Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) viszta99


viszta99
tag

12MPX?...,HUUU!jÓ KIS CUCC!
JÓ ÍRÁS! :C

(#2) kbencee


kbencee
aktív tag

Halad szépen a Samu:) Pozitív, hogy elkezdték optimalizálni a tw-t, és mobiltelefontól ilyen szép képeken nagyon ritkán látni. Ez szerintem már elveri az alsóbb kategóriás fényképezőket is (eltekintve az optikai zoomtól).

(#3) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

mintha a mobilport-os teszten jobb képeket készített volna...
úgyhogy reménykedek még, mert ez így tényleg nem annyira az igazi...

egyébként ez a PIM funkciók milyen rövidítést takar?
nem PIN funkcióknak kellene lennie?

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

12 mpx-et vegyen az akinek két anyja van.

felesleges

ez a telefon 90% parasztvakítás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

A divx és xvid nem rossz, és ha tényleg gyors a képnézegető, az is sokat számít. Szép kijelző, megfelelő akkuidő: persze egy belevaló Garmin vagy Igo még csodásabbá tehetné. A 12 Mp tényleg hajmeresztő, az egyetlen jó benne, hogy talán most már itt tényleg megállnak.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#6) AS


AS
félisten

Nekem tetszik a készülék. :)
Jah más oldalon jobb képeket készített.
Na mindegy majd téli 12 megapixels csatnál meglátjuk kinyer:D
UI is fejlődik, minden készülékben egy picit.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) Quasi_modo válasza orrlyuk (#5) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

persze egy belevaló Garmin vagy Igo még csodásabbá tehetné.
Azokat sajnos nem lehet rátenni.

valami

(#8) Viktor0610 válasza Dr.Anonymus (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Helyes a PIM-rövidítés.
PIM és PIN.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) David75


David75
őstag

Ha nem a 12mpx-re koncentrálunk akkor jobban lejön hogy ez egy egész jó készülék lett.Az előző pixonhoz képest ez végre jobb anyagokból van,a kijelző capacitive végre,végre xenon vaku is van,és ha az a kép a tartozékokról igaz akkor két akksi jár hozzá ami szerintem nem rossz dolog.90ezres induló árral hiányoltam volna az ajánlott plecsnit,így viszont nem...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) iknight


iknight
senior tag

Megint egy wifi-s gps-es nagy megapixeles teló zárt oprendszerrel, nesze semmi fogd meg jól, erről csak ez jut az eszembe :D

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11) FoxiestFox válasza iknight (#10) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dettó.

(#12) atike


atike
nagyúr

Csatlakozom. Gyönyörű kijelző, fém ház, komoly tudás... És azzal is egyet tudok érteni, hogy a 12 megapixel totál felesleges. Én a mái napig 2 azaz kettő megapixellel fotózok. És meg lehet nézni a képeket... :) Mondjuk van optika rendesen... :) Kár, hogy nincs iGo rá...

(#13) Napfénysüti válasza orrlyuk (#5) üzenetére

Van egy érzésem hogy nem fognak itt megállni holott már ez is totál fölösleges. :U A Jet után azért ez egy egész normális telefon lett. Mondjuk meg is kérik az árát rendesen.

Més que un club!

(#14) Quasi_modo válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az az érdekes, hogy ha beírod a Google-be, hogy PIM és csak magyar nyelvű találatokat kérsz, akkor azt adja, hogy Petőfi Irodalmi Múzeum.
(Tudom, hogy nem magyar rövidítés)

[ Szerkesztve ]

valami

(#15) bope87


bope87
aktív tag

Nem rossz darab de énis fölöslegesnek érzem a 12MP-t. Ahogy a cikkben is írva volt, amire kell egy mobil kamerája arra egy 3MP AF-el bőven képes. Persze kinek mire van szüksége, de jóval olcsóbban lehet kapni egy egész jó kompakt gépet.

Ez a TouchWiz meg egyáltalán nem jön be :( Akkor már inkább S-Class

[ Szerkesztve ]

(#16) zombinyul válasza orrlyuk (#5) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem fognak megállni.A technika folyamatosan fejlődik,a versengés pedig folytatódik.
A telefon viszont nekem annyira nem jön be,nem ugrálok az érintős telefonokért.Oé,valóban szép képet csinál(bár 12 megapixel fölösleges...Nekem a K810-es gyönyörű képet csinál,3 megapixellel,de a cikkben is le van írva ugye hogy annyi elég egy telefon kamerájának,én is így gondolom:U).a kijelző felbontása nem rossz,a DIWX lejátszás dicséretes dolog.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#17) total90


total90
veterán

Nem döntött le a lábamról ez a telefon, egyszerűen nem tetszik. Meg aztán kezd kicsit sablonos lenni a samus táccs telefonok külalakja. Tudom, itt nincs akkora lehetőség szépet alkotni, mint a hagyományos kialakítású telefonoknál, de akkor is. Nem bejövős :(((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) tcp


tcp
tag

"A fotók visszanézegetése egész emberi tempóval történik, annak ellenére, hogy igen nagy méretűek a képek."

dehogy nagy méretűek, simán csinál a képek mellé thumbnailt is, azokat meg pörgeti könnyen.

(#19) daninet


daninet
veterán

inkább az érzékelő lapka méretét növelnék és behozná valaki a köztudatba hogy a megapixel növekedése nem egyenlő a képminőség javulásával :(
a teló meg olyan mint a többi... annyi ember dolgozik ott nemigaz, hogy egy kicsi újító ötletük sincsen :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20) joey04


joey04
titán

a mobilportos tesztben jobbak a képek. azok után azt mondtam, hogy új bajnokot látunk. fura...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) bejmuller válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


bejmuller
aktív tag

azért nem egészen: [link]
magyar google-ben persze hogy előbb magyar találatokat dob:)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#22) Duree


Duree
veterán

Ahogy látom a Samsung szinte hetente hozza ki telefonjait,de igazából egyik sem egy nagy durranás.
Most már tényleg kellene valami amire azt lehetne mondani ez már igen

duree54

(#23) Malory


Malory
tag

Kiválóan alkalmas aurafotózásra... nézzétek meg azt a képet, ahol gyorsétterembe ette a fene (sic!) a tesztelőket... az ing (valószínűleg nem ilyen) színe befestette a légkört ;)

(#24) Atlantis


Atlantis
veterán

Szerintem meg külsőre szép, mondjuk remélem a könnyen lejáró hátlap nem lesz tömeges tünet. Csak a Touchwiz lehetne átgondoltabb...ezt leszámítva jó kijelző, csak ujjal vezérelhető, WiFi is van, remek. Tényleg kár, hogy zárt rendszerű.

Bog: A LED-et lehet elemlámpaként használni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) zombinyul válasza Atlantis (#24) üzenetére


zombinyul
addikt

Ugyan nem Bog vagyok,de válaszolni tudok:D
A ledes vakuk használhatóak zseblámpaként,a xenonosak nem.Azért jobb ha van mindkettő egy telefonban,mert akkor zseblámpaként is használható a telefon(led kiváltsága),de a sokkal nagyobb fényerő is megvan(amely a xenon kiváltsága).Ez hiányzik az én telefonomból is,az csak xenonos.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26) joey04 válasza zombinyul (#25) üzenetére


joey04
titán

a kérdés szerintem arra vonatkozott, hogy van-e külön elemlámpa program, ami a kamera elindítása nélkül használja a ledet, ez a megoldás sok SE telefonban benne van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egész jó képeket készít, itt kezdődik a minőség, meg esetleg a kompaktok leváltása.

(#28) vgergo


vgergo
aktív tag

i8910
Platform Symbian Serias 60 Touch
Videófelvétel 1280x720 pixel
Fő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, vaku
Alap akkumulátor 1500 mAh-s Li-Ion

m8910
Platform Samsung TouchWiz
Videófelvétel 720 x 480 pixel @ 30 fps
Fő kamera 12 megapixeles, autofókuszos, xenon vaku
Alap akkumulátor 1000 mAh Li-Ion

Érdekes M8910-nek 12mp kamerája csak 720 x 480 videót tud rögzíteni, míg I8910es a 8mp kamerája meg 1280x720 videót.
Nem értem miért tettek M8910esre TouchWiz miközben az I8910esen S60as van.
Aksi remélem lehet bele nagyobbat beletenni.

(#29) Dr.Anonymus válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

kösz az infot!!

(#30) Atlantis válasza joey04 (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Így igaz...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) hajbel


hajbel
addikt

Külföldi oldalakon azt olvastam, hogy nagyon gány a videó minősége...

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#33) GALARDO válasza vgergo (#32) üzenetére


GALARDO
addikt

12mpx ezaztán nagy dolog hogy fogog enélkül élni! :N

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#34) Prof01


Prof01
veterán

Remek teszt, de nekem a i8910 HD jobban bejön. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#35) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Nem is értem,hogy merhették kiadni 32 megapixel nélkül...

/\/0zb3/27

(#36) Bog válasza Atlantis (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem találtam ilyet, igaz, nem is kerestem túlzottan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) D4rkAv3ng3r válasza vgergo (#32) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Valószínűleg VBR-t használ azért csúnya a videó. (változó bitráta).

Egyébként a mobilport-os tesztben részletesebb volt a kamera kivesézése, nem is értem itt miért nem került említésre ez:
"Tárgykövető fókuszt még sose láttunk mobilban, ahogyan arckövetőt sem. Pedig bizony itt van mindkettő. Az arcfelismerő több személyt is felismer és követi is őket, akár mi mozgunk, akár ők mozognak."
Azért annyira nem lehet rossz dolog. :D

Egyébként nem értem mi az a "12 WIDE" feirat a hátlapon amikor 4000x3000 px az minden csak nem widescreen felbontás, hanem hagyományos letterbox. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) vgergo válasza Prof01 (#34) üzenetére


vgergo
aktív tag

Főleg, hogy jön a i8910 HD 1 GHz-es processzorral szerelt változata.

(#39) Norbi21


Norbi21
senior tag

Azért a mostanában kiadott samuk közül csak ez a legjobb és legoptimalizáltabb telefon. Mondjuk ennyi pénzért lehet is :).

(#40) VD válasza vgergo (#38) üzenetére


VD
őstag

Tessék előbb egy picit tájékozódni mielőtt egy régi azóta már tisztázottan téves információról szóló hírt belinkelsz. :((
Nincs és nem lesz 1Ghz-es i8910 HD, mindössze egy szerencsételen barom összadott ezt azt és így jött ki neki az egy gigás teljesítmény!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezt annyira nem értem. Minek ennyi mp? Nem a megapixelek száma fogja meghatározni a kép szépségét! És ha egy kép ronda, akkor minek ennyi pixelből állnia?!

(#42) Jhonny06 válasza Vasinger! (#41) üzenetére


Jhonny06
veterán

:F A pixelek száma döntően meghatározza egy kép minőségét, így a megapixelek száma is. Persze, full méretre felnagyítva nem túl szép, de ez még mindig csak egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#44) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Ez tényleg azt tudja amit a neve sugall: Pixon + 12 MP kamera. Meg pofoztak kicsit a TW-n. Viszont a kijelző tényleg gyönyörű :))

(#45) Vasinger! válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tévedsz. Ha egy fényképezőgépről beszélünk, akkor részben igazad van, de ilyen optika mellett, nem.
Én már láttam olyat, hogy egy 1.3-mp-es mobil szebb képet készített, mint egy 3.2-es.

[ Szerkesztve ]

(#46) plus44


plus44
veterán

Tényleg felesleges ez a pixelháború, de ettől eltekintve, nagyon bejön ez a teló. A kinézete csodaszép, a kijelző messze a legjobb, egyszóval nagyon rendben van.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) Jhonny06 válasza Vasinger! (#45) üzenetére


Jhonny06
veterán

Persze, csak itt nagyobb arányokról van szó. Nem véletlenül vesz valaki ilyet.

(#48) eszement24 válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


eszement24
aktív tag

MÉG MINDIG a ccd az ami ALAPVETŐEN befolyásolja egy kép minőségét, persze rengeteg minden kell még hozzá, (fényviszonyok, blende..stb), de ha ez nem jó a hajadra kenheted a megapixelszámaid..

(#49) zombinyul válasza joey04 (#26) üzenetére


zombinyul
addikt

Oké,akkor elnézést,kicsit félreértettem,mivelnem úgy kérdzeted hogy a vaku használható-e zseblámpaként,hanem hogy a led használható-e annak. :B Nem baj,a segítő szándék megvolt:DD

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#50) Voyage


Voyage
aktív tag

Sokkal szebb képet csinál, mint amit az InnoV8-am tudott, nem tudom, lehet, valami kivételes példányt kaptatok belőle, de az borzalmasan szar volt, az enyémben a kamera. :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.