet. ;)

.::> <::.

(#157) apeelme válasza kaller1 (#156) üzenetére


apeelme
addikt

kipróbáltam, tényleg jó, bár nem értem hogy hogyan is kezeli akkor, az én paraszt logikámmal egyből azt mondtam volna a home screen vízszintes scrollozása miatt hogy nagyobb mint 240 pixel.

a Gallery megnyitásakor látom a kamerával készített képeket, de ha ide, vagy más könyvtárba másolok képeket azt már nem! ez korrigálható valahogy?

u.i.:ma megjött a képernyővédő fólia, nagyon tuti lett, így már nyugodtabb vagyok kicsit.

(#158) kaller1 válasza apeelme (#157) üzenetére


kaller1
veterán

Én már nem emlékszem, mit nyitottam meg, de a készüléken lévő összes képet megjelenítette ömlesztve... :U

.::> <::.

(#159) apeelme válasza kaller1 (#158) üzenetére


apeelme
addikt

megvan hogy mi volt. az új kártya FAT32 volt. Format és látja az összeset.

(#160) kaller1 válasza apeelme (#159) üzenetére


kaller1
veterán

Nekem nem volt szimpatikus ez a dolog, mert betallózta a több száz darabos ikonkészleteimet is... :W

.::> <::.

(#161) apeelme válasza kaller1 (#160) üzenetére


apeelme
addikt

aFile (free) -lal másolva a képeket, nem látja a Gallery, ha kiveszem és kártyaolvasóval teszem őket rá, akkor minden rendben.

(#162) apeelme válasza kaller1 (#160) üzenetére


apeelme
addikt

olvastad?
[link]

(#163) kaller1 válasza apeelme (#162) üzenetére


kaller1
veterán

Most már igen, de ezzel a gps dologgal kapcsolatban volt már találgatás régebben is az xda fórumban.Kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle... :)

.::> <::.

(#164) kaller1


kaller1
veterán

Elkészült az update a szeptemberi verziós készülékekre is. :)

.::> <::.

(#165) apeelme válasza kaller1 (#164) üzenetére


apeelme
addikt

igen, igen, és elkészült a fényképekkel illusztrált szétszerelési útmutató is.

(#166) csega


csega
csendes tag

Sziasztok!
Van egy "kis" technikai problémám. Én most hétfőn kaptam ezt a kütyüt, de már az elején elakadtam... nem tudom használni az alaprendeltetésére, azaz telefonálásra :( . Teljesen érzéketlen a SIM-kártyára (már három SIM-mel is kipróbáltam, ezek más készülékekkel továbbra is működnek), mindig azt írja ki a készenléti képernyőn, hogy "No service"! Tök minden, hogy van-e benne SIM-kártya vagy nincs, ugyanaz a helyzet, "No service", nincs GSM-jel. Ha van benne SIM nem kér Pin-kódot, ha nincs benne SIM-kártya nem írja ki, hogy "hé, nincs benne SIM!"...
A beállítások között az "About phone" alatt az alábbi adatokat látom:

Model number: TA1.ANDROID.en
Firmware version: 1.5
Baseband version: Unknown
Kernel version: 2.6.25.ljx@ljx #560
Build number: TA1-eng 1.5 CUPCAKE eng. robinlaw.20091201.115218 test-keys

Szemet szúró, hogy a Baseband version Unknown :F nem pedig IFX 900/1800...
A kínai kereskedő (akitől rendeltem) azt írta, idézem: "I need to set the band service/connection in the phone", ezt próbáljam meg, de egyébként ő is megkeresi a gyártót ez ügyben, és majd ír (egyelőre semmi)..
Van valakinek tippje, hogy mit csináljak? A GSM-rádióját kellene életre lehelni egy rom-mal? Vagy valami más a megoldás?

(#167) kaller1 válasza csega (#166) üzenetére


kaller1
veterán

Csinálj rajta egy sw frissítést, itt megtalálsz hozzá mindent.

.::> <::.

(#168) csega válasza kaller1 (#167) üzenetére


csega
csendes tag

hát..., az OfficialUpdate-et megcsináltam rá, de még mindig ugyanaz a helyzet... :(

(#169) kaller1 válasza csega (#168) üzenetére


kaller1
veterán

Akkor ez cserés lesz. :(

.::> <::.

(#170) apeelme válasza csega (#166) üzenetére


apeelme
addikt

csega: szomorú, tényleg cserésnek tűnik... :F

ma kipróbáltam a céges laptop-on XP SP3-mal az USB mass storage-t, tökéletesen működik. tehát az itthoni Win7 x64-gyel lesz a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#171) apeelme


apeelme
addikt

nem is meséltem, az XDA-s fiúk "kis tárcsázó gombos" Contacts.apk-jukat vissza kellett cserélnem a gyárira, mert a kontaktok között lévő keresésnél bugos volt az a bizonyos gyorskeresős megoldás. tehát nem lehetett vele betűhöz ugrani!

[ Szerkesztve ]

(#172) csega


csega
csendes tag

értem... esetleg ilyesmivel [link] nem érdemes próbálkozni?

(#173) apeelme


apeelme
addikt

nah, XDA-s fiúk kiderítették hogy VISTA és Win7 nem kompatibilis a linux File-Store Gadget USB "App"-pal, magyarul nem lehet használni ezen rendszerek alatt az USB mass storage funkciót (SD kártya mint USB eszköz)!
Mint ahogy fentebb írtam, természetesen XP alatt működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#174) kaller1 válasza apeelme (#173) üzenetére


kaller1
veterán

Szóval akkor nem a készülékben volt a hiba. :)

.::> <::.

(#175) apeelme válasza kaller1 (#174) üzenetére


apeelme
addikt

szerencsére nem...

(#176) apeelme


apeelme
addikt

az XDA-s fiúk nagyon jól haladnak az Eclair (2.1) portolásával a készülékre...viszket már a tenyerem... :DD :DDD :D

(#177) kaller1 válasza apeelme (#176) üzenetére


kaller1
veterán

Na, csak nehogy megint beszerezzek egy ilyet, ha készen lesznek... :DDD

.::> <::.

(#178) apeelme


apeelme
addikt

kiváncsi lennék a gyári szoftra amivel érkezett, hogy az mennyire stabil.

(#179) Bitlisz válasza apeelme (#176) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Hello!
Bocs, hogy csak így megkérdem, de hol olvastál te ilyet?
"az XDA-s fiúk nagyon jól haladnak az Eclair (2.1) portolásával a készülékre..."
Én arra emléxem, hogy N21 vagy DSTL1-re portolnak valamit, de nem találok vissza..

(#180) apeelme válasza Bitlisz (#179) üzenetére


apeelme
addikt

hát itt:
[link]

(#181) kaller1 válasza apeelme (#180) üzenetére


kaller1
veterán

Sikerült eladni? :)

.::> <::.

(#182) apeelme válasza kaller1 (#181) üzenetére


apeelme
addikt

jajj, igen sikerült. kicsit problémás volt a vevő, mert leütés után kérdezett mindenféle hülyeséget, és hát android nem egyszerű eset. de minden rendben zajlott.
és így utólag is nagyon köszönöm a segítségedet a hozzászólásoddal a terméknél.
a múlt héten elköltöztem Fehérvárra és sajnos nem voltam net közelben, hétfőn kötik be akkor leszek megint.
szal még egyszer köszönök mindent!

android 4ever!!!

:C

(#183) kaller1 válasza apeelme (#182) üzenetére


kaller1
veterán

Nincs mit, szívesen! :)

.::> <::.

(#185) apeelme válasza Tocska (#184) üzenetére


apeelme
addikt

ebay-en találsz rengeteget.

(#186) ghop


ghop
csendes tag

Sziasztok!

Először is, elnézést hogy ebbe a Topic-ba írok, hiszen itt a Sciphone N19 a témaindító (ami amúgy nekem nagyon szimpi kis gép), de...

A Sciphone után kutakodva belebotlottam egy jópár másik Shenzen telefonba, és megakadt a szemem a nagyon vonzó paraméterekkel rendelkező YOTA MAX 4G készüléken (gyártó: MTK). Az mtkphones oldalán találtam is jó kis marketinget róla. Az oldalon azt írják hogy 800MHz-es Samsung S3C6410-es procival (!) szerelve jön 512MBROM/288MBRAM (!) kombóval - viszont ahol online vásárolható ott mindenhol az 528MHz-es Qualcomm 7201A procit írják (amely szintén nem rossz darab) és 512MBROM/128MBRAM. Az MTK oldalán természetesen nincs "ajánlott fogyasztói ár" :) az online vásárlási helyeken viszont az árak igen eltérőek: van ahol 195EUR, van ahol 225EUR ugyanez a készülék

Nem titkoltan KALLER1-et kérdezném -de minden hozzálértő véleménynek nagyon örlök- hogy vajon mit lehet igazán tudni erről a gépről (minőség, összeszereltség)? Tartott már bárki ilyet a kezében? Az árfekvése alapján jónak gyanítom - de érdekelne bármilyen tapasztalat.

Köszi,
Üdv,

-gHoP-

(#187) kaller1 válasza ghop (#186) üzenetére


kaller1
veterán

Szia!

YOTA MAX 4G-hez még nem volt szerencsém, de ezek a mostani gépek már jól össze vannak rakva, és a hardveres részük is rendben van. Sajnos csak akkor számítottak vonzó alternatívának, mikor még 180-as árfolyamon ment az usd. Ettől függetlenül ki lehet fogni jó vételeket is, csak már ritkábban mint régen.

.::> <::.

(#188) ghop válasza kaller1 (#187) üzenetére


ghop
csendes tag

@Kaller1
Köszi a villámgyors reakciót! :)

Igazad van, a mostani USD/HUF vagy EUR/HUF árfolyamok mentén tényleg a pszichés határ főlé kerültek a kínai teló árak... na de majd lesz ez máshogy is.

Egyébként gratula a remek és informatív munkához amit itt a logout-on végzel!
Nagyon jók az elemzéseid, és sokat segítettél (nekem is) a képbe kerüléshez. (Épp most olvastam a márciusi cikkedet a Motorola klón Telacom A3100 WinMo készülékről! Szép munka ez is!)
Szóval hajrá és RESPECT!

Üdv,

-gHoP-

(#189) kaller1 válasza ghop (#188) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi szépen! :R

Örülök, hogy Neked is tetszettek a cikkek, ebben az évben még jelentkezek olvasni valóval. :B
Legalábbis remélem. :D

.::> <::.

(#190) hyrex


hyrex
tag

hm.... ez vajon a Call Of Duty World At War Zombie-t tudja? Mármint lehet vele játszani mint az Iphone-n?

(#191) ch003067


ch003067
addikt

Nem rossz kis teló lehet, elfogadnám.

(#192) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Jó teszt Kaller mester! :C

(#193) kaller1 válasza Mr. Nimbus (#192) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi! :D :R

.::> <::.

(#194) phoenix64


phoenix64
őstag

Hol lehet ilyet venni? :DDD

(#195) lazlo16 válasza Dare2Live (#6) üzenetére


lazlo16
aktív tag

ÉS nem hivatalos android rendszer van rajta xD nem elég h. 1.5 xDD lol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.