Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) szabacsik válasza Balathruin (#42750) üzenetére


szabacsik
őstag

hardveresen nem engedi. memóriakártyán van a videó, kodek rendben

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#42752) Balathruin válasza szabacsik (#42751) üzenetére


Balathruin
veterán

Belsőről próbáltad már? Felbontás?

(#42753) szabacsik válasza Balathruin (#42752) üzenetére


szabacsik
őstag

Ahha, lehet itt lesz a gond, hogy 1920*1080-as? Telefonos videó felvételről van szó. Ekkora felbontással megbirkózik a teló? Mert akkor megpróbálom átmásolni belső tárhelyre.

/\____/\

(#42754) Balathruin válasza szabacsik (#42753) üzenetére


Balathruin
veterán

FullHD-ről ne is álmodj.

(#42755) kurtos


kurtos
csendes tag

Sziasztok! Ki tudja: Slimkat -en hogy hívők elő egy stock feladatkezelőt?

[ Szerkesztve ]

(#42756) Balathruin válasza kurtos (#42755) üzenetére


Balathruin
veterán

Sehogy, talán megpróbálhatsz innen vadászni egy működőt.

(#42757) szabacsik válasza Balathruin (#42754) üzenetére


szabacsik
őstag

rendben, köszi a segítséget :R

/\____/\

(#42758) Piloss válasza ketpotty (#42717) üzenetére


Piloss
senior tag

2.-ra egy alternatív megoldás:
Ideiglenesen felraksz egy másik launchert,, majd törlöd a system mappából a régi Nova-t, restart, utána a Play-ről telepíted az új Novát, majd törölheted az elején felrakott másik launchert is

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#42759) demars


demars
addikt

Ha este lesz időm, újra húzom az enyémet is... Már szinte naponta fagy... bosszantó!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42760) csurdongulos


csurdongulos
tag

Én is csatlakoznék és köszönöm Acef-nek a munkáját. A 140101 orig romot tettem fel, mert a múlt héten elkezdett random újraindulgatni a teló, illetve már régebbóta csinálta, hogy a kamera indítása után csak a képet mutatta, fotózni nem lehetett.
Minden simán ment, kivéve a már előttem is említett böngésző fagyás (nem találtam az applikációk között elsőre), de az megoldódott aztán hamar.

Nagy fagyások nekem ugyan előtte nem voltak, mert a cocore-t már korábban felraktam a telóra. Előtte a gyári JB-vel is használható volt (Telenor), néha néha lefagyott, de nem volt olyan gyakori, mint itt sokan panaszkodnak. Igaz, nálam 3 napokat elmegy egy töltéssel, ha éppen nem waze-lek vele, szóval nem volt leterhelve sosem.

Most viszont eljött az ideje a teljes gyalulásnak. Még októberig garanciás a teló, és úgy voltam vele, hogy most kap egy esélyt, ha jól működik, akkor van még sok ideje bizonyítani. Ha így is rossz, akkor megy garanciális ügyintézésre, aztán lesz ami lesz.

(#42761) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv Mindenki!

Kérdés: Fmod-os exDialerben hogyan lehet egy számot tiltólistára rakni? A gyári tárcsázóban találtam csak ilyen opciót, de úgy tűnik, hogy mivel az exDialer a default símán bejön a hívás. (Nem szokásom senkit tiltólistára rakni, de valami köcsög telemarketinges nem bír leszokni róla, hogy hívogasson.)

(#42762) Acef válasza Win-T (#42761) üzenetére


Acef
addikt

csurdongulos
:) Szívesen!

Win-T
szerintem a gyári beállításaiban keresd, pl. Hívás elutasítása, lista, ...

Az exDialerben max. egy néma csengést tudsz hozzárakni.

(#42763) Win-T válasza Acef (#42762) üzenetére


Win-T
senior tag

Igen, ezt írtam, hogy a gyáriban megvan, 'szám hozzáadása a tiltólistához' az opció neve, de mivel az exDialer fogadja a hívást, így nem veszi figyelembe. De keresek akkor valami appot hozzá.

(#42764) mumtaz válasza Win-T (#42763) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az ExDialer nem fogad hívásokat. Az csak egy "skin". Ezért nem szabad pl. a gyári tárcsázót eltávolítani a telefonról. De a gyáriban beállítva tiltania kellene. Nekem működik.
A gyári tárcsázóban a beállításoknál van a "Hívás elutasítása" menüpont.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#42765) kiss.beni93


kiss.beni93
tag

Valamikor régebben valaki linkelt egy gyári 4.1.2 statusbart, de meg voltak benne változtatva a gombok helyzete. Nem tudja valaki hol találom azt?

(#42766) kátú válasza kiss.beni93 (#42765) üzenetére


kátú
őstag

nem, de ha valaki rátalálna engem is érdekelne

It still works!

(#42767) notmiami válasza kiss.beni93 (#42765) üzenetére


notmiami
tag

Itt a megoldas:
http://m.prohardver.hu/tema/re_samsung_galaxy_s_advance_ivelt_rokabor/hsz_34044-34044.html

Ez is mar megint az en utanajarasom volt, mert idegesitett :D

(#42768) kiss.beni93 válasza notmiami (#42767) üzenetére


kiss.beni93
tag

Köszönjük!!!!

(#42769) kurtos válasza Acef (#42742) üzenetére


kurtos
csendes tag

Bár még Slimkat-tel próbálkozom (ezt egyszerűbbnek láttam fölrakni) de kértem fmod hozzáférést priviben! És kérek mindenkit, írja meg, hogy jelenleg melyiket érdemes fölrakni? Már persze ha kapok egyáltalán hozzáférést;-) üdv: gábor

(#42770) Acef válasza kurtos (#42769) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
Természetesen kapsz.
Az Fmod-ot nem tekintem a saját találmányomnak, ezt az itteni "csapat" ötleteiből, igényiből raktam össze.
Most is változtatni fogk két dolgot: notmiami 2. ötlete is belekerül, valamint egy kalm007-tól kapott frissítés. Ha nem bánják.

Azért kérdeztem, hogy milyen telefonra, mert tőbb fórumon vagyok, nincs fejben mindenki, hogy milyen telefont használ.
De akkor még egy kérdés : P-s, vagy sima Advanced van? (Az már tudom, hogy nem S4 mini) Advance-re, és s4 minire is van Fmod.

[ Szerkesztve ]

(#42771) Devil84


Devil84
tag

Sziasztok,
November elején raktam újra a telóm a következőkkel: Cocore 6.8 kernel, Fmod140101 Fekete Original LQE.
Teljes megelégedéssel használtam, semmi probléma se merült fel. Azonban sajnos az utóbbi 2 hétben rendszeresen a következő problémába ütközök: telefon szépen mutatja a térerőt (nem mindig max-ot), azonban nem vagyok elérhető és hívni se tudok (hívásnál nem csörög ki). Ha ezt észreveszem és újraindítom a készüléket, akkor működik. Néha magától is "megjavul" pl volt, h 3órával később kaptam a nem fogadott hívásról üzenetet.
Szerintetek mi lehet a probléma? Amúgy egy kártyafüggetlenként vásárolt készülék, T-mobile hálózaton.

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#42772) Acef válasza Devil84 (#42771) üzenetére


Acef
addikt

A telefonon látható térerő az elérhető antennákat mutatja.
Amennyiben kivesszük a SIM-et, segélyhívásra akkor is használható a telefon, tehát akkor is mutatja az aktuális térerőt.

Tehát a tiéd max térerő ellenére sem mindig csatlakozik a szolgáltatóhoz, mert
1. vacak a SIM, cseréltesd ki
2. a SIM foglalattal van gond, vagy az antennával, ..., szerviz
3. telepítsd újra a romot, mert azzal van gond

[ Szerkesztve ]

(#42773) Acef


Acef
addikt

Végre ismét van netem a PC-n, volt egy kis időm, és kaptam egy-két ötletet/app-ot notmiami és kalm007 kollégáktól, ezért változtattam a 150101-es romokon. Az utolsó frissítés kb 10 perce lett feltöltve.
Az Fmod150101-es romok a 140101 utódai:
-TW launcher-es Original. Ebben csak a gyári TW launcher van. Ezt kiegészítheted a saját, megvásárolt Nova-val.
-új AOSP böngésző /notmiami/ Original és Kiegészítettben.
-változott a statusbar "viselkedése" /notmiami/ TW, Original és Kiegészítettben.
-frissült a Nova launcher /kalm007/ Original és Kiegészítettben.
-frissült az ExDialer /kalm007/

Aki kipróbálja, az küldjön egy visszajelzést: rendben volt a telepítés? Jól működik a rom?

[ Szerkesztve ]

(#42774) kurtos válasza Acef (#42770) üzenetére


kurtos
csendes tag

Szuper, köszönöm! Sima advance, eléggé csendben, de folytonosan olvasom a topikot, s mielőtt teszek valamit a telóval, szeretem fejből tudni, mit mi után kell. Múlt héten raktam odinnal egy repartos JB-t, egy napig használtam stock kernellel, aztán kipróbltam cocore-al(r20) , úgy már ment szépen, de egy bizonyos nagy adatforgalmat generáló alkalmazás használatakor mindig újraindult. Mivel a Slimkat telepítése egyszerű(fölrakom oszt kész) gondoltan teszek egy próbát, hát itt tartok most, de tegnap egy délelőtt alatt sikerült némi telefonlás, sms+pdf olvasással lemeríteni, úgyhogy ezért kértem az fmodot, mert már látom, úgyis az lesz a vége...:-) bocs a szófosásért, figyelek tovább!

(#42775) Acef válasza Acef (#42773) üzenetére


Acef
addikt

lejárt a szerk... :(((
A 150101 TW Fekete Origiben is frissült minden (kivéve a Nova), tehát így helyes a leírás:

Az Fmod150101-es romok a 140101 utódai:
-TW launcher-es Original. Ebben csak a gyári TW launcher van. Ezt kiegészítheted a saját, megvásárolt Nova-val.
-új AOSP böngésző /notmiami/ TW, Original és Kiegészítettben.
-változott a statusbar "viselkedése" /notmiami/ TW, Original és Kiegészítettben.
-frissült a Nova launcher /kalm007/ Original és Kiegészítettben.
-frissült az ExDialer /kalm007/ TW, Original és Kiegészítettben.

Aki kipróbálja, az küldjön egy visszajelzést: rendben volt a telepítés? Jól működik a rom?

kurtos :)

[ Szerkesztve ]

(#42776) Devil84 válasza Acef (#42772) üzenetére


Devil84
tag

Köszi, első körben megpróbálom cseréltetni a kártyát, igaz nem szoktam kiszedegetni, de már 3 éves biztos van. Ha nem történik javulás, akkor megpróbálkozok az újratelepítéssel... amúgy van jelenleg a 6.8-as Cocore-nál újabb ajánlott, stabil verzió?

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#42777) Acef válasza Devil84 (#42776) üzenetére


Acef
addikt

Én itt már "külsős" vagyok, mert már nincs Advancem, de a srácok elmondásai alapján Én a 8.6-ot javasolnám. (Mappámban)

(#42778) Balathruin válasza Acef (#42775) üzenetére


Balathruin
veterán

Most már alapból 3.2 prime van? (Nova)

(#42779) Acef válasza Balathruin (#42778) üzenetére


Acef
addikt

3.3 :K

[ Szerkesztve ]

(#42780) Devil84 válasza Acef (#42777) üzenetére


Devil84
tag

Köszi! "külsős" :DD

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#42781) Balathruin válasza Acef (#42779) üzenetére


Balathruin
veterán

Ok, majd megnézem az újakat összerakok magamnak vmit.

(#42782) kátú válasza Acef (#42775) üzenetére


kátú
őstag

Ezt elég csak rá flash elni a 1401xx re?

It still works!

(#42783) kurtos


kurtos
csendes tag

Egyébként kinek hogy sikerül több üzemidőt kicsikarni a slimkatből? Már ha többen is használjuk esetleg. Mit hogy kell beállítani?

(#42784) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Acef lenne 2 kérdésem.

1. Fmod150101 Fekete DownlKiegeszitett LQE_XEO romod NOVA-s e, illetve Nova e az alapértelmezett?
2. ezt simán SD-re fel, fejlett recovery, és onnan telepíthetem? (wipeok előtte, utána)

Már kezd lassulni a rendszerem (kb 2 éve tettem fel a Fmod130510_V7NoInkDigcPol romodat). Azóta minden klasszul megy, csak kicsit lelassult.

Köszönöm válaszod!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42785) Acef válasza szivacs1987 (#42784) üzenetére


Acef
addikt

kátú
Igen, ha a mostani is rendben működik.

szivacs1987
Te viszont inkább tedd újra az egészet. Megéri.
Tehát
-repartos
-CWM
-ROOT
-Fmod
-Alapbeállítások fejezet.

(#42786) szivacs1987 válasza Acef (#42785) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Oks, akkor teljes újrahúzás lesz.

Azt honnan tudom, hogy a telóm 8 vagy 16GB-os? (a repartos JB miatt, mert a blogod linkén van mind a 2 változat)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42787) Acef


Acef
addikt

hopp, hiba,
elképzelhető, hogy a 150101-ben nem frissül az Exdialer!

kicsit még pofozgatom őket

[ Szerkesztve ]

(#42788) kátú válasza Acef (#42787) üzenetére


kátú
őstag

Már kezdtem megilyedni, azt hittem valami komolyabb a gond, mert már fenn van

It still works!

(#42789) Acef válasza kátú (#42788) üzenetére


Acef
addikt

és neked frissült? Benne van a beállítások / haladó / VOIP kezelés?

Már javítottam, még 5 perc, most töltöm a DRIVE-re.

[ Szerkesztve ]

(#42790) kátú válasza Acef (#42789) üzenetére


kátú
őstag

Igen nekem van ilyen lehetőségem

It still works!

(#42791) Win-T válasza mumtaz (#42764) üzenetére


Win-T
senior tag

Ott a pont. A user error tipikus esete: tiltólistára rakás megvolt ugyan, de az automata híváselutasítás opció nem volt 'Be' állásba pöccintve. Láma vagyok sorry. :)

(#42792) Medical válasza Acef (#42775) üzenetére


Medical
aktív tag

Acef!

Szívesen kipróbálnám általad készített Fmod romot, ha fel lehet telepíteni a mobilomra.

Telefonom: Advenced GT-I9070P

Ha igen, privátba küldeném a Gmail címem.
Köszi szépen.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#42793) Balathruin válasza Medical (#42792) üzenetére


Balathruin
veterán

Kipróbálhatnád, hogy felrakás után még ezt telepítve menne-e, mert akkor van Fmod P-re is.

(#42794) kátú válasza Balathruin (#42793) üzenetére


kátú
őstag

végülis kipróbálhatnád, nem tudod téglázni, download mod mindíg lesz tehát vissza tudsz térni a stock ra ha valami gebasz ütna ki

It still works!

(#42795) Balathruin válasza kátú (#42794) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem nem P-m van. :U

(#42796) Acef válasza Balathruin (#42795) üzenetére


Acef
addikt

Medical
Adok hozzáférést, de eddig csak egy P-re tették fel, és nem értem, hogy miért ment rajta. Elvileg gond nélkül felment.

Majd ha a rutinosabbak tesztelik a megoldást: simára P-s deodexelt romot. :K

[ Szerkesztve ]

(#42797) Medical válasza Acef (#42796) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszi.
Küldöm privátban a címem.

Gondolom nem téglázom, ha nem sikerül.

Egy leírást a felrakáshoz, az jó lenne.

ODIN-al, vagy recoveryből telepíthetem?

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#42798) Acef válasza Medical (#42797) üzenetére


Acef
addikt

Medical
Az NFC-s Advance-re flashelést megelőző, vagy követő műveleteket nem próbáltam, nem ismerem, és tesztelni sem tudom, nincs Advance-m.
Szerintem Balathruint kérd meg

Én mindenkinek az alábbi infót küldöm:

O.K. Küldtem.
NFC-s P-s Advance-re nem o.k. az Fmod!

Blogomban, az ajánlott fejezetben címszavakban, alatta részletesen a leírás.
Mindent a blogomban lévő leírás szerint csinálj, a repartos JB-vel kezdve, egészen a beállításokig.
Ha nem a repartos JB-vel kezded, vagy valamit kihagysz, akkor nem lesz 100%-os az eredmény!!!
Írj, ha valami nem tiszta.
Garanciához ismét a repartos rom, CSC ellenőrzés és o.k.

Felrakás és teszt után majd a fórumon írj visszajelzést, véleményt.
Üdv. Acef

(#42799) Medical válasza Acef (#42798) üzenetére


Medical
aktív tag

Vasárnap lesz egy hete, a te segítségeddel, alábbiak szerint cseréltem le a gyári GB. romot, JB -re.

1. Odin / Repartos (GB I9070PXXLK4-VDHLE1)
2. Odin / P-s JB (VDH-I9070PXXLPJ-20130917133314)
3. Recovery
a., CWM idéglenes recoveryt /update.zip/
b., Root.zip.

majd, restart nélkül,

4. CWM / EP-s Cocore,

ezután wipe cache partitiont majd, wipe dalvik

5. EFS mentés
6. Takarítás

Sorrend szerint, mindent meg csináltam bele értve a takarítást is, melyet korábban jeleztem is feléd.

Ennek megfelelően szuper lett!

Nem lecserélés a célom, hanem szeretek újabbakat kipróbálni és, ha valamelyik kifogástalan számomra az marad véglegesnek.

Mikor rászánom magam meg kérem Balathruint, hogy segítsen.

Köszönöm.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#42800) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Jelentem belaktam Acef Fmod150101 Fekete DownlKiegeszitett LQE_XEO romját.
Az elkészítésért hálás köszönet neki!
Minden frankó, és gyors.

1 "problémát" vettem észre, mégpedig,
- ha a teló össze van kötve a géppel, akkor hiába megyek a teló kikapcsolására (power hosszan nyom és ott rábök), akkor is újraindul (újraindításra bökve is). (az igazat megvallva most használom így másodszor a telót közel 2 év alatt, mert mindig wifivel kapcsolódok a routerre és TC+LAN plugin)
- ha a teló ki van kapcsolva és úgy van rádugva a gépre, akkor nem kapcsol be, csak elkezdi tölteni (az akksi ikon jelenik csak meg és tölt)

Amit csináltam:
- Odin repartos i9070 XEH JB XXLQE 8G
- cwm, root, cocore 8.6
- Acef Fmod150101 Fekete DownlKiegeszitett LQE_XEO
- Acef alapbeállításai
- 1-2 progi, amit millióan használnak

Ma már nem leszek, ha kell még infó, akkor holnap ha tudok válaszolok.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.