Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) autotaxmo válasza Donki Hóte (#398) üzenetére


autotaxmo
őstag

Aruld mar el nekem, hogy kb. 120 ezerbol (fele annyi mint S21FE) ez a telefon miert nem egy ligaban szerepel a samuval. Persze, mert hogy essunk mar hanyatt a snapdragon 888-tol pl. ami benne van?? Te mint user, mikor fogod erezni a kulonbseget, soha. Egyertelmuen ott van a szeren ez a telefon mind designban, tudasban es arban ahol az S21 Fan boyok verzioja. De tudom, Te is erre izgulsz hogy kifizess negyedmilliot es ezzel maris mondhatod hogy nem egy ligaban vannak.
Emlekeim szerint a postjaimban azt irtam, hogy erdemes varni az S21 FE vasarlassal mert vannak mas alternativak boven, tobbek kozott ez is, illetve azert az arert amit kernek most a samuert, bolondsag megvenni, mert ismerve a szenzacios uzleti strategiajukat, zuhanni fog az arra 1-2 honapon belul. Miert?!? Mert egyszeruen nem fogy!!! Ha max kivezetnék az s21 szeriat es csakis az Fe maradna a 22-es erkeztevel, akkor lehetne letjogosultsaga 200-220 ezer kornyeken.

(#402) Zsoleszhun válasza autotaxmo (#401) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Eszem ágában sincs védeni az FE-t de a RN11Pro tényleg nem egy liga, még a Xiaomi szerint sem. Pont azért hozták létre a Redmi szériát, hogy uralják a középkategóriát ami a samsungnál a A széria (szerintem sikerült nekik)
Az adatok alapján is egyértelműen látszik. gsmarena
Nincs OIS, gyengébb kamerák, gyengébb SOC.

¯\_(ツ)_/¯

(#403) Somatom válasza autotaxmo (#401) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam a múltkor, hogy a Xiaomiban nincs DeX, nincs vezetékes képkimenet. A táblázat szerint fél évvel az A12 megjelenése után A11 -et futtat. Az S22FE A12 -vel jött ki és három verziófrissítést fog kapni, tehát még az A15 -öt is megkapja. Nagyon csodálkoznék, ha a Xiaomi is ilyen supportot kapna. A SOC gyengébb, az USB lassabb, a videós képességei rosszabbak. Ez bizony nem ugyanaz a liga.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#404) Somatom válasza Somatom (#403) üzenetére


Somatom
veterán

Elírtam. S21FE. :B

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#405) schawo válasza autotaxmo (#401) üzenetére


schawo
titán

kevered a dolgokat. Nyilván jön ár-érek arányú készülék, de ettől még nem egy liga, (se árban, se szolgáltatásokban, se teljesítményben, se szoftverben)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#406) schawo válasza schawo (#405) üzenetére


schawo
titán

*Nyilván jobb ár-érek arányú készülék

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#408) jeni válasza autotaxmo (#401) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos most Samsung S21 szériát (a Plus és az Ultra nem néztem) nem tudok venni mert nem az van, hogy nem fogy hanem egyszerűen nincs is a polcokon.

(#409) Donki Hóte válasza autotaxmo (#401) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Emlekeim szerint a postjaimban azt irtam, hogy erdemes varni az S21 FE vasarlassal mert vannak mas alternativak

Ember, szerinted, aki S21FE vásárláson töri a fejét, az alternatívaként tekint a Redmi Note11 családra :F

A két telefon olyan messze van egymástól, mint egy VW Passat egy Suzuki Swifttől :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#415) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok, akkor itt elég is ebből. Vissza a témához. Remélhetőleg senkit nem kell hétvégére read only üzemmódba tenni.

(#416) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Beárazták a hardveraprón, 155-től már van 21FE :)

¯\_(ツ)_/¯

(#417) Donki Hóte válasza Zsoleszhun (#416) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, néztem én is, kár, hogy fehér :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#420) sohajda90


sohajda90
tag

Így, hogy már gyakorlatilag mindent tudunk az S22-es szériáról máris sokkal jobban látszik, hogy miért is van létjogosultsága az S21 FE-nek.
A Snapdragon 8 Gen 1 nem egy hatalmas ugrás a Snapdragon 888-hoz képest, ráadásul mi ugye errefelé eleve Exynos-os S22-ket fogunk kapni. A 8/256 GB-os verzióhoz képest memóriában, kijelzőben nem lesz előrelépés az S22/S22+ az S21 FE-hez képest, az akkumulátor meg kifejezetten visszafelé lép.
Elvileg kamerában lesz valami trükközés, de papíron azok sem sokkal erősebbek.

Ha az S22 lenyomja az S21 FE árát egy jó $100/100 EUR-vól és kb. egy 30.000 Ft-tal, akkor igenis életképes alternatíva lesz ez a 6.4"-es modell a drágább 6.1"-es S22 és 6.6"-os S22+ mellett...

Egyedüli probléma, hogy pl. Vodafone csak a 6/128 GB-os verziót forgalmazza, pedig "future proofing" szempontból azt el lehetne felejteni, a 8 GB-os verzió 2-3 évig gyakorlatilag teljesen ki fogja szolgálni a tulajokat és mivel ez is 2022-es modell, valószínűleg csontaddig fog tartani a szoftveres support is, mint a S22 szériáé és 1 évvel tovább, mint az sima S21-eké...

Én most második telefonnak szemezgetek egy 8/256-os olíva zöld verzióval, mert nagyon tetszik az az egyedi szín :DDD . Ha február végéig beesik 250.000 alá újonnan akkor sanszos, hogy lecsapok rá...

[ Szerkesztve ]

(#421) kekedi válasza sohajda90 (#420) üzenetére


kekedi
senior tag

Egyet értek.
Azt én sem értem hogy a szolgáltatónál miért nincsennek 8/256 os (Yettel nél sincs (telenor :))).

(#422) RockCNC válasza kekedi (#421) üzenetére


RockCNC
senior tag

Szerintem a 6 és a 8GB ram között nem érezni különbséget.

(#423) Zsoleszhun válasza RockCNC (#422) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Felhasználásfüggő, de én már biztosan nem vennék 6GB-os verziót.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#424) schawo válasza Zsoleszhun (#423) üzenetére


schawo
titán

Mit csináljak a +2GB-tal? Én akkor is 6-ost vettem volna, ha van 8-as.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#425) Zsoleszhun válasza schawo (#424) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Még kap android13 és android14 frissítést is, jelenleg én így állok egy s21ultrán:

¯\_(ツ)_/¯

(#426) Somatom válasza schawo (#424) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy írták, felhasználásfüggő. Nem azért veszek negyed milláért egy számítógépet, hogy vegyek mellé egy számítógépet. Ha megküldöm többablakos módban (vagy DeX -ben), külön ablakokban, memóriaigényes alkalmazásokkal, akkor bizony jól jön az a +2GB.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#427) schawo válasza Zsoleszhun (#425) üzenetére


schawo
titán

Azt ugye tudod, hogy az Android memóriakezelése úgy működik, hogy addig táraz be felesleges alkalmazásokat a memóriába, amíg csak van helye? Így működik évtizedek óta. A 12 GB arra jó, hogy minden olyat is bent tartson, amit még sose használtál. Ha hirtelen csak 4 GB-od lenne, észre se vennéd.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#428) schawo válasza Somatom (#426) üzenetére


schawo
titán

Nyilván, aki dexezik, vagy játszik, annak kell a RAM. A nagy többségnek meg felesleges meg a 6GB is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#429) Zsoleszhun válasza schawo (#427) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igazad van de, ha váltok az alkalmazások között akkor egyik sem tölt újra, 4GB-nál már egy böngésző + viber + akármi letérdel. Ezért írtam, hogy felhasználásfüggő.

¯\_(ツ)_/¯

(#430) RockCNC válasza schawo (#428) üzenetére


RockCNC
senior tag

Dex és Call off Duty bőven elég a 6GB :)
4gb- nál sem térdel le viber, böngésző stb...

[ Szerkesztve ]

(#431) Zsoleszhun válasza RockCNC (#430) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Oké, vegyétek 6GB-os verziót :K

¯\_(ツ)_/¯

(#432) schawo válasza Zsoleszhun (#431) üzenetére


schawo
titán

Azt csináltuk. Nem is igazán lehet kapni másikat. Csillió cuccot használok egyszerre, böngésző lapok tucatjai, rengeteg üzenetküldő, 3 email kliens, és legalább 6 banki alkalmazás, két autó vezérlő alkalmazás, mind-mind push üzenetekkel folyamatosan memóriában. Emellett fejlesztő eszközök, ssh, sql kliensek, waze, sorolhatnám, és még sosem térdelt le. De a korábbi 6GB-os, és a még korábbi 4GB-os telefonom sem. Ha gondolkoznék a nagyobb memóriás változaton, akkor az a tárhely miatt lenne, mert 2 hetesen már csak 50GB-om van szabadon, és ebben nincs bővítés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#433) RockCNC válasza schawo (#432) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ha váltok, én is a tárhely miatt tenném, nem a ram hiány miatt...
Lehet, hogy két-három év múlva kevés lesz a 6GB, de az még odébb van!

(#434) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Kezdenek megjelenni a YouTubeon az akksi összehasonlító tesztek. Igaz ezek ázsiai videók, és ezért Exynosos S21 FE szerepel bennük, de egyelőre azt látom, hogy nem jobb, sőt akár rosszabb is az üzemidő a sima S21-nél, vagy az S20 FE-nél. Ha lenne valaki a csoportban, aki össze tudja hasonlítani a hazai variánst sima S21-gyel, arra nagyon kíváncsi lennék.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#435) ShadowLac válasza geccoblaze (#434) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én amit láttam abba picivel jobb volt a 20fe től.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#436) Schuler888 válasza geccoblaze (#434) üzenetére


Schuler888
senior tag

Leslien talan korabban mar megtette

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#437) bozsozso


bozsozso
őstag

Most vettem birtokba egy ilyen telefont. 8/256 volt a kiválasztott, de sajnos a vége 6/128 lett, de mindegy ez már így lett. :( Na annyira azért nem szomorkodom. Hát mit mondjak a sim kártya nyílást elég érdekes helyre tették. Nem tudom lehet a sima S21-ben is ide került? Konkrétan összekeverhető a sim tű nyílás és a mikrofon nyílás. Mi van akkor ha a sim tűt a mikrofon helyére dugom be?

[ Szerkesztve ]

(#438) RockCNC válasza bozsozso (#437) üzenetére


RockCNC
senior tag

Nálam, majdnem összejött!
Még jó hogy közben felvettem a szemüveget :)

(#439) bozsozso válasza RockCNC (#438) üzenetére


bozsozso
őstag

Én beledugtam oda, be is troseltam, de csináltam utána egy mikrofon tesztet, de rendben van.

(#440) RockCNC válasza bozsozso (#439) üzenetére


RockCNC
senior tag

Elég ,ratyin" kitalált megoldás :)

(#441) Schuler888 válasza RockCNC (#440) üzenetére


Schuler888
senior tag

A mikrofonnyilas korul nincs kormetszes egy talcanak...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#442) kenwood


kenwood
veterán

Lecserelhetnem az S10+ keszulekemet egy ilyenre, de vagy az sikerult tul jol,vagy ez kevesbe. Nem nagyon talaltam olyan paramatert,funkciot, ami miatt upgradenek lehetne nevezni a 3 eves keszulekem cserejet erre.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#443) ferrari1


ferrari1
őstag

Próbálta már valaki az indonéz romot? Az érdekelne, hogy megmarad a HD hanghívás és az 5G?

(#444) leslien válasza ferrari1 (#443) üzenetére


leslien
nagyúr

miért pont azt? mi van benne ?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#445) Sgr_A válasza leslien (#444) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hívásrögzítés

(#446) leslien válasza Sgr_A (#445) üzenetére


leslien
nagyúr

aha ezt nem tudtam..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#447) ferrari1 válasza leslien (#446) üzenetére


ferrari1
őstag

Igen, gyárilag benne van :K

(#448) Parallaxis válasza ferrari1 (#443) üzenetére


Parallaxis
addikt

5G-t nem tudom (díjcsomagom nem támogatja), de a HD hanghívás és a WiFi hívás biztosan benne van.

(#449) volvos70 válasza #72445440 (#260) üzenetére


volvos70
csendes tag

szia itt nincs jobbra nyil a 2. simnél

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.