Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cruiserke


Cruiserke
tag

Érdekes összeállítás, de ha hozzák az általad elvárt szintet, mindenképp megérte.
Köszönjük a tesztet.:)

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#2) SzO.okI válasza Cruiserke (#1) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Nagyon Szívesen!! :) azért csináltam meg mert nem minden nap lát az ember ilyen cf-et!! :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#3) csab991


csab991
senior tag

Nagyon jó teszt, pont most csinálok egy 5770 & 6750 CF-et, így látom legalább mire számíthatok.

(#4) SzO.okI válasza csab991 (#3) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszi :) csak ajánlani tudom :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#5) Bandita94


Bandita94
tag

Jó kis teszt ez!
Csak így tovább! Aki ilyenben gondolkozik, annak sokat segítettél!

Üdv. B.Laci

(#6) SzO.okI válasza Bandita94 (#5) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszi!! :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#7) fasterware


fasterware
aktív tag

Érdekes teszt, és jó is, hogy két különböző vga - t kötöttél crossfire - be, nem is tudtam, hogy ez így működik :) .

(#8) gbors


gbors
nagyúr

jó a teszt ötlete - viszont szerintem sokat dobna rajta, ha csinálnál az eredményekből grafikont. egy kártyás eredményeket nincs kedved mellétenni?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9) SzO.okI válasza fasterware (#7) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszi!! :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#10) SzO.okI válasza gbors (#8) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

fúú nem akar semmi rávenni engem hogy külön is megcsináljam :D de majd lehet hogy idővel megcsinálom :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#11) haddent


haddent
addikt

Nagyon érdekes cikk! Szerintem már az is elég problémás, hogy két teljesen ugyanolyan cucc összedolgozzon, na de 2 különböző... :Y :C Na de hát erről szól a számítástechnika! Jó cikk lett, már csak egy nVidia kéne fizikus mellékállásban :)

(#12) SzO.okI válasza haddent (#11) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

köszi :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#13) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is tudtam, hogy ezt a 2 kártyát "össze lehet engedni".

Köszi a felvilágosítást. El is mentem a cikket. :)

Véleményem szubjektív...

(#14) SzO.okI válasza hackeeeee (#13) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

igazából ezt a 4-et: 5750, 5770, 6750, 6770 :) és Nagyon Szívesen!! :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#15) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
CPU tuning ill downlock még érdekes lehet.
grat a cikkhez. :R

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#16) SzO.okI válasza Zotya984 (#15) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

felírom a többi teendőhöz :D és köszi :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#17) XCube válasza hackeeeee (#13) üzenetére


XCube
tag

Mindegyiken Juniper mag van így össze tudnak dolgozni :) .

Egyébként korrekt teszt lett, tényleg hasznos azoknak, akik ilyen módon akarják fejleszteni a gépüket :) . Ráadásul aktuális is szerintem.

Egyedül a grafikonokat hiányolom én is, azok segítségével jobban átláthatóvá tudnád tenni az írást.

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#18) SzO.okI válasza XCube (#17) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszi :) akkor minél előbb megpróbálom megcsinálni :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#19) Zotya984 válasza SzO.okI (#16) üzenetére


Zotya984
senior tag

üdv
nincs kölcsönbe valami deneb magos proci?? (4mag + L3 )
az megmutatna 1 két dolgot.
Egyébként van olyan athlon x4 amiben van 6Mb oldható L3. Próbáltad már?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#20) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azért írhattál volna avarage értékeket is, nem csak a maxot és minimumot, de majd belejössz, érdekes cikk, elsőnek meg szinte tökéletes :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) SzO.okI válasza Zotya984 (#19) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

hát nincs sajnos meg ám én ennyire nem vagyok benne ezekben amit írsz :D kínai az egész nekem :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#22) SzO.okI válasza GeryFlash (#20) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Rendben szerintem úgy is lesz egy nagy javítás :) ás abba már bele rakom őket és grafikonos lesz :) és Köszi :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#23) kissz84


kissz84
tag

Remek lett a teszt jó szolgálatot tettél a kis pénzű de fejleszteni vágyó embereknek , hogy van megoldás
Én egy évig 5770 cf-et nyúztam egy qx9650essel. Azután döntöttem így hogy teszteken verte az árával és a teljesítményével az 5870et:) Hiába lett utána 6950 valahogy nem éreztem ütősebbnek :-/ igaz az már amd x6tal ment. :U

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#24) SzO.okI válasza kissz84 (#23) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Köszi szépen :) ez volt a célom ezzel a cikkel :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#25) Rebourne


Rebourne
aktív tag

A Mass Effect 3-ban a vsync kikapcsolásához szerkeszteni kell a [Felhasználó]\Documents\BioWare\Mass Effect 3\BIOGame\Config\GamerSettings.ini fájlt. A [SystemSettings] alá add hozzá, hogy

UseVsync=False
SmoothFramerate=False

és csak akkor kapod meg a valós fpst.

[ Szerkesztve ]

(#26) SzO.okI válasza Rebourne (#25) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

na ezt nem is tudtam :) köszi akkor azt is kipróbálom majd :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#27) Bandita94


Bandita94
tag

Láttam már itt, hogy kérték az egy kártyás tesztet is, ami valóban megmutatná a valós gyorsulást! Így nincs viszonyítási alap, hogy valóban megéri ez a CF! Ha lesz kedved, akkor tedd bele az egy kártyás tesztet! :R

Üdv. B.Laci

(#28) arty


arty
veterán

én sajnos nem látom az írás hasznát - kellett volna grafikon:
egyik kártya
másik kártya
kettő együtt CF-ben

mert az, hogy a bf3 übermaxon 22fps átlagban, az sokat nem mond... sajnos.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) frescho válasza arty (#28) üzenetére


frescho
addikt

Par aprosag meg kellene:

A grafikonokon a min es atlag fps
A meresekben ne szerepeljen semmi sallang (palya toltes, videok...)
Mikro shuttering meres (ket kartyanal meg jobban elojon)

Igy csak arra erdekessegnek jo a cikk :(

https://frescho.hu

(#30) Zotya984 válasza SzO.okI (#21) üzenetére


Zotya984
senior tag

Hali
Nos athlon2 x4 ben nincs L3 cash. Ez meggyengíti a procit. Csak kíváncsi lettem volna nincs-e processzor limited.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#31) nuke7


nuke7
veterán

"Egy barátom által mért eredmények egy GTX 480-al, GTX 285-el, 4870X2-vel, GTX 460 1GB-al és egy 6870 Hawk-al:"

1280x1024?! :Y ez így :N aki játszik ezekkel a kártyákkal - szerintem - legalább 1680x1050-en teszi, arrol nem is beszélve, hogy ezalatt a felbontás alatt cpu limit sokkal inkább befigyelhet... :U

fura teszt, de szerintem egy egy gpu-s kártya - hang miatt is - jobban megéri 1920x1080-ra mint ez a CF és kb. ennyiből ki is jönne :U

plusz nem nagyon látjuk a CF hasznát - ahogy előttem is írták már - mert nincsenek külön eredmények. :F

(#23) kissz84: 5770 vapor x CF nekem is megvolt, de witcher 2 miatt cseréltem egy 5870-re, nem bántam meg... azota sem volt kétkártyás rendszerem.

mondjuk most is azon gondolkodok, hogy gtx570 mellé mégegy, vagy inkább gtx580 legyen-e... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) iphoneresell


iphoneresell
csendes tag

Csak így tovább!! :DD

(#33) Bandita94


Bandita94
tag

Pár CF tesztet már néztem, de a végeredmény mindíg az, hogy az egy kártyás rendszer jobban megéri! Ennek ellenére egy próbát megér!? :K

Üdv. B.Laci

(#34) hackeeeee válasza Bandita94 (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ, hogy milyen programokat használsz..

Manapság már, az új játékokban elég jól használható a CF..

Véleményem szubjektív...

(#35) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

amint lesz időm megcsinálom egy kártyával is és akkor grafikonokban fogom megcsinálni :) csak most elégé elvagyok havazva :D :)

és köszönöm hogy leírjátok hogy mit tegyek még bele hogy jobb legyen :)

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#36) Radványi


Radványi
aktív tag

Nagyon jo kis teszt. Az 5-os es a 6-os sorozatot osszelehet engedni mert ott gyakor;latilag atnevezesrol van szo. Egyebkent csak azonos csaladon belul mukodik a CF.

(#37) SzO.okI válasza Radványi (#36) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

köszi :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#38) Kaiku


Kaiku
senior tag

Egy kis CPU tuninggal nem akarod kiegészíteni? Érdekes lenne látni azt, hogy a jelenlegi rendszered nem "küzd" e CPU limittel. Illetve, hogy melyik volt az elsődleges kártya!?

(#39) SzO.okI válasza Kaiku (#38) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

a 6770 volt az elsődleges :) a Cpu fel van húzva :) alapból csak 2,6-on megy :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#40) Kaiku válasza SzO.okI (#39) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ok köszi, akkor a tuning megvolt, viszont ha jól emlékszem akkor két nem egyforma kártya esetén gyengébbnek kell az elsődlegesnek lennie, ha van kedved akkor csinálhatnál egy, pár méréses ellenőrzést úgy is.

üdv.

(#41) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Grat a cikhez, elsőnek tökéletese, és valóban sokat segít, majd a post végén ki is fejtem miben.

Csatlakozva az előttem szólókhoz lenne nekem is egy-két megjegyezni valóm.
Először is Phenom2 BE 965-öm van 4 ghz-en, 5770-el. Van lehetőségem CF rendszerre is, mert öcsém gépében is egy 5770 dolgozik.
A legfontosabb, hogy neked kapásból egy gyengített 6770-ed van, amely már alapvetően torzítja az eredményt. Ennél a karinál a Gpu sebesség nagyon meghatározó, inkább a ghz-es tartományba érdemes vele kalandozni, mert ott már alulról nyaldossa a "stock" 6850 teljesítményét, főleg, ha a ramot is sikerül 5-5,4ghz körülire feltornázni.
A következő sarakllatos pontja a konfignak, hogy a vegyes CF a 6770-ed lebutítja egy 5750 gpu szintjére, és ez is jelentős teljesítményvesztést eredményez.
A herélt GPU és csökkentett sebessége, valamint az alacsony ram sebesség, továbbá a minden bizonnyal gyenge processzor nem ad valós képet, egy 5-6770 CF rendszer sebességéről.
A teszted egyébként egy húzott 5-6750 CF teszt, de még ennél a konfignál is kevés a procid.
Nem tudod kihajtani őket.
Amennyiben az összetevőket használtan szerezted be (feltételezem, mert különben nagyon nagyon sok pénzt dobtál ki az ablakon) alig kellett volna még mellétenni 4-5k-t az 5750 mellé, és már sokkal erősebb lenne a páros, ha a CPU-n is tolnál 4-500 Mhz-et.

Visszatérve a post elejéhez, sokat segítettél abban, hogyan ne építsünk CF rendszert. :R

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#42) echterion


echterion
nagyúr

Jó kis teszt lett, köszi. :C

**********

(#43) Snake664


Snake664
csendes tag

Jó kis kártyák ezek. Nekem volt mind a kettőből egy-egy darab. Jó cikk, köszünjük. :R

BF3 Nick name: IAN_HUN

(#44) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Inkább eladni a régi kártyát és egy erős 1 GPU-st helyette. Ilyen "kis" kártyáknál sok értelmét nem látom a multi GPU-s szívásoknak. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

köszi szépen mindenkinek!! :)

Csorosz: én sem 5750-et szerettem volna venni csak nem volt meg a pénz és ez sikerült sajnos :( meg pont akkor drágábbak voltak a 6770-esek amikor azokat nézegettem meg nem volt piacon csak elvétve :S most bezzeg találni minden sarokban egyet :D de írtam is hogy amennyit én játszok arra nekem megfelelnek :) úgy hogy nekem teljesen jó ahogy van :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#46) Csorosz válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Ezt az 5000 pontos eredményt 3,8 ghz-en hozta a két HD5770, úgy, hogy a ramok maradtak csak véletlenül 5200mhz-en, a gpu stock 850.
Szerintem kb 5200-5300 pontot tudok belőlük kisajtolni 3dmark2011 Performance -ban.
Ugyanez a teszt egy karival 2800-2900 pont.
És itt egy kis összehasonlítási alap egy Neoseeker -es tesztből.

Szóval hidd el, van létjogosultsága a két kártyás rendszereknek ebben a szegmenben is.
BF3 például teljesen kisimul, akkora a különbség, mintha Ultráról levennéd low-ra a grafikát Fullhd-n (egykártyán).

(#45) SzO.okI

És ez így is van rendjén. Azért mondtam hogy jó a cikk, és az a fontos, hogy Neked így jó! Mások megoldják maguknak úgy, ahogy ők akarják...

Tényleg, letudnál futtatni egy performance 3dmark2011-et? Érdekelne mennyit kapsz a két kártyára.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#47) joshua7 válasza SzO.okI (#45) üzenetére


joshua7
veterán

Az ugye megvan azért, hogy gyakorlatilag egy HD5750CF-et használsz most HD5750+HD6770 árban? Szerintem egyébként sem éri meg ilyen kis karik használata CF-ben. A 2 árából vehettél volna egy erős kártyát, ami minden téren jobb.

Semper Fi

(#48) Cyberpunk válasza Csorosz (#46) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó értem dmarkolni mindig jók ezek a rendszerek. De van a dmark és vannak a játékok.

Szívásokra azt értem, hogy megnő az input lag, mikróakadások, ha a játék nem támogatja akkor mintha csak 1 kártyád lenne, stb.. mindig jobb az 1 GPU-s felállás. Persze az anyagiak már másik történet.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) SzO.okI válasza Csorosz (#46) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

persze :) minél előbb megpróbálom lefuttatni :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#50) Csorosz válasza joshua7 (#47) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Milyen "minden téren"?
Mert például tesszelációban bőven erősebb egy 5770 CF mint például egy 5870. És az mai napig egy erős kari.
Mondjuk kb egy áron vannak használtban az 5850-el, talán pár ezer forintal több a 5850.
De a CF elég jól skálázódik, az 5850-et pedig rendre megeszi a 5770CF, minden tesztben.
Arról meg ne is beszéljünk, ha használt karit veszel, akkor vagy kevés, vagy már lejárt a gari.
És ha választani kéne hogy bukjak -e 38-40K -t egy 5850-en, vagy kockáztassak egy-egy 18e ft-os kártyát, inkább az utóbbit választanám.
Mondjuk a CF ott játszik csak, ahol a lap is adott hozzá...

(#49) SzO.okI

Köszi, ez mindenképp érdekel, lehet megcsinálom én is a hét végén egy csökkentett CPU sebességgel, monjuk a karikat 700 mhz gpura, és 1000 mhz ramra downclockolva.. Kiváncsi lennék mi az eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.