Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Noukoum válasza Sgr_A (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

Tartalom fogyasztásra még mindig kicsi szvsz, inkább egy iPad mini.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#102) Magnat válasza Noukoum (#101) üzenetére


Magnat
veterán

Semmi, félreértettem :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#103) Sgr_A válasza Sgr_A (#100) üzenetére


Sgr_A
addikt

7" írt :R
Az ipad4 már régi az 5 meg elég drága

[ Szerkesztve ]

(#104) bounty123


bounty123
őstag

Megjött a Tab, 6 gigás verzió. Meg kell szoknom a képernyő arányt a 4:3-as S2 után, nekem az jobban tetszett a böngészéshez, olvasáshoz, ez meg mondjuk videózáshoz lesz jobb. Így hamarjában egy érdekes menüpontot találtam az akku beállításainál, gyárilag le lehet korlátozni 85%-ra a maximális feltöltést, hogy kímélje az akkut.

(#105) vicze válasza bounty123 (#104) üzenetére


vicze
félisten

Konkrétan az egész aksit lekorlátozza, a 85%-ot fogja 100-nak jelezni.

(#106) enonlui válasza vicze (#97) üzenetére


enonlui
tag

Az jó. Mármint az üzemidő.
Prezi alatt pontosan nem tudom, mivel notebook hdmi vel össze lett kötve azt joccakát...
Igazából azért érdeklődtem. Mert akkor a notebook kuka és helyette ez a csuda jó masina :DD

(#107) hcl válasza Sgr_A (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

6,9" az nem is lenne rossz. Ugyanakkor mennyi ennek a support periódusa? Tehát mennyi ideig kap majd biztonsági frissítéseket?
Mert az egy dolog, hogy szép csillivilli, de onnantól kezdve lesz érdekes, hogy milyen könnyen lehet hozzáférni a Google accountodhoz rajta keresztül. :S Itt szokott nálam a legtöbb ilyesmi elvérezni (ha erre adnak pár év support, akkor már egész értelmes versenyző).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) asdf_ válasza hcl (#107) üzenetére


asdf_
veterán

Jaaa, nem samurol volt szo...
A lassan 3 eves Tab S2 VE meg kapja (igaz, az oreo-t nem sikerult kiszenvedniuk magukbol az istenert sem). De ez persze ugy van mint a tozsden, a multbeli teljesitmeny nem jelent semmit a jovobelire.

[ Szerkesztve ]

(#109) hcl válasza asdf_ (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

20+4 vagy mennyi hónap a Samu support periódusa, de az elég hosszúnak számít.
Az új Android pl. nekem (és sokaknak) nem is lényeges, mert pl. megszokták, nekem meg mindegy - de a biztonságos OS alap lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) asdf_ válasza hcl (#109) üzenetére


asdf_
veterán

Alap lenne, aztan meg mindig ott tartunk, hogy hiaba van 9-es android a telefonomon, meg mindg a gyartotol jon a frissites, nem a google-tol.

(#111) Sgr_A válasza hcl (#109) üzenetére


Sgr_A
addikt

Abban jó a xiaomi, 2 évig biztos kap frissítést
ha főverziót nem is kap a droidból akkor is frissül a miui, romtól függően akár hetente is + custom romok is vannak rá garancia vesztésre nélkül

[ Szerkesztve ]

(#112) hcl válasza asdf_ (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Is. Meg ott, hogy rengetegen használnak out of date eszközt, mert a gyár szerint inkább újat kéne venni... Ezt igazán lehetne törvényileg szabályozni, ha már valamit.

@Tapsi75 : Tttényleg, az MIUI :) Amúgy a frissítés gyakorisága sem sokat mond, a tervezett support időtartama a kérdés. Ha hetente frissül egy évig, az bajosabb, mint ha 3-4 évig frissül 2-3-4 hetente :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) Noukoum válasza Sgr_A (#111) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább 3-4 év minimum amit kap:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#114) vicze válasza enonlui (#106) üzenetére


vicze
félisten

Egy USB-C -> DisplayPort-tal próbáltam, működött gond nélkül. A kijelzőn megjelenik a DeX felület a tablet ugyan úgy használható marad, vagy touchpadként használható. Tehát a csatlakoztatott monitor különálló monitorként működik.
Azt megjegyezném, hogy a Microsoft Office alkalmazások azért korlátozottak képességekben, és a Win32-t igénylő dolgok pl. makrók nem elérhetőek a mobil verzióban, ezzel azért számolj, vagy néz meg mobilon, hogy minden működik-e amit szeretnél.

(#115) kpityu2


kpityu2
őstag

Egy 10-es tab tökéletes este a tévéreklámok alatt a fotelban ülve bogarászni, vagy az ágyban elalvás előtt. Viszont az is igaz, hogy normális tabot nem csereberélget az ember évente. Egy Samu S, S2 jó sokáig elketyeg akadás nélkül.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#116) bounty123 válasza kpityu2 (#115) üzenetére


bounty123
őstag

Így van, engem 4 évig kiszolgált egy S2. Azért most az S5e mellett már nagyon érezni, hogy mennyivel lassabb ennél.

(#117) vicze


vicze
félisten

Mivel a második Tab S5e is megjött szeretnék egy kicsit hosszabban is írni róluk.
Szeretném leszögezni, hogy számomra a márkanév teljesen mindegy, én használni óhajtok egy terméket, és teljes méretékben lesz ****rom, hogy milyen logót raknak rá, amennyiben az én saját feltételeimet teljesíti.
Teszt hiányosságit is kis szeretném megemlíteni.
Amit használok: 2x 6GB/128GB Wi-Fi modell, egyik Samsungtól közvetlenül, másik Amazon, mind a kettő UK modell.

A tablet számomra böngészéshez és tartalom fogyasztásra kell, nem 4K-ban óhajtok játszani rajta. Nem vagyok árérzékeny, így az árazás hidegen hagy, amíg nem túl elszállt. Lehető legfontosabb, hogy minimum WQHD legyen, lehető legkönnyebben(400g és alatta) és a legtöbb RAM-mal.
Amiket eddig használtam: Sony Tab Z4T, Pixel C, Nexus 9, iPad Air(1gen), iPad Pro

A cikkhez:
"Régen egyesülnie kellett volna a Chrome OS-nek az Androiddal, hogy 8"-en és afelett kinézzen a dolog valahogy, ehelyett marad a gyártók részéről a kreativitás, hogy ezt megoldják."
Ezzel egyetértek, de mivel jelenleg a Google tablet platformja a ChromeOS, így "érthető". Ráadásul mind a kettőt cserélik majd egy egyesítettre a jövőben. (Bár ezt majd meglátjuk.)

"Android és a One UI túlméretezett ikonjai és feliratai egyszerűen nem elegánsak és hasznosak 10,5”-re nagyítva"
A cikk író esetleg látott már iPad-et? Giga ikontenger giga feliratokkal. Az egyik legszörnyűbb UI ami jelenleg létezik tabletre, egyszerűen csak szörnyű. Appokban OK, de maga az OS förtelem.

Másodsorban, ha a tesztelő végigment volna az opciókon esetleg megtalálja, hogy a nagyítás 125%-ra van állítva alapból, amit nem árt lehúzni 100% ha nem nagyított és elmosott eredményt akar az ember. Ezt én is csak pár nap után találtam meg mert nagyon idegesített, hogy elmosottak az ikonok, 100%-ra állítva minden OK.

"kávái mindenesetre pont annyira elvékonyodtak, hogy álló és fekvő nézetben még kényelmesen meg lehessen markolni"
Markolni max. egy 5éves kisgyerek tudja, más nagyon nem. A hüvelykujjam vagy akár a tenyerem belső fele, amivel támasztom nagyon sokszor okoz érintést, így a kávák túl keskenyek elég egyértelműen, akik kisebb kávát akar egy tableten, egyszerűen nem használja semmire és csak dísznek tartja vagy X-Men és lebegteti...

"Olyannyira sikerült a fémház méretein faragni, hogy a 245 x 160 milliméteres Tab S5e mindössze 5,5 milliméter vékony lett, és csak 400 grammot nyom."
Ez a Sony-nak is sikerült 3éve 380g-mal ugyanezt megcsinálni...

Mikor kézbe veszi az ember elég vékonyak és törékenynek tűnik, de huzamosabb használat után kijelenthetem, hogy abszolút kellően merev és nincs gond azzal, hogy a dobozban meghajlik. Nyilván kellő erővel ketté törhető.

"Type-C kábel"
Gondolom sokakat nem érdekel, csak egy megjegyzés, hogy a Samsung USB-C kábelek nem felelnek meg a szabványnak és illesztést tartalmaz a csatlakozó maga, így magas áramerősségű töltésre nem alkalmasak. Azaz 20W felett inkább ne használja senki őket semmilyen más eszköz töltésre. Kicsit furcsa, hogy felső kategóriás termékeknél ilyenen spórolnak. Ez mind a 4 Samsung USB-C kábelre igaz amit eddig kaptam.

"olyan mélyre süllyesztették, hogy konkréten egy kézzel nem lehet lenyomni"
Konkrétan nem kell megnyomni. Dupla tap ébreszti a gépet és elég végighúzni az oldalon az ujjad, hogy feloldja meg se kell állni. DE ha csak rárakod az ujjad és 1-2mp ott tartod akkor is felold benyomás nélkül, valóságban soha egyetlen egyszer se kell a gombot megnyomni, hacsak nem kikapcsolt állapotról van szó.

Mivel két készülékem is van így most már van egy kicsi rálátásom az anyag és összeszerelési minőségre. Ezzel két problémát találtam. Az egyik, hogy az üvegben vannak egyenetlenségek. Ez alapból nem látszik és nem érződik, de fény felé fordítva megfelelő szögben horpadás szerű valami jelenik meg az üvegen. Ez az első készülékemen eléggé látható, a másodikon, egy teljesen más helyen van, épphogy kivehetően. A másik dolog, hogy a fémház és az üveg közé berakott műanyag berakás nagyon nem egyenletes. Annyira nem, hogy végighúzod a ujjad rajta és hullámzik fel le, főleg az antenna vonalaknál a csatlakozónál jön elő, abban nyilvánul meg, hogy a műanyag el van válva a fémháztól. Az első tabletemen elég jelentősek ezek a hézagok már zavaró mértékig, a másodikon elég enyhe, de jelen van.
Aki nagyobb hézagokat tapasztal szerintem kérjen cserekészüléket.

A kijelző számomra továbbra is tablet leggyengébb pontja, azaz egész pontosan, az OLED, ami egyszerűen alacsony fényerő mellett elég problémás, és elég durva után húzást produkál. Ezt itt fejtettem ki.

"androidos táblagépek állandó kezelősávját viszont teljesen kiválthatja a One UI ujjhúzós gesztusvezérlése."
Ez abszolút opcionális, és ha nem akarod nem használod, mert pl. utálod mint én.

"Táblagép esetében én bármikor aláírom a fémburkolatot a törékenyebb üvegszendvics ellenében."
Bár üveget soha, szerintem a fém se egy jó megoldás, mivel csak nehezíti az eszközt, és ezt a gépet előlapi hangszóró párral és műanyag hátlappal belső fém merevítéssel le lehetett volna vinni akár 370g alá is gond nélkül.

"Samsung Lag One UI-on is jelen van"
Bár ez igaz, DE csak addig, amíg ki nem kapcsolja az ember az animációkat, amint ez megtörténik 0 azaz semennyi lagra csökken és minden tökéletesen azonnal történik. 2 hét használat alatt szinte semmilyen akadást nem vettem észre.

"Vannak centiméteres hézagok és akkora betűk, hogy a 110 éves dédnagymama szemüveg nélkül lássa."
Még egyszer a tesztelő nem kapcsolta ki a nagyítás funkciót se a szövegre se a UI egészére, ami alapból be van kapcsolva.

"DisplayPort átalakító, amivel emlékeim szerint az S10 (és az EMUI Desktopot futtató P30 Pro) együttműködött, ennek a tabletnek nem tetszett."
Itt a hiba az ön készülékében van, működik gond nélkül ráadásul 2. kijelzőként, jelenik meg a DeX felület a tablet touchpadként használható.

Illetve ha munkavégezés ez az apróság nem lett megemlítve, működik tesztelve.

"DeX billentyűt valahonnan az eszköz oldaláról"
Gombnak hívják, de mindegy. Soha, de soha ne rakjon senki, soha az életben fix megváltoztatatlan dedikált gombot egy eszközre, ezt szerintem minden Bixby gyűlölő megtanulta... Még ötletnek is rossz.

"Viszont a DeX tényleg működik táblagépes formulában"
Hozzátenném, hogy a DeX 1000%-osan billentyűzet és egér vezérlére van kitalálva és semmiképp sem egy tablet felület, ezt úgy látszik nem sikerült megérteni. Amennyiben a tesztelőnek, a miniatűr gombok nyomkodása tetszik semmi gond, de ezt az átlaguser sose fogja használni, borzasztóan körülményes ujjal vezérelni.

"A Knox és a McAfee a biztonságot garantálja"
UK ROM csak Spotify-t és Office Mobile-t tartalmazta bloat ként semmi mást. 6db Samsung appot kivéve minden eltávolítható teljesen, setupkor rákérdez, hogy egyáltalán szeretnénk-e extra Samsung appokat felrakni.

"a csúszós fémháznak kell valami támaszték"
Ez nem tudom, pontosan mire vonatkozik, de kézben semmilyen formában nem csúszós, sokkal jobban tapad a kézben mint pl. iPad vagy Pixel C, üveget ugye nem kell említsem, de sehol sincs a Sony vagy az N9 gumisabb bevonataihoz.

"Remélem, ez majd motiválja fejlesztőket, hogy legalább picit csökkenjen az iPadek előnye táblagépes alkalmazásoptimalizálásban."
Ezt egész pontosan a hajlítható és kinyitható telefonok fogják serkentei, mivel azok már elérik a 8+"-t, így ott már kelleni fog valamilyen átszabás. Az android tabletpiac kb. nem létezik, így felesleges bármit várni rá.

"ami fontosabb: rövid oldalon, alul-felül két-két hangszóró az AKG által hangolva."
Ezt valóban egy igen meggyőző része a tabletnek, egy rossz szava nem lehet senkinek a hangzásra, annak ellenére, hogy valószínűleg soha az életben nem fogom megfelelően használni és igazából semmilyen szükségem rá, de elég jó ez vitathatatlan. Sajnos ha megfogja az ember akkor letakarja őket, illetve ha állítva tartod, akkor 0 sztereó hatás valóságban. A előlapi hangszóró még minding sokkal jobb megoldás, mint az oldalsó.

"QHD felbontáson csak a YouTube streamel"
Halvány lila fogalmam sincs, hogy miért de UK ROM-mal csak 1080p érhető el, elég furcsa, de sehogy sincs QHD, fogalmam sincs, hogy miért, böngészőben megy a 4K is, több tesztben is láttam a QHD-t.
Viszont azt megjegyezném, hogy a készülék nincs se a Netflix, se az Amazon külön támogatási listáján, így se 1080p se HDR, marad az említett alap L1 CDM-el elérhető 720p ezeknél.

BT full 5.0 és nem csak átnevetett 4.2, mint öregebb SoC-ok esetében szokás.
Wi-Fi-t több AP-n is tesztelve csak 200/200-zal kapcsolódik, így max. 150Mb körüli sebességre képes. Ez elég furcsa számomra még közép kategóriában is 400/400 lenne a normális. Személy szerint nem vettem észre jelerősség problémákat, de nem vagyok olyan környezetben, ahol ez probléma lenne, de általánosan a fémházas készülékénél könnyen előfordulhat, hogy az egyik antennát elárnyékolod a kezeddel.
GPS pontos és gyors, ahogy a cikkben említve volt, mindent műholdat lát amit csak kell.

"7040 mAh-s telep jókora"
Maradjunk annyiban, hogy aksiból nincs olyan, hogy nagy túl nagy, csak is kizárólag túl kicsi létezik. Tudom tudom, Energizer teló... (nem jelent meg)
11 és fél óra nekem szinte minding kijön, túlnyomó részt böngészéssel.

Egy fontos dolog, viszont kimaradt és ez a rezgő motor, így értesítő LED és AoD híján, kizárólag hangalapú értesítéssel rendelkezik a tablet. Ez elég sajnálatos. :(

Miért Tab S5e?
Az Android tablet piac nagyon szűkös alapból, és mivel számomra a 4:3-as képarány használhatatlan, mert rettentő kevés látszik állóhelyzetben a tartalomból, minden óriásira nagyított. iOS se éppen a szívem csücske a korlátozottsága miatt.
Elég nyilvánvaló másik választás a M5 10 lenne nyilván, és kb. 3napon múlt, hogy ne azt vegyem, amíg ezt be nem jelentették. M5 10 számomra a IPS miatt jobb választás lenne, az OLED még mindig elég problémás, és ez nem is fog változni. Másik dolog, hogy a Samsungban valamivel jobban megbízok a frissítések terén mint Huawei-ben annak ellenére, hogy most május van és a tablet márciusi frissítésen van. :U EMUI-t se tartom éppen túl jó felületnek, lehet vitatkozni melyik a rosszabb persze.
Valamint nincs 6GB-s változata, ami a jövőátlósság szempontjából esszenciális( ;) ), mivel már most simán 4GB fölé vittem a RAM használatot különösebb gond nélkül, a 4GB pont ugyan olyan szenvedés lenne mint a 3GB, és ezért is nevetségesek az iPad-ek 3GB RAM-mal. Végül a M5 nehéz, jóval nehezebb mint ez, és ez azért egy tablet esetében elég fontos.

Tehát nem tökéletes, nem a legjobb mindenben, de jelenleg számomra a legjobb tablet mindenképpen.

Ha valamit kihagytam volna vagy nem lenne egyértelmű szívesen megválaszolom.

(#118) bostone válasza vicze (#117) üzenetére


bostone
addikt

Tehát mindenképp az ipad fölé helyezed ezt a készüléket?

(#119) bounty123 válasza vicze (#117) üzenetére


bounty123
őstag

A Wifi-t néztem otthon, és 210 Mbit-es letöltést adott a Speedtest, rögtön utána az S10-es telefonnal is ugyanennyit, de ez alapján 150-nél biztosan többet tud.

(#120) vicze válasza bostone (#118) üzenetére


vicze
félisten

Melyik iPad?
A jelenlegi Air gyorsabb és támogatja a pen-t, ha neked ez kell azt vedd.
Kizárólag egyénfüggő, hogy ki melyiket tartja számára jobbnak.

(#121) vicze válasza bounty123 (#119) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer én a link speedről beszélek, és WiFi throughput tesztről, nem egy speedtest lefuttatásról.
Ahogy máshol azt is írtam, hogy szinte minden eszközöm a max-os 400/400-on kapcsolódik(ami képes rá) és hozzák a 300 feletti sebességet fel le letöltést.
210 az legalább 250-es link seed-et feltételezne, bár tök elméletileg mehet 200 fölé is . Ezt a WiFi beállításoknál az aktuális kapcsolat státusz részleteinél látod. Alapesetben csak a letöltést mutatja, de legtöbbször szimmetrikus.
Bár 15-20 eszköz van az AP-n (1500-öt is lekezel), kicsi az esélye, hogy pont ez legyen valamiért lekorlátozva kicsi az esélye, főleg hogy mind a kettő pont ugyan azt mutatja. Nem találtam semmilyen WiFi power saving beállítást se, ami befolyásolatlanná. Még Dev-ben megnézem azért.

Amúgy az S10 2x2-es MIMO-t tud, így megfelelő AP-val 800/800-at is tud vagy többet, elvileg WiFi 6 nélkül is mennie kéne.

(#122) enonlui válasza kpityu2 (#115) üzenetére


enonlui
tag

Köszi a vàlaszt, van akkor mèg mit àtgondolni :D

(#123) Kasya válasza vicze (#117) üzenetére


Kasya
nagyúr

"A Knox és a McAfee a biztonságot garantálja"
UK ROM csak Spotify-t és Office Mobile-t tartalmazta bloat ként semmi mást. 6db Samsung appot kivéve minden eltávolítható teljesen, setupkor rákérdez, hogy egyáltalán szeretnénk-e extra Samsung appokat felrakni.

A Knox és a McAfee a gyari rendszer reszei. Pie-ra meg nem valtottam, de a Beallitasok - Eszkozkarbantartas - Eszköz biztonság alatt láthatod a kártevőírto funkciot, mellette a McAfee logot.

(#124) bostone válasza vicze (#120) üzenetére


bostone
addikt

Leginkább a rendszerre gondoltam, hogy használhatóbb számodra.

Még sosem volt almás eszközöm, nem ismerem, viszont régóta tabletet használok otthon. Sajnos egyre szerényebbek a lehetőségek droid fronton.

(#125) vicze válasza Kasya (#123) üzenetére


vicze
félisten

Azt külön aktiválni kell, alapból nincs bekapcsolva, így semmilyen ehhez kapcsolódó app sincs a system appok között se. De igazad van települ ha aktiválod, de szerencsére alapból sincs, így kihagynám, ha nem gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#126) vicze válasza bostone (#124) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem iPad jobb szigorúan munkavégzésre kreatív munkára, játékra. És ezen a ponton be is fejeződnek az előnyei.
A böngészéssel a Safari búsba köti a kezed. Én mivel elég nagy így desktop oldalakat használok kizárólag, és bár "használhatsz" másik böngészőt, nem lehet alapértelmezett és nem lesz megfelelően gyorsítva. Így vagy beletörődök, hogy

Mindent meg lehet szokni és elviselni, sajnos minding csak azt tudom mondani, hogy mi számodra az igazán fontos. Mert vannak ennek a tabletnek is korlátozásai, nem kevés, de együtt tudok velük élni, mert számomra nem fontosak.

(#127) bounty123 válasza vicze (#121) üzenetére


bounty123
őstag

Megnéztem a routeren, 433 / 433 Mbitet ír link speedhez. Most 230 Mbitet mért a speedtest. Kipróbálnám egy másik routerrel is a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#128) vicze válasza bounty123 (#127) üzenetére


vicze
félisten

Nem router, UniFi. 433-ad csak 80MHz-s 5GHz sávon lehet, és ez majdnem a legkisebb, ami érthető mert egy ilyen széles sávot már elég könnyű zavarni.
Hát jó majd kipróbálom egy 80-as és 160MHz-as sávval, tesztként valamikor.

(#129) dse


dse
tag

AK-n van T720 és T720N is (meg T725/N)
mi a különbség?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#130) vicze válasza dse (#129) üzenetére


vicze
félisten

Nincs külön N csak elírták a modell teljes neve SM-T720NZSABTU, a 20 a wifi a 25 az LTE.

(#131) Kasya válasza vicze (#130) üzenetére


Kasya
nagyúr

Keyboard Cover-rel van esetleg tapasztalatod?

(#132) vicze válasza Kasya (#131) üzenetére


vicze
félisten

Mivel hajtogatós így olyanom nem lesz, hacsak nem akciózák nagyon.
Sony régi billentyűzetével használtam, szinte minden működött, de pár gomb nem.

Ezt még beraknám, érdekességként, még régebben készült.

(#133) bounty123


bounty123
őstag

Ez vajon miért van, és mit kéne tenni, hogy ne írja ki? Amazonon vásárolt tab.

(#134) sirály69 válasza bounty123 (#133) üzenetére


sirály69
őstag

Frissítést kerestél a rendszerhez?

Szerver Hosting Debrecenben

(#135) bounty123 válasza sirály69 (#134) üzenetére


bounty123
őstag

Igen, akkor írja ki. Nem vagyok biztos benne, de mintha megvétel óta egy frissítés ment volna már rá.

(#136) vicze válasza bounty123 (#133) üzenetére


vicze
félisten

Same.
Hm... Az ASCF elvileg kanadai FW...

[ Szerkesztve ]

(#137) bounty123 válasza vicze (#136) üzenetére


bounty123
őstag

Most meg azt mondja, hogy Your sw is up to date, ami normális. Tippre valami zavar lehetett az update szerverrel.

(#138) vicze válasza bounty123 (#137) üzenetére


vicze
félisten

Igen pl a manual se volt elérhető.

(#139) red13


red13
tag

4K film lejátszásával mik a tapasztalatok?
Ha HDMI keresztül tévére kötném, akkor működne a HDR?

(#140) vicze válasza red13 (#139) üzenetére


vicze
félisten

Mivel nem tud HDR-t, így miért működne, egy külső kijelzőn?
Külső kijelzőre csatlakoztatva DeX módra vált alapból(kilépni még nem próbáltam, hogy mi történik), elméletileg tud 4K kimenetet, de csak 1080 monitoron próbáltam eddig.
Talán vasárnapig ki tudom próbálni 4K-n, de nem tudom, hogy mi kéne legyen az eredmény.

De most, hogy biztos jól értsem, az a cél, hogy rámásolod a 50+GB-s HDR-t a tabletre(64-esre nem fér rá) és gyakorlatilag tükrözni a tablet kijelzőét a TV-re (ez eleve csak WQHD lehet csak)?

(#141) red13 válasza vicze (#140) üzenetére


red13
tag

Pontosan ezt akarom.

(#142) vicze válasza red13 (#139) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez erősen kábel függő lesz. Mivel nincs USB-C 2 HDMI-m, ezért csak USB-C to DisplayPort-tal próbáltam.
1080p-re attól függően melyik kábel-t használtam (3 típusunk van), vagy elindul Dex és rendes 1080p-t ad a második kijelzőn, vagy képernyő tükrözés van 16:10-ben azaz jobb és baloldalon fekete csík.
4K kijelzőre kötve meg se mukkan, azaz tölti...

Szóval nem úgy néz ki, hogy tud 4K kimenetet, de nem mondom biztosra. Az biztos, hogyha tükrözöd a kijelzőt, akkor 16:10 lesz a másik kijelzőn is.

(#143) red13 válasza vicze (#142) üzenetére


red13
tag

Ilyennel sem működne?
https://www.samsung.com/hu/mobile-accessories/hdmi-adapter-ee-hg950/

Ez most nagyon elszomorított, laptopot tervezem kiiktatni és tabletre cserélni, de nem akarok kompromisszumokat ami a médialejátszást illeti.

(#144) nyisziati válasza red13 (#143) üzenetére


nyisziati
veterán

Tablet sose fogja kiváltani a laptopot, mindenképp számíts kompromisszumra.

(#145) troviko


troviko
senior tag

Kár ezért a tabletért, amikor bejelentették, jobbnak tűnt, de a proci kiheréli.
Az árazása tényleg pocsék a TAB S4 árának fényében.

https://www.oldtech.hu/

(#146) julius75


julius75
aktív tag

Teljesen jó tablet. Remek kijelző, akadás és fagyásmentes, szuper akkuval. Nyugodtan vehető, aki helyén tudja kezelni mire való, nem fog csalódni benne.

(#147) bounty123 válasza julius75 (#146) üzenetére


bounty123
őstag

Egyetértek, én sem csalódtam benne, tökéletesen teszi a dolgát. Én médiafogyasztásra használom, 0 játék.

(#148) Kasya válasza troviko (#145) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tab S5 230-260k ara majd jobb lesz, varhatoan.

Basszus...de meg mindig nem erkezett meg :O :D

[ Szerkesztve ]

(#149) Moorzsa


Moorzsa
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy egyszerre lehet-e multisimet és memória kártyát is beletenni a tabletbe?

(#150) vicze


vicze
félisten

Megjött az első frissítés, április 1.-ére rakja sajnos csak a security patchet.
Sajnos olyat láttam amit 2éve nem Androidon. Frissítés után optimazing apps... :( Ez 7.0 óta nem létezik egyik készülékemen se. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.