Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Sera26 válasza ronda (#3049) üzenetére


Sera26
aktív tag

Szia!

Nekem csütörtök délelőtt vitte a posta, kedden délután hozta úgy, hogy hétfő Pünkösd volt.
Hangszóró és USB port csere volt. Azóta is hibátlan.

(#3052) ronda


ronda
aktív tag

Köszi a válaszokat!

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3053) Habell


Habell
tag

Kb. 1 éves samsung A5-ön különösebb hibák nélkül, szinte minden jól működik rajta. Ritkán váratlanul lemerül, könnyebben merül, de amúgy jól bírja. A gps mindig jól működött de pár napja valamiért nem talált jelet pesten, teljesen el volt tájolódva.

A telefon kóddal le van zárva szám kombinációs. Előfordulhat, hogy ez meghibásodik vagy kizárt dolog, hogy első alkalommal véletlenül rossz kód beírásával letilt 30 másodpercre, úgy mintha valaki már 4szer próbálkozott volna ? A telefon kinyithatós tokban volt, nem nyomkodta elméletileg senki egy asztalon volt. A telefon hibája lehetett vagy más, hogy egyszeri rossz kód beírása után letiltott?

(#3054) ronda válasza ronda (#3049) üzenetére


ronda
aktív tag

15-én hétfőn vitte el az MPL futár, és máig (19.) nem érkezett vissza. Azt reméltem, hogy egy hét azért elég lesz rá.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3055) johnson2


johnson2
csendes tag

Sziasztok ! Screen mirroring miért késik a hang a tv-nél? ....

(#3056) Raiu válasza johnson2 (#3055) üzenetére


Raiu
tag

Mobilon van az adat,amit lejátszik? Ha nem,akkor a telefon levan terhelve. Ilyen pl,mikor youtube-ról nyitottál meg valamit és azt küldöd tovább....

(#3057) samphone


samphone
tag

Mindig óvatos vagyok a frissítésekkel, nem szoktam azonnal frissíteni. A telomon jelenleg is KitKat, 4.4.4 android van rajta, azóta kijött már egy Lollipop, és ahogy látom, most egy újabb verzió.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e frissíteni a KitKatről, mik a tapasztalatok az azutáni oprendszerről (Lollipop), mik az előnyök és a hátrányok?
Mit tapasztaltatok felhasználóként?

(#3058) infectedmann


infectedmann
őstag

Olyan rég voltam már KitKat-en, hogy fogalmam sincs, de talán van olyan, aki nem rég frissített újabb verzióra.

(#3059) Pano válasza samphone (#3057) üzenetére


Pano
addikt

Az a baj, hogy akik már ebben az évben vették nem fogják tudni megmondani.
Én is februárban vettem, de már gyárilag lollival kaptam.

(#3060) chris-v


chris-v
senior tag

Azt hiszem jön a 6-os android :)
2015 A5 független.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3061) chris-v


chris-v
senior tag

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3062) gonger válasza chris-v (#3061) üzenetére


gonger
senior tag

És valóban! :-) kössz!

(#3063) chris-v


chris-v
senior tag

Nem tudom ki mit tapasztal frissítés után, de nálam sokkal gyorsabb lett a telefon. Vagy legalább is úgy érződik. Az ikonok kicsit furák azt még szokni kell, mert a beállítást meg a galériát elsőre alig találtam :)
De összességében nagy különbség nincs az előző verzióhoz képest.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3064) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nemrég kapta meg a A5 ös a marshmallowot , úgy láttam hogy a GUI-n kivül nem sok változást hozott a rom. Tesóm telefonján az van, ahogy kijött feldobtam neki eddig nem panaszkodott.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#3065) Andrewstarr válasza chris-v (#3063) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Telenoros A5 szintén frissült, hasonlóak a tapasztalatok... :D

(#3066) Apa+Fia válasza Andrewstarr (#3065) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Leírnád,hogy frissült mert nekem azt írja hogy a legfrissebb van rajta?

Apa csak 1 van!

(#3067) Andrewstarr válasza Apa+Fia (#3066) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nem előfizus, hanem kártyás telefon, feltett először egy kisebb, kb. 260 megás frissítést, aztán jelzett, hogy van másik, ez volt a 6.0.1 :)

(#3068) Burt1793 válasza chris-v (#3061) üzenetére


Burt1793
veterán

Az szép, amint elpasszoltam családtagnak, rögtön megkapta az újat... :)
Pont most akartam kérdezni a fórumban, hogy S5-re érdemes-e felrakni a 6-ost, arra a hónap elején jött ki.
Nekem S7-en voltak bajok az elején a 6-os androidon, most már egész jó.

(#3069) Apa+Fia válasza Andrewstarr (#3067) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Ez nagyon érdekes, nekem előfizus de ezt írja a legújabb van rajta 5.0.2.

Apa csak 1 van!

(#3070) infectedmann


infectedmann
őstag

Akinek a telefon nem ajánlja fel a frissítést az próbálja meg Smart Switch-el.

(#3071) Apa+Fia válasza infectedmann (#3070) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Mi köze a telefon frissítéséhez?

Apa csak 1 van!

(#3072) DavidPetson válasza Apa+Fia (#3071) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

A Smart Switch súgójából:

A Smart Switch használatával könnyedén frissítheti készüléke szoftverét a legújabb verzióra. Amikor csatlakoztatja készülékét a számítógéphez, és elindítja a Smart Switchet, a Smart Switch automatikusan megkeresi az elérhető frissítéseket. Ha van elérhető frissítés, a készülék neve alatt megjelenik a Frissítés gomb.

Bár én is Telenoros vagyok, de eszébe nem jut még frissíteni.

[Itt sincs még erről info]

[ Szerkesztve ]

(#3073) Andrewstarr válasza Apa+Fia (#3069) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Akkor most már én is kérdezem, hogy lehet ez? :) :U
Használtan vettem, papírokkal, számlával, knox 0, másik sim-mel még nem próbáltam....

[ Szerkesztve ]

(#3074) Apa+Fia válasza DavidPetson (#3072) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Köszönöm, majd csak meg jön egyszer.

Apa csak 1 van!

(#3075) kirusz1 válasza chris-v (#3060) üzenetére


kirusz1
őstag

Igen,nálam is jelzett.függetlan

(#3076) pocokfej


pocokfej
csendes tag

Segitsèget szeretnèk kèrni.
Van nêkem egy samsung a500fu  dde (germany congstar)règiokodos független kèszülèkem.1 honapja vásároltam bolti 1 èves garanciával. 5.0.1 van rajta. Ezek a tipusu kèszülèkek most frissülnek 6.0.1 re. De ez a règiokod mèg nem frissült. Lehet nem is fog? Unknow tartományba van besorolva.viszont a magyar xeh 6.0.1 most jött ki. Odinnal frissitem erre akkor szerinted lehet baj belöle? Felhivtam a boltot de szerintem ök nem vágják ezt . Simán mondták persze áll a garancia. ? Várjak mèg vagy mehet a magyar független?
Elöre is köszi a választ :C

(#3077) gonger válasza chris-v (#3063) üzenetére


gonger
senior tag

Én gyorsulást nem vettem észre. Néhány alkalmazást frissítenem kellett az upgrade után, de az A5-öm túl van első önálló újraindulásán. névjegyekben keveredett néhány fotó (nem is értem mi köze ennek a frissítéshez) és mintha nem mindig menne a rezgés ha le van némítva, de ez utóbbira nem esküszöm.

(#3078) Andreas2


Andreas2
tag

Sziasztok!
Egy furcsa hibával kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Van egy céges Samsung A5 (SM-A500FU), amivel már régebben is előfordultak fura véletlenszerű dolgok, de eddig a szolgáltatóra gyanakodtam.

- Parkolási SMS-t küldenék, küldési hiba. Öt perc múlva simán elmegy. Sokáig azt hittem hogy mobilparkolási szolgáltató szervere áll éppen.

- Felhívok valakit, erre hívás közben jön egy SMS a Telekom-tól, hogy nem fogadott hívásom volt valaki mástól. Aki hívni próbált azt mondja olyan jelzést kapott mintha ki lennék kapcsolva. Tehát a telefonom le volt szakadva a GSM hálózatról és csak akkor jelentkezett vissza, amikor hívást kezdeményeztem.

- Fenn vagyok a céges WiFi-n, ennek ellenére alul időnként felvillan hogy csatlakoztam a céges hálózatra. Mintha valamiért leszakadna, de mellettem a kollégám ugyanilyen A5 telefonnal nem tapasztal ilyet.

- Feloldom a képernyőzárat, indítok egy adatforgalmat igénylő alkalmazást, pl. Waze, de nem lát adatkapcsolatot. Felül látom hogy van 4G/3G vagy Edge csatlakozás, az adatküldést jelző nyíl felvillan néha ahogy próbálkozik, de a mobilszolgáltató irányából nem jön adat. Néhány perc próbálkozás után felvillan az áthúzott kör ikon, leszakadtam a GSM hálózatról. Újracsatlakozik és ekkor elindul az adatforgalom. Rohadt idegesítő amikor percekig nem tudom indítani a navigációt, vagy bármi mást, a képernyő feloldása után :(

A telefon névjegy menüpontjában összehasonlítottam a Jelerősséget a kollégáméval, még az én telefon jelzett jobb értéket.

Csináltam már gyári reset-et, ráküldtem Odin-nal újra a rajta levő BOL1 ROM-ot, semmi változás. Gyanús hogy hardverhiba lesz, de mivel nem egyszerű hibáról van szó, félek nehéz köreim lesznek a szervizzel.

Lejjebb olvastam hogy van egy "szerviz ROM" is. Az esetleg tartalmaz MODEM részt is? Mert a samfirmware-es BOL1-ben csak PDA volt.

(#3079) GEPESZ66 válasza Andreas2 (#3078) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Próbáld meg, hogy a 4G ne legyen bekapcsolva.
A 4G bekapcsolása a céges telefonoknál is többször jelentett problémát, pl. amikor átváltott automatikusan 3G-re.

(#3080) Andreas2 válasza GEPESZ66 (#3079) üzenetére


Andreas2
tag

Köszi, beállítottam, tesztelem. El lennék 3G-n is, csak működjön :)

(#3081) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyik időjárás appot használjátok ezen a telefonon?
Gyári vagy esetleg időkép?

(#3082) chris-v válasza GEPESZ66 (#3081) üzenetére


chris-v
senior tag

Én az "Időjárás XL" -t használom

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3083) post


post
tag

Nekem az a tapasztalat hogy 6.0 után gyorsabban merül a telefon.

(#3084) csabèka válasza post (#3083) üzenetére


csabèka
csendes tag

Nekem is gyorsabban merül, nem is kicsit 😣

(#3085) Pano válasza csabèka (#3084) üzenetére


Pano
addikt

Csak frissítettetek, vagy csináltatok hard resetet is utána? Utóbbi nagyon is ajánlott fő verzió ugrás esetén.

(#3086) Andreas2 válasza GEPESZ66 (#3079) üzenetére


Andreas2
tag

Nem segített az LTE kikapcsolása. Az volt a tapasztalatom, hogy amikor rosszul működik a telefon, akkor 3G-re egyáltalán nem csatlakozik, tehát csak 4G és EDGE közül választ (de nem forgalmaz persze), ha az LTE-t kikapcsoltam akkor csak EDGE. Ha WCDMA only-ra kapcsoltam, akkor nincs szolgáltatás és kész. Amikor működött éppen az adatforgalmazás, akkor 3G-re is váltott szépen.

Tegnap próbaképpen felraktam az XEH-s Samsung 6.0.1 ROM-ot és ezzel minden hibajelenség megszűnt :) Tegnap óta egyik hibát sem tapasztalom, olyan mintha egy új telefont kaptam volna :) A merülést majd figyelem én is.

(#3087) Andreas2


Andreas2
tag

Aki frissített 6.0.1-re annak működik az NFC? Bevallom eddig nem használtam, csak az új Android miatt tesztelgetem, most próbálnám ki először. A telefon engedi bekapcsolni, Android beam, S beam be van kapcsolva, de nem jelenik meg a értesítő sávon az NFC jel, holott más telefonokon ez megtörténik. :F
A megosztás sem működik ahogy hozzáérintem egy másik telefonhoz (S5).

(#3088) Ombre85 válasza Andreas2 (#3087) üzenetére


Ombre85
tag

Én matricákkal használom, tökéletesen működik 6 alatt is, ugyanúgy kapcsolgatja az üzemmódokat. NFC jelet nem tesz, de csak feloldott képernyő állapotban működik a chip.

(#3089) ronda


ronda
aktív tag

Hello Hölgyek Urak!
Ma visszahozta a futár a javításra leadott A5 telefonomat egy cserére jogosító szakvéleménnyel. A Telemaxos kiscsaj nem tudta megmondani, hogy alkatrészhiány, vagy technikai totálkár (kijelző, wifi, plusz az akksi sem volt már az igazi) miatt nem javították, de mindegy is. Szóval mivel ilyen telefon már nincs a vodafone kínálatában, a 2016-os A5-ről meg olvastam hideget-meleget, az S6 edge mellett döntöttem, így ezennel kiléptem az A5 tulajok táborából. Jó kis gép volt, szerettem, de hát c'est la vie! Nem tudom, hogy a 2016-os A5 milyen lett volna, nem tudom, hogy az S6 Edge milyen lesz hosszútávon, de az már az első napon látszik, hogy más ligában játszik.
Üdv mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3090) atenza válasza ronda (#3089) üzenetére


atenza
senior tag

Leírnád hogy mik az első tapasztaltok A5-ről S6 edgre váltás után? Engem nagyon érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#3091) Burt1793 válasza atenza (#3090) üzenetére


Burt1793
veterán

Én S7-re váltottam. Üzemidőben, sebességben, kamerában érzek nagyobb különbséget. Plusz kihasználom az ujjlenyomatolvasót, vízállóságot és a vezetékmentes töltést (csak így töltöm). Amúgy az A5-öt is nagyon szerettem, nem volt vele bajom, csak nagyon dicsértek az S7-est.

(#3092) golya32


golya32
aktív tag

Nekem c5 van a kamera ugyanaz mint az S7, és sokkal olcsóbb.. :C

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3093) Burt1793 válasza golya32 (#3092) üzenetére


Burt1793
veterán

? :F :C

(#3094) atenza válasza Burt1793 (#3091) üzenetére


atenza
senior tag

Azért kérdezem mert nekem is tervben van az újítás, köszi szépen :)

(#3095) Andreas2 válasza Ombre85 (#3088) üzenetére


Andreas2
tag

Köszönöm, az NFC címkéket beolvassa tehát működik.

(#3096) ronda válasza atenza (#3090) üzenetére


ronda
aktív tag

Még nem tudok sok mindent mondani, mert nem nagyon volt időm nyomkodni. Gyors mint a villám, ez biztos. Az ujjlenyomat olvasótól többet vártam. A 2016-os A5-ösét szidják a topikjában, és az általános vélemény az, hogy az S6-é sokkal jobb. Hát nem vagyok elájulva tőle. Az iPhone ujjlenyomatolvasójának a közelébe sem ér. Kb fele fele arányban sikerül neki feloldani elsőre, és 10-ből háromszor biztos hogy kóddal tudom csak feloldani. Ezek után képzelem milyen lehet az A5-é... Akksiban eddig nem rossz, bár csak 3 töltés volt, úgy hogy ez még változhat.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3097) Burt1793 válasza ronda (#3096) üzenetére


Burt1793
veterán

Én az S7et mindig fel tudom oldani kód nélkül, van a családban 2016os A5, az tényleg gyenge ujjlenyomatolvasót kapott, nincs is már bekapcsolva az ujjlenyomatos feloldás.

(#3098) benisti


benisti
csendes tag

Sziasztok!

Telenoros A5 telefonom frissítettem odinnal 5.0.2---->6.01-re független XEH firmwarrel amit a sammobile-ról töltöttem le Hungary /XEH/.
Minden simán ment, bár a végén kb. 10-15 percig csak a samsung logó villogott, no ekkor kicsit paráztam hogy ennyi...de felállt a rendszer ahogy kell.
Annyi változás történt, hogy a firmware csc kód: ETL, csc ország: Czech Republic / CZ változott.

(#3099) infectedmann válasza benisti (#3098) üzenetére


infectedmann
őstag

Meg ha még volt rá még gari, akkor a gari papírt dobhatod a kukába :)
Bár lehet hülyeségeket beszélek, majd az okosabbak megerősítik vagy megcáfolják.

(#3100) Pano válasza infectedmann (#3099) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos így van,de meg kell nézni a knox állapotát.
Azt viszont nem tudom, hogy ez kimeríti e az illegális függetlenítés fogalmát, ahhoz már nem értek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.