Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) tomee007007 válasza milanmylo (#1900) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha jól emlékszem, max 1 s pen-t használó progi, bár azt lehet hogy a következő frissítéssel megkapjuk...

(#1902) Laci13 válasza milanmylo (#1898) üzenetére


Laci13
tag

Szerintem hosszabb távon is megéri az új Note 10.1 2014 képernyő sokkal szebb felbontás miatt is új Note-n , hardver jó erős az elég fontos tabnál. Mind 2 tabot használtam nekem sokkal jobban tetszett az új,ez felbontás nagyon jó éles gyönyörű színek,fényerő is jobb.Weblapok olvashatóságán sokat számít felbontás is.

[ Szerkesztve ]

(#1903) dave182 válasza milanmylo (#1900) üzenetére


dave182
senior tag

Sztem itt csak az áron múlik minden,és ha a 2014-es modell mellett döntesz lehet érdemes még várni hogy lejjebb menjenek az árak...

(#1904) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat :)
Még egy kérdés merült fel. Idáig egy egész jó notebookoom volt, de ellopták, ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy komoly tabletet tartalomfogyasztásra, és egy olcsó notebookot dokumentumkezelésre. Ha előfizetek office 365-re, kb 1 hónapig ki tudom esetleg egy új 10.1-el váltani a notebookot? (Egérrel, billentyűzettel együtt) Köszönöm!

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#1905) dszabi


dszabi
tag

Már kijött a 2014-es Note?

(#1906) banhammer válasza dszabi (#1905) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem még nem, csak bemutatták.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1907) tomee007007 válasza banhammer (#1906) üzenetére


tomee007007
őstag

Az árára nagyon kiváncsi leszek, a Note 3-ból okulva minimum 200e lesz az induló ár...

(#1908) lajozs válasza tomee007007 (#1907) üzenetére


lajozs
aktív tag

Az eBay-en már egy ideje "használtakat" is árulnak. Fix ára úgy 500 Eurótól.
(Tegnap óta azért van 10.1-es Nótám, mert a tulaj az újra cserélte. Azt nem kérdeztem, ő mennyiért és honnan vette.)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#1909) Laci13 válasza dszabi (#1905) üzenetére


Laci13
tag

Már kijött új Note 10.1 több helyen is lehet kapni akár ipon-ba is.

[ Szerkesztve ]

(#1910) banhammer válasza Laci13 (#1909) üzenetére


banhammer
veterán

Ez még csak a Wi-Fi-s változat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1911) AmbiG9


AmbiG9
csendes tag

Otán 4.2 lesz erre a készülékre???

(#1912) freddirty válasza AmbiG9 (#1911) üzenetére


freddirty
senior tag

Annyira nem sürgetném a frissítést, samsung a 4.3-nál más készüléknél már bevezeti a knoxot, zárja a bootloadert. Ez megnehezíti a rootolást, törölhetetlen custom rom számlálókat vezet be. Örüljünk amíg nem szórakozik ezzel. Sajnos ha minden android készülékénél ezt bevezeti a samu akkor más gyártók után kell néznünk. A root a backup és reklámmentesség miatt sok embernél musthave.
Pl. a 10.1 új nexus (ha megjelenik végre) érdekes alternatíva lehet ha nem zavar a ceruza hiánya. (engem nem) illetve az sd slot hiánya (na ez problémásabb...)

fred

(#1913) oncsi válasza freddirty (#1912) üzenetére


oncsi
őstag

Azt hiszem, majdnem mindegyikre van már megoldás. Erre is lesz, már ha valóban ilyenre frissitik.
Nincs a többfelhasználós felületnek 4.3 helyetti alternatívája most? Egyálltalán mükődik azon?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1914) dszabi válasza banhammer (#1910) üzenetére


dszabi
tag

Hat igen, akkor a 3G valtozat valoban 200e korul varhato majd...
Furcsa egyebkent hogy ezek nem egyszerre jelennek meg.

(#1915) oncsi


oncsi
őstag

A gyári böngészőben tárolt jelszavak mentésére, visszaállitására milyen megoldást javasoltok? Root még nincs.
Ja és Chrom alá is érdekelne.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1916) vtechun válasza oncsi (#1895) üzenetére


vtechun
veterán

Próbáld meg bluetooth-szal osztani a netet, az alig merít és tök jó megoldás ;)

(#1917) fgo


fgo
tag

TP-Link TL-WDR3600 routerem van ,ami tud 5Ghz és 2,4Ghz is ,elég sűrűn ledob a a wifiről a note ,állandóan ellenőrzi a wifi hálòzatot, mi lehet a gond ?

(#1918) banhammer válasza fgo (#1917) üzenetére


banhammer
veterán

Nekem is szokta csinálni.
Válts csatornát a routeren.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1919) dszabi


dszabi
tag

tudja valaki hogy a hang alapú gépelésnél hogyan kell írásjeleket vagy smiley kat rakni?

egyébként egészen használható a dolog ezt a hozzászólást is diktálom :-)

csak nincsenek irásjelek:-(

(#1920) fgo válasza banhammer (#1918) üzenetére


fgo
tag

Kösz a választ de a csatorna váltást ,hogy tudom megcsinálni?

(#1921) banhammer válasza fgo (#1920) üzenetére


banhammer
veterán

Olvasd el a routered használati utasítását.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1922) Ablakos válasza banhammer (#1921) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem a routerben kell változtatni a csatornát. Esetleg InSiderrrel érdemes leellenőrizni, hogy állnak a csatorna foglaltságok a vételi helyen.

(#1923) meroton válasza dszabi (#1919) üzenetére


meroton
csendes tag

Hello!
Hang alapú gépelés? Azt,hogy kell? Köszönöm a segítségedet előre is!

(#1924) dszabi válasza meroton (#1923) üzenetére


dszabi
tag

Amikor gépelni kell valamit és megjelenik a billentyűzet, akkor a jobb alsó sarokban van egy kis billentyűzet ikon, amire kattintva kiválaszthatod hogy melyik billentyűzetet szeretnéd használni. Itt kell kiválasztani a Google hangalapú gépelést.
Lehet hogy még a beállításokban a billentyűzeteknél is kell valamit beállítani, hogy a választható lehetőségek között ott legyen a hang alapú gépelés is, erre már nem emlékszem.

(#1925) meroton válasza dszabi (#1924) üzenetére


meroton
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet. :R

(#1926) tomee007007 válasza meroton (#1925) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha jól tudom csak online működik...

(#1927) flash-


flash-
veterán

sziasztok

szeretnék érdeklődni hogy van -e ehhez valami kernel,vagy mod amivel jobb teljesítményt lehet elérni játékok alatt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1928) Ablakos válasza flash- (#1927) üzenetére


Ablakos
őstag

Rootolt tabbal lehet ROM+kernel vagy csak kernel cserével nagyobb MHz-re kényszeríteni a cpu-t.

[ Szerkesztve ]

(#1929) oncsi


oncsi
őstag

Üdv!
Be lehet valahogyan állitani a böngészőt, hogy ne mobil oldalakkal induljon, hanem asztali nézettel?
Ha a gyárit nem, akkor a chrome-ot?
Egyáltalán, mi a gyári böngésző alapja? Nem mintha fontos lenne, mert végülis a leggyorsabb, de nekem nem tud flash-t. Az meg néha kellene.
A tárolt jelszavak mentésére van valami okosság? Na ez talán a legnagyobb hibája.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1930) tomee007007 válasza oncsi (#1929) üzenetére


tomee007007
őstag

Én a chrome-ot használom, az menti a jelszavakat, és az asztali nézetet is könnyedén be tudod állítani.

(#1931) oncsi válasza tomee007007 (#1930) üzenetére


oncsi
őstag

Szerkesztés helyett 2x ment el, bocsi

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1932) oncsi válasza tomee007007 (#1930) üzenetére


oncsi
őstag

Mindegyik gyüjti, csak nem lehet a menttettet, megjeleniteni, exportálni, és uj telepités után visza importálni. Ráadásul lassú. És uj lap kérésekor megint csak mobil modban indul.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1933) banhammer válasza oncsi (#1932) üzenetére


banhammer
veterán

Délután leírom, hogy szerintem milyek azok a böngészők amiket használok, érdemes használni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1934) zolivissza válasza oncsi (#1932) üzenetére


zolivissza
senior tag

Firefox néhány kiegészítővel élvezetes használatot nyújt szerintem.

amor fati

(#1935) dszabi válasza oncsi (#1929) üzenetére


dszabi
tag

URL mezőbe írd be: about:debug
Látszólag semmi nem történt, de menj be a menübe / Beállítások / Hibakeresés / UAString
Itt szépen ki tudod választani, milyen nézetben működjön a böngésző! :)

(#1936) oncsi válasza dszabi (#1935) üzenetére


oncsi
őstag

OHhh.. :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1937) banhammer


banhammer
veterán

Szerintem ezeket a böngészőket érdemes kipróbálni:
- Next Browser, elég gyorsnak tűnik, tudja a flasht, gyorshívók, rendesen frissítik, nincs benne ilyen, olyan korlátozás, hogy vedd meg az akármilyen verziót és akkor még tutibb lesz (gy.k.: csak ingyenes verzió van belőle), nem erőltet rád kilépésnél reklámokat, asztali nézetet is támogatja.
- Boat Browser, gyors, asztali nézet, gyorshívók, flash támogatás, cserébe az ingyenes verzió kilépésnél néha reklámmal lepi meg az embert.
- Opera Mobile Classic, még a jó öreg regi Opera motorra épül, nem a hulladék Chromera. Asztali nézet, gyorshívók, Opera Turbo amivel ha mobilnettel tolja az ember akkor adatforgalmat tud spórolni, a flash támogatása érdekes, mert asztali nézetben Linuxnak hazudja magát és vannak oldalak amik azt nem kedvelik.

Amiket még érdemes kipróbálni:
- UC Browser for Android Tablet.
- Dolphin Browser Dolphin Jetpack-kel.
- UC Browser for Android.
- Maxthon böngésző táblagépre.
- Maxthon böngésző.

Valamelyik tud magyarul valamelyik nem.
Tessék felfogni, hogy 2013 végén a magyar továbbra se világnyelv.
Van szótár is a világon ki lehet szótárazni az ismeretlen szavakat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1938) Amalgam válasza AmbiG9 (#1911) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Szerintem, mi 4.2-t már nem kapunk, hanem egyből a 4.3-at.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#1939) Darko_addict válasza banhammer (#1937) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én is nagyon sokat kipróbáltam, legutóbb Firefox-ról tértem át Chrome-ra. Firefox sokat oldalt nem volt hajlandó rendesen lekérni, mindig aktiválni akart egy plugint, majd befagyott az egész egy pillanatra és várni kellett. Chrome-ot eddig még sosem próbáltam, főleg az értékelések miatt, de múltkor megnéztem a szövegeseket és főleg olyanok panaszkodtak, akik 5.000 Ft-os "pedig az én mobilom király" típussal nyomják, a Note felhasználóknak pedig szerencsére nem kell az ő véleményükre adjanak, mondom ezt minden lenézés vagy leszólás nélkül! Legnagyobb előnye, hogy szinkronizálva a Google fiókoddal, az összes egyéb eszközödön lévő könyvjelzőt el tudod érni; továbbá a kereséseket, böngészési előzményeket is. Mintha egy helyen lenne mindened. Felüdülés, hogy telefonról, tabletről tudok könyvjelzőket menteni a PC-s Chrome-ba.
Néhányan hiányolják a Exit gombot, de nekem egy tweakkel be van állítva, hogy a vissza gomb hosszú érintésével bezárja az aktuális programot.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1940) tomee007007 válasza Amalgam (#1938) üzenetére


tomee007007
őstag

Reméljük...már a tab2 10.1 is 4.2.2-n dübörög...

[ Szerkesztve ]

(#1941) FFairlane válasza tomee007007 (#1940) üzenetére


FFairlane
csendes tag

Sziasztok!

Én félek tőle, hogy egyáltalán nem kapunk rá szoftverfrissítést, pedig a 2014-es modellen sokkal de sokkal jobb az SNote. Összehasonlíthatatlanul. Kipróbáltam, nagyon nagyon állat. A táblázat rajzolás, a beírt szöveg másolása, stb, nagyon jó. Én egyetemen jegyzetelek a kütyüvel már több mint 1 éve, nekem ez nagyon bevált, de néhány idegesítő dolog van a régi, 2013-as modellben. Nekem pl teljesítmény és képminőség elegendő, ezek miatt (ha lenne rá pénzem) még akkor sem cserélném a 2013-as modellt 2014-re.

Not ready olvasni meghajtót (F:)

(#1942) Ablakos válasza FFairlane (#1941) üzenetére


Ablakos
őstag

Talán ezért nem frissítenek Samsungnál. Akkor ki veszi meg az új tabot, ha régi hardver új szofttal is nagyon jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1943) banhammer válasza FFairlane (#1941) üzenetére


banhammer
veterán

2012-ben jelent meg a Note 10.1

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1944) freddirty válasza FFairlane (#1941) üzenetére


freddirty
senior tag

Szerintem sem kapunk... Bár én nem is várok, szoftveresen nincs szükségem semmilyen 4.x feature-re. Mondjuk nem is használom ki a toll funkciót - de az is igaz hogy az meg nem oprendszerfüggő hanem samsung bloatware.
Azért elég visszás a samsung szoftverstratégiája. Azt mondja ha kell új sw akkor vegyél új eszközt? Jó akkor majd megveszem a google termékét. Ott a nexus 7 is megkapta a 4.4-et nemrég. Pedig az se mai darab... sok vevőt veszít majd így a samu. Csak aztán ha már baj lesz (ala htc) akkor ne tessék másra mutogatni hogy hol a hiba...

fred

(#1945) vtechun


vtechun
veterán

nem egy helyen volt már írva, hogy lesz rá frissítés. nem is értem, hogy merül fel bárkiben is, hogy egy samsung csúcs mega tablet ne kapna frissítést. így is utálom a márkát, hátha még frissebb szoft sem jönne erre...

(#1946) tomee007007 válasza vtechun (#1945) üzenetére


tomee007007
őstag

valószínűleg lesz frissítés...

(#1947) BeLuke


BeLuke
csendes tag

Azért mert a Samsung oldalán írták, hogy lesz rá frissítés, azt nem lehet készpénznek venni. Nem ez lenne az első esett... Sajnos!

(#1948) tomee007007 válasza BeLuke (#1947) üzenetére


tomee007007
őstag

Reménykedjünk, ha a Tab2 10.1 megkapta a 4.2.2-t, akkor azért minimum mi is várhatunk vmit....

(#1949) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Ubuntut próbált már valaki rárakni? :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1950) banhammer válasza gyurma888 (#1949) üzenetére


banhammer
veterán

A "Fiúk a Terminálban dolgoznak!" mi?

Köszönöm kihagyom.

Anno annyit gépeltem az Amiga Shell-be, hogy egy életre megutáltam a különböző termilán, cli, shell interfészeket.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.