Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bounty123 válasza vicze (#150) üzenetére


bounty123
őstag

Emlékeim szerint ezt az S9 és S10 is kiírja minden frissítésnél, mi ezzel a baj?

(#152) vicze válasza bounty123 (#151) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy megszűnt minden más készüléken 7.0 óta és háttérben csinálja a rendszer. Elég szánalmas, hogy a Google megoldotta, hogy ne kelljen frissítés után perceket várni, és egyből használható a készülék, Samsung pedig inkább szívatja a usert ezzel is.
Mint írtam 2éve nem láttam ezt a screent, és csöppet elszomorít, hogy újra végig kell várjam majd, remélem minden hónapban. :(

(#153) asdf_ válasza vicze (#152) üzenetére


asdf_
veterán

remélem minden hónapban

LOL :D Egyreszt ket-harom havontara keszulnek fel (es ez a rettenetesen optimista verzio), masreszt az ejjeli automatikus frissites miert nem jo?

(#154) vicze válasza asdf_ (#153) üzenetére


vicze
félisten

Ennyire gyenge a Samsung frissítési ciklusa? :( Tudtommal S-re és A-ra is normálisan havonta jön.
Mert Samsung 8.0 óta elérhető seamless update-et se implementálta, így amíg fel nem oldom nem csinálja meg, így nem vagyok semmivel előrébb. Még egyszer ez nem létezik már évek óta, és elég hihetetlen, hogy Samsung ezt nem implementálta AOSP-ből.

(#155) asdf_ válasza vicze (#154) üzenetére


asdf_
veterán

S4 re jott iden majusban a 9.0, elotte volt 8.1-re egy augusztus es egy oktober vegi,
S3-ra iden 2, 2018-ban 4, 2017-ben 3,
S2 VE-re iden 1, tavaly 5, 2017-ben 3, 2016-ban 4
az eredeti S2-re meg iden semi, tavaly 2, 2017-ben 3, 2016-ban 3.

Szoval ha negyedevente kapsz valamit, mar osszeteheted a kezed :)

(#156) vicze válasza asdf_ (#155) üzenetére


vicze
félisten

Ok, a Tab S5e a negyedéves ciklusban van.
Csak a telók kapnak havit. :(

Más:
Közben kijött a Notebookcheck elég részletes tesztje.
Illetve kipróbáltam wifi-t VHT80-on ott tudja valóban a 433-at, minden más megintcsak 866, így hozza a 350-et, ahol más 600+, elég furcsa, hogy konstansan a fele mit a többi. VHT160 már nem módosított a dolgon, de nincs olyan eszközöm, ami ki tudná használni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#157) asdf_ válasza vicze (#156) üzenetére


asdf_
veterán

Az S4 is benne van, aztan tavaly oktober es iden majus kozott megis 7 honap van...

(#158) julius75 válasza vicze (#152) üzenetére


julius75
aktív tag

"Elég szánalmas, hogy a Google megoldotta, hogy ne kelljen frissítés után perceket várni"........bizony-bizony, az élet már csak ilyen kegyetlen.

(#159) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, vki estleg olvasott olyan hírt, h kijön kisebb méretben ez a csoda?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#160) nyisziati válasza Magnat (#159) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen.
Galaxy A70-nek hívják. :D

(#161) Kasya


Kasya
nagyúr

Megkaptam vegre a tabletet. Kell kis ido mig kiderul milyen, de a kijelzo homogen. Az amoled hatranyai megvannak (oldalrol vilagoskek, elolrol pirosas), de vegre megoldotta a Samsung (ahogy telefonoknal is) a homogenitast. Ettol nagyon tartottam.

(#162) vicze válasza Kasya (#161) üzenetére


vicze
félisten

Igen azzal nincs gond, nagyon szépen egyenletes, majd kiderül meddig. :) Amúgy az elszíneződés(kék/piros) a polgárréteg miatt van ami felette van. Erős fényben nagyon látszik, hog nagyon más mint az LCD-ken.
Amúgy még van hátránynak a minimum fényerőnél jelentkező PWM, szerencsére úgy látszik én arra nem vagyok érzékeny OLED-en, LCD-nél zavart nagyon.

WiFi-re is megvan a megoldás, sajnos csak 1 antennás nem kettő, mint szinte minden más eszközöm, ezért fele a sebessége minden máshoz képest. Ezért lehet probléma a WiFi vétellel, mert ha pont leárnyékolod a kezeddel, nincs másik, így főleg 5GHz-n jelentősen leárnyékolhatod a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#163) Kasya válasza vicze (#162) üzenetére


Kasya
nagyúr

A wifi és lte sebességre kíváncsi leszek, mert főleg távoli asztali kapcsolatra fogom használni. Most fogom beállítani a vpn-t. A tandem kártyám még nem jött meg.
Megrendeltem a billentyűzetes tokot is. Azért a 33ezer elég durva ár érte.

(#164) Kasya


Kasya
nagyúr

Pár nap után:
Minőségét tekintve rossz szó nem érheti. Nagyon patent minden. Szőrszálhasogatás, de ha a jobb oldali élén gyorsan "simogatom", érzem, hogy nem tökéletesen egyenes a keret szegély (amugy nem lathato, erezhet). Valamint a kijelző fény alatt megtörve enyhe hepehupásságot mutat egy 2cm2-s területen. Hozzateszem, ezeket komoly szemekkel kell keresni.
A SOT eszméletlen. Olyannyira, hogy az aksit lekorlatoztam 85%-ra, mert igy is 8-10 ora SOT-ot lehet elerni. Mellette a Note8 3 oraja kismiska (igaz, annyi minden nincs is rátelepitve, nem fut annyi hatterfolyamat sem és más célra van használva).
Sebességgel nincs gondom. Nehol egy egy röccenes tapasztalhato, de ez nem tudom hogy app specifikus e, vagy miert. Ipad mini2-vel egyenerteku a röccenes (ha valaki igy jobban erti).
Megjött a billentyuzetes tok is. A 33ezret igen sokalltam, de a minoseg eszmeletlen jo. Teljesen magneses, sehol egy patent. Eroteljesen tapad a hátoldalra a tok, valamint becsukva is stabil. Vékony. Ertsd: egy ebayes összecsukhato tok kb dupla vastag ehhez kepest.

VPN-Távasztal és DEX (Office) kivaloan fut. Hetvegen egy fél napot volt a kezemben területen és egy kezzel sem volt gond órákat tartogatni. A vékonysag miatt nagyon jol megallja a helyet területen.

Ami negativum: tok nélkul rettento csuszos...de nagyon. A 4 hangszorobol kettot szinte nem lehet nem lefgoni, ha az ember oldalra fekteti a tablatete. A Samsung browser bongeszo savja ok nelkul van felul...nem all kezre. Még telefonon is alul van a lapvaltas, itt nem. Barhol mashol jobb lenne, mint felul...

(#165) Magnat válasza Kasya (#164) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, tudnál egy fotót dobni, hogy fogsz rá egy kézzel? Baromira tetszik, de éb az S Tab 8.4-et egy kézzel szeretem fogni, h másikkal tudjak pötyögni és parázok, h ezt nem lenne kényelmes 1 kézzel fognom ... Persze azért utána élőben is megnézem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#166) AS


AS
félisten

Tab s6 lesz a csucs samsung tab dupla előlapi kamerával. ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#167) bounty123 válasza AS (#166) üzenetére


bounty123
őstag

Mármint dupla hátlapival. Mondjuk a fotózás minősége pont teljesen lényegtelen egy 10 colos tableten.

(#168) Magnat válasza AS (#166) üzenetére


Magnat
veterán

Nem nagyon remegett meg a lábam a dupla kamerától egy tableten.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#169) jzsolt11


jzsolt11
tag

Én is már nyúzom egy ideje a tabot, eddig meg vagyok vele elégedve. Night mode amoled kijelzőn szuper, nagyon jó hangzás, üzemidő. Lenne viszont kérdésem a kedves sorstársaimhoz: a billentyűzetet valahogy be lehet úgy állítani, hogy fektetett módban a kijelző két szélére húzódjon? A középső gombokat kicsit nehéz elérni, úgy ha így szét van húzva.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#170) vicze válasza jzsolt11 (#169) üzenetére


vicze
félisten

Az alap Samsung billentyűzet beállításaiban van opció split keybord layoutra.

----------------------------------------------

Megjött a 3. frissítés 3 hónap alatt (nem éppen negyedéves ütem). Sajnos csak juniusi a patch level.

(#171) jzsolt11 válasza vicze (#170) üzenetére


jzsolt11
tag

Nekem nem jelez frissítést. T-nél vásárolt lte-s gépem van.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#172) balint82 válasza Magnat (#165) üzenetére


balint82
senior tag

Ez engem is nagyon erdekelne.

Koszonom

Google Pixel 4a

(#173) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Tab S5e vásárlásán agyalok..
Tab S2 LTE 9.7 et váltaná.
Tab S6 nekem irreálisan dràga és amivel többet tud (s pen, +1 kamera, kicsivel erősebb proci és rám) nem lényeg nekem.
Facebook, messenger, internet, origo, idokep, viberre használtam az S2 öt is. Semmi màsra. Gondolom erre elég lenne az S5e is.
Aki S2 ről váltott tudna egy kis összehasonlítást írni?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#174) Thocy a ZAGY válasza Leonardo91 (#173) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Ezekre bőven elég egy az S5e árának felébe kerülő Galaxy tab A (2019) is. Én is gondolkoztam rajta egy sort, és bár az S5e nyilván jövőállóbb, de nem biztos, hogy annyival, mint amennyivel többe kerül (talán a 4G RAM ami tényleg számíthat, ha sok dolgot csinálsz egyszerre és nem bírsz várni 1-2 másodpercet amíg visszatölt a memóriába). Nekem pont a toll lett volna jó, ha van az S5e-hez gyári megoldás, akkor talán megveszem, de még az S4 árát is sajnáltam rá (tavaly építkeztem és még van helye a pénznek hasznosabb dolgokban is, pl. a lassan, de biztosan elkészülő terasz :) ), annál régebbit pedig már nem akartam venni, mert még ha hardveresen erősebb is, szoftveres támogatás már nem annyira várható hozzá.

Persze ha biztosan használni akarod ezt is 4-5 évig és van rá keret, akkor az S5e lehet, hogy jobb befektetés, de alap dolgokra szerintem elég lesz az A is (egy 2013-as Nexus 7-est váltott, de még az sem volt vállalhatatlanul lassú, csak elkezdett egyre kevésbé üzemszerűen működni).

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#175) Leonardo91 válasza Thocy a ZAGY (#174) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Gondolom itthon a 6 gigás S5e t nem lehet kapni.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#176) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Milyen kábel kell ahhoz hogy dex módba lehessen csatlakoztatni PC-hez?

(#177) kisdobos0111 válasza kisdobos0111 (#176) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Úgy látom halott a fórum.

(#178) vicze válasza kisdobos0111 (#176) üzenetére


vicze
félisten

Leírnád, hogy ez mit akar jelenteni?
Ha Dex for PC-re gondolsz, akkor az kizárólag a Note 10 és S10 sorozat támogatja.

(#179) Thocy a ZAGY válasza kisdobos0111 (#177) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Ez általában nem olyan rossz hír. Nincs baj a tabbal, egyszerűen csak működik, azt meg minek ismételgessék a tulajok minden nap?

A válasz pedig előbb-utóbb megjön a kérdésedre. Ez fórum, nem chat. :)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#180) kisdobos0111 válasza vicze (#178) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Radugtam egy hdmi kábelt, és szépen átkapcsolt dex módba. Rögtön kitette a monitorra a képet.

(#181) vicze válasza kisdobos0111 (#180) üzenetére


vicze
félisten

Monitor nem egyenlő a PC-vel.

(#182) vicze


vicze
félisten

Hát ennyit a Linux on Dex-ről.
Android 10-zel megszűnik a támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#183) petymeg


petymeg
addikt

Üdv.

Ehhez van valami gyári spen? Vagy valami értelmes "kinai".

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#184) vicze válasza petymeg (#183) üzenetére


vicze
félisten

Nem támogat tollat(wacom alapút), az S6-nak van pen támogatása.
Bármilyen kapacitív toll működni fog, pont úgy mint az ujjad, értelme kb. 0.

(#185) petymeg válasza vicze (#184) üzenetére


petymeg
addikt

Akkor ami a Note telefonoknál vannak az S pennel (fordító, nagyító, intelligens kijelölés stb.) az ennél felejtős?
Az S6-nál meg gondolom megvannak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#186) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, valószínűleg beruháznék egy ilyen tabra, karácsony környékén. Mit kell még vásárolnom hozzá, hogy komplett legyen a kép? Értem itt: Tok (nem kell billentyűzetes), védőüveg, 256 GB memóriakártya, USB-C Hub (olyan kellene amit ha bedugok a tabbba, akkor tudom vele tölteni is a tabot, miközben USB perifiriákat (egér, billentyűzet, Flashdrive) dugok rá, illetve hdmi-n keresztül TV re is tudom kötni (DEX miatt érdekelne)

Ezeken kívül mi jöhet még szóba?

A fentiekhez ha tudnátok konkrét típusokat (linkkekkel) adni az nagyon jól esne.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#187) kisdobos0111 válasza Szaszabond (#186) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Szerintem ez jó vétel
HUF 3,560.55 21%OFF | USB C HDMI Adapter USB Type C to HDMI Cable USB C Jack HDMI 4K USB-C Thunderbolt 3 Hub for Apple MacBook Air 2018 MacBook Pro 13
https://s.click.aliexpress.com/e/3eLk0ct2

(#188) petymeg


petymeg
addikt

Ebből létezik 6/128-as verzió is, de mindössze egy helyen kapni az árukereső szerint. [link]

Ez gondolom nem magyar piacra szánt szürke importos darab, vagy tévedek? Esetleg valakinek van ilyen? Milyen a lokalizációja?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#189) bounty123 válasza petymeg (#188) üzenetére


bounty123
őstag

Én az Amazon UK-n vettem anno 6/128-ast. Magyar nyelv azon is elérhető.

(#190) Szaszabond válasza kisdobos0111 (#187) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, köszi a választ. Szerinted ez jó lehet hozzá? [link]
Szeretnék egy időben vezetéken egeret és billentyűzetet is rákötni, valamint vagy HDD-t vagy Flashdrive-ot. Miközben DEX-ként kiraknám a TV re.Ezért kellene a több port.

(#191) vicze


vicze
félisten

Ma frissült október 1. biztonsági szintre, meg egyéb javítások.

(#192) kisdobos0111 válasza vicze (#191) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Nekem nem frissült.

(#193) sasa134


sasa134
addikt

üdv, lenne egy kérdésem: a sima wifi-s verzióban is van GPS? :R

Avanti Roma

(#194) bounty123 válasza sasa134 (#193) üzenetére


bounty123
őstag

Igen

(#195) sasa134 válasza sasa134 (#193) üzenetére


sasa134
addikt

Szuper ,köszi :R

Avanti Roma

(#196) sasa134


sasa134
addikt

Német amazonon most (éjfélig) 299Eur a fekete S5e + Smart cover.

Avanti Roma

(#197) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok!
Szemezgetek egy ilyen tablettal. Milyen usb c- s hubbal lehet megoldani, hogy töltsön is és jack csatlakozóm is legyen? A youtube - on lévő tesztek szerint elég zsákbamacska szerűek ezek a 2in1 hubok.
Bluetooth felejtős számomra. Egyszerűen nem adja a vezetékes hangminőséget.

Tab s4 lenne jó, de még mindig horror áron van használtan is. De legalább raktak bele jack csatlakozót.

Vibramotor van benne? Ezt sehol nem írják.

Ha jól látom értesítő led nincs. De legalább a töltésnek van valami jelző ledje? Ezt sem írják sehol.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#198) vicze válasza atos30 (#197) üzenetére


vicze
félisten

"Vibramotor van benne?"
Nincs.

"De legalább a töltésnek van valami jelző ledje?"
Nincs semmi, látod a kijelzőn.

(#199) atos30 válasza vicze (#198) üzenetére


atos30
aktív tag

Szerintem gyűjtögetek még egy kicsit egy S4- re. Az előző kínai tabletemben sem volt motor és igencsak hiányzott gépelésnél a haptikus visszajelzés. A töltés visszajelző led is hiányzott róla. Viszont a családban van egy olcsó Mediapad T5. Azon van értesítő led meg a jack csatlakozó is rajta van és persze megy a haptikus visszajelzés is. Igaz, azt a b.dös életben nem fogják már frissíteni.

Nemértem én ezt a Samsungot. A Tab A 2019- be meg raktak jack csatlakozót.

Pedig szép tablet lenne.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#200) asdf_


asdf_
veterán

A regieknel ugy volt, hogy -isten tudja milyen elmebeteg otlettol vezerelve- a modemhez ragadt opcioban a vibra. Tehat wifisnel nem volt, LTE-s verzional meg igen. Nem el meg minig ez a -hulye- hagyomany?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.